Stvoření (2009)

Myslete si co chcete, ale pro mě osobně je Humains jedno velké zklamání. Scénář ba co více i celá pointa toho to filmu je tak debilně úsměvná, že jsem to vážně na konci nevydržel a musel se nahlas nechápavě zasmát. Pokud vás i přesto film láká, doporučuji si ho pustit zhruba až od 3/4, protože o nic víc, než fůru zbytečných keců a záběrů vlastně ani nepřijdete. Trochu mě překvapilo, že i když se jedná o francouzský snímek, tak tu není ani náznak přehnané brutality, která je touto lokalitou už pověstná (viz. Frontier(s) či The Horde ). Ono by to vlastně ani, tak moc nevadilo jen kdyby ta atmosféra stála za to. Bohužel ta je taktéž nulová, ba co víc možná ještě pod bodem mrazu. Masky stvořeních už raději nechám bez komentáře a ono když si to hezky všechno nyní sečteme, nevyjde nám nic jiného, než pořádný průser. Hvězdičku proto leda za sem tam hezký přírodní záběr a závěrečnou švandu :D

Ztracení chlapci: Upíří kmen (2008)

Lost Boys: The Tribe sice o sobě hrdě tvrdí, že je pokračováním původního The Lost Boys z 80tých let, ale já bych jej spíše nazval obyčejným remakem s párem přidaných moderních triků. Návaznost či nedej bože spojitost obou filmů tu je opravdu minimální a oba scénáře si jsou podobné jako moje vejce jinému vejci. Samozřejmě dnešní doba je trochu jiná, takže povedený humor z původního filmu střídá dnes už klasické otravné pubertální hlášky a spousta polonahých prdýlek. Erotika k upírským filmům však patří, takže ani o v celku povedené postelové scénky přímo nouze nebude. Velkou změnou prošli samotní upíři, kteří se konečně chovají jako predátoři a né jako tlupa hloupých debilků známých z prvního filmu. Herecké obsazení je však průměrné, stejně jako hudební podklad, který v porovnání s 80tkou taktéž zaostává. Závěr se pak nese v čisté komediální formě na úrovni základní školy, takže spíše očekávejte bídu a utrpení, než nějaké kulervoucí finále. Docela dlouho sem se rozhodoval jestli mám dát dvě nebo tři hvězdičky, které by ale nakonec byly takovou neúctou k původnímu snímku, který je ode mě vyfasoval a líbil se mi přeci jen o něco více. Takže musím jít a taky, že jdu na dvě...

Sportovní noviny (1994) (pořad) odpad!

Jedním slovem: TRAGÉDIE. Minimum informací, které jsou ještě nacpané do minima zobrazovaných záznamů. Moderátoři jsou a byli vždy jenom pro smích a vlastně od doby co mám doma internet, ani nemám jediný pádný důvod si tento pořad pouštět. Konkurenční Branky, body, vteřiny na České televizi, byly a snad i pořád nadále jsou daleko lepší alternativou, což nezmění ani nějaká rádoby zajímavá vykradačka YouTube videí s názvem Borec na konec. Zbytečných cca 10 minut u obrazovky a nemůžu proto ani hodnotit jinak než odpadem!.

Mělký hrob (1994)

Shallow Grave je v prvé řadě milé překvapení napěchované inteligentním humorem a šokujících scének, které jsem přímo radostí hltal plnými doušky až do závěrečného famózního vyvrcholení. To mi prostě sedlo, jak prdel na nočník a vůbec mi nevadilo, že je v principu průhledné jako spodní prádlo kdejaké porno hvězdy ve filmu pro dospělé. Herců je sice minimum pravda, ale díky jejich povahové různorodosti a hereckého talentu ( bavíme-li se o ústřední trojici ) se jich prostě nenabažíte. Dosaďme si ještě za režisérskou židličku Dannyho Boyla, pro kterého to byl sice filmový debut, ale můžete mi věřit, vůbec to na něm nepoznáte. V akčních scénách si vedl jako ostřílený kabrňák a doteď si jich i pár vybavím, což o jiných snímkách, které jsem viděl po tomto filmu tvrdit rozhodně nemohu. Konečné hodnocení je proto jednoduché a samozřejmě naprosto zasloužené, čtyři hvězdy a jak jinak než i se silným mým doporučením?! ;)

Ztracení chlapci (1987)

Klasická 80tka se vším co si filmový fanoušek toho to období, jako jsem já může přát. Bohužel to nejdůležitější, upírské scény kolem kterých se vlastně celý děj točí, se mi zase až tak moc nelíbily. Nemůžu si pomoct, ale tohle sací komando ve filmu působí směšně. Tím ovšem nemyslím přímo vizuální stránku věci, ta je naopak bez chybičky, ale jejich chování i skutečnost, že jim úspěšně kope do zadku partička školou povinných pubertálních teenagerů. Jasně celé to je točené, tak trochu v nadsázce, čemuž napovídá i několik docela vtipných scének, ale pokud bych to měl brát jako čistou vampírskou komedii, tak se mi přeci jen o něco víc líbil čtyř hvězdičkový From Dusk Till Dawn. Ještě na závěr by se určitě hodilo zmínit i něco o hudebním famózním podkladu, který si rád sem tam pouštím ve volné chvilce a určitě ho můžu i s klidným srdcem doporučit vám.

Cabin Fever 2 (2009)

Hrozně špatné pokračování, už tak velice průměrného prvního filmu. V původním plánu jsem se chtěl alespoň trošičku bát a místo toho dostanu tuto lacinou teen komedii s litry jahodové limonády. Scénář je tragicky nezáživný a snad polovinu filmu se nic neděje, tedy pokud opomeneme i tu nekonečnou dávku rádoby vtipných pubertálních hlášek a trapných sexuálních scének. Naivní závěr raději komentovat nebudu, protože to stejně nemá cenu. Hvězdu si snad zaslouží jen těch pár gore scének, které pokud zrovna po sobě herci nezvracejí, stály za to.

Gangsteři (2010)

Až úsměvně průměrný akční film, kterému sice nechybí v celku podařené herecké obsazení, ale k čemu to je dobré, když se zhruba 3/4 filmu od úvodních minut nic pořádného neděje? Závěrečné vyvrcholení je proto asi nejsladší tečkou z celého snímku a to i přes to, že v některých záběrech si kameraman se střihačem nejspíše dali trošičku extáze. Od scénáře jsem nic jiného, než miliónkráté ojetou bankovní jednohubku ani očekávat nemohl. Takže zklamání či nadšení se nekonalo, spíše něco mezi tím, což se po mém náročném dni k večeru přímo vybízelo. Pokud tedy hledáte film plný rádoby drsné mluvy, cool přestřelek okořeněné tucty mrtvých gangsterů a pohledných polonahých děvčat, máte smůlu. Takers vám sice všechno nabídne, ale v polovičním průměrným balení.

Partička (2011) (pořad)

Neuvěřitelně nudný pořad, který pro mě byl neskutečným utrpením už jen tím, že jsem ho dokoukal do konce. Nevím jestli stárnu, ale tento typ humoru mi vůbec nic neříká. Jediným záchranným aspektem může být pravidelné střídání oněch šašků na pódiu, protože ta nynější čtyřka je přímo katastrofální a to jsem Suchošův dlouholetý fanda. Stará dobrá Ruská ruleta je proto stále lepší i mou doporučenou volbou, než tahle ubohost, která z našich obrazovek očekávaně brzy odejde stejně rychle jako na ně přišla. Maximálně proto dám jednu hvězdu za už zmíněného Michala Suchánka a to ještě se zamhouřeným okem.

Stíny mrtvých (2001)

Kdybych byvál byl věřicí, možná by mě tento film i nějak dokázal zaujmout, ale takhle jsem se v ději ztrácel jak lilipután v rákosí. Rozhodně to však není špatně natočené a troufám si tvrdit, že to své obdivovatele určitě najde, ale to je tak vše co můžu ohodnotit, protože zbytek jde hodně mimo mě a to včetně nápadu odkrýt kristovou hrobku. Herci se snaží a Antonio Banderas v hlavní roli je přeci jen už nějaká známka kvality, ale pořád jsem nedokázal přenést přes celý ten smysl toho to filmu, který je prostě hloupý. Proto hodnotím asi pro někoho překvapivě pouze jednou hvězdičkou za zpracování a máte mé slovo, že od teď se raději budu tomuto filmovému tématu vyhýbat jako čert kříži.

Lovci dinosaurů (2005)

Největší průser toho to filmu jsou jednoznačně triky, za které by se možná ve své době styděl i Star Trek, natož film z dvacátého století. Scénář má poměrně pěkný náběh, ale prostřední a zároveň tedy ta nejdelší část mě totálně znudila až jsem si ji musel pouštet hned dvakrát, protože napoprvé jsem nudou prostě usnul. Akce jestli se dá nazvat ta jedna scéna opakovaná pětkrát dokolečka jinak, mě taktéž neokouzlila natolik, abych z ní měl týdny vlhké sny a na ten cirkus co vypukné poté, bych nejraději už zapoměl. Logické chyby jsem ani nezačínal počítat, protože bych vlastně ani nic jiného při sledování nedělal. Děkuji alespoň za pěkné vyvrcholení, které se mi asi z té celé hodiny a půl líbilo nejvíce. Celkové ohodnocení to samozřejmě muselo víceméně ovlivnit a dlouho jsem se rozhodoval mezi jednou či dvěmi hvězdičkami. Škoda, že to nemůžu kompromisně rozdělit třeba na 1,5 a tak po mém dlouhém rozjímaní a výtečným obědě dávám nakonec pouze jednu hvězdičku, která vychází hlavně z mých minulých hodnocení, protože dvě si ode mě vysloužily i filmy daleko zábavnější a bylo by to tudíž mírně nespravedlivé.