Nelítostný Parker (2013)

Ale no tak, hloupěji by to nešlo? Tohle totiž vyznělo, jak kdyby si někdo vzal průměrnou počítačovou hru, pustil si z ní jen příběhová videa, spojující jednotlivé levely, a natočil podle nich celý film. Tohle bylo lacině trapné i na Stathamova béčka.

Chlap na roztrhání (2012)

Co to... sakra... Odstrašující šablona plná až nevkusných klišé, které jsem chtěl udělit 2* za snahu. Jenže pak jsem si uvědomil, že tu hrálo tolik známých a ne úplně blbých ksichtů a úplně zbytečně. Komediální na tom byly snad jen Gerardovy kadeře.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Ukázková konina, která má drajv :) ~~~ Jen je zvláštní, že se nápadu neujalo i Asylum. Mnozí jej předběhli a tak si můžete jako návdavek dát ještě americké Hansel & Gretel: Warriors of Witchcraft, německé Hansel & Gretel Rocks in 3D! nebo moderní americkou verzi Hansel & Gretel Get Baked o kanibalské čarodějnici, která v podzemí pěstuje marihuanu. S ohledem na tohle je Gemmina a Jeremyho verze ještě úplně normální... :D

Nádherné bytosti (2013)

Twilight trochu jinak ~ Poněkud unylé fantasy s pro mě nesympatickými hlavními představiteli a pár nelogičnostmi, které si divák vysvětlí prostě jako "magie". Má to sem tam ucházející efekty, několik dějově zbytečných postav a scén a poněkud deformovanou hlavu I patu. Prostě další z teen romanci ála Twilight nebo nedávný The Host. Uvidíte, lehce se znudíte a zapomenete.

Hon (2012)

Skvěle Madsem zahrané, to bezesporu. Bohužel děj samotný mě moc nezasáhl. Ne tím, co se dělo, ale tím, že se to dělo. Aneb už od traileru bylo jasné, jak a co bude probíhat a během celého filmu jsem tak sledoval to, co už jsem věděl o 115 minut dopředu. Chyběl mi tam nějaký vývoj, něco alespoň trochu neočekávaného, co by mě mohlo probrat. Zachránil to tak až konec, jinak bych zůstal jen u těch ** za Madse. A dát dvě hvězdičky hodnocení filmu jen za samotný výkon herce je více než dost. Další * tak za konec, v jehož duchu se to ale mělo nést celé.

Výměna (2008)

Silné lidské drama natočené neskutečně nudným a uspávacím způsobem. Zkrátit o půl hodiny a přidám hvězdičku.

Sestra (2012)

Hm, chudák kluk. Ale to ještě dobrý film přece nedělá. ~ Spoilery ~ A tak tu máme absolutně nelogicky protaženou story o bezprizorním klukovi, co krade co může a kšeftuje s tím, a jeho sestře, která se za náí ale jen vydává, jelikož je to jeho matka, dělající kdo ví co, asi kurvu, ale ani to ji nevydělává. Hlavní je to, že je pořád pryč a kluk bezprizorní. Časem se to možná změní, ale mě to bylo u zadalele. ~ Proč já se těmi festivaláky nechávám stále svádět, když vím, jaké to nakonec bude. Možná hledám výjimku, potvrzující pravidlo. 1* za kluka, sedícího samotného přes noc na vrcholu opuštěného lyžařského střediska.

Podfuk (2009)

12.4.2011 ~ DVD Edice uvádí těžký podprůměr. Příběh o maníkovi, co je ve špatnou dobu ve špatném životě. ~ Bubba žije ve zkrachovalém průmyslovém městečku, kde je o práci nouze. Z tohoto hnoje ho vytáhne až náhodný cesťák-kovboj, který mu dohodí kšeft. Tím kšeftem je ale nájemná vražda a Bubba se do ní nemá. Jenže zaměstnavatel na NE neslyší a Bubba tak uzavře pakt s kovbojem. Samozřejmě, kdyby všechno klaplo, tak by byl film o ničem a nedostal by ode mě ani tu jednu hvězdičku, o které dělejte, že ještě nevíte. ~ Problém je, že celý film jsou tam dvě hlavní postavy, Bubba a kovboj a pouze ony dvě nefungují jako rohypnol. Všichni ostatní jsou tak levní a rádoby vtipní (odtud ten pokus o komedii), že to film shazuje někam do tamního bahna, které za deště pomalu odtéká do kanálu. Není to ani vtipné, ani zajímavé, bylo mi fuk, kdo a jak zemře a kdo a proč ne, protože děj byl předvídatelný až běda. ~ Nápad je hezká věc, ale v některých případech by mělo zůstat jen u něj a k realizaci nepřistupovat. Zbytečných filmů už je beztak dost. Tak, a teď to nečekané hodnocení: 1*

Zmizení Alice Creedové (2009)

9.4.2011 ~ Nezávislý britský levný DVD thriller o zpackaném únosu. Překvapivě jednoduchý a dobrý filmek na to, že jde o první celovečerní režisérův film. ~ Dva kriminálníci, jeden ostřílený s pevnými nervy, jeden mladý nováček, co dělá, kdo mu co řekne. A únos mladé ženy z bohaté rodiny. ~ Poté, co je plán dokonalý, vše připravené a oběť unesena, začíná vyčkávání a starost o unesenou. Mladík zůstává a čeká, hlavní únosce chodí telefonovat a vyjednávat. Mladík je ale trdlo a při jedné příležitosti se všechno zvrtne. Od téhle chvíle už nejde jen o samotný únos a peníze, teď už jde o krk a Alice ví, kdy nahodit a zaseknout háček. Daří se jí tak vnést mezi oba únosce pochyby a zvýšit své šance na přežití. ~ Je to poměrně krátké, takže začít nudit film ani nemá moc šancí. A byť je vidět, že peníze navíc by neuškodily, vystačil si režisér a scénárista v jedné osobě s málem. Vlastně jde svým způsobem o takovou zfilmovanou divadelní inscenaci. Herci hrají kupodivu dobře, film má atmosféru, ale scénář by snesl trochu úprav kvůli pár zbytečným klišé. A na to, že v tom hraje Gemma Artenton a k nám to šlo jen na DVD, se jedná o kvalitní britský filmek.

Město Osudu (2009)

9.4.2011 ~ DVD film o hledání sebe samotného. Příliš dlouhý film. ~ Omar chce sepsat biografii nějakého jihoamerického spisovatele, co nedávno zemřel. Pozůstalí o takovou biografii ale nestojí a tak se Omar vydává je přesvědčit. Přichází nečekán a nezván a setkává se tu se spisovatelovou manželkou, milenkou a její a spisovatelovou dcerou a jeho bratrem a jeho "něco-jako-synem". ~ A pak všichni vzpomínají a blábolí, až se stane nehoda a přijede Omarova přítelkyně. Ta je tu už ale do počtu a po čase se Omar i jeho přítelkyně vrací zpět domů s povolením psát. Za tu dobu se ale Omar zakoukal do bývalé spisovatelovy milenky a tak se sem k ní vrací. ~ Buď mi něco podstatného uniklo a nebo je to fakt nuda, kterou zpestřuje jen Anthony Hopkins v roli spisovatelova bratra. Ve výsledku je to skutečně jen film na DVD, bez jakýchkoliv vyšších ambicí a vlastně tak trochu, dost, o ničem.