• Rodinný

Dary hadího krále (1977) (TV film)

Nebýt toho prkenného v těsných hadrech navlečenýho Harapese, tak by to bylo i lepší. :-) V titulcích je uveden marek Eben, i tady je napsanej, ale nenašel jsem ho...je možné, že někoho dabuje?

Eva tropí hlouposti (1939)

Zavítejte do dob, kdy Oldřich Nový ladně proskakoval oknem a kdy Nataša Gollová padala, kde se dalo a Josef Gruss za ní nezaostával. :-D

Tři veteráni (1964) (TV film)

Já se snad bavil víc než u verze Lipského. :-) Takových neskutečných hlášek. Vránové s delším frňákem vypadala i roztomile (což bych o ní nikdy neřekl). A jinak si to pro sebe krade Fišer. "Mám to nařízeno z vyšších míst" "Myslíte z podnikového ředitelství?" :-D

Vesmírný tábor (1986)

Tak prvních 40 minut jsem skoro protrpěl...nuda, nezajímavé postavy, ale....pak se to rozjede a to dokonce tak, že v posledních minutách jsem si ohryzával nehty a furt říkal "Zvedni to! No, tak dělej, holka, to zvládneš! Zvedni to, sakra!"

Zoolander No. 2 (2016)

Ben Stiller to v sobě furt má. Ale hodně používá ujetej humor, kterej frčel na přelomu tisíciletí, kterej já můžu, ale ti dnešní kinodiváci to asi neocení. I když závěr byl luxusní a tolik cameí pohromadě, to je bomba. :-)

Má láska s Jakubem (1982)

U těhle osmdesátkových titulů je zajímavé, že ač příběhově o to méně zajímavé, o to více herců tu naleznete. Jen mě překvapuje, že je tu Eva Jeníčková uvedena hned na druhém místě, ačkoliv se mihne jen při scénách z masopustu a to na pár vteřin. Na fdb je uveden i Svatopluk Beneš, ale toho jsem nenašel. A zajímá mě, kdo zpívá za Hartla a Adamovskou na začátku při koncertě na Strakonickém hradě....domnívám se, že za něj to Karel Zich a tedy za ní možná Lenka Filipová?

Jaká také mohla být (1984) (pořad)

Zajímavé pokoukání na téma architektonických návrhů, které mohly změnit Prahu. proloženo písničkami a pár skvělými scénkami, kde stojí za vyzdvihnutí pánové Kopřiva a Vlach. Jen ten Sovák se Zorkou by se asi dneska divily. :-D

Osvětová přednáška v Suché Vrbici (1992) (TV film)

Celkem vtipné televizní dílko se spoustou hereckých osobností. Potěšila Anna i Alena Kreuzmannovy. Ale jak bývá u čs. tvorby zvykem, opět je tu uvedena faktografická chyba. V titulcích filmu je napsána Eva Jelínková a zde pod odkazem je Eva Jelínková, ročník 1945. Ta tu však nehraje. Hraje zde Eva Čížkovská, která je zde výjimečně uvedena pod příjmením svého manžela. Je možno ji viděti v roli sestry.