Svatá čtveřice (2012)

Řekl bych to asi takhle- tenhle film je prostě úplně v pohodě. Když se to někomu nelíbí, nevadí. Do letního kina, pivko, smotnout brčko a v klidu se nést na vlně. Hřebejk má u mě malé bezvýznamné plus. Začal točit filmy jen tak pro srandu králíkům a to já oceňuju. 70%

Svobodná umění (2012)

Tak jako existují komedie pro primitivy-American Pie-tak existují komedie pro ty ostatní, kteří nemyslí penisem či jíným orgánem nízko položeným. Já jsem primitiv, který otevřeně dokáže mluvit o sexu, chodit mezi lidi, pokud to za to stojí, veřejně se opít, jsem takový jaký jsem a kašlu na ty, kterým se to nelíbí. Každý takový není. Někdo prostě výše uvedené věci považuje za příliš intimní respektive společensky nevhodné a s tímto typem lidí si až na vyjímky nemám moc co říct, protože furt všechno řeší. Abych se dostal k jádru pudla- tohle je komedie, která neustále něco řeší a výsledkem je hromada nudy, která ovšem lidem "z druhé strany barikády" může připadat nesmírně přínosná a posouvající osobnost mílovými kroky vpřed. Nic proti. Já se s hlavním hrdinou neztotožnil, sympatický a reálný mi přišel jen Richard Jenkins jako stárnoucí profesor. Rozhovory mezi dvěma rádoby milenci se zoufale vlekly a nesnesitelné bylo čekání až zjistí, že se milují. Já se nedočkal, protože když ho ona zatáhla na pokoj, on se rozklepal, a ona mu řekla, že na to půjdou pomalu, rozklepal jsem se já a zmáčkl tlačítko Stop. 40%

Šťastný smolař (2012) (TV film)

No, přátelé, tahle lavina, co se tu spustila, ta zasypala tuhle pohádku zcela nespravedlivě. Není to sice ani Popelka ani Šíleně smutná princezna, ale je to pohádka vtipná, zábavná a tudíž příjemná. Pomalejší tempo dává prostor Trojanovi, ten ho využívá, není nutné zrovna psát o režijní neschopnosti režiséra, od kterého by se mimochodem mnoho těch českých mohlo učit. No ale jestli se Vám to opravdu nelíbilo a já jsem ten nevzdělanej jeliman, co se smál jak blbej, tak to jsem sám rád, že mi to pořád ještě jde se u filmu bavit. 75%

Tajemný muž (2012)

Když jsem tuhle podivnost dokoukal, povídám si: tohle přece nemohlo bejt americký, to musí bejt alespoň kanadský. A taky že jo. Na Ameriku by to bylo moc složitý. Výborné dějové zvraty. Film o ztrácení dětí není horror, ale spíš detektivka, rozhodně ale ne tuctovost. Čekal jsem mnohé konce, ale ten pravý mne napadl odpravdu až těsně v závěru. Možná to bylo až moc jednoduché, ale v každém případě to překvapilo. Pěkná kamera a střih, atmosféra temná jak má být. 75%

Temné stíny (2012)

Burtonův nejzábavnější a dle mého i nejlepší film. Tohle pojetí lehké parodie mi hodně sedí, spousta nápadů a Depp jako upír vynikající. Jen nechápu proč nechtěl tu Evu Green, já bych neodolal. Audiovizuální zážitek. Tohle je přesně to, co od Hollywoodu očekávám ..85%

Temný rytíř povstal (2012)

Tři hvězdičky za příjemně strávený čas, i když chvílemi jsem se musel podívat, kolik že času do konce ještě zbývá. Oceňuju i několik momentů k zamyšlení, není to zas tak přímočaré, občas nějaké pochybnosti vyplují, ovšem o nějakém existencionálním podtextu bych se tedy hovořit neodvážil. Oproti předchozímu dílu zklamání, téměř zbytečná hodina uprostřed filmu, naproti tomu pár úplně zbytečných zvratů. Navíc velký problém je, že v tomhle filmu už opravdu není komu fandit. Je spousta lepších filmů, ale je to slušná zábava. 60% za audiovizuál.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Život je taková ta do půlky nalitá sklenka. Někdo jí vidí poloplnou, jiný zas poloprázdnou. Tento film je o lidech, kteří to zrovna růžové nemají. Mají problém mezi lidmi být, jsou sami, mají pocit, že jim nikdo nerozumí. Náš hrdina je přehlížen, opovrhován, vysmíván. Narazí ale na partu podivínů, které účelově spojilo právě to přehlížení ostatních. Mezi nimi si najde přátele a taky první lásku. S tou bývají veliké potíže a ani zde to není vyjímkou. Zkrátka- najít si cestu životem není sranda, bylo o tom uděláno spoustu filmů a ještě bude. Dle mého ale nikdy není dost filmů o tom, že přese všechna úskalí a moře sraček prostě stojí za to žít. Snímek má drobet nevyrovnaný průběh, ale nakonec všecko vždycky zachrání Heroes od Davida Bowieho. 85% We accept the love we think we deserve it.

Terapie láskou (2012)

Sice průběh romantiky jako obvykle, ale zpestřený účastí de Nira coby tatíka. Ten předvádí, že není malých rolí. Bradley Cooper pravděpodobně předvádí svůj životní výkon, poprvé asi i něco hraje. Místy lehounká nuda, ale celkově docela příjemný film o méně příjemných věcech. 65%

The First Time (2012)

Britt Robertson je na tuto roli škoda. Ona umí zahrát mnohem barevnější a pestřejší charaktery, než školačku toužící po prvním opravdovém vztahu. V každém případě jde o nenápaditý chatrný příběh, který se v polovině tak zasekne, že už by jim každej rozumnej divák snad i šel pomoct. Rozhodně mi to nepřišlo nějak roztomile neohrabané, ty dialogy byly strašné. I ty reakce, zcela nelogické, a to i na teenagery. Bída a utrpení. 55%

The Iceman (2012)

Musím říct, že filmů o zabijácích a jejich dvojživotech- vzorný otec a zároveň vrah- tu už bylo velmi velmi mnoho. Tento snímek není rozhodně ničím vyjímečný ani zajímavý, snad krom toho, že je vyprávěn pomalu a těžkopádně. Člověk by snadno mohl podlehnout i pocitu, že je mu vlastně úplně jedno jak to dopadne. Nakonec jsem byl i rád, že už to skončilo. Nijak se mne to nedotklo. 55%