alchac

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 16.8.2018  20:10
    The Outsider (2018)

Vskutku velmi japonské, neboť Japonci jsou nepřekonatelní mistři v posírání dobrých filmů v posledních deseti minutách (čest výjimkám, které už žel čichají kytky odspodu). Jaro Léto ale celkově dobré.

• 12.8.2018  18:10

Že se již téměř v každém rozbíječi bloků snaží Holý úd nacpat do prdelí šoudluhů z Číny pokud možno úplně celý, na to jsem si již rezignovaně zvykl. Ovšem tahle anální speleologie překračuje veškeré hranice přijatelnosti nejméně o desetinásobek délky Dlouhé zdi! Nepochybuji o tom, že čínské školačky nyní začnou hromadně vyškubávat tatínkům kštici, zatímco ty odrostlejší zamění salátovky za flák importované britské šunky. A nejhorší je, že nebýt toho, byla by to bezbolestně ukoukatelná, přijatelně pitomoučká variace na Moby Dicka, ze které se neprotáčí panenky a nechytá vás žloutenka. Ale kdo ví, třeba tímto způsobem nastane tak masivní odliv jüanů do zámoří, že pak Maovci nebudou mít na koncentráky pro Ujgury a jiné roztomilé aktivity spojené s genocidou svých národnostních menšin.

• 5.8.2018  00:55

Marně lovím v paměti, kdy si v zámoří naposledy nepletli western s audiovizuálním uspáváním insomniaků a kdy do něj ještě nefušovali můzami od hlavy k patě posraní specialisté na natáčení dvouhodinových jednozáběrových dokumentů o schnutí klokaního trusu uprostřed buše. A nebýt mého naprostého zoufalství z řečeného, tak bych se patrně s tímto na první trailer silně angažovaným a extrémně nezáživným dežo ví na Batmanovo vyprovázení Maguy do Pelhřimova a dalším hřebíkem do rakve žánru nesetkal. Tohle musí na festivalech sbírat ceny jak na běžícím páse.

• 21.7.2018  22:39

Po úvodních cca deseti minutách nudy, ve kterých se mi v hlavě honilo něco o tom, že jsem měl to pochybné štěstí srazit se s výjimkou z pravidla o nadstandardně kvalitních dánských thrillerech, nastala klíčovým zazvoněním utrženého sluchátka pekelně hutná podívaná, při jejímž sledování na mě moje dýchací soustava musela dost často hlasitě ječet, abych se už konečně kurva nadechnul. Dost těžko se dá bez bojlerování napsat více, nicméně troufám si říct, že byť jde v podstatě o devadesátiminutovou sólovku jediného přítele na telefonu, šlo dost možná o nejlepšího zástupce žánru, se kterým jsem se za několik let potkal. A to i přes to, že se jeden přece jen neubrání mírnému pozdvižení brv nad „korektností“ ad absurdum (pokud tedy s ohledem na národnostní složení taktéž výborné dvojice Qček skutečně netvoří polovinu dánských bezpečnostních sborů Arabáči) a navzdory mírné předvídatelnosti zápletky a občasým lapsům, jako například proč ex oné hysterky dotyčné nesebral celou dobu mobil. Prostě jasný důkaz, že i za málo peněž lze pořídit symfonický orchestr i s Alexandrovci.

• 12.7.2018  23:34
    Tvář vody (2017)

Tedy, že je del Toro až takový úchyl, aby ze sólovky Aba Sapiena udělal červenoknihovní mezidruhové soft porno, ve kterém je navíc homo tuňákus za toho hezčího, to by mě až dodneška nenapadlo!

• 12.7.2018  19:40

Tak já tedy viděl ulítlou rádoby artistickou slátaninu o jedné moc fajn jebnuté sociopatické masařce, která namísto lidské stonožky skládá lidské LSD, a to s minutovou dotací táhnoucí se jako neléčený syfl, jehož pokročilou fází museli nepochybně autoři scénáře trpět. Závěrečné provensálské orgie ve mně ovšem vyvolaly záchvat smíchu, neb mi naprosto bezpečně evokovaly Voskovské adamity z Proti všem. Až na to, že komáři onehdá sehnali o něco lépe hrající kompars. Takže nebýt těch několika naprosto luxusních zrzek, poslal bych tuto z Trevírovskou poluci duté Tykwe, vulgo do naha vysvlečeného císaře, směrem senkruvna. A propos, senkruvna. Než lámat viníka na kříži, věděl bych o krutějším trestu – svázat a posadit minulou sobotu na noční Regiojet z Humenného do Prahy, vagon jedenáct, kupé s místy 71 až 76. Z mrtvolně odleželého smradu těch dvou cikánů by pan parfumér zaručeně zešílel ještě před Popradem.

• 8.7.2018  09:56

Jako ono by to bylo v podstatě stejně dobré jako jednička, kdyby nebylo Butchovi se Sundancem implantováno svědomí a zárodečné množství soucitu. No a samozřejmě chyběla paní Emílie. Tentokrát tedy ještě za slabší čtyřku, ale pokud bude ústřední dvojice stále více měněna v Rychlé šípy, pak budu v komentáři k příštímu dílu nucen použít řadu velmi hrubých invektiv!

• 24.6.2018  14:33

Jelikož se hvězdněpruhovanou fanglí mávalo mnohem méně, něž jsem se obával, debilita "děje" a "humoru" byla udržena ve snesitelných mezích, modelové na místě herců blbečkovali taktéž v míře přijatelné a Šarlotka si neodstříhávala klitoris rezavými nůžkami, mohl jsem si prakticky nerušeně užívat překvapivě vydatné bezduché zábavy, což mi ke spokojenosti více než stačilo, ba dokonce se již těším na rýsující se nekompromisní nakopávání emzáckých prdelí nekompromisními americkočínskými muži (a ženami) z ocele. No, možná s ohlededem na současné mezinárodněpolitické Trumpoty a míru páně režisérova řitního alpinismu to budou vojclové americkoseverokorejští, nechme se překvapit.

• 23.6.2018  16:50

Kostnerovské rozdělování povoláváků do profesionální ligy, zde tedy za účelem otloukání krikeťáku kyjem a nikoliv vysteroidovaných bezmozků při nahánění šišatého nesmyslu, které bylo pohádkově přeslazeno a zrudokrkatěno ad absurdum. Dohleděl jsem jen kvůli Edemsce, která je ale stejně neukáže (ups, bojler!).

• 20.6.2018  22:12

Měl jsem dopředu takové lechtivé tušení, že půjde o Pistolnické dežo ví a kupodivu jsem měl i pravdu. Výskyt takto kvalitně a inteligentně zpracovaných politických thrillerů je dnes žel nižší, než počet Kurdů v Halabdže koncem prvního čtvrtletí roku vosumavosumdesát, přičemž toto povedené zpracování asi nejgigantičtějšího a současně nejproláklejšího tunelu přelomu milénia bylo navíc osazeno jako vždy vynikajícím Benem Kingsleyem a nadto... no, ono tohle by vlastně úplně stačilo, ale rád bych ještě věren svému zvyku zmínil, že Ben Kingsley byl jako vždy skvělý. Nemohu tedy nyní než se spokojeným úsměvem přiklepnout čtyřhvězdu a doufat, že na rozdíl od výše zmíněného páně Morelova snímku se tahle dranžíráková deflorace ledvin co nejdříve vyhrabe do zasloužených červených. Jo, zmínil jsem se už, že Ben Kingsley byl opět výborný?

• 17.6.2018  22:32

Jó, kdyby tak soudruzi odolali pokušení dojit dramatično z mrznoucích molodců, bylo by to bývalo i přes slabšího Koroljova lepší než Gagarin. A příště už bych opravdu rád viděl nějakou fajn dramatizaci letu polkovnika Komarova na Sajůzu.

• 5.6.2018  22:45
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Aneb jak se i za hlubokých komárů honil plán a prémie v duchu těch nejkapitalističtějších zásad. Ondříček mi potvrdil, že jej za nejlepčí současný český rejžák nepovažuju nadarmo a i v televizních podmínkách natočil ten důlní katastrofák tak sugestivně, až mi z toho kolabovaly plíce a ze stropu na mě padal nevím odkud mour. Mimodukelské dramatické vložky sice občas mírně nadzvedávaly a byť Taclík permoníka zahrál celkem hezky, tak i mě z té jeho pražštiny neustále cukalo v koutku levého oka. Ačkoliv ono bylo nakonec asi lepší, že byl takto za nepřiznanou náplavu, než aby se lingvisticky ztrapňoval jako Issová a zejména Langmajer, kterého by měli v příštím promítání raději předabovat. Nicméně ježto nejsem domorodec, pak mě to přece jen nepobouřilo tak, abych se pokoušel páchat sebevraždu tamní výběrovou vodkou, a s mírným odstupem tomu dávám sice mírně podměrečných, ale pět briket.

• 18.5.2018  23:06

Na Rudém náměstí je vojenská přehlídka a zazní i salvy z děla. Vladimíra Iljiče to v mauzoleu vzbudí, vyleze ven a vidí, že z hrobu neznámého vojína také někdo vychází. Zamává mu a zavolá: „Kamaráde, to byla ale šlupka, co?“ Neznámý vojín však věčně živému vůdci zmateně odpoví: „Ha? Was ist das schlupka?“ No, dost otřepaných, neboť Neznámý vojín aus Finnland ist hřejivý asi jako der Winter v Lappland a pozitivní jako půlka Svazijska. Suomi, majíce k tomu dostatek vskutku vhodného historického materiálu, prostě druhosvětoválečné umí drsně a bez patosu, čili žádné mávání fanglema, salutování, srážení kufrů, řiťrvoucí proslovy umírajících gärojů či malování sousedů na černo se nekoná, ba naopak palba do vlastní řady (sestávající zejména ze zelených mozkoven) a značně naturalistická (a kvalitní!) akce jsou pravidlem. Dokonce ani největší sympaťák filmu, programový antigumák jako poleno a karélijský Čuorilla Plänkonen, nebyl prvoplánově padnut. Pročež spokojenost maximální. P.S.: Dost možná první film, u kterého mi přišla o maličko lepší kratší verze, byť i tříhodinová, která by klidně mohla nést podtitul Ritti Tortturakrutaa, má svým zvýšeným důrazem na porušování Ženevských konvencí, plenění v prostoru válečných operací a vyhroceně antilampasácký étos něco do sebe.

• 7.5.2018  18:28
    Black Water (2018)

Universal Soldaten opět spolu? Žel ten větší a sympatičtější se jen tak mihne a film jako celek nejvíce zaujme tím, že ten druhý jako správně krutohustý drsoň na třetí rozchodí i střelné zranění v krajině srdeční a jeho steží padesátikilová barbína dokonce zvládne kydlit metrákové tuleně (nebo co to bylo zač) s průstřelem jater. Jinak sice poněkud nuda, ale dokoukat se to dá.

• 3.5.2018  19:07
    7 životů (2017)

„Tak jakpak bychom to nejlépe zachránili přelidněnou planetu? Má někdo nějaký nápad, nějaké řešení? Nejlépe konečné? Nikdo nic…? No dobrá, tak tedy ten pán tam vzadu. Ano, ten s tím legračním knírkem, co se už od začátku tak prkenně hlásí…“ Aneb pregnantní ilustrace historií opakovaně prověřeného všeléku neduhů lidské společnosti a poněkud mrazivé ne-až-tak-moc sci-fi. A co že se stalo s Pondělkou? Zahrála si hlavní part v antické tragédii. A to roli, kterou by s ní neměnil ani Oidipus. Jo, málem bych zapomněl – ve zdejším výčtu hanebných logických lapsů mi po letmém pročtení komentářů schází upozornění na to, že chce-li se sedm vydávat za jednu, ubytovat se v domě s vrátným není nejlepší nápad. Takže fofrem připsat! Komentář obsahoval přítlačná křídla!

• 29.4.2018  17:02

Típne-li kdo dvoumetrovému vikinskému hovadu (byť s již poněkud vyšším počtem letokruhů) jeho hustru a odvleče dóttir za účelem rozšíření sortimentu barevného provedení obchodovaného statku, přičemž terminaci samotného papá hrubě odflákne, může mluvit o štěstí, pokud z toho vyvázne pouze jako heimnar či se hřbetem ozdobeným krvavým orlem. Helbojovič a jeho potěr zde odinžel takovou kliku nemají, neb Dolfi jim s pomocí jakéhosi opičího krále ve fabrikách rozpoutává takový Ragnarök, až z toho v celé Jihovýchodní Asii klesá obchodní bilance a HDP padá na držku rychleji, než panem Dragem ukončovaní Dragovičové. Vkusná okopávaná se spoustou kečupu navrch, u které nemůže pod tři jít snad nikdo pamatující promítání ohoblovaných VHSek na vypůjčeném videu. Já v záchvatu nostalgie jdu ještě o jednu vejš.

• 28.4.2018  21:55

Ale jako pokud odhlédnu od toho, že jde o biják po všech stránkách stejně blbej jako nápad obehnat háj tek pletivem od králíkárny planetu, kterou podle nejnižších odhadů ročně trefí skoro 20 tisíc meteoritů, tak… by z toho filmu vlastně nic nezbylo. Škoda, že ta třináctiletá uvědomělá psychoanalytička nebyla ještě o kousek víc nesnesitelná, mohl jsem to vypnout po půl hodině a nemučit se zbytkem stopáže.

• 21.4.2018  22:56
    Nepřátelé (2017)

A je to tu zase. Sám už ani nevím pokolikáté. Jeden já opět pln naděje doufal, že po letech půstu a plačtivého lkaní nad Leoneho rakví a Clintovou neochotou vrátit se ještě aspoň jednou ke kořenům dostane naservírován poctivě ukuchtěný a smaženice prostý western, aby po dvou hodinách svůj Smith & Wesson zase nevyleštěný odložil. Hub se sice urodilo méně, než je v poslední pětiletce obvyklé, nicméně tímto Pomalezápadním rozjímáním nad nesmrtelností chrousta, tentokrát zasazeným do pozadí doprovázení Maguy do Pelhřimova, by bylo i tak možno uspat celý regiment insomniaků. Ti po třičtvrtěhodinovém uspávání hadů se zjevivší milicionáři předvádějící trochu správného rudého teroru byli asi zakomponováni jen proto, aby to vůbec bylo možné dokoukat, přičemž na další (nutno přiznat, že celkem poctivou) výměnu názorů olověným telegrafem je žel třeba trpět až do samého závěru. Trojici tentokrát milosrdně uděluji o opravdu hodně sedřený skalp a v podstatné míře jen díky výkonu pana Balea, který ty traumatizované tiché mstitele prostě umí, a opět výtečně vyšinuté paní Píkové.

• 21.4.2018  15:27

Zelená celou dobu naprosto nechutně oblečená, Řiťa Máslopolský je jako milovník jen o něco málo snesitelnější než prepubescentní intergalaktický dezinsektor (tzn. jako jeden hřebík v zadku namísto dvou), ale že by to nějak výrazněji vybočovalo z páně Buřtoňovy produkce z posledních let ve směru senkruvna, to bych si netroufal. Na ukrácení dvouhodinové cesty na trase Budweis – Prágl mi to přišlo dostačující.

• 17.4.2018  19:56

Zuřivé pětkování mé topky mě sice nutilo zvážit i alternativu, že třeba nepůjde o až takovou dementní πčovinu pro degenerované nezletilé emeričany jak dával tušit trailer a až bude v zátoce sleva, že třeba nakoupím a zhlédnu. Ovšem až extatické vylučování tělních tekutin mého jindy nad téměř každým filmem rypák ohrnujícího kolegy mě přesvědčilo vysolit za návštěvu kina. A ač jsem od Špilase mnoho nečekal, musím nyní zhodnotit, že výsledný zážitek byl na míle vzdálen následkům návštěvy libovolné knajpy pod stejnojmenným hradem, v níž točí místní lektvar zvaný domorodci velmi výstižně Starobahno. Tedy jak se to vezme, neb několikrát jsem se při těch nostalgických audiovizuálních orgiích sice téměř posral, ale samým blahem. Ač jde tedy jinak v podstatě o klasickou a nikterak invenční pohádku o tom, kterak ohyzdný a blbý pařan k princezně s gorbačovským flekem na xichtě přišel a jestli neumřeli, paří spolu deathmatche dodnes, nemohu za ten mohutně prokrvující vizuál jít pod čtyři.

• 14.4.2018  10:56

Spoiler: Batman nebyl nikdy děsivější! Jasný důkaz, že se dá bubat opravdu velmi vkusně i bez snahy o zbytečnou originalitu, ba přímo vykrádačkově. Na což ovšem ve výsledku klidně nakálet. Tedy zde spíše neklidně a téměř doslova, pročež jsem raději dohleděl za denního světla a s poněkud staženým hlukem, aby mi zase nestoupla spotřeba pracího prášku (ano, jsem holt starej skrblík). Asi nikdy jsem ještě více neváhal, zda 4 nebo 5, přičemž pátá tentokrát uniká opravdu pouze o hrůzou zbělený vlásek. P.S.: Když jsem si ex post ze zvědavosti vyhledal představitelku vrchní bubákyně, tak můj svěrač schytal snad ještě brutálnější nápor, než při sledování samotného filmu! Přijít paní Aarons na svět v cca sedmnáctém století, nepochybně by vešla do dějin jako historicky první kosmonautka, která žel v sedmnácti uhořela při startu experimentálního dominikánského vesmírného korábu a omejkapována byla ve filmu patrně jen proto, aby si v kinematografech nevytrhávali oční bulvy a nechytali infarkty i protřelí hororoví degustátoři. Brrrr...

• 5.4.2018  18:45

No vida, konečně báchorka, ze které by se začal nočně pomočovat i Hans Christian!

• 3.4.2018  20:23

Je-li právník nucen pracovat v baráku zamořeném rozličnými kreaturami, tak nejen že hovno udělá, ale ještě pak pobíhá po pracovišti s pěnou u huby a sekerou v ruce. Čili natočeno podle skutečných událostí. Duchařina velmi pěkná, leč za hojné idiotské decibelové lekací nálože musím chca ne(po)chca jednu pěticípou pottratit. Aspoň že sympatický psík nebyl prvoplánově vykostěn.

• 20.3.2018  07:53

No to jsem si zase naběhnul na vidle! Jakožto fanda historie rozličných dálněvýchodních ran morových jsem byl na tento spektákl zobrazující jednu z kapitol turko-mongolské internacionální pomoci bratrskému ruskému lidu velmi natěšen, leč mé nadšení začalo velmi záhy padat jako rtuť teploměru v Ulan-Ude v půlce listopadu. Není žádným tajemstvím, že v sajůzu se přes svůj historický komplex z toho, že jejich prapradědům nakopali Tatři prdel u nich doma a navíc v zimě, nepřenesli dodneška a z učebnic dějepisu by proto zmíněné období nejraději vygumovali, nicméně léčit si sedm staletí poraněné ego až takto, soudruzi? Zasněžená, vypulírovaná, a mrazíkovsky zářivá Rjazaň, kde jsou všichni vymydlení, odění do šatů vypraných dočista do čista a vybělenými chrupy bez jediného kazu či absentujících částí spokojeně a šťastně blýskající na všechny strany – toť vskutku velmi věrné zpodobnění centrálního Ruska v první polovině třináctého století, já osobně jsem si to tedy takhle vždycky představoval. Jo a samozřejmě nikdo, ale vůbec nikdo tu nechlastá (!!!). Tolik tedy k té Potěmkinově vesnici vol. 3.0. Horda – že ještě někdy zřím na plátně mongolské vojáky, kteří jako by s černě podmalovanýma očima vypadli z Pohádek tisíce a jedné noci nebo ČingisWayna, to bych snad ještě zkousnul. Pochopím i to, že až na pár jedinců zde nejsou Mongolové vybaveni luky, neb to by byl velmi záhy vířící Kolovrat překřtěn in memoriam na Jehelníčka a zbylou hodinu a půl by nebylo na co čumět. A jakkoliv je jistě chvályhodné, že Mongolové mezi sebou šprechtí mongolsky (sice to byla současná chalchština s ruským přízvukem, ale aspoň snaha), pak bych více ocenil, kdyby namísto obtloustlých Uzbeků nahnali do komparsu raději pár Burjatů či Tuvinců s vlastními oři – alespoň by pak většina Mongolů nemusela permanentně pochodovat a bojovat pěšky (!!!). Přitom i za méně peněz lze na toto téma pořídit mnohem více muziky. Co mi tedy již nadzvedlo obočí poněkud více, byl fakt, že v tatarském ležení jaksi absentují jurty, tedy až na tu chánovu, která ovšem zvenku i zevnitř vypadá jako pojízdný čínský hošbordel – a to perunžel včetně osazenstva. No a jelikož Čingis osobně nechával za projevy nemužného chování popravovat, není mi dost dobře jasné, jak by se ta parta řvavě zmalovaných palácových bukanýrů mohla dožít puberty. Zejména sám největší z přítomných tranzistorů, chán Batu, by byl v této inkarnaci asi hned po narození předhozen vlkům, aby nezpůsobil vadnutí pastvin a vysychání Bajkalu, vnuk nevnuk. Soudruzi holt asi moc čuměli na Tříkilo a Xerxes jim přišel веры кюул. No prostě soryjako, fakt bych neměl potřebu řešit ani kravinky jako ochočený kodiak nežeroucí Rusy a zjevivší se v druhé polovině jako hrdinu zachraňující deus ex machina, ale to velkorusky patetické kreativní žonglování s historií a buznění šiřitelů Pax Mongolica mi fakt nasralo! Zmíněné neduhy byly žel vhodně doplněny velmi mdlou až parodickou akcí ve stylu klasického hongkongského BrusLeení (= na hrdinu utočí vždy nejvýše dva soupeři, zatímco sto Tatarů v kruhu okolo poskakuje a výhružně vrčí) a Mongolové jsou tu i jinak za pořádný mongoly, neb jinak by nebylo možno nechat tahat tümen za fusekli partičkou deseti ruských strejců, zmírající bagatur/bogatyr stíhá po závěrečné bitvě na Vítkově vhodně agitačně chánovi věštit budoucí odplatu v podobě anexe Sibiře, půlky Střední Asie a zasatelitování Mongolska a vůbec je to k zeblití tak, až nyní nemohu než zhodnotit, že podobně historicky-agitační Viking dopadl přece jen o něco lépe. Aspoň že na konci tvůrci odolali nutkání poskočit o pár století dopředu k dobytí Kazaně (neb to by u toho nemohl být poslední přeživší „třístovkáč“) a jen si vzdorně flusli na zamrzlé Čudské jezero.

• 7.3.2018  22:39
    Nikdys nebyl (2017)

No já vůl kolosální, na co jsem to jen zase vlezl? Ne, nejde o bojler a vyžvanění poslední padouchovy věty před intimním seznámením se jeho lebky s kladivem, to skutečně jenom já úpím nad promarněným časem a financemi, neboť ač se na mě Choakvénův xicht ponuře mračil i ze zdejších otravných reklam nonstop aspoň čtrnáct dní (což obvykle nevěstí nic dobrého), nedal jsem si domluvit a namísto exhibice prospektora měkkých tkání s kleštěmi a letlampou proklatě nízko, po jejímž zhlédnutí by proplešatělí zpocení padesátníci pálili své balóňáky a při náhlém setkání s truhlářem se zbaběle dusili pytlíky bonparů, jsem žel obdržel to, co se střízlivě dalo očekávat. Námět sice výtečný a perfektní pan Fénix je jako náruživý domácí kutil přesvědčivější než Přemek Podlaha (a jako stomatochirurg více než Lórenc Oliviér), nicméně veškerý svůdný potenciál byl v osmdesáti procentech stopáže vytrvale pohřbíván naprosto duchaprostou, ovšem o to více nabubřeleji ambicióznější (pročež ukrutně nesnesitelnou) artistickou onanií té ohyzdné Kaledoňanky.

• 16.2.2018  15:49
    Dárce (2014)

Jelikož jsem se s touto věcí srazil využívaje (ne)oblíbeného programu „RJ (dříve SA) naslepo“ a byl jsem línej zapínat noťase, nekonzultoval jsem volbu filmu s hovnocením své topky, které by mi jistě cosi neblahého naznačilo. Stručně řečeno, jde o Equilibrium zLabyrintované do opravdu exkrémně kreténského výplachu vhodného nanejvýš pro absolventy Univerzity toaletních věd, zástupce manažerů krumpáče či vášnivé degustátory aromatických uhlovodíků. No a podle toho to taky vypadá. Mohu místopřísežně prohlásit, že s tak kolosálně dementní pointou, v jejímž puchu se hravě ztrácí hnilobný smrádek zbytku této nejméně po stopadesáté recyklované parodie na sci-fi, jsem to zděšení doposud neměl. Ale abych nebyl pouze negativní, tak musím též říci, že seznámení s tímto audiovizuálním hnusem přesto shledávám v něčem prospěšné. Až si totiž budu někdy životně nutně potřebovat zatopit, přičemž na podpal budou k dispozici pouze souborná díla Karla Marxe, Lois Lowry a Roberta Musila, bez mrknutí si vrazím pod prdel Kapitál a zaujatě čta Muže bez vlastností si budu pochvalovat, jak je mi teplo na nohy.

• 14.2.2018  23:07

Pokud si v této toporně zrežírované záležitosti, která jako by vypadla z psacího stroje Pilčerce pouhý den poté, co byla na sezení anonymních alkoholiků nucena Malcolmem McDowellem čumět na Psycho za hudebního doprovodu šlágrů Gershona Kingsleyho, listujíc si při tom z nudy Vraždou v Orient expresu, namísto paní Emílie, jež i přes výše zmíněné neduhy zvládá předvádět aspoň ze začátku jakž takž topořivou kreaci a té mladší, taktéž celkem zásunuhodné bloncky, představím byť na vteřinu, no co já vím, třeba Taťánu Wilhelmovou a Lindu Rybovou, vychází mi z toho sice mírně sofistikovanější, avšak stále pouze a jenom další Ordonance růžového zahradníka, nebo jaxeto.

• 21.1.2018  11:02

...no a večer ještě nekončil, tak jsme namlsaní zůstali také na zobrazení vystřídání zrádce mnichovského zrádcem jaltským. Samozřejmě bylo lze očekávat, že půjde o záležitost vyfutrovanou patetickým patriotismem v míře k nevydýchání, leč kupodivu to v tomto ohledu zas tak hrozné nebylo, resp. mohlo být daleko hůř. Gary jak již mnohými trefněji řečeno fenomenální tak, že by mu jeden samým uchvácením vyšlukoval doutník či dostal chuť nechat ze sebe udělat rajský protlak při vzdorném boji pod vlajkou vynálezců koncentráků a historicky největší vykořisťovatelské tyranie. Hodně dobrá tři.

• 21.1.2018  10:50

Jako to jsem se takhle v pátek mírně podnapil s jakýmsi zarostlým lesním dělníkem, jenž prej přijel do stověžaté za kulturou, pročež mě pak pod pohrůžkou brutálního násilí donutil jít na nějaký Kohnama smrdící bilbórdy. Vidím místní šestavosumdesátku, ergo si odříhnu něco ve smyslu, že "to zas bude hovadina," navíc se budu určitě muset během projekce trousit. A vono notyvole, extrémně sympatická a inteligentní černohumorná podívaná s jako vždy úchvatným panem Herlsnem, kterému bych zfleku poceloval plešku a posléze i mozeček! Takže jsem se sice málem provalil bokem, ale sál jsem statečně neopustil. Celkem to také bylo tuším podruhé, co jsem v kině po skončení projekce zažil sborový potlesk.

• 17.1.2018  15:32

Jako hlavní přínos tohoto snímku vidím pregnantní demonstraci jedené ze zásadních příčin, proč Západ přes veškerou materiální a technologickou převahu není vojensky schopen srovnat do latě všechny ty líhně fanoušků militantního pojetí nejmladší ze tří verzí blízkovýchodní rány morové, které nám za pár tisíc let tak nehezky globálně vybujely. Na likvidaci několika podvyživených černoušků vybavených pár kily semtexu nacpanými do nařezané lešeňové trubky a orezlými ákáčky pamatujícími ještě službu u Vietkongu (tj. arzenálem nedosahujícím ani ceny nátěru jednoho helfajráku) je totiž třeba celoplanetárního zburcování divize špičkově vycvičených expertů vybavených tím nejdražším, co je americká zbrojařská lobby schopná nacpat daňovým poplatníkům do chřtánu, a nedosti na tom je následně pro stisknutí červeného tlačítka potřeba ještě sehnat osmašedesát povolení rozličných ó fretných chrochtobuzností (přičemž nepřekvapí, že nejvymletější z nich se jmenuje Angela a ano, i podoba celkem sedí), a to ve dvou kopiích a trojmo orazítkovaných, nejméně pětkrát provést výpočet možných zdravotních rizik spojených s provozováním skupinové trinitroterapie v Africkém rohu, nechat udělat alespoň tři nezávislé právní rozbory téhož a vůbec tak nějak z gruntu probrat etičnost típnutí partičky vymytých krvelačných kozojebů, kteréžto by ve středověku patrně vyobcovali i z Alamutu. Lze pak hovořit o vskutku kurevském štěstí, když tenoristická buňka v mezidobí nemetastazuje, zejména explozivně, nebo operátor Predátora nepojde stářím či alespoň za šťastným klackem znuděně neusne. Oč snazší to v čase psaní tohoto komentáře jistě má průměrný ruský pilot hrdinně bránící ródinu až ze Sýrie hromadným vyhlazováním civilů v Idlíbu, o tom netřeba vést polemiku. Potud nemám připomínek, neb vše bohužel působí velmi věrohodným dojmem. Jenže pak se nám do zóny dopadu přimotá slaďoučká dětská trhovkyně a je to eufemisticky řečeno v prdeli – operátor oproti všem předpokladům není vydrilovaný jessérovač, ale plnění rozkazů odmítající reinkarnace Gándího, takže absolvujeme další vogonské kolečko otravné jak domovní důvěrnice v půl třetí ráno a paralelně s tím se jeden nebohý čmoud snaží onoho čokoládového andělíčka zachránit i proti jeho vůli, neb africký spratek „překvapivě“ projevuje nulový respekt k soukromému vlastnictví a snaží se již jednou prodaný tovar opětovně zpeněžit - no už jen za to bych já raketu zacílil přímo na tu malou svini! Plus se na rušné ulici motá asi stovka dalších burek a utěrek, které ale nikoho moc netrápí. No, naštěstí to všechno nakonec dobře dopadlo, a to včetně úhynu příčiny dramatického dějového zvratku, za největší sympaťáky jsou překvapivě zelení mozci ve skvělém podání profesora Snejpa a dokonale mrazivé Mirénky a celkově to příjemně napíná a odsýpá, takže snižuji jen za tu neúměrně protahovanou emocionální podpásovku.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13