• Rodinný

Holubník (1979) (TV film)

Já tyhle televizní záležitosti miluju. Opět všichni podávají uvěřitelné výkony a to včetně mladých.

Záhada na sobotní dopoledne (1983) (TV film)

Jo, tak tohle byla špička. Kdybych to viděl jako kluk, tak by to bylo ještě lepší...přesně takhle jsme u nás v bytovce s kamarádama blbli. A všichni zúčastnění herci hrají naprosto uvěřitelně své figurky. A těch hlášek, co tam padají...ať už z úst Janžurové, Cízlera a dalších. :-D

Babička se zbláznila (1982) (TV film)

Galatíková ve své typické televizní roli, ale ona to prostě uhraje. :-D Jen já bych je tam všechny zfackoval na hromadu.

Kinkongova smrt (1987) (TV film)

Takoví rozzlobení muži po československu, aneb jak jeden dědek umí jinejm vykecat díru do hlavy. :-D Nejlepší hláška Oldřicha Vlacha "Chci zabít tady dědka, tak si jdu pro povolení." :-D

Ahoj sídliště (1987) (seriál)

Že Filip Blažek hrál už jako jsem netušil. Co je ovšem nejzajímavější, tak použitá hudba...skladatel Milan Svoboda. jedná se o naprosto totožnou hudbu jako k tv filmu Plivník z roku 1990 (zde uvedena jen hudební režie.....Jiří Svoboda.)

Koupili jsme ZOO (2011)

To se tu s těma 4 a 5 hvězdičkama všichni zbláznili?! Existuje tolik lepších filmů o hledání smyslu života. Tohle je prostě průměrná pohádka pro průměrného američana, který není zvyklý moc přemýšlet. Ano, je tu pár milých scén, pár drsných scén, Matt něco hraje, ale....v sentimentu se tu příliš tlačí na pilu....chvíli je to k uzoufání, kam až jsou tvůrci schopni zajít. Takovej patos a kýč. Naštěstí to občas vyváží slušná hláška (například ta malá holka), ale co se týče příběhu, hned od začátku je jasný, jak to skončí. Prostě žádné veledílo.

Princezna zakletá v čase (2020)

Spoilery. Je pěkné vidět, že u nás pořád existují tvůrci, kteří mají svojí vizi a nebojí se jí převést na plátno včetně originálních vizuálních scén. Hlavní leitmotiv (časová smyčka) je sice již celkem obehraný, ale na poli pohádky nebo fantasy je použit celkem originálně. Vizuál podkreslený podmanivou hudbou je skutečně dechberoucí. Jen je škoda příliš dlouhé stopáže a některých dějových odboček. Herci jsou slušní (Roman Zach naprosto skvělý) a ačkoliv se mi princezna zprvu zdála prkenná, nakonec svůj přerod zvládla uhrát. No, princ byl do počtu a potěšil Révai. Příjemné nápady, super zpracování, jen tak dál. 65 procent.