Nemrtví (2009)

Mutants působí chladně nejenom svým zasněženým prostředím, ale i svým bizarním zpracováním. Zombíci zde vypadají opravdu k světu a jsou vyšperkovaní do posledního detailu, což mě na první pohled u takového nízko rozpočtového filmu mile překvapilo. S krví se tu nešetří, ale na té počítačové se mělo ještě trochu více zapracovat. Při scénách například s mačetou, nebo i střelbě se krvavé cákance okatě ztrácely ve vzduchu ještě dřív, než dopadly na zem. Závěr nebyl špatný a tak celkově si myslím, že se to dokoukat v pohodě dá. Škoda jen toho jednotvárného prostředí a demence několika vedlejších postav.

EZO.TV (2009) (pořad)

Jednu hvězdičku snad jen za Vlastu Plamínka a jeho bubnovací vystoupení. Zbytek osazenstva zdejších věštců stojí za... no comment radši :)

Hra na schovávanou (2005)

Na úvod si řekněme na rovinu, že první polovina filmu se mi přeci jen zamlouvala daleko víc, než ta druhá. Bylo to hlavně díky skvělé atmosféře, která gradovala každou novou tajuplnou scénkou v tom velkém a opuštěném domě. Bohužel závěr potopila hlavně celá pointa snímku, ne že by byla špatná, ale přišla dřív, než by bylo zdrávo a tak díky tomu nebudeme ošizeni ani o ten už klasický americký konec. Druhou stránkou mince je herecké obsazení, se kterým jsem nad míru spokojen. Zvláště pak malá Dakota Fanning podala přímo bravurní výkon a nechala tak trošičku za sebou i takovou hereckou legendu jako Robert De Niro bezesporu je. Nemůžu si však nevšimnout té hromady pitomých scének, které když se trošičku zpětně zamyslíme ani logicky přímo nepasují do jednoho celku. Nemůžu proto dát vyšší, než průměrnou známku, i když z kouknout se to večer před spánkem v pohodičce dá.

Byl jsem mrtvý (2009) (TV film)

Už z pohledu tématu se jeví tento dokument obecně jako zajímavý, protože smrt čeká bez rozdílů každého z nás a proto jsme i zvědaví, co se s námi stane až nastane náš čas. Po zhlédnutí toho to britského dokumentu si můžete vybrat ze dvou názorů. A to, že ano opravdu existuje něco jako láskyplné nebe, nebo že ti vystupující lidé jedou třeba na drogách a kecají blbosti, protože jim šlo hlavně třeba o zviditelnění a možný honorář. Můj názor by byl asi na delší vysvětlování, proto to omezím pouze na suché konstatování, že na nějaké nebe, nebo setkání s bohem po smrti zkrátka nevěřím a celý tento dokument vnímám jako obyčejný náboženský patos. Každopádně se musí uznat, že to je natočené slušnou formou, která leckoho může přesvědčit, ale mě nikoliv.

Halloweenská noc (2007)

Tento film je pro mě hodně velké, ale o to milejší překvapení. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že by mě film, který má scénář rozstřihaný na milión kousku mohl bavit. Trick 'r Treat se to však povedlo téměř na výbornou, za což může asi ta celá atmosféra okolo Halloweenu a hlavně to malé roztomilé strašidélko ( pojmenoval jsem ho Sackboy, podle té konzolové videohry LittleBigPlanet ^_^ ). Všechno je natočeno navíc v klasickém černém komediálním humoru, který je sem tam přiostřen trochu té tajemné atmosféry, což dodává kouzlo každé odehrávající zápletce oné sváteční noci. Psát víc se asi už nehodí, protože by to jistě zavánělo spoilerem, ale každopádně cítím v kostech, že ty čtyři hvězdičky tu jsou po právu a zaslouženě na svém místě.

Umlčeni (2008)

Už téměř od úvodních minut je nadhozena taková laťka atmosféry, že jsem se začínal pomalu obávat o další průběh, aby to film později nepotopilo. Bohužel to nakonec nebyla atmosféra, ta se jakžtakž udržovala ve slušné mezi až do závěru, ale maličkosti v podobě nestartujících auťáků či nespočet problémů s mobilními telefony. Těchto otravných prkotin je ve filmu nespočet a člověk by musel být snad slepý, aby mu to nelezlo po čase krkem a bůh ví čím ještě dalším. Scénář toho moc v závěru neodkryje a stejně jako herecké obsazení je spíše průměrný. Přiznám se, že po první polovině jsem chtěl hodnotit vyššími kartami, ale dějové nesmysly a natahování v té druhé mě trochu zklamaly, proto průměrné tři hvězdičky, i když jinak to je natočené slušně.

Krvavý sníh (2009)

Další z řady neuvěřitelně hloupých nízko rozpočtových filmů, jejichž obaly na nás nic netušící kolemjdoucí mrkají z trafikové vitrínky. Už od úvodních minut jde rozpoznat, jakou pak šokující pohádkou nás pan scenárista nakrmí tentokrát. Nic překvapujícího se nekoná ba co víc je to jedna velká bída. Celý film na mě působí totiž děsně odbytě a je jedno jestli za to může práce s kamerou či amatérismus všech herců ( nejspíše obojí ), ale dramatické scény byly tím to na silném bodu mrazu. Jinde se to aspoň snaží jakžtakž zachránit vraždícími scénkami, které aspoň na chvíli odvedou vaši pozornost od těch nesmyslných dialogů a hloupých nelogických situací. Zde si můžete i tuto jindy pestrou kategorii přihodit do stejného pytle k ostatním už zmíněným podmětům, protože vše je natočeno stereotypně bez nějakého nápadu a hlavně nudně s velkým N. Do toho si musím ještě přičíst osobní negativní pocity z prostředí, protože mě vážně nikdo na lyže někam do hor dobrovolně nedostane a tak hodnotím jednou hvězdičkou i když mi teď vážně není pořádně jasné, proč ten odpad zase po čase nevybalit...

Po stopách zabijáka (2007)

Chvílemi jsem vážně nevěděl zda je hlavním tématem filmu nějaká občanská válka v Africe či ten obrovský digitální sympaťák. Teď když mi běží v pozadí už závěrečné titulky, můžu s klidnou duši říci, že jsem viděl jak lepší, tak i horší snímky s touto prehistorickou potvorou. Samotný krokodýl se však musím říct vcelku povedl i když ten pohyb po souši trochu skřípal, dalo se to vydržet. Scénář jako takový je, ale neskutečně hloupý. Několikrát jsem nevěřícně kroutil hlavou nad situacemi, které postrádají sebemenší logický smysl a jaká nešťastná náhoda se v některých momentech musela zrovna stát. Nakonec však dávám tři hvězdičky, mimo jiné za pěknou krajinku, hudbu a pěkné žrací scény.

Tajemství loňského léta (1997)

I Know What You Did Last Summer už dnes podle mě patří do kategorie klasických slasherů 90tých let. Upoutat by měl hlavně poměrně zajímavým hereckým obsazením než scénářem. Ten se však nerozjíždí vůbec špatně a docela mě dostal do bodu varu plného očekávání. Bohužel následující průběh už je jen dobře známá sbírka dávno prošlých klišé scének, které nikoho nepřekvapí ani nevyděsí. Zabíjení se rychle omrzí svou linearitou a ten chlapík, který stojí v čele toho humbuku, nemůže nahnat husí kůži ani dětem ve školce. Průměrné tři hvězdy i když za ten stupidní závěr, bych nejradši ještě něco odečet... ;))

127 hodin (2010)

Na 127 Hours jsem byl nesmírně zvědavý, protože dobrodružné filmy mám velmi rád a dobře se mi u nich relaxuje. Bohužel po zdárném úvodu nastane pro mě nepochopitelná pasáž plná chaotických flashbacků a dalších nudných scén, které přímo násilím oddělují přítomný čas děje. Je mi jasné, že napsat scénář už takhle limitujícímu filmu musí být složité, ale tato zvolená cesta mi vůbec nesedla. Stejně tak jako hudební poklad v některých momentech trochu přestřelil a vůbec se nehodil k právě probíhajícímu ději. Na druhou stranu nebýt toho to filmu, tak možná ani nevím, že nějaký Aron Ralston existuje a jeho zajímavý příběh si už jen tak o sobě, zaslouží jednu hvězdičku navrch.