• Rodinný

Rumový bulvár (1971)

Poměrně přijemný a roztomile naivní filmek zasazen do zajímave doby americké prohibice. Nicméně ta naivita přestavá být místy roztomilá a několik scén je naprosto debilních. Podíl na tom má hlavně Bardotka, která už tady nevypadá dvakrát skvěle. Má šilené účesy a její postava je jak z jiné galaxie (a ona ji tak hraje.) S Linem se k sobe moc nehodili a ani se zrovna nemuseli. Každopádně Lino tady hraje trochu jinak než obvykle, ale opět výborně. Předvedl velký komediální talent a jeho Cornelius mi byl sympatický.

Do větru (2018)

Film je debutem mladé režisérky a byl financován převážně ze soukromých peněz. Na takové poměry má velmi pěknou kameru a obraz celkově. Docela hezky se na to všechno moře kouká a docela hezky se sledují dobré herecké mladé trojice (i když Polívka mi v reálu není moc sympatický.) Typy filmů, kde je zdánlivě všechno v pohodě, ale pořád něco bublá ve vzduchu mám rád a i tohle mě bavilo. Ke konci jsem byl krapet naštvaný, protože se nic moc nevyřešilo a různé věci vyšuměly do hlubin moře. Ovšem pořád vzlykáme nad krizí české kinematografie, Troškou a tak podobně a nadějný debut nadějné režisérky csfd odmění 44 %. To je fakt výsměch a tak musím dát alespoň 4. Mladé režisérce držím palce.

Trampoty s kohoutem (1971)

Pierre dostane otravného kohouta a snaží se ho zbavit. Debilní zápletka, že? I tak jsem se nenudil. Byl jsem rád, že jsem tuto neznámou Richardovku viděl (dokonce v běžném dabingu Petra Olivy)  a že se tady Pierre potkal s Michelem Galabru (kterého bohužel nedaboval Soběslav Sejk.) Ti dva ten film celkem spolehlivě táhli, i když místy neměli co hrát a Galabru neměl moc prostoru. Nicméně závěrečná pointa byla výborná.

Jeden svět nestačí (1999)

Sophie Marceau je skvělá a půvabná. Hraje velmi zajímavou postavu a hraje ji dobře. Za mě patří k nejlepším padouchům série, její chování má totiž i takový psychologický podtext. Klidně bych ji tu čtvrtou hvězdu přidal, ale uvědomil jsem si, že jakmile nebyla na plátně celkem jsem se nudil a nic to nezachránilo.

Útěk bláznů (1993)

Velmi neobvyklá Richardovka. Tento film má poměrně pomalé tempo, filozofický nádech a místy je velmi smutný. Najde se ovšem i několik skvělých vtípků. Film pro mě táhl Pierre, ale Piccoli s Pinonem mu šlapaly na paty a možná je i trochu pošlapaly. Za Pinona hraje jeho vzhled. Angel jistil výbuchy smíchu (geniální postava, ale domu bych ho nechtěl) . Občas si film neodpustí prvoplánové nevkusnosti bez kterých bych se obešel. A toho filozofování bylo možná až moc. Jinak jsem byl ovšem spokojen.

Jízda (1994)

Celý film nestal ani milion, podílelo se na něm jenom 9 lidí a byl natáčen na prošlý materiál. Jan Svěrák dokázal vytvořit zajímavý experiment, aniž by mu stál za krkem tatínek. Nese to ovšem řadu neduhů. Atmosféra léta v devadesátkách má své kouzlo, nicméně některým dialogům není ani moc rozumět a ta levnost je prostě vidět. Většinou jsem se spíš nudil, ovšem provokativní mlaďoučká Geislerová je skvělá. Hlavní ale je, že díky filmu vzniklo legendární album Ppoommaallu. Buťáci by jinak nejspíš zanikli a česká hudební scéna by přišla o hodně. Já sám bych přišel o příjemné prožitky z jejich muziky. A tak pro mě má Jízda velký význam.

Miss Hanoi (2018)

Některé hlášky Kapitána Kříže mě rozesmály. Ale nedokážu si představit, že by takový člověk mohl vůbec pracovat na policii. Film si ovšem na realitu ani nehraje. Pořád jsem měl pocit jako by se odehrával v nějakém virtuálním světě. Scénář je neuvěřitelne naivní a oko experta ho nejspíš minulo. Nevím proč, mě něco nekontaktovali. Email mám. Viděl jsem, okomentoval jsem a jdu zapomenout

Důvěrný nepřítel (2018)

Ten kdo se nastěhuje do domu, který ho bude špehovat kamerami by se měl přestěhovat do Číny.. Ten kdo obsadí do filmu Dyka nezná kvalitní kvalitní herce. Ale chtěl jsem to vidět v kině a atmosféru to nemá vůbec špatnou. Vizuál za jedničku. Nenudil jsem se.

Lví král (2019)

Původního Lvího krále už ž moc nepamatuji (až na Timona a Pumbu a legendární písničku Hakuna Matata.) Tohle zpracování beru levou zadní. Je to skvělá podívaná úměrná trendům 21.století, ale pořád vkusná.. Animace už ani nepůsobí jako animace. Za takovýhle vizuál se musí smeknout. Příběh pro mě byl většinou nový a celkem mě bavil. Emoce fungují naplno. Smrt Mufasy je vážně dojemná a záporák Scar je skutečně zlý. Vrcholem pro mě jsou písničky. U těch mi místy šel mráz po zádech (nejenom u legendárního Hakuna Matata.) Celkem se těším, až film vyjde z kin a já si je budu moct zase poslechnout. Akorát bych ocenil víc humoru ,víc prostoru pro Timona a Pumbu a taky lepší 3D (žádné velké efekty, s klasickým 2D nic nezkazíte.) A Knihu džunglí to přece jenom nepřekonalo. Jinak ovšem spokojenost a někdy se kouknu znovu i na originál.

Škola základ života (1938)

Pokud tento film zestárl, pak jenom šuměním kamery. Jinak se toho v českém školství moc nezměnilo a u filmu se dá pořád výborně zasmát. Zároveň je v něm patrná silná kritika neduhů školství (robotické učení nazpaměť, nerespektování názorů studentů atd.), která je velmi nadčasová.