American Horror Story - Delicate (2023) (série)

Nejlepší série od, inu možná i od úvodní pětice. Teda mohla být, kdyby se drželo tempa úvodních šesti epizod a možná nezachvátila produkci SAG-AFTRA stávka.. V současnosti bojující Anna Victoria Alcott, v podobě navrátivší se tváře seriálu Emmy Roberts, na dvou liniích, aby souběžně mohla oslavovat úspěchy na herecké dráze i zasévat základy rodinného krbu, co je přednější, čemu dát přednost. Není větší otázka feminismu, než tato.. Volba nebude lehká, navíc když nejen se svým okolím se bude muset Anna postavit i skupince čarodějnic, které udělají vše pro to, aby Anna neuspěla.. Opět solidní příběh často uskakující do mystické či snad metaforické roviny a představuje moderní variaci na Rosemary má děťátko a do posledních chvíle si nejste jistí, kdo je na jaké straně.. Nejoblíbenější postavy - Anna Victoria Alcott (Emma Roberts), Siobhan Corbyn (Kim Kardashian) a Nicolette (Michaela Jaé Rodriguez). 75%

American Horror Story - Double Feature (2021) (série)

Tentokrát už podruhé si říkám, jak je možný, že to zase tak dodrbali! Přitom to vůbec nebylo z kraje špatné. První část (Red Tide) je super, zase se opřeme o upírskou tématiku, která byla součástí toho nejlepšího, co mi AHS nabídlo, ale tentokrát to není pojato tak stylově a zamíchají se nám do toho drogy a zase trošku bizárnosti. Nicméně tvůrci měli asi šibeniční smlouvu na 10 epizod, a tak následuje druhá část (Death Valley), která nenavazuje na tu první, je úplně jiná a navíc prostě děsná! Je to nechutný bez příběhu a fakt nudný.. Nejoblíbenější postavy - Mickey (Macaulay Culkin), Doris Gardner (Lily Rabe) a Belle Noir (Frances Conroy).  75%+20%=50%

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Jeví se to daleko více poutavěji a stravitelněji, než-li předchozí třetí série. Nicméně dějově to vůbec není strhující a v přesycenosti postav se jen tak touláte tím příběhem bez spádu a napětí. Zároveň, ale asi i první série, u které si říkám, že bych chtěl vidět více, jakoby dát tomu vůbec samostatný seriál s několika sériemi. Co se povedlo tak, ke kolika postavám si snadno vytvoříte vztah, přestože třeba ani nemají nějak zvláště prostoru, ale jsou už jen sami kouzelné. Nelze neocenit tu provázanost s Asylum, za kterou asi musel být rád každý divák seriálu. Nejoblíbenější postavy - Pepper (Naomi Grossman), Elsa Mars (Jessica Lange) a Desiree Dupree (Angela Bassett). 75%

American Horror Story - Hotel (2015) (série)

V téhle sérii šlo o moje vůbec první setkání s AHS. A bohužel z toho hned bude krajně neobjektivní recenze :). Cesta, která k tomu vede není skrze nikoho jiného než Stefani... Celkově to má hodně dobrou atmosféru, zajímavé postavy. V podstatě i příběhově je to hodně zdařilé, čemuž hlavně napomáhá ta celková aura, která z Hotelu čiší (něco jako v Johnu Wickovi), kdy zhruba první polovinu to má spád a dobrý nános kriminálního tajemna, avšak s odhalením vraha to trošku ztratilo základy, na kterých to stálo. Fakt tenhle twist byl divný..  Ale seriál to ustál! A to hlavně díky tomu, že tahle linka se tím prakticky vyřešila. V podstatě problémem asi ani není ten twist samotný, ale spíše postava skrze, kterou je to provedené. John ztratí veškerý kredit, který ta postava měla, což je hlavně díky psychické nevyrovnanosti a kurvení se navzdory manželskému svazku. Avšak v pozadí zdánlivě hlavní linky se skrývá to pravé! Je to intrikářské vedení Hotelu, se zájmem ho získat pro sebe. V tom celém je zamotaná i Hraběnka (Lady Gaga), která si po pár dílech začne show brát prakticky pro sebe! Geniálně stylová postava, bože a ta propracovanost! K tomu navíc zatraceně hot pózy, šaty, ba dokonce pár opravdu odvážných scén... V téhle postavě byla tolik opřená samotná osobnost Mother Monster, jak to tvůrci ani nezamýšleli. Strašně moc jsem si ji užíval na scéně! Její ladnost, ten prostě úžasný přízvuk, no fantazie. K tomu navíc dárek v podobě Speechless části, kde už šlo vyloženě o krádež! Ale i některé další postavy jsou zatraceně povedené, tedy obzvláště dvojice recepčních! Celý ten Hotel je fakt dobře propracovaný a velmi jednoduše mi přirostl k srdci! Perfektní ochutnávka celého projektu, tak snad se někdy vrátím i k dalším sériím. Stylová série, jako málo co! Nejoblíbenější postavy - Hraběnka (Lady Gaga), Liz Taylor (Denis O'Hare) a James March (Evan Peters). 90%

American Horror Story - Kouzla lidské mysli (2015) (epizoda)

Neil je výborný herec, ale tomuhle seriálu by dlouhodobě neprospěl, poměrně rychle si to krade pro sebe, osobně je to až příliš velké jméno na AHS...

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Od tísnivého hororu k absurdnímu drama... Ale vlastně proč ne! V jednom domečku se toho stalo teda hodně, ale proč ho pořád někdo teda kupuje. Lidi se nepoučí a nepoučí. Zajímavý scénář je podpořen opravdu výborným castingem. A děj série? No výborný, dobrá atmosféra, fajn duchařina. Hlavní twist série se tak nějak dal očekávat, ale přesto se tvůrcům fakt povedl! A závěrečný už oddechový díl, má vlastně tak pohodovou atmosféru, že se ani nezlobíte, že jde spíše o vatu. Nejoblíbenější postavy - Constance (Jessica Lange), Tate Langdon (Evan Peters) a Vivien Harmon (Connie Britton). 85%

American Horror Story - New York City (2022) (série)

Návrat plnohodnotného AHS, namísto drbání s dalšími stories, nakonec vychází vcelku dobře. Opět se vracíme do atmosférických 80. let, které mají svůj jedinečný feel. A po omylu v podobě desáté série jde o jeden ucelený příběh, který se tentokrát odehrává v největším prostorovém rozpětí, jaké seriál nabídl. Vedle mnou tolik oblíbeného Hotelu jde o jednu z nejstylovějších sérií celé show. Konečně se zase vrací staří dobří herci, na kterých AHS kdysi stálo. Především Zachary Quinto, který ani po desetileté pauze neztratil nic ze svého jedinečného hereckého umu a roli slizkého boháče si patřičně užíval... V tomhle je tahle show tolik jedinečná, když dokáže z těch herců vytáhnout naprosté maximum. Většina příběhu se nese v krimi režimu a je tak potřeba se ptát, zda ještě AHS umí "strašit".. Homosexuální a BDSM prvky jen patřičně přidávají na stylovosti a i když to zdejším divákům nebude tolik po chutí, Murphy zase rezonuje a politikaří.. Závěrečný dvojdíl je pak asi nejodvážnější pokus v celé historii seriálu.. Který mně ale sedl na výbornou a celé to metaforické lucidní vyprávění řadím k nejlepším momentům série. Vrcholem budiž i tolik tísnivé a odporné (ale přesto skvěle podané) vyzobrazení onemocnění AIDS. Nejoblíbenější postavy - Sam (Zachary Quinto), Gino Barelli (Joe Mantello) a Adam (Charlie Carver). 75%

American Horror Story - Pokojová služba (2015) (epizoda)

Snad jen škoda té dětské odbočky, která byla jen průměrná... Ale pak! Celá ta "Speechless" sekce! Wow, nevím snad jestli se někdo se Stefani poradil, ale tohle byla prostě tak moc Born This Way pasáž, o které jsem ani nevěděl, že na nic čekám!

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Co dodat no... Vzniklo z toho něco, na co už se nešlo ani dívat. Vždyť nakonec tomu tvůrci chtěli pomoc i Lanou Wintersovou, což je fakt tragická krabička poslední záchrany. První půle (dokud jste v té podivné show, ale ještě nevíte, že jde o show) aspoň nějak funguje, ba pak i to odhalení funguje poměrně dobře, ale od něj se to sune do fakt extrémního bordelu! Je to nesourodý, všechno je tak nějak random a nemá to žádné větší souvislosti. Nevím, jak ostatní, ale dovedu si představit to nějak dojet s těmi "herci" a s tím, že zapojí postavu Čarodějnice (Lady Gaga), která teda vizuálně působila fantasticky, ale tvůrci se na ni úplně vykašlali. Nejde ani vyjádřit moje znechucení druhou polovinou série! Abych dával, kterémukoli filmu/epizodě odpad!, tak už musí být totálně tragická... Je mi až zle z toho, kam to zašlo! Atmosféra otřesná, tyhle experimenty si nechte někam jinam! Takhle kazit tak zajetou značku.. Tohle není příběh hoden kvalitám tohoto seriálu! Je až k nevíře z toho vytáhnout nějaké normální herecké výkony, když všichni, kdo dostali nějaký prostor si to do*urvili! Nejoblíbenější postavy - Řeznice (Kathy Bates), Čarodějnice (Lady Gaga) a Matt (André Holland). 40%