Moje rodina (2000) (seriál)

Vyvíjí se to slušně. Sice to není extratřída jako Přátelé apod., ale má to pár originálních nápadů a vtipných momentů.

Blade: Trinity (2004)

Strašlivý Dracula, ale snad ještě horší Blade. Vůbec nevím, co si mám o hlavní trojce hrdinů myslet. Ano, při pár pivech se jedná o zábavu a scény typu "To mě poser!...To mě poser na holý záda!" mají něco do sebe, ale od bladea bych čekal víc.

Blade 2 (2002)

Slabší než jednička, Nomaky nebrat! Ale aspoň jsem konečně viděl, jak doslova vypadá, když se Ti ženská rozsype v náručí aneb "Vidět Prahu a zemřít". Hvězdička navíc pro fanoušky Karla Rodena (Vy jste člověk? Ne, právník) a Marka Vašuta v jeho oblíbené roli.:-)

Hannibal - Zrození (2007)

Už dost bylo Hannibala! Sice se hlavní herec snaží, seč může a napodobuje Hopkinse o sto šest, ale působí to jako nechtěná karikatura. Nejlepší výkon filmu? Nepochybně Marek Vašut. Objeví se a zemře...co víc si přát?

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Ano, skutečně jsem očekával víc. Po výborné jedničce a po shlédnutí trailerů jsem byl v napjatém očekávání. Bohužel, tento film jej nenaplnil. Ano, je tu spousta originálních nápadů, perfektní vizualizace a nevím, kam na to del Toro chodí, ale....Hellboy už není ten hláškující drsňák z jedničky. Je to spíš hláškující teenager a tím se shazuje. Připomíná spíš Human Torche z FF. A úvodní scéna filmu? Ta mě zklamala. Ano, určitě je důležitá pro následný vývoj příběhu, ale malého Hellboye si mohli odpustit. I když aspoň se znovu objevil John Hurt. Postava Hellboye získává svůj styl až v samém závěru. (SPOILER! "I challenge..prince Nuada!") A je fakt, že závěr se mi líbil a celkem pohodově jsem se bavil, hlavně u nejlepší scény celého filmu (IMHO), ve které jde Hellboy za láskou zmítaným Abem, aby se následně z nešťastné lásky opili..a to pivem.:-) Takže pro příště: Dospělejší Hellboy, více suchých hlášek, míň dilemat (proč dělám to, co dělám) a brutálnější záporák.

Přežít (1993)

Až na kýčovitý závěr s botičkou, realistické a dobře zpracované.

World Trade Center (2006)

Jalové, nudné a takřka o ničem. Sice je poznat Stoneova režie, ale zatímco JFK je dlouhé a nudné, ale je to aspoň o "něčem", tenhle film to postrádá. Cage sice v začátku vypadá jako normální figura, žádnej superhrdina, obyčejný, starší, zkušený chlápek, ale pak nemá žádnej prostor. Pouze záběr na obličej a nic víc. Flashbacky si tvůrci mohli odpustit a efekty? S dnešní technikou se mohlo tolik vymyslet. A pak ten americkej kýč. Jasně, že je jednodušší natočit příběh o přeživších a mít tak happy end, ale drama těch, co nepřežili a beznaděj jejich blízkých, to by asi americkej divák nerozdejchal, i když by to fungovalo mnohem líp. A kombinace herců a reálných záběrů? Strašlivá. A to nemluvím o záběrech, kdy je v pozadí fotka s dýmem a v popředí se pohybuje jeden pták.

Vládce knih (1994)

Takovej krásnej nápad...proniknout do knižních příběhů....ovšem kdyby to byl hranej celovečerák, bylo by to lepší. Takhle mi utkvěl v hlavě hlavně jako vždy výborný Christopher Lloyd.