Chaos (2021)

(4,5/10). 3. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Když vyšel trailer na Chaos Walking, tak jsem byl nadšený. Režisér, který Sci-Fi umí, zajímavé obsazení se spoustou hvězd a ten koncept vypadal fakt zajímavě. Jakmile film vyšel, tak srazily mé očekávání místní hodnocení na bod mrazu. Většina lidí na to nadávalo a film měl sotva 40%. Uplynul nějaký čas a já jsem dal Chaos Walking přece jenom šanci. "Sto lidí, sto chutí." Jako první bych chtěl říct, že to vůbec nebylo tak hrozné jak jsem čekal. Samozřejmě to není adept na film roku, ale taky ne na propadák roku. Téma samotné je hrozně zajímavé a moc mě mrzí, že nebylo dobře využito a hodně věcí tady dostalo méně prostoru, než by si v mých očích zasloužilo. Třeba původní obyvatelé, kteří tady byli jenom, aby se neřeklo. To mi přijde opravdu trestuhodné. Taky jde vidět, že film prošel dost razantními střihy a je hodně osekaný. Některé triky taky nebyly kdovíjak kvalitní, ale Hlas v tom nefiguruje. No a ten konec je fakt špatný a převládalo v mé hlavě spíš zklamání. Ale taky jsou tady světlé momenty, které film vytáhnou z těch sraček, které na něj všichni hází. Ústřední duo a Mads Mikkelsen. Tom Holland jako nadržený a neškodný kluk mě celkem bavil. V mnoha ohledech ho ale zastínila Daisy Ridley, která byla plachá a fakt jí ta role sedla. Bál jsem se o ni po dost nepovedené roli ve Star Wars, ale ukázala mi, že to má v sobě. No a Mads coby záporák byl super. Byl to takový nácvik na záporáka ve Fantastických zvířatech a generálku zvládnul na výbornou. Ve výsledku se tedy jedná o průměrnou Sci - Fi podívanou, která v mnohém utrpěla, byla nešťastně uchopena, ale nápad a určité pasáže to má slušné.

Enola Holmesová (2020)

(5/10). Enola Holmes je taková neškodná NETFLIX oddychovka, která si dala záležet na kostýmech a interiérech. To mi fakt vyrazilo dech a čumel jsem s otevřenou pusou. K námětu a případu jako takovému nemám žádný citový vztah, ale přišlo mi to takové typické rozuzlení a do kolen mě to vážně nedostalo. Co mě bavilo, byla hravá hudba, která uměla zahrát i na vážnější notu a v tu chvíli to fungovalo ještě lépe. Millie Bobby Brown je talent a její pohledy do kamery jsem si vážně užíval, ale není to herečka takového kalibru, aby dokázala utáhnout celý film sama. Henry se Samem taky snažili, ale na Roberta a jeho důvtip to v žádném případě nemělo. Čistý průměr.

Armáda mrtvých (2021)

(5,5/10). Upřímně jsem nečekal, že zombie výplach s poměrně nízkým hodnocením mě bude po celou dobu bavit. Snyder tu stopáž jako přepálil jako kráva, protože v první půlce by to šlo podle mě ještě o tu půlhodinku smrsknout a bylo by to tak akorát. I přes tento fakt, se jedná o další z filmů u kterých netřeba přemýšlet a můžete jednoduše vypnout. Mi to vyhovovalo. Taky cením skutečnost, že to vlastně moc happyendem neskončilo a přišli jsme o pár fakt dobrých postav. Já osobně jsem byl obrovským fanouškem Matthiase Schweighöfera. jeho ladnost a interakce s herci byla naprosto skvělá a každou scénu s ním jsem hltal. Ostatní hráli takový průměr až dřevo. Spokojenost u mě teda převládá a docela se divím tomu nízkému hodnocení.

Neortodoxní (2020) (seriál)

NETFLIX minisérie - (9/10). Neortodoxní je hrozně odvážné a to na něm cením ze všeho nejvíce. Navíc když je hlavní hrdinka Esty křehká a drobná, tak žasnete nad její odvahou a schopností bojovat s nehezkým osudem. Především chci vyzdvihnout, že něco takového vůbec vzniklo. Plno lidí včetně mě vůbec nevědělo, že taková komunita v New Yorku vůbec žije. Natož jaké jsou jejich tradice a způsob života. Pozoruhodné a zároveň děsivé. Respektuji tuto ideologii, ale jsem rád, že žiji v České republice, kde máme svobodu ve víře. Ten jejich jazyk je něco neskutečného a někdy to znělo až komicky, jak míchali angličtinu, němčinu a hebrejštinu dokupy. Menší počet dílů byl tady úplně akorát, protože to skončilo prakticky v tom nejlepším. Nejlepší epizoda: Epizoda 4 (E04)

Vlkochodci (2020)

(8,5/10). Překrásná pohádka s obrovským srdcem. Uhrančivá a neobyčejná animace tento neopakovatelný animovaný zážitek akorát umocňuje. Fakt jsem si tuto pohádku Apple moc užil a jsem rád, že dostávají šanci i takto originální projekty. Vůbec se nedivím tomu, že byl tento film zvolen nejlepším filmem roku 2020. Za mě by to asi nevyhrálo, ale mezi animáky, by to bojovalo s Duší o první místo. Hudba byl taktéž nádherná. Fakt hluboká a krásná pohádka, která je parádní i pro děti - na rozdíl třeba od zmiňované Duše. Za tohle má u mě Apple bodíky navíc.

Zprávy ze světa (2020)

(5/10). Jak už tady několikrát padlo, tak tohle je takový NETFLIX standart, na který za pár dní dočista zapomenete. Film ničím nevybočuje, jede si pořád to svoje a tím pádem a ni nemůže ničím překvapit, či zaujmout. Tom Hanks hraje taktéž pořád na ty jedny a ty samé housle, takže ta jeho 100x ohraná písnička vás už pomalu přestává bavit. Řeknu to na plnou hubu.. Já jsem u toho usnul. Jediná věc, která film dělá neobyčejným je hudba, která hladí celou dobu po duši.

Cherry (2021)

(8/10). 2. Z nejočekávanějších filmů roku 2021. Vždycky jsem považoval Toma Hollanda za takové dítě štěstěny. Že nebyl až tak dobrým hercem, ale bylo ho všude plno. Ovšem v Cherry mi dokázal, že je fakt dobrým hercem. Jakože fakt dobrým. Fakt jsem si to jeho hraní užíval a hlavně díky němu je ten film moc dobrý. Dost mě oslovil způsob vyprávění, jakým Russovci film prezentují. Dělí se na jednotlivé části a mění se také styl jednotlivých scén. Osobně jsem obrovským fanouškem první poloviny filmu = romantická + části z války. Tyto části byly nádherné. U druhé poloviny už to bylo dlouhé. Nalijme si čistého vína - ten film mohl být klidně o těch cca. 30 minut kratší a nikdo by se nezlobil. Bylo to svým způsobem fakt nepříjemné sledovat, co dokáže s člověkem udělat VÁLKA. Člověk až někdy nevěřil vlastním očím. Podle mě to bylo napsané fakt dobře a Russovci si tady v žádném případě nepotřebovali cokoliv dokazovat. Dalším skvělým aspektem byla hudba Henryho Jackmana, která tady sedla skvěle. Ještě teď mi její přenádherné tóny zní v hlavě. Tohle bylo fakt velké a příjemné překvapení a trefa do červeného od Apple.

Malcolm a Marie (2021)

(3/10). Mám hrozně rád artové filmy... Zvlášť od A24, proto nechápu jak se mi herecký koncert v podání Washingtona a Zendayi nemohl líbit. Jejich dialogy jsou plné emocí a fakt se to dobře poslouchá. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že to byl tak trochu zbytečný film. Chápu některé slovní obraty a jakési poselství režiséra, ale tohohle je všude plno a je o tom každý druhý americký film. Tenhle byl ale zatím ze všech nejslabší. Nejde o to, že by ten film nudil. Jako trochu jo, ale nic hrozného. On se prostě TOČÍ V KRUHU. Hádka, vášeň, odpouštění a zase hádka. Připadalo mi to takové prázdné. Za herecké výkony, které mě u filmu udržely dávám alespoň dvě hvězdy, ale film nikomu doporučovat nebudu.

Orange Is the New Black - Série 7 (2019) (série)

7. (poslední) série - (8/10). Poslední série tak trochu naplnilo moje očekávání. Krásně uzavřela jednu seriálovou éru, která tady s námi byla pekelně dlouho. Věřím, že Orange nebyl jenom seriál, ale také inspirace ke konání dobré věci. Tenhle záměr tvůrců hrozně cením. Všechny postavy dostaly důstojné zakončení a ani u jedné se mi nestalo, že bych byl s nějaký koncem nespokojený. Právě naopak. Byl jsem překvapený, že jsem se u ničeho nenaštval a byl jsem za jejich štěstí fakt rád. Tak sbohem Orange.. Bylo to moc fajn. Nejlepší epizoda: A tady si vystoupíme (S07E13)

Střípky (2021)

(7,5/10). Nevím jestli tento film zařadit mezi detektivky nebo něco úplně jiného. Co však můžu říct s naprostou jistotou TENTO FILM JE HROZNĚ PODHODNOCENÝ. Stojím si za tímto tvrzením. Zasloužil by si alespoň červené čísla. Sledujeme totiž další z hereckých koncertů chameleona Jareda Leta, který mě opět a znova uchvátil svým hereckým nadáním. Od první chvíle, co se objevil na scéně, tak jsem hltal každé jeho slovo a pohyb. Osobně jsem nevyrůstal na Denzelovi, a proto nedokážu ocenit jeho herecký výkon jako třeba právě u Jareda nebo Ramiho. Měl tam pár scén, kdy jsem viděl, že je to pan herec, ale moje pozornost se ubírala úplně někam jinam. Rami tady hraje dost nešťastnou roli, protože s ní nedokázal prodat co všechno se v něm skrývá. I tak to byl nadstandartní herecký výkon, hlavně tedy ve vypjatých situacích. Nad čím bych se chtěl pozastavit, jako spousta ostatních uživatelů, tak to je hudba Thomase Newmana. Jeho tóny tam někdy sedly naprosto dokonale, ale někdy to bylo vážně zvláštní. Závěr snímku nám akorát ukázal, že toto nebyl obyčejný film z prostředí policie a to na něm hrozně cením.