• Krátkometrážní

Snídaně šampionů (1999)

Tohle si Kurt nezasloužil. Hnus a bída s nouzí aneb Kterak s pomocí okleštěného a psychedelického scénáře udělat z jinak geniální a břitce vtipné knihy fantasmagorický salát.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Ačkoliv se jedná bezesporu o nejhorší díl série, v porovnání s mnoha jinými komiksovými adaptacemi jde stále o vysoký nadstandart. Ratner prostě není Singer, což se projevuje především v přístupu k akci vs. psychologie a v celkové logice, vyznění scén a dialogů, které mnohdy budí rozpaky. Přiznám se, že tentokrát jsem všechny ty procítěné a apokalyptické řeči hrdinů nemohl jinak než dementovat přezíravým úsměvem a soustředit se na akci. Efekty nebyly v průběhu celé x-menovské série nikdy dvakrát převratné (v Singerově podání spíše rozvážně dávkované po efektních troškách) a ani tento díl není výjimkou. Je zjevné, že tvůrci si většinu financí šetřili na rozmíšku v levitujícím domě a na několik monumentálních záběrů na konci. Celkově nejde ani o zklamání, ani o rozjuchané radostné vzplanutí. Slovy Premiere: Nic proti ničemu.

Legenda o Jiřím a drakovi (2004)

Patrick Swayze v komediální fantasy s bizarním scénářem a ještě bizarnějšími scénami (Jiří prozkoumává obří hromadu dračích výkalů, přesouvání dračího vejce)?:) K tomuhle filmu se musí jednoduše přistupovat s nadhledem.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Ne každý návrat nemrtelného hrdiny končí triumfem. Hlavní záporák je s prominutím trouba, už ani ten McLane není to co býval, akce je tu málo, efekty jsou průměrné, hackerské výstupy stupidní, kamera a střih jsou v první čtyřiceti minutovce vyloženě chaotické a naprosto rozdílné oproti zbytku filmu a mohl bych pokračovat dál. Bohužel, od takového starého harcovníka jako je John McLane jsem čekal mnohem víc než jen bezduchý a ohraný flák v moderním kabátu. Navíc mě již vyloženě irituje soudobá hollywoodská posedlost ála za vším hledej virtuální teroristy. Čirý průměr (nejen v rámci série).

Ratatouille (2007)

Ratatouille = Gurmánský nášup několika výživných a bohatých chodů, vedoucích k neodvratitelnému filmovému orgazmu.

Království ohně (2002)

Konečně se mi potvrdilo, že mýtus Star Wars ustojí i globální drakokalypsu.

Občan Kane (1941)

Ani dnes se neubráním tomu sledovat Občana Kanea s čelistí dokořán - jen a jen mi do té huby napršet! Skutečně dechberoucí a nestárnoucí magnát na poli filmového kolotoče!

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Objektivně za 1*, ale z hlediska komického jasných a zasloužených 5*. Opravdu jen vzácně se vyskytne něco tak neomaleně vtipného a přitažlivě idiotského, ač to tvůrci zamýšleli přesně naopak. Dokud bude ryšavec Chuck The Total Gym naživu (a jako, že to bude zatraceně dlouho), zlo (tj. pochybující mladiství, překupníci s hladkou moukou, kovbojové bez práce, dřevorubci, neonacisté a mimozemšťané v domácnosti...) se na trhu mocenského vlivu netrhne.