Planeta Česko (2017)

(8/10). Serenáda nádherných záběrů, které Česká republika může nabídnout. Tento dokument ukazuje nemusíte chodit do Zoo, abyste spatřili krásu přírody. Stačí zajít na pole za barák a trochu se porozhlédnout. Čas vás odmění. Tohle se povedlo a my, Češi na to můžeme být právem hrdí.

Godzilla vs. Kong (2021)

(5,5/10). 1. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Bez debat se jedná o spektakulární podívanou, která se nevidí každý den. Mrzí mě, že jsem to nemohl vidět v kině, protože pak by moje hodnocení šlo určitě výš. Tohle je popcornová záležitost, která se nejlépe sleduje s přáteli. Bohužel a ani v roce 2021 se toho asi nedočkáme. Alespoň prozatím. Se samotným soubojem dvou titánů nemám nejmenší problém. Dostal jsem přesně to, co jsem čekal, ba ještě více. Vypadalo to vážně skvěle a hlavně to bylo za světla a ne ve tmě. Nový svět, do kterého jsme společně s Kongem zavítali byl také světlým místem tohoto filmu a ta sekyrka byla parádní. Jediný, ale za to zásadním problémem byl pro mě scénář a tím pádem absolutně nezajímavé, až hloupé postavy. Dokážu tento aspekt překousnout a odnést si z tohoto posledního filmu Monster - Universe silný zážitek. Tohle byl jeden z mála filmů, na který jsem viděl trailer a byla to chyba. Prozradil jsem si zbytečně hodně podrobností, které by na mě poté fungovaly daleko lépe. Poučení pro příště.

Nadějná mladá žena (2020)

(8,5/10). 8. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2021. Svěžích snímků jako je Promising Young Woman v oscarových nominacích opravdu není mnoho. Mi tento počin se žhavou Carey Mulligan v hlavní roli neskutečně sednul. Prostředí kavárny také hrozně moc kvituji, neboť právě toto kouzelné místo s vůní kávy dodávaly Cassie na nevinnosti. Otázka modrých a červených čárek v deníčku byla sice nezodpovězena, ale každý si to dokáže domyslet. Navíc jsem se po dlouhé době setkal s nějakou "zápornou" postavou, která má motivaci se kterou se plně ztotožňuju. Režisérka koncipovala film jako z části feministický, ale vůbec to nebilo tak do očí, jako u snímků koncipovaných na podobné bázi, za mě další z mnoha plusů. Když k tomu potom přidáte Cassie v sexy kostýmu sestřičky, která mě opravdu nenechala chladným, tak jsem na konci filmu mohl jedině chrochtat blahem.

Godzilla II Král monster (2019)

(5/10). Druhá Godzilla disponuje strhujícím tempem, které po většinu času opravdu nepolevuje a pořád do vás tepe jednu akci za druhou. Tohle cením a je to asi to nejlepší, co může druhý díl nabídnout. Také Titáni/Kaiju vypadají opravdu úchvatně. Trochu mě mrzí, že nedostali více prostoru ti ostatní jako Mamut, Krab nebo další. Zase si na druhou stranu říkám, že pak by to bylo asi přeplácané příšerami a byl by to tak akorát chaos. Takhle to fungovalo. Proč vlastně dávám jenom 3*, které se mi zdaí dost solidní hodnocení? No protože ten scénář je totálně stupidní a některé scény opravdu nedávají smysl. Zmíním třeba scénu, kdy kolem Millie, která drží ORCU tančí Godzilla spolu s Ghidorahem, tak se naší malé hrdince vůbec nic nestane. Takovýchto situací je tam samozřejmě nespočet. Nebo ta scéna u Zemského jádra - to byla taky dobrá kravinka. Chápu, že je to prostě akčňák a člověk u toho musí vynout, ale nad tímhle nejde nepozastavit.

Silnější (2017)

(6/10). Jake Gyllenhaal dělá co může, ale na nějaký světoborný film to bohužel nestačilo. Viděl jsem daleko lepší filmy, které na diváka i lépe zapůsobily skrze emoce a celkové prožití tragédie. Tady to bude znít dost tvrdě, ale někdy se mi zdál hlavní hrdina dost na facku a byl mi místy jeho osud až lhostejný. Chápu, že to byla součást vykreslení jeho charakteru, ale mi to do sebe nějak nezapadlo. Navíc se mi zdálo, že film neměl moc pevnou půdu pod nohama co se týče celkové vize, kde chce směřovat. Musím, ale zmínit i mnohá pozitiva snímku, které mě potěšily. Ať už se jedná o obsazení hlavního hrdiny, který hraje jako o život a sundávání obvazů jsem prožíval s ním. Také vyobrazení celkové tragédie a že se film nebál ukazovat dost drastické záběry mi bylo velmi sympatické.

Otec (2020)

(9/10). 7. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2021. Mrazivé a bolestné drama. Takt bych popsal nečekaný filmový zážitek, ze kterého mi běhá mráz po zádech ještě teď. Divák si na začátku filmu ani neuvědomuje, co bude následovat za scény při kterých nebude věřit vlastním očím ani uším. Hlodavý pocit nejistoty se pomalu krade člověku pod kůži až zaplaví celé jeho tělo. V kombinaci s překrásnou hudební vložkou dělá tento snímek opravdu výjimečně nepříjemný. Neobyčejné dělá snímek to, že ani na vteřinu nepolevuje a nenechá člověka se uklidnit. Anthony Hopkins předvádí neskutečné herecké umění. Vůbec se nedivím režisérovi, že si přál do role obsadit právě jeho. Taktéž Olivia Colman se nenechala zastínit tímto hereckým velikánem a trpíte spolu s ní. Z mého pohledu se jedná spolu s Chicagským Tribunálem o bezkonkurenčně nejlepší film nominovaný na zlatou sošku Oscara. Moc by mu to přál, ale spokojím se s vítězstvím v mém srdci. Když člověk po skončení filmu přemítá nad osudem svých blízkých a sama sebe, tak si až ani nechce připustit, že toto potká většinu z nás. V tu chvíli budu rád vzpomínat na tento nezapomenutelný filmový zážitek.

Tři dny ke svobodě (2010)

(8/10). Ve sledování filmů tohoto typu si hodně libuju. Thriller s Russellem byl velmi upokojující. Místy se možná trochu táhnu a to nejlepší z thrillerů to rozhodně nebylo. Za to si mysl, že si zaslouží nejvyšší počet hvězd, protože mě vtáhnul do centra dění a dokázal mě přikovat k obrazovce na 2 hodiny. Líbí se mi, že režisér, hned nevyloží všechny karty na stůl a všechno se dozvídáme hezky postupně. Hodně věci nám dochází až během samotného útěku a na mě to hrozně dobře fungovalo. Navíc se mi závěrečná katarze nezdála vůbec zbytečná, ba naopak. Bylo to velmi příjemné pokoukání, které si uchovám ve své paměti.

Godzilla (2014)

(6/10). Jako taková akční jízda, u které můžete totálně vypnout a nic neřešit fungovalo hodně slušně. Podíval jsem se na to, abych věděl všechny backstory, protože mám v plánu sjet Godzillu vs. Kong, tak ať to mám se vším všudy. Hodně velkou radost mi udělala účast Marvel sourozenců. Hlavně Aaron Taylor - Johnson je srdcovka a tady takhle role mu sedla. Každý musel nějak začínat a tohle není to nejhorší, co může herce potkat. Battle dvou Kaiju byl monumentální, ale od začátku bylo jasné jak to dopadne. Mě spíš bavilo se dívat jak to všechno začalo. Hlavně úvodní drama bylo opravdu strhující.

Jidáš a černý mesiáš (2021)

(5/10). 6. Zhlédnutý kandidát na Oscara 2021. Judas and the Black Messiah poodkrývá další část americké historie. Ukazuje policejní brutalitu, která zde není zobrazena tak jako v jiných filmech. Tady to není jako pěst na oko a daří se mu balancovat mezi frustrací a spravedlností. Hlavně mnohá zadostiučinění jsou zde fakt pěkně podané. Snímek je to jako stvořený pro Oscary a věřím, že doma s něj budou nadšení. Nás se to až tak moc nedotýká, všichni víme jaké to kdysi v USA bylo, nebo dokonce pořád na některých místech je, ale není to pro nás tak citlivé téma jako pro ně. Nejlépe se filmu vede - dokáže dokonale vtáhnout do centra dění v půlce a na konci filmu. To zažíváme nejintenzivnější chvíle a emoce. Zbytek filmu mě poté moc neoslovil. Jediné štěstí, že mu pomáhají herci, kteří se do toho fakt položili. Nesmím opomenout dokonale zvolený název.