Babycall (2011)

Snímek měl pro mě dva základni klady: severský film a Noomi Rapace. Výsledkem je ale dost nudný a roztahaný nedotažený pokus o hororový thriller s notnou dávkou WTF esence. Musím uznat, že jsem to nejel nepobral, ale ani jsem se nesnažil, protože mi to bylo jedno. Dějová linka s prodavačovou matkou zcela zbytečná a vůbec to celé mělo do hororového thrilleru lavou a patou hodně daleko. Jedna * za Noomi a pokusy o hutnou atmosféru.

Únik z džungle (2012)

I poměrně známá jména musí z ně+čeho žít a tak berou i takovéhle role. Ultralevná televizní záležitost, snažící se o jakousi relfexi toho, v čem žijeme s herci, kterým jejich role to prostě nevěříte (Garcia), případně jsou jsou jejich role poměrně zbytečné (Longoria) či se jich dokonce i bojíte (Kara Unger po zásahu imbecilního maskéra či vyšinutého plastického chirurga).

Dovolenkáři (2012)

Bože bože bože. Tak dneska jsem si tedy vybral špatný filmový (pod)večer, jedna větší debilita než druhá. Tohle alespoň vypadalo zajímavě až lehce úchylně, ale v nějakých 60% jsem to utnul, protože mi jaksi přišlo, že co je moc, je moc. A prosím mějte na vědomí, že s komedií má tohle společného málo, přinejmenším já osobně zjevně humor chápu zcela a úplně odlišně.

Upstream Color (2013) odpad!

Nedokoukáno a nehodlám to napravovat.. Úchylnost nějakého rádoby avantgardního magora, kterému se bude tleskat, jak je nadčasový, geniální, skvělý, úderný, vševystihující a nepochopený a nedoceněný. Zvládl jsem to tak do třetiny, ale pak si řekl, proč se na to koukám, vždyť přeci nemusím. A šlo to do kytek k červům, kam to patří. Autor to nemá v hlavě v pořádku. Aktuálních 69% je nesmysl. Možná tam chybí desetinná čárka...

Lore (2012)

Příběh bych si rád užil, protože tohle vypadalo po celou svoji délku jako kvalitní poválečné syrové drama, bohužel mi film zkazil jeho formát. hraje si to na jakýsi art s rádoby úžasnými záběry, čumícími prodlevami a neskutečně kurevsky dementně poletující kamerou, což mě dost sra... vadilo a shodilo o jeden a půl stupně blíž mému zapomnění, které zanedlouho nastane. A přitom to mohlo být fakt dobré. Holt "festivalák", no. ~ 2,5*

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Neskutečně trapná nuda. ~ Má tohle Bruce zapotřebí? Podprůměrná akční debilita, zralá akorát tak na Direct-to-DVD trh. Imbecilní příběh, dementní jednání postav, doslova Himaláje nelogičností (mimochodem, když synátor naloží papínka, ten ho upozorní, že je právě zachránil před bandou varšavských zloduchů - Varšava ale není v Rusku, kde se to má odehrávat, natáčelo se v Budapešti v Maďarsku, tak kde sakra vzal Bruce to Polsko?), herec synátora je dopr... kdo? Takovej nesympatickej ksicht bych neangažoval jinak, než jako herce ztvárňující druhou mrtvolu zleva. Až skoro herně-odporné CGI efekty. Kdyby tam nebyl Bruce a jmenovalo se to třeba "Ho*no se klouže", nikdo by na to ani nesáhl. Autoři jsou tak ekvivalent dobytčího exkrementu, protože takhle pokračovat v kurvení Smrtonosné pasti je zvěrstvo. Jako by nestačila dementní čtyřka. Tfuj tajxl, ještě že mě to v kině minulo, asi bych prošel plátnem...

Iron Man 3 (2013)

Já vám nevím. O něco horší jak Iron Man (****), rozhodně lepší jak Iron Man 2 (**). Zlatá střední cesta? Nezarmoutí, nenadchne?... ~ (spoilery) ~ Druhé pokračování samostatného 'Žehličkáře' je pro mě, musím uznat, poněkud zklamáním. Celý film mi totiž přišel nějak zvláštně sestříhaný a dějově... taky zvláštní, s množstvím až příliš okatě vtipných scén ve chvílích, kdy mi úplně neseděly. ~ Tony má depku z toho, že se po vzoru odvážné posádky Enterprise podíval tam, kam se dosud člověk nevydal. Má depku z toho, že mohl ztratit Pepper a že mu nebrala telefon. Uff, až mě zamrazilo. Budiž. Sice tyhle psychologické rozpitvávání komiksových hrdinů ve filmu nemusím (nechodím na psycho-drámo, ale na komiksovou akčňárnu), ale naštěstí to autoři zas až tak moc nepřeháněli (i když ubrat mohli taky). Kladně hodnotím nápad, kde vzít záporáky, kladně hodnotím ujetého sira Bena Kingsleyho, záporně zbytečnou botaničku, která neví, kde je její místo (po celá ta léta se chce najednou obětovat - wtf?). Záporně hodnotím zbytečné role pokusných vybuchujících králíků (nějaká narážka na opomíjené válečné veterány?), protože to klidně mohli být bezdomovci, náhodní kolemjdoucí, kdokoliv a pro děj by to neznamenalo žádnou změnu. Neutrálně hodnotím onoho klučinu - nevadil mi a celkem dobře zahrál, ale jeho postava byla taky zbytečná, pro děj a vývoj neměl pořádně žádný smysl a jestli autoři nevěděli, jak Tonyho vyléčit z depky jinak, než přechytralým klučinou, tak to nebyl pro Iron Mana moc dobrý tah. Celkem mi vadili i nesmyslní nesmrtelní uzdravující se vojáčci, kterým nevadila střelba, výbuchy ani pády, ale když je shazovaly Tonyho obleky, ječeli jak pominutí, jako kdyby o něco šlo. Těch pár metrů museli přežít, když Guy Pearce a Paul Bettany přežili takových výbuchů, výstřelů a urvaných končetin. A najednou už tahle skoro nesmrtelná armáda přestala hrát zničehonic v příběhu roli a zmizela zcela z plátna. Hmm. Nijak mě nešokovalo, ani v dobrém ani ve zlém, zjištění, že Mandarin není Mandarin. Ben to zahrál skvěle, ale do nějakého překvapujícího zvratu to mělo daleko, hlavní záporák byl znám už od Silvestrovské noci. Nehnula se mnou ani "Pepřina" smrt. Jednak by mi přišlo zvláštní, kdyby ji nechali autoři Tonymu umřít (TO by bylo překvapení), druhak to Tonyho sebralo asi tak na pět vteřin a pak zas vtipkoval, takže ani scénáristicky to nemělo žádný dopad - navíc už byla naočkovaná tou genetickou srágorou, takže tohle taky nebyl žádný dějový zvrat ani překvapení. Překvapení pro mě tak bylo snad jen nevyužití poměrně krátké životnosti Tonyho obleků. A přitom to mohl být zlatý akční hřeb filmu - nebyl. na scéně se objevily bojové obleky, obklíčili celou plošinu a divák čekal "Teď to přijde" - a celý tenhle badass-nástup vyšuměl do ztracena. Pár záběrů na roboty a pak je nechal Tony všechny rozprsknout. Celý ten konec mi přišel nějaký uspěchaný, Pepper vyléčena, Tony vyléčen, kluk s moderní garáží a oživlý Favreau. ~ Závěrečné rekapitulující titulky by si taky zasloužili říznější rytmičtější doprovod a je mi fuk, že to mělo být hudební Iron Manovo téma, lepší track byl až v následných textových titulcích. ~ Taky mi přišlo už trochu přetažené Tonyho hláškování. Je poznat, že se na scénáři podílel Shane Black, autor geniálního Posledního skauta, ale už toho bylo nějak moc a všude ("How can I know that? Because we are connected." - jako gag hezký, ale do aktuálního dění nepadnoucí jak z jiného světa). ~ Po průserové dvojce je tohle akčnější, rychlejší, coolovější a smysluplnější. Na Tonyho přerod v Iron Mana v jedničce to ale prostě nemá - takové "Iron Man vydělával a do Avengers 2 máme hodně času, musíte s Tonym něco natočit". Ušlo to, ale podruhé si to už odpustím. Škoda. ~ Dobrá potitulková scéna, dokonce zůstalo i docela dost lidí v sále. A díky promítačům/kinařům, že nechali tmu po celé titulky i následnou scénku :)

Reklama (2012)

Tohle byl docela zajímavý nápad, TOTÁLNĚ ZAVRAŽDĚNÝ NAPROSTO ZPRASENÝM ZPRACOVÁNÍM! Rádoby artové nesmysly, následně vysvětlované dalšími nesmysly, nuda, při třetím dějovém asi-zvratu jsem už autorům nadával do kreténů. Tohle nemělo co dělat rozmatlané na 106 minutách filmů, tohle měl být kraťas do maximálně dvaceti minut. ~ Netuctový nápad zesraně zpracovaný. Tfuj a zklamání.

Královský víkend (2012)

Nuuuudaaaaa ~ Daisyino vyprávění o tom, kterak měla pletichy s Rooseveltem v době, kdy jej přijela navštívit královská rodinka. Bohužel, stoji to za prd. Kdyby se to drželo jen anglické dvojice, rozčarované americkým životem a myšlením, udělalo by se mnohem lépe. Bertie s ženuškou byli totiž se svým nekonečným údivem tím nejzajímavějším z celého filmu. Vše ostatní byla jen zbytečna nuda. ~ 1,5*

Země naděje (2012)

Scenárista i dramaturg musejí být trotlové. Příjemná pomalá tichá klidná atmosféra, navozovaná takovou dobu, následně zabitá tupě klišovitým koncem tak blbým, až to bolelo. Ten usmrkaný konec to naprosto celé totálně zabil a pohřbil hluboko pod hlínu, děděnou po generace...