• Rodinný

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Conneryovská nebo Mooreovská atmosféra je zcela pryč. Začíná se nám blížit 21.století a Bond je čím dál modernější. Nářek si ovšem odpustím, protože záporák, co chce rozpoutat 3.světovou válku kvůli sledovanosti je skvělý a originální. Akce má spád, je vzrušující a zábavná. No a Brosnan se do toho Bonda konečně trochu dostal. O půlhvězdičky lepší než Zlaté oko.

Zlaté oko (1995)

Zlaté oko viděno podruhé, tentokrát už se znalostí předchozích Bondovek. No a musím změnit hodnocení ze čtyř hvězdic na tři. Tohle měl být velký restart série. Mě ovšem přišlo jako by tvůrci nevěděli jakou Bondovku chtějí točit. Občas je to moc vážné, občas zase příliš parodické a přeplácané. Podobně působí sám Brosnan, který se sice na Bonda typově dost hodí, ale jako by úplně nevěděl jak ho uchopit. Manypeny hraje zase nějaká úplně jiná a dost divná herečka. Taky jsem nepochopil proč je M žena. Pozitiva? Skvělá jízda tankem, nynfomanka Xénie (opravdu nezapomenutelná záporáčka) a krasná, chytrá, aktivní Bondgirl.

Dotek Medúzy (1978)

Horrory nemám rád. Ovšem tohle není žádná tuctovka s hromadou zombíků, příšer a lekaček. Je tady jenom jeden pořádný postrach. Jmenuje se John Morlar. Je to muž, který dokáže způsobovat katastrofy pouhým pohledem očí. Hraje ho dokonalý Richard Burton, kterému jsem to vážně věřil. Jeho pohled byl vskutku hrůzostrašný. Jako protipól na straně dobra je tady inspektor Brunel, který patří k dalším charismatickým policistům mého oblíbence Lina Ventury. Ovšem sám Lino tento film neměl rád. Role inspektora Brunela mu na víc připadala směšná. Já jeho názor nesdílím. Jde o inteligentní  horror s geniálně vytvořenou paranoidní atmosférou.  Je všem pravdou, že tento film se nedá považovat za čistokrevný horror. Spíš za Thriller s mysteriózními prvky. Nebo za netradičně pojatou detektivku, ve které se zkoumá spíš oběť než vrah. Ale i odhalení vraha mě překvapilo a bylo zajímavé. A navíc...já mám takovou slabost pro ty Venturovy komisaře. To pak nadprůměrné hodnocení naskakuje samo.

Lino Ventura – Ital v Paříži (2017) (TV film)

Dokument se mi moc líbil. Dokonale ukázal Lina jako člověka, jeho názory a životní postoje. Zároveň je plný zajímavých informací a archivních rozhovorů. Každého fanouška Lina musí potěšit.

Krokodýl Dundee 2 (1988)

O půlhvězdičky lepší než jednička. Tady totiž máme nějaký příběh, ve kterém se Mike může předvést a dát těm dealerům lekci. Musím říct, že to je sympaťák a film na oddych stačí.

Štěstí (2005)

Sláma si drží své režisérské a scénáristicé schopnosti. Umí psát hluboce lidské scénáře. Zde ale bohužel ve výsledku pouze servíruje těžkou depku, postavy nechává plavat ve složitých životech, nenabízí východisko a závěr. Což mě moc nebaví. Navíc opilecké herectví Bolka Polívky mě přímo iritovalo.

Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Sídliště bohů bylo lepší. Tady mi přišlo několik věcí amerických a neasterixovských. Hlavní záporák byl vyloženě trapný a jenom zdržoval. Chudák sám Asterix dostal dost málo prostoru a Obelix jakbysmet. . Místy to ovšem dostane takovou tu pravou Goscinnyovskou náladu a dalšímu pokračování od stejných tvůrců bych se nebránil. Ale příště trochu lépe, prosím...

Dravec (1968)

Na Giovanniho poměrně neobvyklý film, který mě bohužel trochu zklamal. Tempo je vražedně pomalé, ty politické pletky zmatené a plytké a nějaká větší pointa nebo silnější zakončení chybí. Celé je to tak nějak o ničem. Hlavním tahounem filmu je tedy pochopitelně Lino, který zachraňuje leccos. Jeho záhadný cynický zabiják je vskutku zajímavý.

Báječná léta pod psa (1997)

Velmi věrohodná a zároveň vtipná a zábavná sonda do života obyčejných lidí v socialismu, která prakticky nemá chybu. Závěrečná scéna mi bohužel připomněla (nejen) současnou politickou situaci.

Krokodýl Dundee (1986)

První polovina v Austrálii je taková béčková, ale poměrně příjemná letní podívaná. Druhá v New Yorku je celkem dobrá komedie, ale z toho střetu dvou světu se dalo vytěžit přece jenom víc. Romantická linka je poněkud navíc a je plná roztomilých klišé. Ovšem uznávám, že závěrečná scéna je pěkná.