Futurama (1999) (seriál)

První dvě série úžasné, třetí už recykluje, proto snižuji ze 5* na 4*.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Nepříliš originální pokračování výrazně lepšího prvního dílu. Postavy ve Zlaté armádě se navíc chovají tak nelogicky, že kdyby tento aspekt svého jednání dotáhly ještě dál, mohla by si Liz začít aférku s Abem, který by zároveň pokukoval po Hellboyovi. Ale jako akční zábava pěkné...

Steamboy (2004)

Animačně na vysoké úrovni, příběhově jednoduché až místy nudné. Škoda, steampunk se dá zpracovat mnohem zajímavěji. Nebylo to sice vůbec špatné, ale nemám chuť Steamboye vidět podruhé.

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Konečně anime, které má po většinu času celkem hlavu a patu, kde roztomilé scény zabírají jen nutné minimum a kde se intrikaří, bojuje, odhalují dávná tajemství... Občas až příliš teatrální a překombinované, místy lehce skřípající logika děje, ale nic, co by spokojený divák rád neodpustil - možná kromě uspěchaného, přespříliš melodramatického a novými informacemi nepřehledně nahuštěného konce (který však pořád dává o hodně více smyslu než třeba závěr NGE nebo Ergo Proxy). P.S.: Padouch nebo hrdina, musí mít masku a vlající plášť (jak už nám sdělili třeba Úžasňákovi)!

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Lehce nadprůměrné komediální drama o dospívání, které minimálně mně přišlo až příliš nerealistické; toho kluka jsem vůbec nechápala a v některých momentech jsem měla chuť ho praštit, třeba když vymyslel plán na "pomoc" své přítelkyni, chtěl se pomstít domnělému milenci matky aj. Je to milý film, ale bohužel nic víc. Vzpomněla jsem si na Juno; ta je sice také lepší nadprůměr, ale v mých očích výše než Oliver Tate (a ne, obvykle nemám vkus spíše na americké než britské snímky).

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Velmi zajímavé anime, které se bude líbit zejména fanouškům postapo, lehce surrealistických scén a kyberpunku (schválně ho uvádím až na třetím místě, neboť Ergo Proxy se ho spíš dotýká, než že by se ponořila do jeho vod). Většina seriálu je skvělá (a překvapivě pro mě i velmi originálně pojaté díly ve formě psychoanalýzy nebo soutěžního kvízu, což obvykle moc nemusím), výsledný dojem kazí až poslední tři díly, které sklouzly do nesmyslné fantasy a nechaly všechny postavy úplně zešílet a provádět zcela nepochopitelné věci. Nicméně pořád lepší toto, než třeba konec Neon Genesis Evangelionu, který by mohl vyhrát anketu o nejhorší a nejnesmyslnější závěr seriálu v historii. Ergo Proxy mohu doporučit - a tím více, pokud vynecháte konec a domyslíte si vlastní, hutné kyberpunkové vyvrcholení. Jinak budete zřejmě zklamáni.

Hra o trůny (2011) (seriál)

První půlka seriálu za 4*, druhá a celek za 5*. Výborná práce filmařů i Martina, autora předlohy... Konec nutí člověka si přát, aby tu už byl příští rok a Střet králů.

Princ a pruďas (2011)

Lehce nadprůměrná komedie parodující hrdinské fantasy. Hodně věcí mě pobavilo, ale nahlas jsem se zasmála asi dvakrát. Příjemné na ukrácení líného odpoledne, jako tahoun večera už méně atraktivní snímek.

X-Men: První třída (2011)

Skvělý návrat k X-Men sérii! Kdyby vzniklo další pokračování (resp. další prequel) a drželo si úroveň, potěšilo by mě to (ačkoli mi to přijde nepravděpodobné, takže bych klidně zůstala jen u tohoto). Erik/Magneto je dokonalý, poznáváme mnohé známé postavy z jiného úhlu a cameo jedné z nejslavnějších je vynikající vtipný moment jinak většinou spíš vážně laděného filmu. Spokojenost. 4* - a že tam byl Magneto tak skvělý, tak dokonce 4,5*.

Šinseiki Evangelion gekidžóban: The End of Evangelion (1997)

Lepší než veskrze nudný konec seriálu, ale pořád jde o směsku psychoanalýzy a podivně pokroucené křesťanské a místy i jiné symboliky. Citlivého člověka, který žije mezilidskými vztahy a snahou o pochopení, to možná může uchvátit, ale mou cynickou materialistickou dušičku to místy spíše znechutilo. Mimo to, většinu lidí se znalostmi evoluční psychologie některé z teorií psychoanalýzy znechutí už samy o sobě. A označení NGE jako sci-fi pravděpodobně rozhořčí většinu fanoušků sci-fi. NGE je spíše podivná fantasy. 3* díky druhé třetině seriálu, která byla celkem pěknou akční sci-fi...