alchac

alchac

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 15.10.2018  14:07

Druhý díl nemohl od prvního padnout dále a rozepisovat se o každé z jeho jednotlivých zhovadilostí by bylo pouze pro krajně otrlé masochisty. O tom žádná. Já měl ovšem to neuvěřitelné štěstí, že jsem zakoupil verzi, kterou nějaký dobrodinec osadil titulky z gůglpřekladače, kterážto skutečnost mi v kombinaci s touto žumpou pseudoakčního dna způsobila dlouho nevídaný bránici trhající komediální zážitek! No posuďte sami – po počátečních nic moc „získejte je na vozíku“ či „je zastřelena v hrudi“ na mé smysly zaútočila smršť zenových mouder jako „snažil jsem se udělat polévky z doby, kdy jsem byl malý,“ „automobilová honička šla dolů na skládací komplex u železničního dvora,“ „mé GPS pavouky pracují přesčas,“ nebo i několik teplých slov jako „odkdy jsi s Abigailem tak těsný,“ „potřebuji, abys se cvakly koule, aby zakryly záda“ „medoví roboti jsou stále vlevo“ a „zaokrouhlovali je v nějakém sklepě na Islandu.“ Takže filmík do senkruvny, titule ovšem plný počet, ergo průměruji na tři. S čímž se pro dnešek s prochcanýma trenkama loučím a zakryjte si své osly.

• 5.10.2018  22:08
    Annihilation (2018)

Kdyby Boris holdoval opiátům a Arkadij LSD, pak by Piknik u cesty vypadal zhruba nějak takhle. Anebo obému holdoval autor předlohy a současně neměl žádných skrupulí Rusáky vykrádat. Zase jsem se takhle ale dozvěděl něco nového o Natálce - nejenže naposledy koukatelně hrála v Leonovi, ale je nepoužitelná i jako malíř pokojů. Odřené tři za ty hezky barevné lišejníky, nicméně pokud bych se před sledováním důkladně zčadil, jistě by to byla plná palba. Asi to někdy zkusím!

• 30.9.2018  19:48
    Wind River (2017)

Tohle byl překvapivě nejlepší western, jaký jsem ze zámořské produkce za poslední pětiletku viděl - dokonce se konala i stylová reminiscence na zúčtování Erpovičů s Clantonoviči! Nebýt Jeremiah Johnson na můj vkus příliš sentimentální, bylo by to za plnou palbu.

• 28.9.2018  21:50

Tak já si tady trochu zamočím proti větru - ze začátku celkem uspokojivé, pak poněkud stereotypní a po cca polovině jsem znuděně vypnul. Angláni jsou zjevně ještě větší degeneráti, než jsem se obával.

• 28.9.2018  14:41

No, jak bych to asi tak nejlépe. Páně Klecíkovy mstící kreace jsou vypilované (vytrubkované, vykušované, vysekerované, vyřetězované, etc.) vskutku precizně, to nemohu říct. Ovšem celé to tone v pro mě silně nadtolerančním množství z Trevírovské Antikristní samoúčelně egoonanistní haluškiády, takže za dvě, tfuj a nikdy více.

• 31.8.2018  18:39
    Alfa (2018)

No ještěže jsem před zhlédnutím požil (díky, kulyku!), neb jinak bych zaručeně celou dobu sledování přes páchání morfologických analýz použitého jazyka, hnidopüšské zkoumání trusu přítomné fauny či vizuální ověřování toho, že medvědí dráp v Kopčemově náhrdelníku zaručeně nepochází z Ursus spelaeus, ale z Arctodus simus a tvůrci nás tedy hanebně podvádí stran místa a doby příběhu, naprosto pominul, že jde o vizuálně lahodící dobrodružnou pravěkou podívanou, která by Štorchovic Edu rozhodně neurazila. Diváky, dle kterých na výše naznačené podružné detaily tedy sere Alfa, proto vybízím, aby nedbaly zdejších akronymických zvracení, je to dobré. Mačo ňuňu Alfík navíc v pohodě vyvážil (a přehrál) onoho příčinu konce doby ledové. Snad za svůj výkon dostal aspoň misku pedygrí navíc.

• 25.8.2018  20:45

Tak jsem se k Hanově sólovce nakonec dokopal a byť (protože?) byla má očekávání nižší než žádná, musím nyní zhodnotit, že tohle samohanění nedopadlo vůbec blbě. Érnrajch, ač mladý a nablýskaný, má sice hodně daleko i do otlučené Fordovky s hodně přetočeným tachometrem a bylo by bývalo asi lépe, kdyby šlo o dobrodružné scífko mimo hvězdněválkové univerzum, neboť pokud jsem to odhalil i já, pak každý ortodoxní SW nerd jistě po zhlédnutí dostával autistické záchvaty z toho, že tvůrcům poněkud zahaprovala časová linie, jelikož závěrečné demaskování holografického ultrapadoucha jaksi učinilo hlavního hrdinu mnohem starším jeho stínového tchána (a tedy pořádným pedofilem), nicméně pobavilo, nenasralo a ke slabší čtveřici tak doklouzalo. Což nic nemění na tom, že od další Epizody očekávám galaktický megaprůser a náhrobní kámen celé série.

• 24.8.2018  18:38
    Medvídek (2007)

Já dobře tušil, proč jsem se tomuto skvostu české filmové tvorby léta vyhýbal jak ujo Andrej trestnímu stíhání! O tom, co si autoři myslí o divákově inteligenci celkem vypovídá to, že pokud se děj přesunul do Věčného města, pak byť bylo toto uvozeno záběrem na celkem těžko zaměnitelné architektonické památky, zjevil se (tuším třikrát) titulek "Řím." Či tedy snad šlo o zblbovzdornění s ohledem na plánovanou cílovku? Buď jak buď, silně symptomatické pro celý snímek, ve kterém je toliko "růžovkově" prezentována partička několika psychotiků, an si navzájem kurví život a hanebně plýtváno Trojanem. A opatření moudrými citáty na začátku a konci z tohoto audiovizuálního exkrementu kámen mrduců vskutku neučiní. Ztráta času věnovaná zhlédnutí mi nakonec nasrala tolik, že jsem spláchnul tak zuřivě, až jsem urval táhlo u nádržky.

• 16.8.2018  20:10
    The Outsider (2018)

Vskutku velmi japonské, neboť Japonci jsou nepřekonatelní mistři v posírání dobrých filmů v posledních deseti minutách (čest výjimkám, které už žel čichají kytky odspodu). Jaro Léto ale celkově dobré.

• 12.8.2018  18:10

Že se již téměř v každém rozbíječi bloků snaží Holý úd nacpat do prdelí šoudluhů z Číny pokud možno úplně celý, na to jsem si již rezignovaně zvykl. Ovšem tahle anální speleologie překračuje veškeré hranice přijatelnosti nejméně o desetinásobek délky Dlouhé zdi! Nepochybuji o tom, že čínské školačky nyní začnou hromadně vyškubávat tatínkům kštici, zatímco ty odrostlejší zamění salátovky za flák importované britské šunky. A nejhorší je, že nebýt toho, byla by to bezbolestně ukoukatelná, přijatelně pitomoučká variace na Moby Dicka, ze které se neprotáčí panenky a nechytá vás žloutenka. Ale kdo ví, třeba tímto způsobem nastane tak masivní odliv jüanů do zámoří, že pak Maovci nebudou mít na koncentráky pro Ujgury a jiné roztomilé aktivity spojené s genocidou svých národnostních menšin.

• 5.8.2018  00:55

Marně lovím v paměti, kdy si v zámoří naposledy nepletli western s audiovizuálním uspáváním insomniaků a kdy do něj ještě nefušovali můzami od hlavy k patě posraní specialisté na natáčení dvouhodinových jednozáběrových dokumentů o schnutí klokaního trusu uprostřed buše. A nebýt mého naprostého zoufalství z řečeného, tak bych se patrně s tímto na první trailer silně angažovaným a extrémně nezáživným dežo ví na Batmanovo vyprovázení Maguy do Pelhřimova a dalším hřebíkem do rakve žánru nesetkal. Tohle musí na festivalech sbírat ceny jak na běžícím páse.

• 21.7.2018  22:39

Po úvodních cca deseti minutách nudy, ve kterých se mi v hlavě honilo něco o tom, že jsem měl to pochybné štěstí srazit se s výjimkou z pravidla o nadstandardně kvalitních dánských thrillerech, nastala klíčovým zazvoněním utrženého sluchátka pekelně hutná podívaná, při jejímž sledování na mě moje dýchací soustava musela dost často hlasitě ječet, abych se už konečně kurva nadechnul. Dost těžko se dá bez bojlerování napsat více, nicméně troufám si říct, že byť jde v podstatě o devadesátiminutovou sólovku jediného přítele na telefonu, šlo dost možná o nejlepšího zástupce žánru, se kterým jsem se za několik let potkal. A to i přes to, že se jeden přece jen neubrání mírnému pozdvižení brv nad „korektností“ ad absurdum (pokud tedy s ohledem na národnostní složení taktéž výborné dvojice Qček skutečně netvoří polovinu dánských bezpečnostních sborů Arabáči) a navzdory mírné předvídatelnosti zápletky a občasým lapsům, jako například proč ex oné hysterky dotyčné nesebral celou dobu mobil. Prostě jasný důkaz, že i za málo peněž lze pořídit symfonický orchestr i s Alexandrovci.

• 12.7.2018  23:34
    Tvář vody (2017)

Tedy, že je del Toro až takový úchyl, aby ze sólovky Aba Sapiena udělal červenoknihovní mezidruhové soft porno, ve kterém je navíc homo tuňákus za toho hezčího, to by mě až dodneška nenapadlo!

• 12.7.2018  19:40

Tak já tedy viděl ulítlou rádoby artistickou slátaninu o jedné moc fajn jebnuté sociopatické masařce, která namísto lidské stonožky skládá lidské LSD, a to s minutovou dotací táhnoucí se jako neléčený syfl, jehož pokročilou fází museli nepochybně autoři scénáře trpět. Závěrečné provensálské orgie ve mně ovšem vyvolaly záchvat smíchu, neb mi naprosto bezpečně evokovaly Voskovské adamity z Proti všem. Až na to, že komáři onehdá sehnali o něco lépe hrající kompars. Takže nebýt těch několika naprosto luxusních zrzek, poslal bych tuto z Trevírovskou poluci duté Tykwe, vulgo do naha vysvlečeného císaře, směrem senkruvna. A propos, senkruvna. Než lámat viníka na kříži, věděl bych o krutějším trestu – svázat a posadit minulou sobotu na noční Regiojet z Humenného do Prahy, vagon jedenáct, kupé s místy 71 až 76. Z mrtvolně odleželého smradu těch dvou cikánů by pan parfumér zaručeně zešílel ještě před Popradem.

• 8.7.2018  09:56

Jako ono by to bylo v podstatě stejně dobré jako jednička, kdyby nebylo Butchovi se Sundancem implantováno svědomí a zárodečné množství soucitu. No a samozřejmě chyběla paní Emílie. Tentokrát tedy ještě za slabší čtyřku, ale pokud bude ústřední dvojice stále více měněna v Rychlé šípy, pak budu v komentáři k příštímu dílu nucen použít řadu velmi hrubých invektiv!

• 24.6.2018  14:33

Jelikož se hvězdněpruhovanou fanglí mávalo mnohem méně, něž jsem se obával, debilita "děje" a "humoru" byla udržena ve snesitelných mezích, modelové na místě herců blbečkovali taktéž v míře přijatelné a Šarlotka si neodstříhávala klitoris rezavými nůžkami, mohl jsem si prakticky nerušeně užívat překvapivě vydatné bezduché zábavy, což mi ke spokojenosti více než stačilo, ba dokonce se již těším na rýsující se nekompromisní nakopávání emzáckých prdelí nekompromisními americkočínskými muži (a ženami) z ocele. No, možná s ohlededem na současné mezinárodněpolitické Trumpoty a míru páně režisérova řitního alpinismu to budou vojclové americkoseverokorejští, nechme se překvapit.

• 23.6.2018  16:50

Kostnerovské rozdělování povoláváků do profesionální ligy, zde tedy za účelem otloukání krikeťáku kyjem a nikoliv vysteroidovaných bezmozků při nahánění šišatého nesmyslu, které bylo pohádkově přeslazeno a zrudokrkatěno ad absurdum. Dohleděl jsem jen kvůli Edemsce, která je ale stejně neukáže (ups, bojler!).

• 20.6.2018  22:12

Měl jsem dopředu takové lechtivé tušení, že půjde o Pistolnické dežo ví a kupodivu jsem měl i pravdu. Výskyt takto kvalitně a inteligentně zpracovaných politických thrillerů je dnes žel nižší, než počet Kurdů v Halabdže koncem prvního čtvrtletí roku vosumavosumdesát, přičemž toto povedené zpracování asi nejgigantičtějšího a současně nejproláklejšího tunelu přelomu milénia bylo navíc osazeno jako vždy vynikajícím Benem Kingsleyem a nadto... no, ono tohle by vlastně úplně stačilo, ale rád bych ještě věren svému zvyku zmínil, že Ben Kingsley byl jako vždy skvělý. Nemohu tedy nyní než se spokojeným úsměvem přiklepnout čtyřhvězdu a doufat, že na rozdíl od výše zmíněného páně Morelova snímku se tahle dranžíráková deflorace ledvin co nejdříve vyhrabe do zasloužených červených. Jo, zmínil jsem se už, že Ben Kingsley byl opět výborný?

• 17.6.2018  22:32

Jó, kdyby tak soudruzi odolali pokušení dojit dramatično z mrznoucích molodců, bylo by to bývalo i přes slabšího Koroljova lepší než Gagarin. A příště už bych opravdu rád viděl nějakou fajn dramatizaci letu polkovnika Komarova na Sajůzu.

• 5.6.2018  22:45
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Aneb jak se i za hlubokých komárů honil plán a prémie v duchu těch nejkapitalističtějších zásad. Ondříček mi potvrdil, že jej za nejlepčí současný český rejžák nepovažuju nadarmo a i v televizních podmínkách natočil ten důlní katastrofák tak sugestivně, až mi z toho kolabovaly plíce a ze stropu na mě padal nevím odkud mour. Mimodukelské dramatické vložky sice občas mírně nadzvedávaly a byť Taclík permoníka zahrál celkem hezky, tak i mě z té jeho pražštiny neustále cukalo v koutku levého oka. Ačkoliv ono bylo nakonec asi lepší, že byl takto za nepřiznanou náplavu, než aby se lingvisticky ztrapňoval jako Issová a zejména Langmajer, kterého by měli v příštím promítání raději předabovat. Nicméně ježto nejsem domorodec, pak mě to přece jen nepobouřilo tak, abych se pokoušel páchat sebevraždu tamní výběrovou vodkou, a s mírným odstupem tomu dávám sice mírně podměrečných, ale pět briket.

• 18.5.2018  23:06

Na Rudém náměstí je vojenská přehlídka a zazní i salvy z děla. Vladimíra Iljiče to v mauzoleu vzbudí, vyleze ven a vidí, že z hrobu neznámého vojína také někdo vychází. Zamává mu a zavolá: „Kamaráde, to byla ale šlupka, co?“ Neznámý vojín však věčně živému vůdci zmateně odpoví: „Ha? Was ist das schlupka?“ No, dost otřepaných, neboť Neznámý vojín aus Finnland ist hřejivý asi jako der Winter v Lappland a pozitivní jako půlka Svazijska. Suomi, majíce k tomu dostatek vskutku vhodného historického materiálu, prostě druhosvětoválečné umí drsně a bez patosu, čili žádné mávání fanglema, salutování, srážení kufrů, řiťrvoucí proslovy umírajících gärojů či malování sousedů na černo se nekoná, ba naopak palba do vlastní řady (sestávající zejména ze zelených mozkoven) a značně naturalistická (a kvalitní!) akce jsou pravidlem. Dokonce ani největší sympaťák filmu, programový antigumák jako poleno a karélijský Čuorilla Plänkonen, nebyl prvoplánově padnut. Pročež spokojenost maximální. P.S.: Dost možná první film, u kterého mi přišla o maličko lepší kratší verze, byť i tříhodinová, která by klidně mohla nést podtitul Ritti Tortturakrutaa, má svým zvýšeným důrazem na porušování Ženevských konvencí, plenění v prostoru válečných operací a vyhroceně antilampasácký étos něco do sebe.

• 7.5.2018  18:28
    Black Water (2018)

Universal Soldaten opět spolu? Žel ten větší a sympatičtější se jen tak mihne a film jako celek nejvíce zaujme tím, že ten druhý jako správně krutohustý drsoň na třetí rozchodí i střelné zranění v krajině srdeční a jeho steží padesátikilová barbína dokonce zvládne kydlit metrákové tuleně (nebo co to bylo zač) s průstřelem jater. Jinak sice poněkud nuda, ale dokoukat se to dá.

• 3.5.2018  19:07
    7 životů (2017)

„Tak jakpak bychom to nejlépe zachránili přelidněnou planetu? Má někdo nějaký nápad, nějaké řešení? Nejlépe konečné? Nikdo nic…? No dobrá, tak tedy ten pán tam vzadu. Ano, ten s tím legračním knírkem, co se už od začátku tak prkenně hlásí…“ Aneb pregnantní ilustrace historií opakovaně prověřeného všeléku neduhů lidské společnosti a poněkud mrazivé ne-až-tak-moc sci-fi. A co že se stalo s Pondělkou? Zahrála si hlavní part v antické tragédii. A to roli, kterou by s ní neměnil ani Oidipus. Jo, málem bych zapomněl – ve zdejším výčtu hanebných logických lapsů mi po letmém pročtení komentářů schází upozornění na to, že chce-li se sedm vydávat za jednu, ubytovat se v domě s vrátným není nejlepší nápad. Takže fofrem připsat! Komentář obsahoval přítlačná křídla!

• 29.4.2018  17:02

Típne-li kdo dvoumetrovému vikinskému hovadu (byť s již poněkud vyšším počtem letokruhů) jeho hustru a odvleče dóttir za účelem rozšíření sortimentu barevného provedení obchodovaného statku, přičemž terminaci samotného papá hrubě odflákne, může mluvit o štěstí, pokud z toho vyvázne pouze jako heimnar či se hřbetem ozdobeným krvavým orlem. Helbojovič a jeho potěr zde odinžel takovou kliku nemají, neb Dolfi jim s pomocí jakéhosi opičího krále ve fabrikách rozpoutává takový Ragnarök, až z toho v celé Jihovýchodní Asii klesá obchodní bilance a HDP padá na držku rychleji, než panem Dragem ukončovaní Dragovičové. Vkusná okopávaná se spoustou kečupu navrch, u které nemůže pod tři jít snad nikdo pamatující promítání ohoblovaných VHSek na vypůjčeném videu. Já v záchvatu nostalgie jdu ještě o jednu vejš.

• 28.4.2018  21:55

Ale jako pokud odhlédnu od toho, že jde o biják po všech stránkách stejně blbej jako nápad obehnat háj tek pletivem od králíkárny planetu, kterou podle nejnižších odhadů ročně trefí skoro 20 tisíc meteoritů, tak… by z toho filmu vlastně nic nezbylo. Škoda, že ta třináctiletá uvědomělá psychoanalytička nebyla ještě o kousek víc nesnesitelná, mohl jsem to vypnout po půl hodině a nemučit se zbytkem stopáže.

• 21.4.2018  22:56
    Nepřátelé (2017)

A je to tu zase. Sám už ani nevím pokolikáté. Jeden já opět pln naděje doufal, že po letech půstu a plačtivého lkaní nad Leoneho rakví a Clintovou neochotou vrátit se ještě aspoň jednou ke kořenům dostane naservírován poctivě ukuchtěný a smaženice prostý western, aby po dvou hodinách svůj Smith & Wesson zase nevyleštěný odložil. Hub se sice urodilo méně, než je v poslední pětiletce obvyklé, nicméně tímto Pomalezápadním rozjímáním nad nesmrtelností chrousta, tentokrát zasazeným do pozadí doprovázení Maguy do Pelhřimova, by bylo i tak možno uspat celý regiment insomniaků. Ti po třičtvrtěhodinovém uspávání hadů se zjevivší milicionáři předvádějící trochu správného rudého teroru byli asi zakomponováni jen proto, aby to vůbec bylo možné dokoukat, přičemž na další (nutno přiznat, že celkem poctivou) výměnu názorů olověným telegrafem je žel třeba trpět až do samého závěru. Trojici tentokrát milosrdně uděluji o opravdu hodně sedřený skalp a v podstatné míře jen díky výkonu pana Balea, který ty traumatizované tiché mstitele prostě umí, a opět výtečně vyšinuté paní Píkové.

• 21.4.2018  15:27

Zelená celou dobu naprosto nechutně oblečená, Řiťa Máslopolský je jako milovník jen o něco málo snesitelnější než prepubescentní intergalaktický dezinsektor (tzn. jako jeden hřebík v zadku namísto dvou), ale že by to nějak výrazněji vybočovalo z páně Buřtoňovy produkce z posledních let ve směru senkruvna, to bych si netroufal. Na ukrácení dvouhodinové cesty na trase Budweis – Prágl mi to přišlo dostačující.

• 17.4.2018  19:56

Zuřivé pětkování mé topky mě sice nutilo zvážit i alternativu, že třeba nepůjde o až takovou dementní πčovinu pro degenerované nezletilé emeričany jak dával tušit trailer a až bude v zátoce sleva, že třeba nakoupím a zhlédnu. Ovšem až extatické vylučování tělních tekutin mého jindy nad téměř každým filmem rypák ohrnujícího kolegy mě přesvědčilo vysolit za návštěvu kina. A ač jsem od Špilase mnoho nečekal, musím nyní zhodnotit, že výsledný zážitek byl na míle vzdálen následkům návštěvy libovolné knajpy pod stejnojmenným hradem, v níž točí místní lektvar zvaný domorodci velmi výstižně Starobahno. Tedy jak se to vezme, neb několikrát jsem se při těch nostalgických audiovizuálních orgiích sice téměř posral, ale samým blahem. Ač jde tedy jinak v podstatě o klasickou a nikterak invenční pohádku o tom, kterak ohyzdný a blbý pařan k princezně s gorbačovským flekem na xichtě přišel a jestli neumřeli, paří spolu deathmatche dodnes, nemohu za ten mohutně prokrvující vizuál jít pod čtyři.

• 14.4.2018  10:56

Spoiler: Batman nebyl nikdy děsivější! Jasný důkaz, že se dá bubat opravdu velmi vkusně i bez snahy o zbytečnou originalitu, ba přímo vykrádačkově. Na což ovšem ve výsledku klidně nakálet. Tedy zde spíše neklidně a téměř doslova, pročež jsem raději dohleděl za denního světla a s poněkud staženým hlukem, aby mi zase nestoupla spotřeba pracího prášku (ano, jsem holt starej skrblík). Asi nikdy jsem ještě více neváhal, zda 4 nebo 5, přičemž pátá tentokrát uniká opravdu pouze o hrůzou zbělený vlásek. P.S.: Když jsem si ex post ze zvědavosti vyhledal představitelku vrchní bubákyně, tak můj svěrač schytal snad ještě brutálnější nápor, než při sledování samotného filmu! Přijít paní Aarons na svět v cca sedmnáctém století, nepochybně by vešla do dějin jako historicky první kosmonautka, která žel v sedmnácti uhořela při startu experimentálního dominikánského vesmírného korábu a omejkapována byla ve filmu patrně jen proto, aby si v kinematografech nevytrhávali oční bulvy a nechytali infarkty i protřelí hororoví degustátoři. Brrrr...

• 5.4.2018  18:45

No vida, konečně báchorka, ze které by se začal nočně pomočovat i Hans Christian!

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14