Presumpce viny (2003)

Místy opravdu povedená a zároveň i zábavná detektivka, která trpí hlavně předvídatelným koncem a pomalým rozjezdem. Dále tu je několik blbostí, které postrádají sebemenší logiku. Nechci tady spoilerovat, ale myšlení gaunerů je na cenu debila roku. Každopádně Denzelova postava je úžasná a drží celý snímek v průměrném a místy možná i nadprůměrném duchu. Na večer do televize ideální volba.

Tunelové krysy (2008)

Jakožto velký fanoušek Vietnamské války, nesu tenhle snímek opravdu těžce. Jsem vyloženě nasraný a znechucený, že tenhle paskvil měl vůbec někdo drzost natočit. By mě fakt zajímalo kde byl jako ten Vietnam znázorněn! Jde pouze o hromadu stupidních keců bez nějakého smysluplného děje a atmosféry. Film vlastně ani nemá hlavní roli, protože všech zhruba 30 kašparů i s čongama dostanou před kamerou prostor pouze zařvat a pomazat se umělou krví, bravo. Dále tu je spousta maličkostí, které lajk asi nepostřehne, ale mě osobně to přímo trhalo oči. Hudba katastrofální a úplně mimo mísu. Doprdele co to mělo být? Věděla skladatelka vůbec co se v tu dobu poslouchalo a letělo? To co složila by se hodilo nanejvýš na průměrné katastrofické drama, ale ne Vietnam! Proto radím, pusťte si radši po sté Platoon, než tenhle brak.

Maturiťák (2011)

Myslete si o mě co chcete, ale tento film se dle mého mínění povedl. Má sice od začátku do konce předvidatelný scénář, ale s tím to hereckým obsazením jaký má a s absencí trapných teenagerských vtípků, mi to ani popravdě nevadilo. Jako nenáročná pohodovka do postele přímo ideální věc a jelikož mám nutkání si jej ještě někdy pustit znovu, tak musím hodnotit vyššími známkami.

Statečné srdce (1995)

Neskutečná emocionální tří hodinová jízda, na které zub času působí spíše opačným dojmem, než u většiny jiných podobně starých filmů. I když Mel Gibson není přímo můj oblíbený šálek ranní kávy, tak tady mu musím zatleskat ve stoje, protože někdo jiný by tuto roli asi horko těžko zahrál takhle precizně jako právě on. Nevím kdy přesně naposledy mě dokázal nějaký film rozplakat, ale tady mi slzička po tváři sklouzla a já to dokážu ocenit. Za mě jednoznačně jeden z nejlepších historických filmů, které kdy byly natočeny a ne-li vůbec ten nejlepší. Celé to podkresluje ještě úžasný soundtrack, který vás chtě nechtě prostě vtáhne a během chvilky už se nekontrolovatelně vezete. Nemá cenu hledat nějaké chyby, ten film je prostě nemá ;).

Detroit Rock City (1999)

Největší problém toho to filmu vidím v jeho reklamní propagaci, protože pokud opravdu nepatříte do skupinky obrovských fanoušků skupiny KISS, nebo nejste alespoň s někým takovým v blízkém kontaktu, tak jste o tom to filmu asi ani nikdy neslyšeli. Musím říct, že je to škoda, protože i když se jedná o teen komedii, což už samo o sobě automaticky trochu zavání pubertálními výlevy, tak to nepřekročilo moje pomyslné meze a pobavil jsem se místy náramně ( např. perverzní farář :D ). Ano jsou tu scény, které se líbí méně, ale to už tak ve filmovém světě chodí. Herecké obsazení vesměs sympatické a hlavně Edward Furlong mě prostě bavil jako za staré dobré doby druhého Terminátora. Velmi fikaně se vyřešil i scénář, který zhruba v polovině přejde nenápadně do sólového vyprávění. Jasně nečekejte žádné zázraky ( taneční disco bar mě opravdu neoslnil ), ale rozhodně jde o příjemné zpestření této rockové jízdy. Nesmím zapomenout ani na úžasný soundtrack, který je nabitý největšími peckami až k prasknutí a to nejen od KISSáků. Pokud tedy máte strunové nástroje naladěné správným tónem, nemůžete tímto filmem šlápnout vedle.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Hodně povedená duchařina, která mě dostávala do varu hlavně svou neustále pumpující atmosférou. Jsem proto hodně rád, protože naposledy jsme se u filmu bál už ani nepamatuji. O to větší a milé překvapení pro mě právě The Messengers byl, protože u něj jsem to ani neočekával a vidíte to, čtyři hvězdy jsou tu tam. Počítačové triky se možná budou zdáti býti v pohybech odbyté, ale myslím, že režisérům šlo hlavně o navodění podobného stylu jako známe z The Grudge, který jsem neměl ani sílu z té atmosféry dokoukat do konce. Z hereckého obsazení můžu vyzdvihnout dvojičku Kristen Stewart s Johnnym Corbettem, kteří mi seděli nejvíc a celý film ještě o stupínek vytahali. Zapomenout nemůžu ani na famózní hudební podklad, který mi nejednou vehnal husí kůži do zad. V součtu si myslím, že by se dal tento film klidně na noční odpoledne doporučit a nic na tom nezmění ani finální tuctová pointa.

Intimní tajemství (2007)

Tak už jsem toho viděl hodně, ale natočit něco takového by mě nenapadlo snad ani ve svých nejbláznivějších snech. Už jen za celou tu pointu v kousavé pochvě si film zaslouží automaticky jednu hvězdičku ke svému celkovému hodnocení. Líbilo se mi, že snímek nepadá do té pubertální kategorie, kterou k smrti nesnáším, ale snaží se působit seriózním dojmem prakticky po celou svou stopáž. Bohužel je to absence nějakého příběhu, který film nejvíce sráží. Film je vlastně pouze o ukousnutých ptácích, což možná šokuje spoustou krve, ale postavit na tom nějaký smysluplný děj se nepovedlo.

Drive Angry (2011)

Kýčovité až hrůza, ale bavil jsem se, tedy pokud se něco na obrazovce dělo, že ano. Naštěstí akčních pasáží je tady spousta, protože obecný děj stojí za tři na sebe poskládané exkrementy. Pořád mi tam, ale nějak nesedí ten kult a určitě by se dala vymyslet lepší hlavní zápletka, než tato nadhozená blbost. Závěr i když byl zbytečně natahován neurazil, ale i tak mohl odkrýt něco šokujícího ( aspoň já to očekával ), než nudnou standardní ubrečenou zívačku. Herecké obsazení až na to dřevo s jménem Cage neurazilo a zvlášť Amber Heard byla přímo k sežrání. Ve výsledku to dělá průměrný akčňák, který chce a i si myslím baví především 3D efekty, což je na nějaké vyšší ohodnocení trochu málo, ale na jedno zhlédnutí postačí.

Ztracena v pustině (2010)

Tak nakonec tedy nic moc, což se ovšem dalo předem očekávat od filmu postrádající i malou špetku jakéhokoliv napětí. Největším průšvihem však vyhlašuji kompletní scénář filmu, který je nejenom dopředu neskutečně předvidatelný, ale i směšně hloupý. Poslední zhruba dvacetiminutovka budiž toho důkazem. Hlavní herecké obsazení velmi průměrné a nanejvýše oku lahodící když už nic. Jelikož se film tváří býti argentickou pohádkou, nechybí ani desítka dialogů ( samozřejmě bez titulků ) v rodné španělštině, což nesmírně zbožňuji, protože mám alespoň čas odběhnout do lednice pro chlazeného lahváče. Bohužel podprůměr a to ještě tu druhou hvězdu přidávám za přírodní záběry, ve kterých se díkybohu většina scén odehrává.

Nezvaná (2009)

Pokud jsem se dobře předem informoval, tak by The Unvited měl být pouze další z řady amerických remaků, které jsou klasický podhodnocovány na úkor asijských originálů. Ten jsem do těchto chvil neměl možnost ještě zahlídnout, takže nějaké srovnávací testy ode mě rozhodně nečekejte. I s tímto zjištěním, že se jedná pouze o prostou kopírku ( co dnes ale není že? ), se mi nakonec tento thriller líbil a docela se peru i s myšlenkou klidně ještě jednu hvězdičku přidat. Atmosféra je místy tak hustá, že se moje oči bály na některé momenty koukat. Lekačky tady opravdu fungují skvěle a i když se dají předem odhadnout, nikdy nevíte co přesně od nich čekat. Závěrečná pointa mě však nepřekvapila, vlastně jsem ji čekal od první scény, což ale není nic jiného než odkoukané zkušenosti s podobnými zápletkami z jiných snímků. Herecké obsazení je sice standardní, ale aspoň se bylo na co koukat. Zvláště pak nádherná Emily Browning byla přímo pastvou pro mé očička. Nechci spoilerovat, ale nelíbilo se mi na můj vkus přílišného míchání snů hlavní hrdinky se skutečnosti dohromady. Jestli to mělo dotvářet atmosféru tak prosím, ale já se spíše ztrácel, pač jsem pořádně ani nevěděl co je co. Nějaké další větší nedostatky mě teď nenapadají, takže to raději shrneme silnějšími třemi hvězdičkami. Časem ještě uvidím jestli nakonec tu jednu nepřidám, třeba při druhém zhlédnutí, které rozhodně plánuji.