alchac

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 16.2.2018  15:49
    Dárce (2014)

Jelikož jsem se s touto věcí srazil využívaje (ne)oblíbeného programu „RJ (dříve SA) naslepo“ a byl jsem línej zapínat noťase, nekonzultoval jsem volbu filmu s hovnocením své topky, které by mi jistě cosi neblahého naznačilo. Stručně řečeno, jde o Equilibrium zLabyrintované do opravdu exkrémně kreténského výplachu vhodného nanejvýš pro absolventy Univerzity toaletních věd, zástupce manažerů krumpáče či vášnivé degustátory aromatických uhlovodíků. No a podle toho to taky vypadá. Mohu místopřísežně prohlásit, že s tak kolosálně dementní pointou, v jejímž puchu se hravě ztrácí hnilobný smrádek zbytku této nejméně po stopadesáté recyklované parodie na sci-fi, jsem to zděšení doposud neměl. Ale abych nebyl pouze negativní, tak musím též říci, že seznámení s tímto audiovizuálním hnusem přesto shledávám v něčem prospěšné. Až si totiž budu někdy životně nutně potřebovat zatopit, přičemž na podpal budou k dispozici pouze souborná díla Karla Marxe, Lois Lowry a Roberta Musila, bez mrknutí si vrazím pod prdel Kapitál a zaujatě čta Muže bez vlastností si budu pochvalovat, jak je mi teplo na nohy.

• 14.2.2018  23:07

Pokud si v této toporně zrežírované záležitosti, která jako by vypadla z psacího stroje Pilčerce pouhý den poté, co byla na sezení anonymních alkoholiků nucena Malcolmem McDowellem čumět na Psycho za hudebního doprovodu šlágrů Gershona Kingsleyho, listujíc si při tom z nudy Vraždou v Orient expresu, namísto paní Emílie, jež i přes výše zmíněné neduhy zvládá předvádět aspoň ze začátku jakž takž topořivou kreaci a té mladší, taktéž celkem zásunuhodné bloncky, představím byť na vteřinu, no co já vím, třeba Taťánu Wilhelmovou a Lindu Rybovou, vychází mi z toho sice mírně sofistikovanější, avšak stále pouze a jenom další Ordonance růžového zahradníka, nebo jaxeto.

• 21.1.2018  11:02

...no a večer ještě nekončil, tak jsme namlsaní zůstali také na zobrazení vystřídání zrádce mnichovského zrádcem jaltským. Samozřejmě bylo lze očekávat, že půjde o záležitost vyfutrovanou patetickým patriotismem v míře k nevydýchání, leč kupodivu to v tomto ohledu zas tak hrozné nebylo, resp. mohlo být daleko hůř. Gary jak již mnohými trefněji řečeno fenomenální tak, že by mu jeden samým uchvácením vyšlukoval doutník či dostal chuť nechat ze sebe udělat rajský protlak při vzdorném boji pod vlajkou vynálezců koncentráků a historicky největší vykořisťovatelské tyranie. Hodně dobrá tři.

• 21.1.2018  10:50

Jako to jsem se takhle v pátek mírně podnapil s jakýmsi zarostlým lesním dělníkem, jenž prej přijel do stověžaté za kulturou, pročež mě pak pod pohrůžkou brutálního násilí donutil jít na nějaký Kohnama smrdící bilbórdy. Vidím místní šestavosumdesátku, ergo si odříhnu něco ve smyslu, že "to zas bude hovadina," navíc se budu určitě muset během projekce trousit. A vono notyvole, extrémně sympatická a inteligentní černohumorná podívaná s jako vždy úchvatným panem Herlsnem, kterému bych zfleku poceloval plešku a posléze i mozeček! Takže jsem se sice málem provalil bokem, ale sál jsem statečně neopustil. Celkem to také bylo tuším podruhé, co jsem v kině po skončení projekce zažil sborový potlesk.

• 17.1.2018  15:32

Jako hlavní přínos tohoto snímku vidím pregnantní demonstraci jedené ze zásadních příčin, proč Západ přes veškerou materiální a technologickou převahu není vojensky schopen srovnat do latě všechny ty líhně fanoušků militantního pojetí nejmladší ze tří verzí blízkovýchodní rány morové, které nám za pár tisíc let tak nehezky globálně vybujely. Na likvidaci několika podvyživených černoušků vybavených pár kily semtexu nacpanými do nařezané lešeňové trubky a orezlými ákáčky pamatujícími ještě službu u Vietkongu (tj. arzenálem nedosahujícím ani ceny nátěru jednoho helfajráku) je totiž třeba celoplanetárního zburcování divize špičkově vycvičených expertů vybavených tím nejdražším, co je americká zbrojařská lobby schopná nacpat daňovým poplatníkům do chřtánu, a nedosti na tom je následně pro stisknutí červeného tlačítka potřeba ještě sehnat osmašedesát povolení rozličných ó fretných chrochtobuzností (přičemž nepřekvapí, že nejvymletější z nich se jmenuje Angela a ano, i podoba celkem sedí), a to ve dvou kopiích a trojmo orazítkovaných, nejméně pětkrát provést výpočet možných zdravotních rizik spojených s provozováním skupinové trinitroterapie v Africkém rohu, nechat udělat alespoň tři nezávislé právní rozbory téhož a vůbec tak nějak z gruntu probrat etičnost típnutí partičky vymytých krvelačných kozojebů, kteréžto by ve středověku patrně vyobcovali i z Alamutu. Lze pak hovořit o vskutku kurevském štěstí, když tenoristická buňka v mezidobí nemetastazuje, zejména explozivně, nebo operátor Predátora nepojde stářím či alespoň za šťastným klackem znuděně neusne. Oč snazší to v čase psaní tohoto komentáře jistě má průměrný ruský pilot hrdinně bránící ródinu až ze Sýrie hromadným vyhlazováním civilů v Idlíbu, o tom netřeba vést polemiku. Potud nemám připomínek, neb vše bohužel působí velmi věrohodným dojmem. Jenže pak se nám do zóny dopadu přimotá slaďoučká dětská trhovkyně a je to eufemisticky řečeno v prdeli – operátor oproti všem předpokladům není vydrilovaný jessérovač, ale plnění rozkazů odmítající reinkarnace Gándího, takže absolvujeme další vogonské kolečko otravné jak domovní důvěrnice v půl třetí ráno a paralelně s tím se jeden nebohý čmoud snaží onoho čokoládového andělíčka zachránit i proti jeho vůli, neb africký spratek „překvapivě“ projevuje nulový respekt k soukromému vlastnictví a snaží se již jednou prodaný tovar opětovně zpeněžit - no už jen za to bych já raketu zacílil přímo na tu malou svini! Plus se na rušné ulici motá asi stovka dalších burek a utěrek, které ale nikoho moc netrápí. No, naštěstí to všechno nakonec dobře dopadlo, a to včetně úhynu příčiny dramatického dějového zvratku, za největší sympaťáky jsou překvapivě zelení mozci ve skvělém podání profesora Snejpa a dokonale mrazivé Mirénky a celkově to příjemně napíná a odsýpá, takže snižuji jen za tu neúměrně protahovanou emocionální podpásovku.

• 14.1.2018  23:44
    Mumie (2017)

No ještěže to stihli natočit před zahájením globálního vymetooní zlovilných pyjů – nymfomanická černá vdova sexuálně napadající veškeré muže v dosahu a následkem pětitisíciletého půstu je vysávající do sucha, činíc z nich takto vůle zbavené otroky? Kdokoliv by měl koule tohle v současné době pustit do produkce, byl by jich hystericky řvoucí feminternacionálou přinejmenším veřejně zbaven za podlou manipulativní snahu popřít nezpochybnitelný posvátný fakt, že všichni chlapy bez výjimky jsou sexuálně predátorující dobytek a ženy výlučně a naprosto, kdykoli, kdekoli, jakkoli, cokoli… jen oběti jejich chlípné zvůle! A to bez ohledu na fakt, že filmík sám je téměř stejně nevtipný, jakýkoliv šarm postrádající a celkově blbý asi jako většina oněch drůbežích džihádistek a navíc je osazen skutečným exhumantem, vulgo skutrem, kterého – přestože sám vypadá i hraje jako mumie přinejmenším z období Staré říše – ta svrběním stižená nemrtvá barakuda nahání po půlce Anglie s úmyslem opíchat ho xmrti. No fuj.

• 14.1.2018  10:38
    Colombiana (2011)

Čokoládová slečna sikáriová ze země kávě a koksovnám zaslíbené na své cestě za pomstou na „rodině,“ jejíž don místně obvyklým způsobem terminoval obchodní vztahy s famílií jejího papá, kteréžto rodinné podniky tvůrci Narcos nezařadili patrně jen proto, že ta banda exotů naprosto nevěrohodně i mezi sebou šprechtí anglicky s cigánským akcentem. Nicméně téma přitažlivé, zpracování po formální stránce vyhovující a zhlédnout to před naznačeným filmem resp. zmíněným seriálem, byl bych zcela jistě téměř nadšen, přičemž příčinou onoho téměř byla zejména neustálá děsivá exhibice nekoz již tak od pohledu neútulně působící Šalandy, nad nimiž si mohli labužnicky zachrochtat snad jen nejskalnější pedofilové (mezi které neustálou preferencí obdobných zjevů (viz Mila, Skarletka a ten Valeriánův Brežněv) již řadím i Běsoně–producenta, který zde akorát dostal chuť na Fidorku), a zejména často rušivě idiotské chování hrdinky, jímž Běsoň–scénárista již poněkolikáté demonstroval svou dlouhodobou tvůrčí impotenci, neboť v předmětném žánru zvládá jen více (komentovaný snímek) či méně (sjetá Lucka) křečovité recykláty Brutální. Ovšem ač mi zde tedy byla naservírována v mnoha zásadních ohledech chuťově plochá a přespříliš propečená falešná svíčková, uděluji té fošně zasloužené čestné trojky.

• 1.1.2018  17:32

Říše středu se zjevně rozhodla mediálně demonstrovat své nadcházející světovládné postavení rovněž připomenutím, že střelný prach byl vynalezen u nich doma, pročež tradiční a již tak silně výbušnou angloirskou vybombovávanou zde obohatila o jednoho specialistu pro boj ve vysoké trávě na penzi, přičemž výsledná směs je brizantní vskutku extrémně! Opět se mi tímto také potvrdilo, že chci-li vidět opravdu kvalitní, kule jakož i jiné oudyrvoucí, struhadlovitě drsnou podívanou, tak bez akčních důchodců se to patrně neobejde, neb přítomný čínský matador dává rejžového nákypu s liči a nitrákem albionským diletantům nažrat jako zamlada a exBonďák v roli machiavelistického irského britodava mu sekunduje více než kvalitně. Jakkoli mě tedy nyní mírně přepadá splín z představy, jak asi bude akčně thrillerová kinematografie vypadat, až tato suita skutečných akčních hrdinů odcválá do věčných lovišť, pak pro tento kus nenacházím než superlativ.

• 29.12.2017  10:55
    Špión (2015)

Předem svého zvratku přiznávám, že tentokrát je udělená senkruvna možná ne zcela oprávněná, neboť tento Satanův grál holyúdské ultratrapnosti, křečovitých pokusů o troškohumor, parodií na parodie hereckých výkonů a gotickou torturu jakéhokoliv náznaku dobrého vkusu jsem vydržel sledovat slabou třetinku celkové délky, kterýžto výkon i tak dle mého soudu snese srovnání s páně artistovým utrpením na kříži. A byť tedy připouštím, že se to v následujícím zblitku stopáže pozvedlo alespoň na úroveň retardovaného Kameňáku, pak předem varuji, že kohokoliv, kdo této zhmotnělé Flemingově noční můře udělil více než dvě, budu při osobním setkání z důvodu prevence přenosu nějaké závažné mozkové infekce a posednutí ďáblem nucen zletj od hlavy k patě hypermanganem a vykropit jej svěcenou vodkou (ano, kulyku, na tebe se dívám!). Tak, a teď jdu pro jistotu vykouřit své pécé. Teda kadidlem jako.

• 28.12.2017  23:17
    Bright (2017)

Je mi nesmírnou úlevou konstatovat, že Ayer je po své předchozí Sebevražedné laktační psychóze zpět v plné síle a audiovizuálně znetflixlovat Warcraft tak, aby nebylo třeba platit autorské výpalné Blizzardu, se mu zkřížením s Training Dayem vtipně osazeným ústřední dvojkou negrů (resp. negrem a negrem na druhou) povedlo celkem velmi. A jelikož metroobjímače buků a jiných stromů soukromě považuji za morovou ránu fantasy globálního rozsahu, nemám nyní žádného důvodu neudělit velmi zaslouženou čtyřku. A příště bych byl zvědavej třeba na to, jak by si naše vypečená černozelená noční hlídka střihla trojku s Gotrekem Gurnissonem v o pár desítek mega tučnějším nášupu.

• 24.12.2017  17:15

Původně jsem měl v úmyslu napsat něco originálního a silně oduševnělého, ale pak mi zrak upadl na slovní hovnocení snímku z brku páně kulykova, kteréžto shledávám velmi výstižným, pročež jej jen pomyslně připodepisuji.

• 23.12.2017  15:52
    Paddington 2 (2017)

Sice tomu oproti minule chyběla má oblíbená australská MILFka, kteroužto navíc v roli hlavní padouchyně nahradil neoblíbený odporný modrooký slizoň, v sále potom naopak přebývalo mnoho oječených a do sedaček kopajících příslušníků cílové skupiny (jít na to do kina den před tím Štedrým byl opravdu blbej nápad), nicméně méďa byl opět stlašně loztomilý a vůbec to bylo vkusně zábavné cca jako minule (jasně, kvůli fakanstvu musely být přítomny i nějaké mírně pitomoučké medvědí gagy, ale s tím je holt třeba počítat), takže opět za pět a mé infantilní já mi snad dá zase na chvíli pokoj.

• 16.12.2017  16:41

Blilo neblilo kdysi předávivno v jedné galaxatii moč a moč dalekokot. Na otázku, která mi probleskla lebkou při závěrečných titulcích předchozího dílu, tj. jak to bude vypadat/by to vypadalo bez přes pokročilý věk stále naprosto perfektního a šarmového Hana, se mi želperun dostalo očekávané odpovědi. Tedy vlastně ne tak docela, neb bezpřívlastkové „Na hovno" by můj dojem z poslední Epizdody zdaleka nevystihovalo. Nadto se mi dostalo též odpovědi na otázku, kterou jsem si nepoložil, totiž který díl ze série je ten naprosto nejdebilnější (zatím). Hvězdné válkování byla vždy pohádka, nicméně pokud odhlédnu od tří audiovizuálních průjmů otce zakladatele z přelomu milénia, pak šlo o pohádku vcelku inteligentní, vtipnou a zejména velmi zábavnou. Sledování Posledního Džedáje ve mně však nebezpečně často vyvolávalo zoufalou touhu po opětovném zjevení se galaktického ultrakokota Žaržara Bimbase, neb v tomto kusu by byl za digitálního Alpačína v kmotrovské formě a k tomu sršícího inteligentním humorem (obzvláště vedle katatonické a hysterické stavy opět stroboskopicky střídajícího antihereckého špalku jménem Adam Řidič, jehož ubrečeně dvojxichtovou emo verzi Darth Vadera tu někteří považují k mému zděšení za největší klad filmu). Vezmu-li to popořadě, pak ačkoliv se nepovažuji za nerdovitého detailistu majícího potřebu pranýřovat jakýkoliv rozpor s elementárními fyzikálními zákony ve sci-fi, pak limity mé tolerance stručně nazvatelné „neruší-nevadí“ zde byly penetrovány důkladněji než hranice Sajůzu v létě roku jednačtyřicátého již během úvodní půlhodinky - zejména to gravitační bombardování ve vesmíru byl fakt mazec. Ohledně postav: kdo byl v předchozím díle normální, stal se debilem, kdo byl debilem, stal se… nejsem schopen definovat, neb nejsem odborníkem na těžké duševní poruchy. Dialogy zavání stolicí tankery ředidla vymlasknuvšího cigánského lámy s neurosyflem v terminální fázi, příběh sám o sobě jest zprasenou parodií Epizod V a VI říznutou nějakou obzvláště dementní videohrou, přičemž neustále na odiv stavěnou neschopnost scénáristovu musí co pár minut řešit na tři směny makající deus ex machina a pahumor zde dosahuje Troškovských kameňákohlubin. Byť předchozí Roug jednička byla výborná, pak toto mozkokazné a vkuskurvící svinstvo považuji za horší dokonce mnou doposud nejopovrhovanější Epizody III. Ač jsem tedy dodnes každý kus série sponzoroval návštěvou kina, pak nad dalším sypáním škváry do kešení Disneyovských rytířů řádu Židáj se budu opravdu velmi, velmi vážně zamýšlet.

• 12.11.2017  23:15

Ano, Čárlíza testosTheron jí má atomovou! Nebo ho má – jak černobylskou chladící věž. Fakt si po zhlédnutí nejsem jistej, neb v JARu se sem tam urodí kdejaký/á podivný/á hermafroditní Semenyák. Buď jak buď, představitel/ka hlavní role je ve strangulaci a opíchávání berlínské expozitury KGB rozličným sortimentem domácích potřeb minimálně stejně výkonný/á jako jeho/její výše zmíněný/á spoluobčan/ka při perforaci tartanu tretrami. Byť je tedy pro mě napříště použitelný/a jako kulisa k honění výlučně porážkových špiónů. Každopádně to bylo asi nejlepší bizarporno, které lze ze současného Holéhu údu vypumpovat.

• 9.11.2017  22:51

Nemohu si pomoci, ale tohle už bylo poněkud maglajzoidní. Sartana alias Hercule Bondoirot má sice jako vždy šmrc a Garko s knírkem dokonce na rozdíl od některých svých dalších špagetových kolegů nepůsobí dojmem německého pornoherce, nicméně jakkoli přimíchání klasické detektivky se třemi verzemi záhady zamčeného pokoje a postupně zasmrcovanými svědky vůbec není blbý nápad (byť překombinovaný asi jako pracovní oděv Romky profesionálně kočující po E55), tak stojí na základech s tak bizarní logikou (v tom vyniká armáda šerifů banditovitých, která kydlí soudce a odsuzuje si pak basmače asi sama, ač v každé slušné justiční mafii je soudce vždycky ten hlavní padouch), až to je i na celkově mírně ujetou sartanovskou sérii docela ústřel mimo vrata od stodoly. Byť naopak závěrečnou hrdinovu hru na Stalinovy varhany shlédávám poměrně vkusnou.

• 6.11.2017  19:34
    Wonder Woman (2017)

Esmeralda Maiselová zachraňuje lidstvo v toporně nevtipné, lobotomickými dialogy osazené, pomatenou akcí se hovnosící, kolotočářsky kýčovité a zejména neuvěřitelně NUDNÉ telehovnele, která značně nepovedeně paroduje mexické originály a jako vrchol mého znechucení je k tomu všemu proložena hluboce jímkovými filozofickými moudry zasloužilého konzumenta toluenu. Pro akutní zhnusení více nerozvádím a dále toliko odkazuji na výstižné sofistikované kritiky pánů verbala a kulyka, ačkoliv jsem nucen současně konstatovat, že druhému jmenovanému se zjevně značně kurví penetrační tolerance, neb každý své cti dbalý heteromuž by musel namísto oplácávání macesů slečny Vondrové, kterážto by měla být z humanitárních důvodů co nejdřív zahrabána zpět do kibucu, z něhož prchla, raději šourkem pětkrát o hranu stolu uhodit. Začínám mít opravdu neodbytné tušení, že adaptaci Velkého šéfa (vznikně-li tedy, přičemž začínám spíše doufat, že nikoliv) DCčkáři kolosálně zmrví.

• 5.11.2017  15:39
    Wheelman (2017)

Aneb jak by to vypadalo, kdyby čerstvě odhalenému bukanýrovi, sprostě podezřelému postrachu ne sice sedmi moří, ale zato veškerých pánských noří, jež se mihly natáčecím štábem (a díky tomu žel již bývalému Podlesovi), onemocněl dítěřidič, namísto něhož by si Gejvin zjednal na noční melouch Ivana Zámka, který po své zavilé noční stíhačce vrhající bokovky skončil bez domova, práce a stíhačky. A jako vypadalo by to velice slušně!

• 30.10.2017  20:25
    Swingtime (TV film) (2006)

Ač skvěle natočené, neb výborně obsazené i zahrané a slušnou atmosférou disponující, pak žel patrně za účelem dramatizace tak příšerně překombinované a sem tam do očí bijícími kravinami nacpané, že nevytlačím více. Škoda, kdyby si scénárista nezkoušel hrát na Thufira Hawata, byla by to takřka dokonalá estébácká chatová swingrspárty. Dané téma se dalo podojit daleko lépe bez zbytečného romantizování.

• 26.10.2017  21:18
    Mrchožrouti (1984)

Ztráty sympatických legionářů byly sice zanedbatelné, neboť nepřišli ani o celých devět mužů z deseti (vskutku velmi francouzské pojetí!), leč ani sebevtipnější akční komedii s charismatickým protagonistou si nelze užít naplno, pokud při sledování někdo stále intenzivně tluče diváka železnou trubkou po hlavě - tu zde opět zhmotnilo mnou nesmírně oblíbené použití "německého" tanku. Kurva, je opravdu až takovej problém splašit někde jeden jedinej (!!!) železnej trakař, co alespoň vzdáleně připomíná libovolného panzera??

• 17.10.2017  21:05
    V utajení (2017)

Díky dokonale babochlapoidní paní Řepíkové s neuvěřitelně vychlazeným xichtem, panu Malkovičovi, který opět předvádí svou unikátní schopnost usmát se tak, až jendomu náhlým ochlazením zalezou kulky do dutiny břišní, Orálandovu orálnímu znásilnění mstivým potomkem nějakého vrrka, jemuž pan Teplórien odsnajproval páníčka, morálnímu ponaučení, že po návratu z dovolené v Tunisu jet dvaadvacítkou výlučně v kevlarovém spodním prádle a zejména odsýpající a nenudící akci lze přehlédnout i sem tam se vyskytující logický výtluk.

• 6.10.2017  23:47

Tak jsem si říkal, že pustit si bezprostředně před návštěvou kina původní legendu možná nebude nejlepší nápad. Vskutku jsem totiž ani nedoufal, že by se o pětatřicet let později, v době nemilosrdného podbízení se pubertální přístupnosti a poloopské srozumitelnosti, dalo natočit byť jen z poloviny tak úchvatné, závity namáhající, takřka dokonalé sci-fi. První záběr mě mírně znervózněl dojmem, že půjde o zbaběle prostoduchou kopírku klasiky. Leč to nás jen režisér prefíkaně tahal za fusekli (jak se později ukáže, tak ne jenom jednou). Úvodní scéna vzbudila naděje na nadprůměrné sci-fi. První průlet nad El Ej dokonce na nejlepší sci-fi poslední dekády. A po necelé hodině je vše naprosto jasné – jo, je to tam. Kurrrva, je to tam!! Mistr Villeneuve, před kterým nyní pokorně padám do prachu a biji čelem o zem, dokázal pro mě ještě před několika hodinami naprosto neuvěřitelné, tj. nejen navodit atmosféru původního filmu, ale vytvořit po všech stránkách vymazlené, inteligentní a dospělé sci-fi, které, byť mi to samotnému zní poněkud kacířsky, je v určitých momentech lepší, než jednička. A ještě měl koule natáhnout to na prdel nemilosrdně týrající dvě a tři čtvrtě hodiny, z nichž bych ovšem nevystřihnul ani minutu. A něco takového se za poslední čtvrtstoletí konalo tak nanejvýš... no, s přimhouřením tak maximálně nikdy. Klobouček též tvůrcům scénáře, kteří se nejenže vyhnuli tupému zodpovězení základní otázky spojené s jedničkou, která mučí BR nerdy od úsvitu její kinoverze, ale nadto neodpověď mazaně zakomponovali do příběhu, a též Jendovi Pokojovi, jenž podal podle mě životní výkon, bez čehož by to ostatně nešlo. Pročež k plnému vychutnání budu muset kino navštívit ještě tak aspoň dvakrát (třikrát), páně režisérovu Dunu již očekávám s euforicky natěšeným optimismem a Blade Runner 2049 okamžitě letí mezi tři nejlepší, neb tady prostě není vo čem. Čistá dickovka bez kazu a za mě deset z pěti.

• 24.9.2017  19:23

Nejprve je třeba poznamenat, že jde o béčko technicky zpracované značně blbě snad po všech myslitelných stránkách s primitivně debilním humorem. Ano. ALE tvůrce je naštěstí takový genitál či tupé hovado, sám se v tomto nemohu rozhodnout, že právě tohle mu ve výsledném dokumentárním konceptu skvěle funguje, pročež je Guntherovo honění skvělým střílením si ze všech těch zmrdelně vážně se beroucích assasíních filmů v čele s mým nejhlouběji opovrhovaným gumovým Dickem, což tomuto dílku dává pro mě další hurónsky vtipný nadrozměr. Ergo bavil jsem se nakonec královsky a s ohledem na zdařilé sebeparodující kreace kalifornské exguvernantky, na kterou je žel třeba čekat takřka Godotsky, přehlížím i toho debila v roli hlavního padoucha a dávám možná mírně nadhodnocenou, ale přece.

• 19.9.2017  21:12
    Justice (2017)

A teď jsem se opravdu nasral! Že bych čekal od westernu nějakou přehnanou invenci, o tom zejména po mnoha zhnuseních s cca poslední pětiletku frčícími Pomalými haluškiádami a výtoky šílených feministů všeho druhu nemůže být ani řeč. Ze zmíněných důvodů naopak požaduji „invenci“ tvůrců co možná nejnižší, obzvláště když opravdu chutných špaget způsobilých sloužit jako dokonalý vzor, neb nic lepšího v žánru stejně nikdy nikdo nevymyslel a nevymyslí, je dostatek. Ovšem tupě šablonovitá kýčovitost tohoto kusu, kdy po půlminutě můžete scénu od scény popsat téměř celý film dopředu (s výjimkou několika zcela neočekávaných olbřímích debilit a mamutích jam v elementární logice), je přeci jen až bych řekl zbytečné zabředávání do opačného exkrému. Nicméně toto, ani naprosto toporní a anemičtí neherci, z nichž tak možná starosta Lanýž zkouší sem tam nesměle hrát, pročež mi hrdinové i padouši byli celou stopáž ukradení tak, že jsem jim ani nepřál skalpování zaživa a následné co nejbídnější zhynutí, není ani zdaleka ten největší průser. Tím nebyl dokonce ani s panem Parkinsonem si freneticky rukou potřásající kameraman, který ze své neschopnosti ostřit zřejmě zkoušel udělat ctnost. Ono nejblyštivější a nejnapomádovanější lejno, které mi málem ztrhlo myokard, představuje tak zrůdně děsivé obsazení hlavního hrdiny, že se mi ještě dlouho bude podvědomě svírat konečník pokaždé, kdy si na tento každého své cti dbalého westernového fandu ponižující filmový zážitek vzpomenu. Neboť jestliže jsem tu kdysi mírně dštil síru a zvratky nad obsazením Hartnetta do role pistolníka, tak Justiční kásting mě nyní nutí ejakulovat termonukleární hlavice ze všech tělesných otvorů po tuctech, protože naroubovat do role drsného jů es maršála až takto oslizlou metrobukvici, to fakt nemá obdoby!! Nejen že je ten vyfintěný maršmeloun jako spravedlivý koltovník zhruba stejně uvěřitelný, jako by byl Danny DeVito v roli Ivana Draga či John Wayne jako Čingischán, ale na vrh je to neherecký špalek kolosální neotesanosti disponující volšovitostí horních končetin takového rozsahu, že jeho pokus o bleskové tasení, patrně z tohoto důvodu ve filmu toliko jednou se vyskytující, musel rozkmitat bránici i nejtěžším anhedonikům. Fakt, že se do role hrdinova bratra prohulila i obdobně disponovaná „herečka“ z tvajlajtí žumpy sice činí z protagonisty pouze druhou největší dámičku na plátně, ovšem výsledný vskutku vřelý dojem to spíše podtrhuje. Zámořská produkce zjevně cílí na honáky orientované podobně jako hlavní gejroj, náctileté krvesajomilné pipky a v neposlední řadě na mé duševní zdraví, když po systematickém fakanovitění a buznění sci-fi pracuje na definitivním zteplání i druhého z mých nejoblíbenějších žánrů! U závěrečné parodie na přestřelku korunované příjezdem kavalerie se standartou z krepáků na násadě od koštěte a následném „ukřižování“ padoucha č. 2 jsem pak nevěděl, zda se smát či brečet, tak jsem brečel smíchy. Okamžitě si odcházím vykloktat něčím Hodně zlým a ošklivým.

• 13.9.2017  13:57

Velmi zábavné videjko, které bych povinně ordinoval (třeba i násilím – blíže viz Mechanický pomeranč) všem fanatickým vyznavačům chemické koblihy ze zmraženého polotovaru. Snad by pak konečně pochopili, jak světlé zítřky nás čekají pod vládou politické divize Agromafie a.s. resp. jejího majitele, dobrotivého agenta Bureše. Holt co se v mládí ve službách STB naučil, na stará kolena jako když našel, pročež existenční likvidace případných oponentů, nyní již s horlivým posluhováním biřiců z MF, jest jeho základním modem operandi, neboť je-li v této i Statanem opuštěné zemi (taky co by se tu zbytečně namáhal, když to za něj hravě obstará ujo Andrej) jeden řádně brutální a bezskrupulózní zmrd, ovčan sedne na prdel a i zabečet se bojí, aby druhý den už nečekal ve frontě na polévku od Armády spásy, ba v horším případě je ochoten se volebně prostituovat za pekařský výrobek nebo – jako v případě naší nejmenované pravoslavené (a zjevně i blahoslavené) hokejové ikokotny – za oběd v čapím tunelu. Fakt, že náš stále ještě nominálně veřejnoprávní kanál (kanál jako synonymum stoky) toto odmítl odvysílat, je v daném ohledu značně vypovídající. Má to ale ten přičinlivý Horný Uherák štěstí, že tu servilitu a kolaboraci máme v genech už nejméně 400 let! No, děkuji tímto autorům a pokud si to náhodou přečtou, nechť mi později dají vědět, na které šachtě budou kopajíce uran budovat zářnou budoucnost Babišistánu, pokusím se jim pak poslat potravinový balíček s kuřátkem z Vodňan, na rozleptání mříží jejich pracovní ubikace 1+kbelík by to mělo stačit.

• 11.9.2017  19:40
    Troja (2004)

Tak jsem si tento příběh nejznámější manželské krize v dějinách po dlouhé době zase pustil a musím konstatovat, že s odstupem za chvíli již patnácti let od premiéry z toho mám snad kyseleji rozporuplné pocity, než onehdy. Na jednu stranu je sice pravda, že scénárista si vytřel slepcem prdel do sucha, pročež jedna z ústředních postav a řecký geroj jako prase, kterému pouze zákeřné sejmutí Apollónem zabránilo v dobytí hradeb, Patroklos, je neschopná sličná buzna a Achilleova subka, kdežto z arogantního a ješitého mordýře Hektora, který si tak rád přivlastnil jeho zbroj a zásluhy za smrt a v duchu již dokonce leštil kopí nad představou zneuctění mrtvoly, a jehož upalujícího musel ve finále Achilleus nadhánět okolo Tróje, je charakterní humanista a vtělení spravedlnosti, odvahy a lidskosti (nutno dodat, že v páně Banánově podání výborný). Z Aianta Většího je tupý vikinský poloop, který zaklepe sandálem již při prvním šturmu a jeden z mála sympošů Menelaos, jenž své parohy dokázal nosit vskutku s grácií, a o kterém by se snad jako o jediném čelném řeckém vůdci dalo říct „a žil šťastně až do smrti,“ zde však vilný stařec a ochlasta, dokonce bídně zhyne před hradbou jako první. V tomto kontextu se nakonec dá i říct, že flegmoušský fatalista, křepký běžec Achilleus, tak hrozně nedopadl, Agamemnon je sice posunut do role principiálního zmrda o něco více (pročež v rozporu s eposem taktéž předčasně vykostěn), avšak stále ještě poživatelný. Kvitovat ovšem musím Paříže, který je v dámě Orálandově podání dokonalá metrosexuální zbabělá krysa, žel Filoktétova hanebná absence dovolující trojskému bukanýrovi i nadále globálně oteplovat podnebí Malé Asie na mě opět působila naprosto znechucujícím dojmem. Takže vysloveně od A do Z pochválit bych snad mohl jen Priama a Odyssea, jehož představitele bych ve stejné roli docela rád viděl i v nějakém decentním zfilmování druhého dílu. Na stranu druhou je ovšem pravda, že z dnešní perspektivy neustále brutálnějšího znásilňování kinematografie fakanským rejtyngem se nám o takto velkolepé, výpravné a plno krevně natočené (a)historické řezničině může jen nostalgicky vlhce zdát - byť se oproti velmi naturalisticky pojatému originálu vyhřezlými orgány a tělními tekutinami stále značně šetřilo. Takže Houmre, soryjako, ale zvednu to na čtyřku.

• 8.9.2017  00:10

Ale božíčku, tady je zase slaďoučce nabliťoučko! A já to vlastně docela chápu – téměř dvě hodiny čumět na prachobyčejné akční béčko z prostředí, které je jako vystřižené z Mussoliniho vlhkého snu o dokonalé společnosti, plné nechutně cynického humoru prokládaného vražděním brouků a ponižováním kudlanek, ba ve finále dokonce střílením si z kudlanctva a genocidou brouctva, nadto disponujícím ohavně předpotopními triky evokujícími Terminátora v nejlepší formě a jako vrchol všeho utrpení záběry na fujky fujky odhalené hrudníky hambatých žen. No z toho by si jeden zlostným rozrušením až naprskal oblíbené baileys na ještě oblíbenější svatou sbírku židovských pohádek, načež se musí uklidnit onanováním nad Džondikem, že. Zaplaťperun, že se mě to jako pravoVěrhoeveného netýká.

• 2.9.2017  01:56
    Tour de doping (TV film) (2017)

Výborné, jen houšť a větší koule! Orálando Blow navíc konečně v dokonale padnoucí roličččce.

• 30.8.2017  00:08

Jaksi stále nepobírám, proč byl vlastně hlavní keriktr líčen jakožto naprosto fenomenální a nepřekonatelná žehlička, neb jsem měl celou dobu neodbytný dojem, že veškerou jeho vysoce sofistikovanou činnost by zvládla průměrně inteligentní sekretářka vybavená mobilem a zvládající vygůglovat pojem omerta nejméně o dvě třídy lépe (a o čtyři třídy platové levněji) a jak si vůbec mohl protřelý ďáblův advokát s třicetiletou praxí orálního uspokojování všemožných nadnárodních jezdců apokalypsy i v částečném pomatení smyslů nespočítat, že pokud z čista jasna začne chcát proti větru, bude promptně odlifrován do nejhlubšího suterénu k osobnímu pohovoru přímo s nejvyšším nadřízeným (přičemž samotnou uvěřitelnost výskytu morální kocoviny u obou jmenovaných typů shledávám limitně se blížící nule). Ovšem i přes zmíněné koncepční neduhy je to po všech stránkách tak zábavná, vkusně zpracovaná a skvělými Žoržem a Dildou vyšperkovaná sonda do života příslušníků kavalerie Luciferovy, že to na mém osobním pekloměru nakonec sice těsně, ale přece jen přelezlo čtyřku.

• 29.8.2017  19:21
    6 Days (2017)

Bývalo milé, když se militantní hadrové hlavy mydlili hlavně mezi sebou, neb aspoň neměli čas provádět svá alotria západně od Bosporu a jeden si s odstupem času říká, že zbavit se Saddáma, který se s Chomejním po představených událostech osm let o Kozistán vesele kočkoval, bylo vlastně kurevsky kontraproduktivní. Nicméně to když takhle jednou Arabáči asi blbě odbočili nebo co a vydali se vyklepat perské koberce skoro až královně do obýváku, nesetkali se kupodivu s kladnou odezvou Železné semetriky, pročež je tato nakonec nechala zahrnout trochou poctivé angloSASké pohostinnosti, na kterou sice bylo nutno čekat přes hodinu, avšak díky Markovi, který opět podal Silný výkon, se to dalo snést a dokonce se dostalo i na filmovou podobu předobrazu mého oblíbeného kapitána Prajze. Takže nakonec celkem dobrý.

• 28.8.2017  20:00

Lze postavit nadprůměrně zábavná akční komedie jen na dvou lidech? Pokud jsou jimi pánové Mrtvobazén a Jacek Zuřivý, tak odpověď je zcela jednoznačné ano. Od nakroucení druhé REDky jsem o nic podobného a podobně zábavného nezakopl, mj. proto, že zdejší ústřední dvojici to šlape naprosto dokonale. Troufl bych si dokonce tvrdit, že lépe než Mirénce s Malkovičem v prve zmíněném kusu. Až jsem napjatě čekal, zda ta lávstory nevyvrcholí opravdu tak, že revolverem obtěžkaný Sam za tklivého skřeku paní Hjůstn hupsne Rájenovi, jenž se pro mě pomalu ale jistě stává králem příjemně infantilní komedie, do náruče. Výsledkem této povedené černobílé symbiózy pro mě tedy byly dvě hodinky debilního pohihňávání a doufám, že než hitman zcepení, dočkám se nášupu. Což mě přivádí k závěrečnému odchrchlání svým neoblíbeným směrem, neb musím konstatovat, že téměř sedmdesátiletému páně Tarantinovu dvornímu negrovi jdou veškeré přítomné akční eskapády nezměrně lépe (ano NE-ZMĚR-NĚ, doslova to myslím), než pohybem a výrazem blbě naprcaného kačera se honosícímu Džondickovi. Byť by mu Žules mohl dělat fotra.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13