alchac

alchac

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 18.5.2018  23:06

Na Rudém náměstí je vojenská přehlídka a zazní i salvy z děla. Vladimíra Iljiče to v mauzoleu vzbudí, vyleze ven a vidí, že z hrobu neznámého vojína také někdo vychází. Zamává mu a zavolá: „Kamaráde, to byla ale šlupka, co?“ Neznámý vojín však věčně živému vůdci zmateně odpoví: „Ha? Was ist das schlupka?“ No, dost otřepaných, neboť Neznámý vojín aus Finnland ist hřejivý asi jako der Winter v Lappland a pozitivní jako půlka Svazijska. Suomi, majíce k tomu dostatek vskutku vhodného historického materiálu, prostě druhosvětoválečné umí drsně a bez patosu, čili žádné mávání fanglema, salutování, srážení kufrů, řiťrvoucí proslovy umírajících gärojů či malování sousedů na černo se nekoná, ba naopak palba do vlastní řady (sestávající zejména ze zelených mozkoven) a značně naturalistická (a kvalitní!) akce jsou pravidlem. Dokonce ani největší sympaťák filmu, programový antigumák jako poleno a karélijský Čuorilla Plänkonen, nebyl prvoplánově padnut. Pročež spokojenost maximální.

• 7.5.2018  18:28
    Black Water (2018)

Universal Soldaten opět spolu? Žel ten větší a sympatičtější se jen tak mihne a film jako celek nejvíce zaujme tím, že ten druhý jako správně krutohustý drsoň na třetí rozchodí i střelné zranění v krajině srdeční a jeho steží padesátikilová barbína dokonce zvládne kydlit metrákové tuleně (nebo co to bylo zač) s průstřelem jater. Jinak sice poněkud nuda, ale dokoukat se to dá.

• 3.5.2018  19:07
    7 životů (2017)

„Tak jakpak bychom to nejlépe zachránili přelidněnou planetu? Má někdo nějaký nápad, nějaké řešení? Nejlépe konečné? Nikdo nic…? No dobrá, tak tedy ten pán tam vzadu. Ano, ten s tím legračním knírkem, co se už od začátku tak prkenně hlásí…“ Aneb pregnantní ilustrace historií opakovaně prověřeného všeléku neduhů lidské společnosti a poněkud mrazivé ne-až-tak-moc sci-fi. A co že se stalo s Pondělkou? Zahrála si hlavní part v antické tragédii. A to roli, kterou by s ní neměnil ani Oidipus. Jo, málem bych zapomněl – ve zdejším výčtu hanebných logických lapsů mi po letmém pročtení komentářů schází upozornění na to, že chce-li se sedm vydávat za jednu, ubytovat se v domě s vrátným není nejlepší nápad. Takže fofrem připsat! Komentář obsahoval přítlačná křídla!

• 29.4.2018  17:02

Típne-li kdo dvoumetrovému vikinskému hovadu (byť s již poněkud vyšším počtem letokruhů) jeho hustru a odvleče dóttir za účelem rozšíření sortimentu barevného provedení obchodovaného statku, přičemž terminaci samotného papá hrubě odflákne, může mluvit o štěstí, pokud z toho vyvázne pouze jako heimnar či se hřbetem ozdobeným krvavým orlem. Helbojovič a jeho potěr zde odinžel takovou kliku nemají, neb Dolfi jim s pomocí jakéhosi opičího krále ve fabrikách rozpoutává takový Ragnarök, až z toho v celé Jihovýchodní Asii klesá obchodní bilance a HDP padá na držku rychleji, než panem Dragem ukončovaní Dragovičové. Vkusná okopávaná se spoustou kečupu navrch, u které nemůže pod tři jít snad nikdo pamatující promítání ohoblovaných VHSek na vypůjčeném videu. Já v záchvatu nostalgie jdu ještě o jednu vejš.

• 28.4.2018  21:55

Ale jako pokud odhlédnu od toho, že jde o biják po všech stránkách stejně blbej jako nápad obehnat háj tek pletivem od králíkárny planetu, kterou podle nejnižších odhadů ročně trefí skoro 20 tisíc meteoritů, tak… by z toho filmu vlastně nic nezbylo. Škoda, že ta třináctiletá uvědomělá psychoanalytička nebyla ještě o kousek víc nesnesitelná, mohl jsem to vypnout po půl hodině a nemučit se zbytkem stopáže.

• 21.4.2018  22:56
    Hostiles (2017)

A je to tu zase. Sám už ani nevím pokolikáté. Jeden já opět pln naděje doufal, že po letech půstu a plačtivého lkaní nad Leoneho rakví a Clintovou neochotou vrátit se ještě aspoň jednou ke kořenům dostane naservírován poctivě ukuchtěný a smaženice prostý western, aby po dvou hodinách svůj Smith & Wesson zase nevyleštěný odložil. Hub se sice urodilo méně, než je v poslední pětiletce obvyklé, nicméně tímto Pomalezápadním rozjímáním nad nesmrtelností chrousta, tentokrát zasazeným do pozadí doprovázení Maguy do Pelhřimova, by bylo i tak možno uspat celý regiment insomniaků. Ti po třičtvrtěhodinovém uspávání hadů se zjevivší milicionáři předvádějící trochu správného rudého teroru byli asi zakomponováni jen proto, aby to vůbec bylo možné dokoukat, přičemž na další (nutno přiznat, že celkem poctivou) výměnu názorů olověným telegrafem je žel třeba trpět až do samého závěru. Trojici tentokrát milosrdně uděluji o opravdu hodně sedřený skalp a v podstatné míře jen díky výkonu pana Balea, který ty traumatizované tiché mstitele prostě umí, a opět výtečně vyšinuté paní Píkové.

• 21.4.2018  15:27

Zelená celou dobu naprosto nechutně oblečená, Řiťa Máslopolský je jako milovník jen o něco málo snesitelnější než prepubescentní intergalaktický dezinsektor (tzn. jako jeden hřebík v zadku namísto dvou), ale že by to nějak výrazněji vybočovalo z páně Buřtoňovy produkce z posledních let ve směru senkruvna, to bych si netroufal. Na ukrácení dvouhodinové cesty na trase Budweis – Prágl mi to přišlo dostačující.

• 17.4.2018  19:56

Zuřivé pětkování mé topky mě sice nutilo zvážit i alternativu, že třeba nepůjde o až takovou dementní πčovinu pro degenerované nezletilé emeričany jak dával tušit trailer a až bude v zátoce sleva, že třeba nakoupím a zhlédnu. Ovšem až extatické vylučování tělních tekutin mého jindy nad téměř každým filmem rypák ohrnujícího kolegy mě přesvědčilo vysolit za návštěvu kina. A ač jsem od Špilase mnoho nečekal, musím nyní zhodnotit, že výsledný zážitek byl na míle vzdálen následkům návštěvy libovolné knajpy pod stejnojmenným hradem, v níž točí místní lektvar zvaný domorodci velmi výstižně Starobahno. Tedy jak se to vezme, neb několikrát jsem se při těch nostalgických audiovizuálních orgiích sice téměř posral, ale samým blahem. Ač jde tedy jinak v podstatě o klasickou a nikterak invenční pohádku o tom, kterak ohyzdný a blbý pařan k princezně s gorbačovským flekem na xichtě přišel a jestli neumřeli, paří spolu deathmatche dodnes, nemohu za ten mohutně prokrvující vizuál jít pod čtyři.

• 14.4.2018  10:56

Spoiler: Batman nebyl nikdy děsivější! Jasný důkaz, že se dá bubat opravdu velmi vkusně i bez snahy o zbytečnou originalitu, ba přímo vykrádačkově. Na což ovšem ve výsledku klidně nakálet. Tedy zde spíše neklidně a téměř doslova, pročež jsem raději dohleděl za denního světla a s poněkud staženým hlukem, aby mi zase nestoupla spotřeba pracího prášku (ano, jsem holt starej skrblík). Asi nikdy jsem ještě více neváhal, zda 4 nebo 5, přičemž pátá tentokrát uniká opravdu pouze o hrůzou zbělený vlásek. P.S.: Když jsem si ex post ze zvědavosti vyhledal představitelku vrchní bubákyně, tak můj svěrač schytal snad ještě brutálnější nápor, než při sledování samotného filmu! Přijít paní Aarons na svět v cca sedmnáctém století, nepochybně by vešla do dějin jako historicky první kosmonautka, která žel v sedmnácti uhořela při startu experimentálního dominikánského vesmírného korábu a omejkapována byla ve filmu patrně jen proto, aby si v kinematografech nevytrhávali oční bulvy a nechytali infarkty i protřelí hororoví degustátoři. Brrrr...

• 5.4.2018  18:45

No vida, konečně báchorka, ze které by se začal nočně pomočovat i Hans Christian!

• 3.4.2018  20:23

Je-li právník nucen pracovat v baráku zamořeném rozličnými kreaturami, tak nejen že hovno udělá, ale ještě pak pobíhá po pracovišti s pěnou u huby a sekerou v ruce. Čili natočeno podle skutečných událostí. Duchařina velmi pěkná, leč za hojné idiotské decibelové lekací nálože musím chca ne(po)chca jednu pěticípou pottratit. Aspoň že sympatický psík nebyl prvoplánově vykostěn.

• 20.3.2018  07:53

No to jsem si zase naběhnul na vidle! Jakožto fanda historie rozličných dálněvýchodních ran morových jsem byl na tento spektákl zobrazující jednu z kapitol turko-mongolské internacionální pomoci bratrskému ruskému lidu velmi natěšen, leč mé nadšení začalo velmi záhy padat jako rtuť teploměru v Ulan-Ude v půlce listopadu. Není žádným tajemstvím, že v sajůzu se přes svůj historický komplex z toho, že jejich prapradědům nakopali Tatři prdel u nich doma a navíc v zimě, nepřenesli dodneška a z učebnic dějepisu by proto zmíněné období nejraději vygumovali, nicméně léčit si sedm staletí poraněné ego až takto, soudruzi? Zasněžená, vypulírovaná, a mrazíkovsky zářivá Rjazaň, kde jsou všichni vymydlení, odění do šatů vypraných dočista do čista a vybělenými chrupy bez jediného kazu či absentujících částí spokojeně a šťastně blýskající na všechny strany – toť vskutku velmi věrné zpodobnění centrálního Ruska v první polovině třináctého století, já osobně jsem si to tedy takhle vždycky představoval. Jo a samozřejmě nikdo, ale vůbec nikdo tu nechlastá (!!!). Tolik tedy k té Potěmkinově vesnici vol. 3.0. Horda – že ještě někdy zřím na plátně mongolské vojáky, kteří jako by s černě podmalovanýma očima vypadli z Pohádek tisíce a jedné noci nebo ČingisWayna, to bych snad ještě zkousnul. Pochopím i to, že až na pár jedinců zde nejsou Mongolové vybaveni luky, neb to by byl velmi záhy vířící Kolovrat překřtěn in memoriam na Jehelníčka a zbylou hodinu a půl by nebylo na co čumět. A jakkoliv je jistě chvályhodné, že Mongolové mezi sebou šprechtí mongolsky (sice to byla současná chalchština s ruským přízvukem, ale aspoň snaha), pak bych více ocenil, kdyby namísto obtloustlých Uzbeků nahnali do komparsu raději pár Burjatů či Tuvinců s vlastními oři – alespoň by pak většina Mongolů nemusela permanentně pochodovat a bojovat pěšky (!!!). Přitom i za méně peněz lze na toto téma pořídit mnohem více muziky. Co mi tedy již nadzvedlo obočí poněkud více, byl fakt, že v tatarském ležení jaksi absentují jurty, tedy až na tu chánovu, která ovšem zvenku i zevnitř vypadá jako pojízdný čínský hošbordel – a to perunžel včetně osazenstva. No a jelikož Čingis osobně nechával za projevy nemužného chování popravovat, není mi dost dobře jasné, jak by se ta parta řvavě zmalovaných palácových bukanýrů mohla dožít puberty. Zejména sám největší z přítomných tranzistorů, chán Batu, by byl v této inkarnaci asi hned po narození předhozen vlkům, aby nezpůsobil vadnutí pastvin a vysychání Bajkalu, vnuk nevnuk. Soudruzi holt asi moc čuměli na Tříkilo a Xerxes jim přišel веры кюул. No prostě soryjako, fakt bych neměl potřebu řešit ani kravinky jako ochočený kodiak nežeroucí Rusy a zjevivší se v druhé polovině jako hrdinu zachraňující deus ex machina, ale to velkorusky patetické kreativní žonglování s historií a buznění šiřitelů Pax Mongolica mi fakt nasralo! Zmíněné neduhy byly žel vhodně doplněny velmi mdlou až parodickou akcí ve stylu klasického hongkongského BrusLeení (= na hrdinu utočí vždy nejvýše dva soupeři, zatímco sto Tatarů v kruhu okolo poskakuje a výhružně vrčí) a Mongolové jsou tu i jinak za pořádný mongoly, neb jinak by nebylo možno nechat tahat tümen za fusekli partičkou deseti ruských strejců, zmírající bagatur/bogatyr stíhá po závěrečné bitvě na Vítkově vhodně agitačně chánovi věštit budoucí odplatu v podobě anexe Sibiře, půlky Střední Asie a zasatelitování Mongolska a vůbec je to k zeblití tak, až nyní nemohu než zhodnotit, že podobně historicky-agitační Viking dopadl přece jen o něco lépe. Aspoň že na konci tvůrci odolali nutkání poskočit o pár století dopředu k dobytí Kazaně (neb to by u toho nemohl být poslední přeživší „třístovkáč“) a jen si vzdorně flusli na zamrzlé Čudské jezero.

• 7.3.2018  22:39
    Nikdys nebyl (2017)

No já vůl kolosální, na co jsem to jen zase vlezl? Ne, nejde o bojler a vyžvanění poslední padouchovy věty před intimním seznámením se jeho lebky s kladivem, to skutečně jenom já úpím nad promarněným časem a financemi, neboť ač se na mě Choakvénův xicht ponuře mračil i ze zdejších otravných reklam nonstop aspoň čtrnáct dní (což obvykle nevěstí nic dobrého), nedal jsem si domluvit a namísto exhibice prospektora měkkých tkání s kleštěmi a letlampou proklatě nízko, po jejímž zhlédnutí by proplešatělí zpocení padesátníci pálili své balóňáky a při náhlém setkání s truhlářem se zbaběle dusili pytlíky bonparů, jsem žel obdržel to, co se střízlivě dalo očekávat. Námět sice výtečný a perfektní pan Fénix je jako náruživý domácí kutil přesvědčivější než Přemek Podlaha (a jako stomatochirurg více než Lórenc Oliviér), nicméně veškerý svůdný potenciál byl v osmdesáti procentech stopáže vytrvale pohřbíván naprosto duchaprostou, ovšem o to více nabubřeleji ambicióznější (pročež ukrutně nesnesitelnou) artistickou onanií té ohyzdné Kaledoňanky.

• 16.2.2018  15:49
    Dárce (2014)

Jelikož jsem se s touto věcí srazil využívaje (ne)oblíbeného programu „RJ (dříve SA) naslepo“ a byl jsem línej zapínat noťase, nekonzultoval jsem volbu filmu s hovnocením své topky, které by mi jistě cosi neblahého naznačilo. Stručně řečeno, jde o Equilibrium zLabyrintované do opravdu exkrémně kreténského výplachu vhodného nanejvýš pro absolventy Univerzity toaletních věd, zástupce manažerů krumpáče či vášnivé degustátory aromatických uhlovodíků. No a podle toho to taky vypadá. Mohu místopřísežně prohlásit, že s tak kolosálně dementní pointou, v jejímž puchu se hravě ztrácí hnilobný smrádek zbytku této nejméně po stopadesáté recyklované parodie na sci-fi, jsem to zděšení doposud neměl. Ale abych nebyl pouze negativní, tak musím též říci, že seznámení s tímto audiovizuálním hnusem přesto shledávám v něčem prospěšné. Až si totiž budu někdy životně nutně potřebovat zatopit, přičemž na podpal budou k dispozici pouze souborná díla Karla Marxe, Lois Lowry a Roberta Musila, bez mrknutí si vrazím pod prdel Kapitál a zaujatě čta Muže bez vlastností si budu pochvalovat, jak je mi teplo na nohy.

• 14.2.2018  23:07

Pokud si v této toporně zrežírované záležitosti, která jako by vypadla z psacího stroje Pilčerce pouhý den poté, co byla na sezení anonymních alkoholiků nucena Malcolmem McDowellem čumět na Psycho za hudebního doprovodu šlágrů Gershona Kingsleyho, listujíc si při tom z nudy Vraždou v Orient expresu, namísto paní Emílie, jež i přes výše zmíněné neduhy zvládá předvádět aspoň ze začátku jakž takž topořivou kreaci a té mladší, taktéž celkem zásunuhodné bloncky, představím byť na vteřinu, no co já vím, třeba Taťánu Wilhelmovou a Lindu Rybovou, vychází mi z toho sice mírně sofistikovanější, avšak stále pouze a jenom další Ordonance růžového zahradníka, nebo jaxeto.

• 21.1.2018  11:02

...no a večer ještě nekončil, tak jsme namlsaní zůstali také na zobrazení vystřídání zrádce mnichovského zrádcem jaltským. Samozřejmě bylo lze očekávat, že půjde o záležitost vyfutrovanou patetickým patriotismem v míře k nevydýchání, leč kupodivu to v tomto ohledu zas tak hrozné nebylo, resp. mohlo být daleko hůř. Gary jak již mnohými trefněji řečeno fenomenální tak, že by mu jeden samým uchvácením vyšlukoval doutník či dostal chuť nechat ze sebe udělat rajský protlak při vzdorném boji pod vlajkou vynálezců koncentráků a historicky největší vykořisťovatelské tyranie. Hodně dobrá tři.

• 21.1.2018  10:50

Jako to jsem se takhle v pátek mírně podnapil s jakýmsi zarostlým lesním dělníkem, jenž prej přijel do stověžaté za kulturou, pročež mě pak pod pohrůžkou brutálního násilí donutil jít na nějaký Kohnama smrdící bilbórdy. Vidím místní šestavosumdesátku, ergo si odříhnu něco ve smyslu, že "to zas bude hovadina," navíc se budu určitě muset během projekce trousit. A vono notyvole, extrémně sympatická a inteligentní černohumorná podívaná s jako vždy úchvatným panem Herlsnem, kterému bych zfleku poceloval plešku a posléze i mozeček! Takže jsem se sice málem provalil bokem, ale sál jsem statečně neopustil. Celkem to také bylo tuším podruhé, co jsem v kině po skončení projekce zažil sborový potlesk.

• 17.1.2018  15:32

Jako hlavní přínos tohoto snímku vidím pregnantní demonstraci jedené ze zásadních příčin, proč Západ přes veškerou materiální a technologickou převahu není vojensky schopen srovnat do latě všechny ty líhně fanoušků militantního pojetí nejmladší ze tří verzí blízkovýchodní rány morové, které nám za pár tisíc let tak nehezky globálně vybujely. Na likvidaci několika podvyživených černoušků vybavených pár kily semtexu nacpanými do nařezané lešeňové trubky a orezlými ákáčky pamatujícími ještě službu u Vietkongu (tj. arzenálem nedosahujícím ani ceny nátěru jednoho helfajráku) je totiž třeba celoplanetárního zburcování divize špičkově vycvičených expertů vybavených tím nejdražším, co je americká zbrojařská lobby schopná nacpat daňovým poplatníkům do chřtánu, a nedosti na tom je následně pro stisknutí červeného tlačítka potřeba ještě sehnat osmašedesát povolení rozličných ó fretných chrochtobuzností (přičemž nepřekvapí, že nejvymletější z nich se jmenuje Angela a ano, i podoba celkem sedí), a to ve dvou kopiích a trojmo orazítkovaných, nejméně pětkrát provést výpočet možných zdravotních rizik spojených s provozováním skupinové trinitroterapie v Africkém rohu, nechat udělat alespoň tři nezávislé právní rozbory téhož a vůbec tak nějak z gruntu probrat etičnost típnutí partičky vymytých krvelačných kozojebů, kteréžto by ve středověku patrně vyobcovali i z Alamutu. Lze pak hovořit o vskutku kurevském štěstí, když tenoristická buňka v mezidobí nemetastazuje, zejména explozivně, nebo operátor Predátora nepojde stářím či alespoň za šťastným klackem znuděně neusne. Oč snazší to v čase psaní tohoto komentáře jistě má průměrný ruský pilot hrdinně bránící ródinu až ze Sýrie hromadným vyhlazováním civilů v Idlíbu, o tom netřeba vést polemiku. Potud nemám připomínek, neb vše bohužel působí velmi věrohodným dojmem. Jenže pak se nám do zóny dopadu přimotá slaďoučká dětská trhovkyně a je to eufemisticky řečeno v prdeli – operátor oproti všem předpokladům není vydrilovaný jessérovač, ale plnění rozkazů odmítající reinkarnace Gándího, takže absolvujeme další vogonské kolečko otravné jak domovní důvěrnice v půl třetí ráno a paralelně s tím se jeden nebohý čmoud snaží onoho čokoládového andělíčka zachránit i proti jeho vůli, neb africký spratek „překvapivě“ projevuje nulový respekt k soukromému vlastnictví a snaží se již jednou prodaný tovar opětovně zpeněžit - no už jen za to bych já raketu zacílil přímo na tu malou svini! Plus se na rušné ulici motá asi stovka dalších burek a utěrek, které ale nikoho moc netrápí. No, naštěstí to všechno nakonec dobře dopadlo, a to včetně úhynu příčiny dramatického dějového zvratku, za největší sympaťáky jsou překvapivě zelení mozci ve skvělém podání profesora Snejpa a dokonale mrazivé Mirénky a celkově to příjemně napíná a odsýpá, takže snižuji jen za tu neúměrně protahovanou emocionální podpásovku.

• 14.1.2018  23:44
    Mumie (2017)

No ještěže to stihli natočit před zahájením globálního vymetooní zlovilných pyjů – nymfomanická černá vdova sexuálně napadající veškeré muže v dosahu a následkem pětitisíciletého půstu je vysávající do sucha, činíc z nich takto vůle zbavené otroky? Kdokoliv by měl koule tohle v současné době pustit do produkce, byl by jich hystericky řvoucí feminternacionálou přinejmenším veřejně zbaven za podlou manipulativní snahu popřít nezpochybnitelný posvátný fakt, že všichni chlapy bez výjimky jsou sexuálně predátorující dobytek a ženy výlučně a naprosto, kdykoli, kdekoli, jakkoli, cokoli… jen oběti jejich chlípné zvůle! A to bez ohledu na fakt, že filmík sám je téměř stejně nevtipný, jakýkoliv šarm postrádající a celkově blbý asi jako většina oněch drůbežích džihádistek a navíc je osazen skutečným exhumantem, vulgo skutrem, kterého – přestože sám vypadá i hraje jako mumie přinejmenším z období Staré říše – ta svrběním stižená nemrtvá barakuda nahání po půlce Anglie s úmyslem opíchat ho xmrti. No fuj.

• 14.1.2018  10:38
    Colombiana (2011)

Čokoládová slečna sikáriová ze země kávě a koksovnám zaslíbené na své cestě za pomstou na „rodině,“ jejíž don místně obvyklým způsobem terminoval obchodní vztahy s famílií jejího papá, přičemž tyto rodinné podniky tvůrci Narcos nezařadili patrně jen proto, že ta banda exotů naprosto nevěrohodně i mezi sebou šprechtí anglicky s cigánským akcentem. Nicméně téma přitažlivé, zpracování po formální stránce vyhovující a zhlédnout to před naznačeným filmem resp. zmíněným seriálem, byl bych zcela jistě téměř nadšen, přičemž příčinou onoho téměř byla zejména neustálá děsivá exhibice nekoz již tak od pohledu neútulně působící Šalandy, nad nimiž si mohli labužnicky zachrochtat snad jen nejskalnější pedofilové (mezi které neustálou preferencí obdobných zjevů (viz Mila, Skarletka a ten Valeriánův Brežněv) již řadím i Běsoně–producenta, který zde akorát dostal chuť na Fidorku), a zejména často rušivě idiotské chování hrdinky, jímž Běsoň–scénárista již poněkolikáté demonstroval svou dlouhodobou tvůrčí impotenci, neboť v předmětném žánru zvládá jen více (komentovaný snímek) či méně (sjetá Lucka) křečovité recykláty Brutální. Ovšem ač mi zde tedy byla naservírována v mnoha zásadních ohledech chuťově plochá a přespříliš propečená falešná svíčková, uděluji té fošně zasloužené čestné trojky.

• 1.1.2018  17:32

Říše středu se zjevně rozhodla mediálně demonstrovat své nadcházející světovládné postavení rovněž připomenutím, že střelný prach byl vynalezen u nich doma, pročež tradiční a již tak silně výbušnou angloirskou vybombovávanou zde obohatila o jednoho specialistu pro boj ve vysoké trávě na penzi, přičemž výsledná směs je brizantní vskutku extrémně! Opět se mi tímto také potvrdilo, že chci-li vidět opravdu kvalitní, kule jakož i jiné oudyrvoucí, struhadlovitě drsnou podívanou, tak bez akčních důchodců se to patrně neobejde, neb přítomný čínský matador dává rejžového nákypu s liči a nitrákem albionským diletantům nažrat jako zamlada a exBonďák v roli machiavelistického irského britodava mu sekunduje více než kvalitně. Jakkoli mě tedy nyní mírně přepadá splín z představy, jak asi bude akčně thrillerová kinematografie vypadat, až tato suita skutečných akčních hrdinů odcválá do věčných lovišť, pak pro tento kus nenacházím než superlativ.

• 29.12.2017  10:55
    Špión (2015)

Předem svého zvratku přiznávám, že tentokrát je udělená senkruvna možná ne zcela oprávněná, neboť tento Satanův grál holyúdské ultratrapnosti, křečovitých pokusů o troškohumor, parodií na parodie hereckých výkonů a gotickou torturu jakéhokoliv náznaku dobrého vkusu jsem vydržel sledovat slabou třetinku celkové délky, kterýžto výkon i tak dle mého soudu snese srovnání s páně artistovým utrpením na kříži. A byť tedy připouštím, že se to v následujícím zblitku stopáže pozvedlo alespoň na úroveň retardovaného Kameňáku, pak předem varuji, že kohokoliv, kdo této zhmotnělé Flemingově noční můře udělil více než dvě, budu při osobním setkání z důvodu prevence přenosu nějaké závažné mozkové infekce a posednutí ďáblem nucen zletj od hlavy k patě hypermanganem a vykropit jej svěcenou vodkou (ano, kulyku, na tebe se dívám!). Tak, a teď jdu pro jistotu vykouřit své pécé. Teda kadidlem jako.

• 28.12.2017  23:17
    Bright (2017)

Je mi nesmírnou úlevou konstatovat, že Ayer je po své předchozí Sebevražedné laktační psychóze zpět v plné síle a audiovizuálně znetflixlovat Warcraft tak, aby nebylo třeba platit autorské výpalné Blizzardu, se mu zkřížením s Training Dayem vtipně osazeným ústřední dvojkou negrů (resp. negrem a negrem na druhou) povedlo celkem velmi. A jelikož metroobjímače buků a jiných stromů soukromě považuji za morovou ránu fantasy globálního rozsahu, nemám nyní žádného důvodu neudělit velmi zaslouženou čtyřku. A příště bych byl zvědavej třeba na to, jak by si naše vypečená černozelená noční hlídka střihla trojku s Gotrekem Gurnissonem v o pár desítek mega tučnějším nášupu.

• 24.12.2017  17:15

Původně jsem měl v úmyslu napsat něco originálního a silně oduševnělého, ale pak mi zrak upadl na slovní hovnocení snímku z brku páně kulykova, kteréžto shledávám velmi výstižným, pročež jej jen pomyslně připodepisuji.

• 23.12.2017  15:52
    Paddington 2 (2017)

Sice tomu oproti minule chyběla má oblíbená australská MILFka, kteroužto navíc v roli hlavní padouchyně nahradil neoblíbený odporný modrooký slizoň, v sále potom naopak přebývalo mnoho oječených a do sedaček kopajících příslušníků cílové skupiny (jít na to do kina den před tím Štedrým byl opravdu blbej nápad), nicméně méďa byl opět stlašně loztomilý a vůbec to bylo vkusně zábavné cca jako minule (jasně, kvůli fakanstvu musely být přítomny i nějaké mírně pitomoučké medvědí gagy, ale s tím je holt třeba počítat), takže opět za pět a mé infantilní já mi snad dá zase na chvíli pokoj.

• 16.12.2017  16:41

Blilo neblilo kdysi předávivno v jedné galaxatii moč a moč dalekokot. Na otázku, která mi probleskla lebkou při závěrečných titulcích předchozího dílu, tj. jak to bude vypadat/by to vypadalo bez přes pokročilý věk stále naprosto perfektního a šarmového Hana, se mi želperun dostalo očekávané odpovědi. Tedy vlastně ne tak docela, neb bezpřívlastkové „Na hovno" by můj dojem z poslední Epizdody zdaleka nevystihovalo. Nadto se mi dostalo též odpovědi na otázku, kterou jsem si nepoložil, totiž který díl ze série je ten naprosto nejdebilnější (zatím). Hvězdné válkování byla vždy pohádka, nicméně pokud odhlédnu od tří audiovizuálních průjmů otce zakladatele z přelomu milénia, pak šlo o pohádku vcelku inteligentní, vtipnou a zejména velmi zábavnou. Sledování Posledního Džedáje ve mně však nebezpečně často vyvolávalo zoufalou touhu po opětovném zjevení se galaktického ultrakokota Žaržara Bimbase, neb v tomto kusu by byl za digitálního Alpačína v kmotrovské formě a k tomu sršícího inteligentním humorem (obzvláště vedle katatonické a hysterické stavy opět stroboskopicky střídajícího antihereckého špalku jménem Adam Řidič, jehož ubrečeně dvojxichtovou emo verzi Darth Vadera tu někteří považují k mému zděšení za největší klad filmu). Vezmu-li to popořadě, pak ačkoliv se nepovažuji za nerdovitého detailistu majícího potřebu pranýřovat jakýkoliv rozpor s elementárními fyzikálními zákony ve sci-fi, pak limity mé tolerance stručně nazvatelné „neruší-nevadí“ zde byly penetrovány důkladněji než hranice Sajůzu v létě roku jednačtyřicátého již během úvodní půlhodinky - zejména to gravitační bombardování ve vesmíru byl fakt mazec. Ohledně postav: kdo byl v předchozím díle normální, stal se debilem, kdo byl debilem, stal se… nejsem schopen definovat, neb nejsem odborníkem na těžké duševní poruchy. Dialogy zavání stolicí tankery ředidla vymlasknuvšího cigánského lámy s neurosyflem v terminální fázi, příběh sám o sobě jest zprasenou parodií Epizod V a VI říznutou nějakou obzvláště dementní videohrou, přičemž neustále na odiv stavěnou neschopnost scénáristovu musí co pár minut řešit na tři směny makající deus ex machina a pahumor zde dosahuje Troškovských kameňákohlubin. Byť předchozí Roug jednička byla výborná, pak toto mozkokazné a vkuskurvící svinstvo považuji za horší dokonce mnou doposud nejopovrhovanější Epizody III. Ač jsem tedy dodnes každý kus série sponzoroval návštěvou kina, pak nad dalším sypáním škváry do kešení Disneyovských rytířů řádu Židáj se budu opravdu velmi, velmi vážně zamýšlet.

• 12.11.2017  23:15

Ano, Čárlíza testosTheron jí má atomovou! Nebo ho má – jak černobylskou chladící věž. Fakt si po zhlédnutí nejsem jistej, neb v JARu se sem tam urodí kdejaký/á podivný/á hermafroditní Semenyák. Buď jak buď, představitel/ka hlavní role je ve strangulaci a opíchávání berlínské expozitury KGB rozličným sortimentem domácích potřeb minimálně stejně výkonný/á jako jeho/její výše zmíněný/á spoluobčan/ka při perforaci tartanu tretrami. Byť je tedy pro mě napříště použitelný/a jako kulisa k honění výlučně porážkových špiónů. Každopádně to bylo asi nejlepší bizarporno, které lze ze současného Holéhu údu vypumpovat.

• 9.11.2017  22:51

Nemohu si pomoci, ale tohle už bylo poněkud maglajzoidní. Sartana alias Hercule Bondoirot má sice jako vždy šmrc a Garko s knírkem dokonce na rozdíl od některých svých dalších špagetových kolegů nepůsobí dojmem německého pornoherce, nicméně jakkoli přimíchání klasické detektivky se třemi verzemi záhady zamčeného pokoje a postupně zasmrcovanými svědky vůbec není blbý nápad (byť překombinovaný asi jako pracovní oděv Romky profesionálně kočující po E55), tak stojí na základech s tak bizarní logikou (v tom vyniká armáda šerifů banditovitých, která kydlí soudce a odsuzuje si pak basmače asi sama, ač v každé slušné justiční mafii je soudce vždycky ten hlavní padouch), až to je i na celkově mírně ujetou sartanovskou sérii docela ústřel mimo vrata od stodoly. Byť naopak závěrečnou hrdinovu hru na Stalinovy varhany shlédávám poměrně vkusnou.

• 6.11.2017  19:34
    Wonder Woman (2017)

Esmeralda Maiselová zachraňuje lidstvo v toporně nevtipné, lobotomickými dialogy osazené, pomatenou akcí se hovnosící, kolotočářsky kýčovité a zejména neuvěřitelně NUDNÉ telehovnele, která značně nepovedeně paroduje mexické originály a jako vrchol mého znechucení je k tomu všemu proložena hluboce jímkovými filozofickými moudry zasloužilého konzumenta toluenu. Pro akutní zhnusení více nerozvádím a dále toliko odkazuji na výstižné sofistikované kritiky pánů verbala a kulyka, ačkoliv jsem nucen současně konstatovat, že druhému jmenovanému se zjevně značně kurví penetrační tolerance, neb každý své cti dbalý heteromuž by musel namísto oplácávání macesů slečny Vondrové, kterážto by měla být z humanitárních důvodů co nejdřív zahrabána zpět do kibucu, z něhož prchla, raději šourkem pětkrát o hranu stolu uhodit. Začínám mít opravdu neodbytné tušení, že adaptaci Velkého šéfa (vznikne-li tedy, přičemž začínám spíše doufat, že nikoliv) DCčkáři kolosálně zmrví.

• 5.11.2017  15:39
    Wheelman (2017)

Aneb jak by to vypadalo, kdyby čerstvě odhalenému bukanýrovi, sprostě podezřelému postrachu ne sice sedmi moří, ale zato veškerých pánských noří, jež se mihly natáčecím štábem (a díky tomu žel již bývalému Podlesovi), onemocněl dítěřidič, namísto něhož by si Gejvin zjednal na noční melouch Ivana Zámka, který po své zavilé noční stíhačce vrhající bokovky skončil bez domova, práce a stíhačky. A jako vypadalo by to velice slušně!

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13