alchac

alchac

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 29.11.2018  19:48

Pokud to byl od zjevně definitivně zesenilnělého Šejna nějaký vtip, shledávám jej velmi špatným. Blíže viz PetrPan.

• 29.11.2018  17:08
    Venom (2018)

P(r)ominu, že místo slíbeného antihrdiny jsem obdržel slizovitý emzet ekvivalent mazlivého a přátelského štěňátka, neb byť takto šlo o klasický zMrvelovský umělohmotný prefabrikát v jiném barevném provedení, byl Venomouš současně celkem zábavný a na poměry žánru značně neblbý, pročež nyní sice nevylučuji tělesné tekutiny nadšením, ale ani zhnusením. Takže jako jo.

• 28.11.2018  23:27
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Připouštím, že na trojici (a to ještě slabší) se nemalou měrou podepsal fakt, že jsem se k Fikingům dostal až nyní, tj. v době, kdy univerzální (pseudo/a)historický koncept "všichni se současně zrazují, vraždí a šukají," a to pokud možno co "nejpřekvapivěji," pročež je často jebána taktéž byť jen základní charakterová konzistence postav, resp. jejich pozměněné chování jest maskováno jakýmsi "vývojem" (čti "mentálními poruchami"), se mi dnes již zdá poněkud vyčpělým. První lajna byla velmi kvalitní, to opravdu nemohu říct. Druhá ještě udržela chuť na třetí, no a v té se to definitivně posralo, neb chechtáku sice bylo očividně více, ale nového již nebylo co vymýšlet, takže jako odinžel často nezbylo než tupě přitlačit na sekeru, přilít lubrikantu, přisypat houbiček, ještě důkladněji odhalit citově rozervaná nitra všech těch něžných barbarů (a to nikoli mečem), u kterých si jeden občas nebyl jist, proč že se na převážně pánskou společnost ve Valhalle vlastně tak těší, a kdyby to někomu náhodou bylo málo, tak ještě přihodit sadomaso princeznu se stravovacími návyky řádně vyhladovělé černé vdovy a motorovým bobrem, na kterém neutáhla jen příslovečné tři lodě, ale rovnou půlku dánské flotily. A k mému překvapení to šlo celé do hajzlu dokonce ještě dříve, než nejvěrnější druh pravzoru dokonalého fotříka, Lodbroka, striktního to dodržovače Ženevských konvencí, milovaný teplý bratr Análstan, který svému páneškovi za mrazivých nocí v Atlantiku jistě vždy rád podržel kormidelní veslo či naprděl pod vlčí kožku, konečně klepl sandálem, v důsledku čehož zavilému pirátu definitivně fouklo pod tašky, skrytě konvertoval k Artistovi a proměnil se v pomatenou verzi Rasputina. Upřímně doufám, že obzvláště za tento velmi projímavý moment bude dotyčnému scénáristovi v Hellheimu požužlávat Garm ohanbí až do Ragnaröku a nejapná snaha o vybruslení z této hovadiny Trojským koněm se vyvedla asi jako pokus o opravu hodinek bouracím kladivem. Takže kdybych býval nebyl zvědav, jaké další půvabné svinstvo vymyslí největší sympaťák seriálu král Ekbert, utnul bych to v polovině zmíněné třetí a z mého pohledu pohřební vysérie, pročež na plavbu čtvrtou se raději nevydám, neb s ohledem na bezmeznou kreativitu (čti opět „mentální poruchy“) autorů jen Thor ví, v jakých netušených hlubinách by mé hovnocení nakonec zašplouchalo.

• 13.11.2018  16:21
    Outlaw King (2018)

Tak jsme si po téměř čtvrtstoletí mohli zase užít pořádné gerily v mlze, které historicky o něco přesněji vyplňují díru mezi zmasokombinátováním Billyho the Kilta a bitvou u Bannockburnu v závěrečné části Statečného srdce. Oděn do luzného Borovice je zde Robert sice trochu příliš lakován na Rolanda (zatímco chudák opíchaný Comyn je za principiálního krysozmrda, o Aymerovi de Valence ani nemluvě), avšak s ohledem na značně zrudlá vřesoviště, barvité zobrazení plenění v prostoru válečných operací a na Angličanku nebývale koukatelnou Florencii Puch, která se dokonce (pozor, přítlačné křídlo!) neostýchala jít s domácím zvířectvem na trh, to lze více než s klidem přehlédnout.

• 7.11.2018  22:09
    Sestra (2018)

Švíca z Vyšných Vlkodlaků zcela pochopitelně těží z přirozeně děsivostního potenciálu paní Aarons, která se rozhodně nemusí obávat nočního potulování špatně osvětlenými ulicemi a parky, neboť jen by se na potenciálního násilníka zašklebila, potřeboval by dotyčný hnědé bezpečnostní trenýrky. Dvojité. Taktéž zasazení děje do prostředí venkovského sídla v malebné krajině páně Drákulovy domoviny, kde bývá po setmění na hřbitově nepřekvapivě poměrně živo, shledávám velmi vkusným, jeptiščí hábity mi vždycky přišly děsivé samy o sobě (on Batman dobře ví, proč to nosí) a hlavně – bubákuje se zde vydatně a zdařile i bez bubínkyrvoucích decibelových lekaček pro debily (ačkoliv s protagonistkou, která by mohla xichtem plašit štíry, to jde samozřejmě celkem snadno). No, abych si zase dal na noc vedle postele petku, protože potmě na hajzl se mi chtít rozhodně nebude, a to i kdyby se mi chtělo sebebvíc.

• 27.10.2018  09:00
    Solis (2018)

Co udělá filmařský diletant, chce-li bezostyšně vykrást Gravitaci a nemá dostatek děněg na simulaci nedostatku gravitace? Řízne jí Lockem a podleje Sanšájnem! A tak se nebohému diváku dostává půldruhé hodiny martyria sledování, kterak osamělý hrdina narkoticky žvaní se záchranářským kurem na telefonu, přičemž aby se to vůbec dalo dohledět bez sirek mezi víčky a neustálého dloubání se špendlíkem pod nehty, jebne čas od času do záchranné kapsle řítící se směrem ke Slunci nějaký ten kousek vesmírného bordelu, což ovšem zejména umožňuje tvůrci demonstrovat, jak moc nedával na základce pozor při fyzice (a pokud toto nadzvedávalo i antitalenta exaktních věd jako jsem já, pak absolventi matfyzu z toho budou dostávat epileptické záchvaty). Takže jediným vzrušením je sledování pomalu se zvětšujícího pavouka na čelním skle, kdy se jen modlíte, aby toto už konečně ruplo a katapultovalo protagonistu k jeho blízkému setkání kremačního druhu. A žehral-li jsem u Švejcarů na ne zcela zdařilou trikovou stránku, pak ve stejném duchu nyní uvádím, že zde by bylo bývalo vhodnější angažovat pana Meliése. A nyní závěrečný brojler pro ty, kteří si chtějí ušetřit tuto řiťoryvnou hrůzu dojímající asi jako tatrovkou přejetý Babiš – ne, žádný šokující dějový zvratek opravdu nepřijde.

• 20.10.2018  14:55
    Cargo (2009)

Taková směsice Vetřelce bez vetřelce, Matrixu bez Šmída, Sexmise bez bobrů a buchvíčeho ještě. Čili nikterak invenční, ale kdyby to nebylo zejména ke konci tak maršmelounově přeslazené a současně vizuálně nepřívětivé (a to dílem proto, že se východní gastarbeitři málo činí při kultivaci germánského genofondu a dále též kvůlivá tomu, že i Karel Zeman by se svou technikou zdejší animované triky vytvořil nesrovnatelně lépe), byl by z toho velmi solidní průměr.

• 15.10.2018  14:07

Druhý díl nemohl od prvního padnout dále a rozepisovat se o každé z jeho jednotlivých zhovadilostí by bylo pouze pro krajně otrlé masochisty. O tom žádná. Já měl ovšem to neuvěřitelné štěstí, že jsem zakoupil verzi, kterou nějaký dobrodinec osadil titulky z gůglpřekladače, kterážto skutečnost mi v kombinaci s touto žumpou pseudoakčního dna způsobila dlouho nevídaný bránici trhající komediální zážitek! No posuďte sami – po počátečních nic moc „získejte je na vozíku“ či „je zastřelena v hrudi“ na mé smysly zaútočila smršť zenových mouder jako „snažil jsem se udělat polévky z doby, kdy jsem byl malý,“ „automobilová honička šla dolů na skládací komplex u železničního dvora,“ „mé GPS pavouky pracují přesčas,“ nebo i několik teplých slov jako „odkdy jsi s Abigailem tak těsný,“ „potřebuji, abys se cvakly koule, aby zakryly záda“ „medoví roboti jsou stále vlevo“ a „zaokrouhlovali je v nějakém sklepě na Islandu.“ Takže filmík do senkruvny, titule ovšem plný počet, ergo průměruji na tři. S čímž se pro dnešek s prochcanýma trenkama loučím a zakryjte si své osly.

• 5.10.2018  22:08
    Annihilation (2018)

Kdyby Boris holdoval opiátům a Arkadij LSD, pak by Piknik u cesty vypadal zhruba nějak takhle. Anebo obému holdoval autor předlohy a současně neměl žádných skrupulí Rusáky vykrádat. Zase jsem se takhle ale dozvěděl něco nového o Natálce - nejenže naposledy koukatelně hrála v Leonovi, ale je nepoužitelná i jako malíř pokojů. Odřené tři za ty hezky barevné lišejníky, nicméně pokud bych se před sledováním důkladně zčadil, jistě by to byla plná palba. Asi to někdy zkusím!

• 30.9.2018  19:48
    Wind River (2017)

Tohle byl překvapivě nejlepší western, jaký jsem ze zámořské produkce za poslední pětiletku viděl - dokonce se konala i stylová reminiscence na zúčtování Erpovičů s Clantonoviči! Nebýt Jeremiah Johnson na můj vkus příliš sentimentální, bylo by to za plnou palbu.

• 28.9.2018  21:50

Tak já si tady trochu zamočím proti větru - ze začátku celkem uspokojivé, pak poněkud stereotypní a po cca polovině jsem znuděně vypnul. Angláni jsou zjevně ještě větší degeneráti, než jsem se obával.

• 28.9.2018  14:41

No, jak bych to asi tak nejlépe. Páně Klecíkovy mstící kreace jsou vypilované (vytrubkované, vykušované, vysekerované, vyřetězované, etc.) vskutku precizně, to nemohu říct. Ovšem celé to tone v pro mě silně nadtolerančním množství z Trevírovské Antikristní samoúčelně egoonanistní haluškiády, takže za dvě, tfuj a nikdy více.

• 31.8.2018  18:39
    Alfa (2018)

No ještěže jsem před zhlédnutím požil (díky, kulyku!), neb jinak bych zaručeně celou dobu sledování přes páchání morfologických analýz použitého jazyka, hnidopüšské zkoumání trusu přítomné fauny či vizuální ověřování toho, že medvědí dráp v Kopčemově náhrdelníku zaručeně nepochází z Ursus spelaeus, ale z Arctodus simus a tvůrci nás tedy hanebně podvádí stran místa a doby příběhu, naprosto pominul, že jde o vizuálně lahodící dobrodružnou pravěkou podívanou, která by Štorchovic Edu rozhodně neurazila. Diváky, dle kterých na výše naznačené podružné detaily tedy sere Alfa, proto vybízím, aby nedbaly zdejších akronymických zvracení, je to dobré. Mačo ňuňu Alfík navíc v pohodě vyvážil (a přehrál) onoho příčinu konce doby ledové. Snad za svůj výkon dostal aspoň misku pedygrí navíc.

• 25.8.2018  20:45

Tak jsem se k Hanově Sólovce nakonec dokopal a byť (protože?) byla má očekávání nižší než žádná, musím nyní zhodnotit, že tohle samoHanění nedopadlo vůbec blbě. Érnrajch, ač mladý a nablýskaný, má sice hodně daleko i do otlučené Fordovky s hodně přetočeným tachometrem a bylo by bývalo asi lépe, kdyby šlo o dobrodružné scífko mimo hvězdněválkové univerzum, neboť pokud jsem to odhalil i já, pak každý ortodoxní SW nerd jistě po zhlédnutí dostával autistické záchvaty z toho, že tvůrcům poněkud zahaprovala časová linie, jelikož závěrečné demaskování holografického ultrapadoucha jaksi učinilo hlavního hrdinu mnohem starším jeho stínového tchána (a tedy pořádným pedofilem), nicméně pobavilo, nenasralo a ke slabší čtveřici tak doklouzalo. Což nic nemění na tom, že od další Epizody očekávám galaktický megaprůser a náhrobní kámen celé série.

• 24.8.2018  18:38
    Medvídek (2007)

Já dobře tušil, proč jsem se tomuto skvostu české filmové tvorby léta vyhýbal jak ujo Andrej trestnímu stíhání! O tom, co si autoři myslí o divákově inteligenci celkem vypovídá to, že pokud se děj přesunul do Věčného města, pak byť bylo toto uvozeno záběrem na celkem těžko zaměnitelné architektonické památky, zjevil se (tuším třikrát) titulek "Řím." Či tedy snad šlo o zblbovzdornění s ohledem na plánovanou cílovku? Buď jak buď, silně symptomatické pro celý snímek, ve kterém je toliko "růžovkově" prezentována partička několika psychotiků, an si navzájem kurví život a hanebně plýtváno Trojanem. A opatření moudrými citáty na začátku a konci z tohoto audiovizuálního exkrementu kámen mrduců vskutku neučiní. Ztráta času věnovaná zhlédnutí mi nakonec nasrala tolik, že jsem spláchnul tak zuřivě, až jsem urval táhlo u nádržky.

• 16.8.2018  20:10
    The Outsider (2018)

Vskutku velmi japonské, neboť Japonci jsou nepřekonatelní mistři v posírání dobrých filmů v posledních deseti minutách (čest výjimkám, které už žel čichají kytky odspodu). Jaro Léto ale celkově dobré.

• 12.8.2018  18:10

Že se již téměř v každém rozbíječi bloků snaží Holý úd nacpat do prdelí šoudluhů z Číny pokud možno úplně celý, na to jsem si již rezignovaně zvykl. Ovšem tahle anální speleologie překračuje veškeré hranice přijatelnosti nejméně o desetinásobek délky Dlouhé zdi! Nepochybuji o tom, že čínské školačky nyní začnou hromadně vyškubávat tatínkům kštici, zatímco ty odrostlejší zamění salátovky za flák importované britské šunky. A nejhorší je, že nebýt toho, byla by to bezbolestně ukoukatelná, přijatelně pitomoučká variace na Moby Dicka, ze které se neprotáčí panenky a nechytá vás žloutenka. Ale kdo ví, třeba tímto způsobem nastane tak masivní odliv jüanů do zámoří, že pak Maovci nebudou mít na koncentráky pro Ujgury a jiné roztomilé aktivity spojené s genocidou svých národnostních menšin.

• 5.8.2018  00:55

Marně lovím v paměti, kdy si v zámoří naposledy nepletli western s audiovizuálním uspáváním insomniaků a kdy do něj ještě nefušovali můzami od hlavy k patě posraní specialisté na natáčení dvouhodinových jednozáběrových dokumentů o schnutí klokaního trusu uprostřed buše. A nebýt mého naprostého zoufalství z řečeného, tak bych se patrně s tímto na první trailer silně angažovaným a extrémně nezáživným dežo ví na Batmanovo vyprovázení Maguy do Pelhřimova a dalším hřebíkem do rakve žánru nesetkal. Tohle musí na festivalech sbírat ceny jak na běžícím páse.

• 21.7.2018  22:39

Po úvodních cca deseti minutách nudy, ve kterých se mi v hlavě honilo něco o tom, že jsem měl to pochybné štěstí srazit se s výjimkou z pravidla o nadstandardně kvalitních dánských thrillerech, nastala klíčovým zazvoněním utrženého sluchátka pekelně hutná podívaná, při jejímž sledování na mě moje dýchací soustava musela dost často hlasitě ječet, abych se už konečně kurva nadechnul. Dost těžko se dá bez bojlerování napsat více, nicméně troufám si říct, že byť jde v podstatě o devadesátiminutovou sólovku jediného přítele na telefonu, šlo dost možná o nejlepšího zástupce žánru, se kterým jsem se za několik let potkal. A to i přes to, že se jeden přece jen neubrání mírnému pozdvižení brv nad „korektností“ ad absurdum (pokud tedy s ohledem na národnostní složení taktéž výborné dvojice Qček skutečně netvoří polovinu dánských bezpečnostních sborů Arabáči) a navzdory mírné předvídatelnosti zápletky a občasým lapsům, jako například proč ex oné hysterky dotyčné nesebral celou dobu mobil. Prostě jasný důkaz, že i za málo peněž lze pořídit symfonický orchestr i s Alexandrovci.

• 12.7.2018  23:34
    Tvář vody (2017)

Tedy, že je del Toro až takový úchyl, aby ze sólovky Aba Sapiena udělal červenoknihovní mezidruhové soft porno, ve kterém je navíc homo tuňákus za toho hezčího, to by mě až dodneška nenapadlo!

• 12.7.2018  19:40

Tak já tedy viděl ulítlou rádoby artistickou slátaninu o jedné moc fajn jebnuté sociopatické masařce, která namísto lidské stonožky skládá lidské LSD, a to s minutovou dotací táhnoucí se jako neléčený syfl, jehož pokročilou fází museli nepochybně autoři scénáře trpět. Závěrečné provensálské orgie ve mně ovšem vyvolaly záchvat smíchu, neb mi naprosto bezpečně evokovaly Voskovské adamity z Proti všem. Až na to, že komáři onehdá sehnali o něco lépe hrající kompars. Takže nebýt těch několika naprosto luxusních zrzek, poslal bych tuto z Trevírovskou poluci duté Tykwe, vulgo do naha vysvlečeného císaře, směrem senkruvna. A propos, senkruvna. Než lámat viníka na kříži, věděl bych o krutějším trestu – svázat a posadit minulou sobotu na noční Regiojet z Humenného do Prahy, vagon jedenáct, kupé s místy 71 až 76. Z mrtvolně odleželého smradu těch dvou cikánů by pan parfumér zaručeně zešílel ještě před Popradem.

• 8.7.2018  09:56

Jako ono by to bylo v podstatě stejně dobré jako jednička, kdyby nebylo Butchovi se Sundancem implantováno svědomí a zárodečné množství soucitu. No a samozřejmě chyběla paní Emílie. Tentokrát tedy ještě za slabší čtyřku, ale pokud bude ústřední dvojice stále více měněna v Rychlé šípy, pak budu v komentáři k příštímu dílu nucen použít řadu velmi hrubých invektiv!

• 24.6.2018  14:33

Jelikož se hvězdněpruhovanou fanglí mávalo mnohem méně, něž jsem se obával, debilita "děje" a "humoru" byla udržena ve snesitelných mezích, modelové na místě herců blbečkovali taktéž v míře přijatelné a Šarlotka si neodstříhávala klitoris rezavými nůžkami, mohl jsem si prakticky nerušeně užívat překvapivě vydatné bezduché zábavy, což mi ke spokojenosti více než stačilo, ba dokonce se již těším na rýsující se nekompromisní nakopávání emzáckých prdelí nekompromisními americkočínskými muži (a ženami) z ocele. No, možná s ohlededem na současné mezinárodněpolitické Trumpoty a míru páně režisérova řitního alpinismu to budou vojclové americkoseverokorejští, nechme se překvapit.

• 23.6.2018  16:50

Kostnerovské rozdělování povoláváků do profesionální ligy, zde tedy za účelem otloukání krikeťáku kyjem a nikoliv vysteroidovaných bezmozků při nahánění šišatého nesmyslu, které bylo pohádkově přeslazeno a zrudokrkatěno ad absurdum. Dohleděl jsem jen kvůli Edemsce, která je ale stejně neukáže (ups, bojler!).

• 20.6.2018  22:12

Měl jsem dopředu takové lechtivé tušení, že půjde o Pistolnické dežo ví a kupodivu jsem měl i pravdu. Výskyt takto kvalitně a inteligentně zpracovaných politických thrillerů je dnes žel nižší, než počet Kurdů v Halabdže koncem prvního čtvrtletí roku vosumavosumdesát, přičemž toto povedené zpracování asi nejgigantičtějšího a současně nejproláklejšího tunelu přelomu milénia bylo navíc osazeno jako vždy vynikajícím Benem Kingsleyem a nadto... no, ono tohle by vlastně úplně stačilo, ale rád bych ještě věren svému zvyku zmínil, že Ben Kingsley byl jako vždy skvělý. Nemohu tedy nyní než se spokojeným úsměvem přiklepnout čtyřhvězdu a doufat, že na rozdíl od výše zmíněného páně Morelova snímku se tahle dranžíráková deflorace ledvin co nejdříve vyhrabe do zasloužených červených. Jo, zmínil jsem se už, že Ben Kingsley byl opět výborný?

• 17.6.2018  22:32

Jó, kdyby tak soudruzi odolali pokušení dojit dramatično z mrznoucích molodců, bylo by to bývalo i přes slabšího Koroljova lepší než Gagarin. A příště už bych opravdu rád viděl nějakou fajn dramatizaci letu polkovnika Komarova na Sajůzu.

• 5.6.2018  22:45
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Aneb jak se i za hlubokých komárů honil plán a prémie v duchu těch nejkapitalističtějších zásad. Ondříček mi potvrdil, že jej za nejlepčí současný český rejžák nepovažuju nadarmo a i v televizních podmínkách natočil ten důlní katastrofák tak sugestivně, až mi z toho kolabovaly plíce a ze stropu na mě padal nevím odkud mour. Mimodukelské dramatické vložky sice občas mírně nadzvedávaly a byť Taclík permoníka zahrál celkem hezky, tak i mě z té jeho pražštiny neustále cukalo v koutku levého oka. Ačkoliv ono bylo nakonec asi lepší, že byl takto za nepřiznanou náplavu, než aby se lingvisticky ztrapňoval jako Issová a zejména Langmajer, kterého by měli v příštím promítání raději předabovat. Nicméně ježto nejsem domorodec, pak mě to přece jen nepobouřilo tak, abych se pokoušel páchat sebevraždu tamní výběrovou vodkou, a s mírným odstupem tomu dávám sice mírně podměrečných, ale pět briket.

• 18.5.2018  23:06

Na Rudém náměstí je vojenská přehlídka a zazní i salvy z děla. Vladimíra Iljiče to v mauzoleu vzbudí, vyleze ven a vidí, že z hrobu neznámého vojína také někdo vychází. Zamává mu a zavolá: „Kamaráde, to byla ale šlupka, co?“ Neznámý vojín však věčně živému vůdci zmateně odpoví: „Ha? Was ist das schlupka?“ No, dost otřepaných, neboť Neznámý vojín aus Finnland ist hřejivý asi jako der Winter v Lappland a pozitivní jako půlka Svazijska. Suomi, majíce k tomu dostatek vskutku vhodného historického materiálu, prostě druhosvětoválečné umí drsně a bez patosu, čili žádné mávání fanglema, salutování, srážení kufrů, řiťrvoucí proslovy umírajících gärojů či malování sousedů na černo se nekoná, ba naopak palba do vlastní řady (sestávající zejména ze zelených mozkoven) a značně naturalistická (a kvalitní!) akce jsou pravidlem. Dokonce ani největší sympaťák filmu, programový antigumák jako poleno a karélijský Čuorilla Plänkonen, nebyl prvoplánově padnut. Pročež spokojenost maximální. P.S.: Dost možná první film, u kterého mi přišla o maličko lepší kratší verze, byť i tříhodinová, která by klidně mohla nést podtitul Ritti Tortturakrutaa, má svým zvýšeným důrazem na porušování Ženevských konvencí, plenění v prostoru válečných operací a vyhroceně antilampasácký étos něco do sebe.

• 7.5.2018  18:28
    Black Water (2018)

Universal Soldaten opět spolu? Žel ten větší a sympatičtější se jen tak mihne a film jako celek nejvíce zaujme tím, že ten druhý jako správně krutohustý drsoň na třetí rozchodí i střelné zranění v krajině srdeční a jeho steží padesátikilová barbína dokonce zvládne kydlit metrákové tuleně (nebo co to bylo zač) s průstřelem jater. Jinak sice poněkud nuda, ale dokoukat se to dá.

• 3.5.2018  19:07
    7 životů (2017)

„Tak jakpak bychom to nejlépe zachránili přelidněnou planetu? Má někdo nějaký nápad, nějaké řešení? Nejlépe konečné? Nikdo nic…? No dobrá, tak tedy ten pán tam vzadu. Ano, ten s tím legračním knírkem, co se už od začátku tak prkenně hlásí…“ Aneb pregnantní ilustrace historií opakovaně prověřeného všeléku neduhů lidské společnosti a poněkud mrazivé ne-až-tak-moc sci-fi. A co že se stalo s Pondělkou? Zahrála si hlavní part v antické tragédii. A to roli, kterou by s ní neměnil ani Oidipus. Jo, málem bych zapomněl – ve zdejším výčtu hanebných logických lapsů mi po letmém pročtení komentářů schází upozornění na to, že chce-li se sedm vydávat za jednu, ubytovat se v domě s vrátným není nejlepší nápad. Takže fofrem připsat! Komentář obsahoval přítlačná křídla!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14