Povedené dětské dobrodružství se sympatickými hrdiny a nenuceným pubertálním humorem. V téhle rovině je To nejednou velmi invenční, co se týče komponování scén, použití hudby či střihu. Bohužel je To také rutinní horor, ve kterém si tvůrci odškrtávají povinné a ne moc nápadité (spíš vypůjčené z nedávných hororových hitovek) strašeníčko, a to u každé postavy zvlášť (!), než si konečně těch sedm ustrašených o svých nočních můrách vzájemně poví. Paradoxně nejefektivnější jsou lekačky, které mi výjimečně nepřišly dělané na sílu. Opravdu ocenit musím skloubení Skarsgårdova herectví se CGI, ty přechody jsou opravdu šikovně vymyšlené i provedené. Na pravidla se tu nehraje (Jaké má Pennywise vlastně schopnosti? Může být na více místech najednou? Proč jsou všechny ostatní vraždy provedené jinak než ta úvodní, která by měla být pro pochopení pravidel klíčová?). Když k tomu navíc připočtu fakt, že se záporák ve svých choutkách drží nepochopitelně zpátky, tak se o hlavní postavy ani moc nebojíte. Ty vedlejší jsou takové lepší karikatury tyranů. Dětští herci jsou výborní, jen občas musí vyslovovat příliš uvědomělé myšlenky. Bill Skarsgård jako Pennywise má rozhodně potenciál, nepřehrává, ale zasloužil by si více prostoru a lepší zacházení.(7.9.2017)

Je fakt, že to starší televizní zpracování bylo knížce přece jen o něco věrnější. Ale doba se hold mění a dneska by pár stříbrných kuliček neplatilo už ani na strašáky z kanálů. Asi i proto původního vlkodlaka s mumií vystřídal podobně hnusnej houmlesák a hlavně klaun, co se z celkem zábavný figurky změnil na klasickýho bubáka. To za mě asi jediná výhrada, protože jinak nová verze Toho je o něco zábavnější, krvavější a (zatim) komplexnější než jeho předchůdce. Uvidíme, jak se tvůrci poperou s obsazením v následujícim sequelu, poněvadž tady se s dětskýma hrdinama trefili naprosto přesně. (90%)(24.9.2017)

"Bohužel" se to může spolehnout hlavně na nekonečné charisma party skvěle obsazených dětí, než na invenční, intenzivní děs, třeba z ranku dvou dílů The Conjuring. Výsledek je tak hlavně velkolepou, barevnou coming-of-age empowering pohádkou, která se ani při eRkovém ratingu nechce příliš umazat, a při níž si lze jen domýšlet, co by s pasážemi denního strašení a strukturou vyprávění udělal Cary Fukunaga, nebo jak by vypadal plíživý, pro dospělé neviditelný děs třeba v podání Davida Roberta Mitchella. Také to má smůlu, že to přichází až po Stranger Things, které hrají na podobné struny nostalgie, osmdesátkových propriet a síly přátelství. Pennywise kvůli častým digi boostům trochu přepálený, neosobitý bubák. Finále dojemné. 65%(6.9.2017)

Úprimne, ono ma TO dostalo na celej čiare. Nie je TO klasický horor, ktorý vás chce iba vystrašiť a v inom smere pre diváka neposkytuje prakticky nič. TO je originálne, novodobo natočené, častokrát príjemne humorné, poriadne atmosferické a pútavé. Decká sa snažia na sto percent, Pennywise je peckovitý, skrátka, v kine som si Kingovu najnovšiu filmovú adaptáciu užil na jednotku a i keď by TO z objektívneho hľadiska možno nebolo za čistých päť, z môjho uhľa pohľadu neváham. A podotýkam, že pri hororovom žánre dám skutočne máloktorému filmu plný počet.(9.9.2017)

Zfilmovat tak tlustýho Kinga s milionem odnoží a vedlejších příběhů s hustými myšlenkovými a pocitovými zastávkami je odvaha největší a už za to si tvůrců cením. Dopadlo to líp, než jsem čekala, jen bych příběh neporcovala na děti a dospělé, protože sílu IT vidím právě v prolínání strachu dítěte a dospělého s dítětem uvnitř. (10.9.2017)

• - Ve scéně, kdy se Richie (Finn Wolfhard) v domě oddělí od ostatních a ocitne se v místnosti plné loutek klaunů, je možné si povšimnout jedné loutky, která je dělaná podle Pennywise, kterého ztvárnil Tim Curry. (Hlavonozec)

• - Predstaviteľ Pennywisa, herec Bill Skarsgård, sa podelil s príhodou rovno z placu. Šlo o prvé stretnutie detských hercov so zamaskovaným Billom, ktorý na nich vybehol prvýkrát až pred kamerami. Deti do tej doby vôbec nemali tušenia ako vlastne Bill s maskou vyzerá a keď ho spatrili sa ich zmocnil hrozný strach, jedného z mladých hercov vraj pohľad na Pennywisa v plnej paráde dohnal k slzám. Režisér snímku Andres Muschietti miesto toho, aby zastavil natáčanie, kričal "akcia", aby sa im podaril tento moment zachytiť aj do samotného filmu. Jedine Sophia Lillis (Beverly Marsh) sa nechala neskôr počuť, že na ňu klaun pôsobil komicky. Taký Finn Wolfhard (Richie Tozier) sa priznal, že má strach z klaunov aj v skutočnosti. (zdroj: fandímefilmu.cz) (Paldiny)

• - Režisér Andy Muschietti prohlásil o Billu Skarsgårdovi: „Bill jako Pennywise působí strašidelně. Je šlachovitý, shrbený a ke všemu měří asi dva metry. Do toho začne vždy frkat, slintat a mluvit švédsky, což je naprosto děsivé.“ (Barka)