Červený trpaslík - Série 10 (2012) (série)

První díl mne po katastrofálním Back to Earth velmi potěšil, jen tak dál! Dvojka už byla slabší, ale vtipná ještě byla.

Poslední základna (2012) (seriál)

Po prvních dvou epizodách: Velmi zajímavé postavy, napínavý děj i slušný scénář - Last Resort se rozjel velice slibně!

Jak prosté (2012) (seriál)

První epizoda nepotěšila. Zápletka nic moc, hrdinové neuvěřitelní a dedukce působící chabě. Dám šanci ještě druhé, ale pokud bude stejně slabá, na další už se asi nepodívám. Vyloženě špatné to sice nebylo, půjde zřejmě o normální průměrný krimiseriál, na druhou stranu, u průměrného krimiseriálu není moc o co stát... Byla bych dala 3*, ale jelikož je to o mnoho horší než veškerá zpracování Holmese, co jsem kdy viděla (no dobrá, lepší než verze studia Asylum s dinosaury v Londýně), Elementary si ode mne vyslouží 2*.

Nešika (2011) (seriál)

Je to vtipné a oddechové, na odpočinutí ideální.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Zdlouhavý, poněkud nudný a rádoby hlubokomyslný film, který by možná měl co říct, kdyby se zkrátil na poloviční stopáž.

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Pěkná oddechovka, ale nic vyloženě skvělého od Moonlight nečekejte. Na můj vkus je to chvílemi až moc slaďák (přeromantizovaný vztah hlavních hrdinů, skoro žádné vtipné špičkování a fungující chemie mezi postavami jako třeba v Castlovi) a detektivní zápletky nejsou převážně nic světoborného (což sice nebývají ani ve zmíněném Castlovi, ale ten boduje vtipem a invencí), ale po kritice přijde i pochvala - místy seriál vtipný i originální je a zábavný ve smyslu příjemného ukrácení dlouhé chvíle, když je člověk unavený a nechce se mu dělat něco produktivního, je stále. A natočený je moc pěkně. Několik okamžiků se mi opravdu hrozně líbilo (Bethino odhalení Mickovy upírské identity, možnost polidštění, Mick jako celebrita, scéna v poušti...), některé postavy se vyvíjely a seriál rozhodně měl potenciál na dvě série (byť takové tři už by byly asi maximum, co by snesl). Nový státní návladní se podařil a po závěru jsem litovala, že započatá zápletka neměla šanci na rozvinutí. Lepší 3* nebo slabší 4*.

Za plotem (2006)

Průměrně zábavný animák bez jakékoli inovace a s klišovitým morálním poselstvím. Pobaví, neurazí, ale už v momentě, kdy končí, na něj nejspíš zapomenete...

Constantine (2005)

Velmi příjemné překvapení - skvěle zahraný, vizuálně zajímavý, napínavý a akční film, se kterým dvě hodiny utečou jako nic a člověk si přeje, aby to trvalo déle. Na oddechový večer naprostá bomba!

Velká vánoční jízda (2011)

Hodně dobré 3*, nebo slabší 4*. Zábavné a milé, ale i v rámci žánru až příliš předvídatelné. Ovšem zhlédnutí doporučuji, film je velmi příjemný.

Cizinci ve vlaku (1951)

Zklamání. Oproti Zpovídám se, o dva roky staršímu Hitchcockovu filmu, jde o slabší kousek - a například velmi pěknému zpracování látky Švandovým divadlem nesahá ani po kotníky. Román jsem ještě nečetla, nemohu tedy posoudit, nakolik se film i hra drží předlohy. Postavám ve filmu jsem ale nevěřila ani slovo - a uvěřitelné nebyly kromě hereckých výkonů ani mnohé momenty zápletky. Mělo by to být působivé, ale není. Škoda. Raději se podívejte na o několik set procent lepší Match Point, kde se jiný tenista potýká s trochu jiným problémem...