• Rodinný

Půlnoční běh (1988)

Příjemná road movie, která končím jako bromance. Bromance sice předvídatelná, ale nic to neubírá na vtipu a svěžesti událostem, které ji oddalují.

Matěji, proč tě holky nechtějí? (1981)

Taková vyprávěnka o vesnici, kde každý s každým. :-D Ale na pár místech jsem se zasmál a oko občas spočinulo na nějaké té odhalené krásce. :-)

Sejdeme se hezky v kupě o Silvestra na chalupě (1974) (pořad)

Já se z tý čsfd asi taky svalim. Na fdb je uvedena též jedna chyba....zaměnili Petra Altmana za Milana Chladila (Altman zde je, Chladil nikoliv), ale to trochu chápu, podoba mezi těmito dvěma zpěváky skutečně je. Ale že je tady uvedena Vlastimila Vlková, to považuji za vrchol ignoranství. Nechápu, proč si to ti, co nahazují obsazení titulů neověří. Chápu jen, jak k tomu došlo. Na webu české televize jsou herci uvedeni pouze příjmením a iniciálou svého křestního jména. Ovšem V. Vlková zde není Vlastimila Vlková (Cecilka z trilogie Slunce, seno) ale Věra Vlková (zpěvačka a manželka Karla Fialy)!!! A k pořadu....zábavný silvestrovský večer plný velkých jmen tehdejší zábavy. A stejně budou lidi tvrdit, jak za normalizace byla nuda a šeď. Doplnil bych ještě tato jména: Bedřich Zelenka, zmíněný Petr Altman, Věra Galatíková, Miroslav Homola a Josef Beyvl.

Románek za tři krejcary (1982) (pořad)

Některé Podskalského pořady jsou jednou velkou nekompaktní směsí hudebních čísel. Zde však byl trochu bržděn Gustavem Oplustilem a tak tato "hitšaráda" funguje i celistvě. Za nejlepší považuji vystoupení Jana Kanyzy.

Křtiny (1981)

Mnoho jsem nečekal, ale ačkoliv komediální prvky jsou založeny na nedorozuměních a záměnách, nejsou tyto tak trapně přeháněné a protahovaná jako jinde. Naopak, tím, že se rovnou prozradí a dál se s nimi hraje, je film o to svěžejší. A to i (spoiler) scéna s únosem dítětě. Výborný je tu Svatopluk Skopal a příjemně hraje i Blanka Bohdanová.

Cesta do pekla a zpátky (1996) (TV film)

Tak potěšila vždy půvabná Andrea Elsnerová, pobavili pánové Vladyka, Dlouhý, Lasica a Vlach. Nepochopil jsem ale moc o čem pohádka vlastně měla být. :-D

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Jamese Cordena mám rád, tak mě potěšilo, že moderování svěřili zrovna jemu. S Přáteli jsem dospíval a byli pro skutečně pravými přáteli v době, kdy jsem ty skutečné skoro neměl. Nejlepší (a nejdojemnější) na téhle slezině je začátek a konec. Jinak bych to urobil trochu jinak...možná víc ve stylu toho kvízu. Ale rozhodně potěšili všechny hostující hvězdy (hlavně Tom Selleck a Elliot Gould). Bylo fajn zavzpomínat na tu dobu. jen mě i po těch letech mrzí, že Phoebe neskončila s Davidem, ale s Mikem. Ta postava mi přišla uměle dosazená. No a nebo s Joeym, když už s ním prožila neklepší polibek života. :-D Když to shrnu, skvěle se na všechny koukalo (Matt LeBlanc je furt nejvíc v pohodě), tak tomu napálí 4 hvězdy a budu nostalgicky vzpomínat na skvělé večery mého dospívání strávené s touto šesticí skvělých přátel.

Enderova hra (2013)

Tak zpočátku mi to připadalo jako vykrádačka skvělého osmdesátkového bijáku The Last Starfighter. A pak to začalo vykrádat i Den nezávislosti kombinovaný s Hvězdnou pěchotou. A dál budu spoilovat. Inspirační zdroje jsou jasné, i tak se jedná o koukatelné scifi. Problém je, že velmi předvídatelné. Už, když se dozvíme, že se lidská flotila blíží k planetě Termiťanů, mě napadlo, že pokud oni už pár deítek let neútočí znovu, že možná nechtějí a že by bylo lepší s nimi zkusit navázat komunikaci....čili hlavní pointa filmu byla na světě. No a že finální hra není jen hrou ale realitou mi došlo pár minut před tím, že to scénaristi prozradili. S čím jsem měl problém byli ti kluci, co hráli velitele jednotek...takoví vyzáblíci a vojáci, které by někdo měl brát vážně? Ale no tak. Velkými plusy jsou Harrison Ford a Ben Kingsley. No a závěr je trochu nedomyšlený...Ender odváží novou Královnu...no fajn...a dál? Z jejích neoplozených vajíček můžou vzniknout maximálně trubci nebo dělnice, ale nikoliv reprodukce schopné samičky (možná se mýlím, přírodopis už jsem pár let neměl)...k čemu ta snaha? Bohužel to ve filmu chvíli vypadá, že se s ní bud epářit sám Ender. :-D

Princezna za tři koruny (1997) (TV film)

Michala Dlouhého jako herce moc neuznávám, respektive teprve s věkem začíná hrát koukatelně. Ale kdyby hrál tyhle absurdně komické role, asi bych ho uznal dřív. Celá pohádka je vlastně jen o dvou hercích....Dlouhém a Nárožném. Plné absurdity, humoru za hranou, ale někdy neobyčejně vtipná...obzvlášť Nárožného repliky...tipuju, že hodně improvizované. "Jsem jen sluha Ondřej, řečený Vetchý". :-D Škoda práce kamery, protože to kejvání a neustálé najíždění na detail apod., to už bylo na mě moc.