Úprimne, ono ma TO dostalo na celej čiare. Nie je TO klasický horor, ktorý vás chce iba vystrašiť a v inom smere pre diváka neposkytuje prakticky nič. TO je originálne, novodobo natočené, častokrát príjemne humorné, poriadne atmosferické a pútavé. Decká sa snažia na sto percent, Pennywise je peckovitý, skrátka, v kine som si Kingovu najnovšiu filmovú adaptáciu užil na jednotku a i keď by TO z objektívneho hľadiska možno nebolo za čistých päť, z môjho uhľa pohľadu neváham. A podotýkam, že pri hororovom žánre dám skutočne máloktorému filmu plný počet.(9.9.2017)

Muschietti nepřekvapil a narval do TOHO plnou prdel lekaček, jenže udělal TO způsobem vlk se nažral a koza zůstala prakticky celá. Ono TO totiž přes tu přemíru pubertálních lekaček, světe div se, vůbec nepůsobí jako sterilní výplach pro týnejdžry, ale jako setsakramentsky dobré a uctivé zpracování jednoho z nejlepších králových románů! Každá z hlavních dětských postav totiž měla svůj příběh i charakter a před jejich představiteli smekám, díky nim jsem měl chvílemi pocit, že se znovu ocitám ve svém potemnělém pokojíčku, kdysi před lety, a otáčím jednu stránku za druhou, i když vím, že už bych měl jít spát, ráno totiž brzy vstávám a už jsou tři hodiny ráno. Nevím, jestli je TO přelomovým hororem, spíš asi ne, ale rozhodně je TO zkrátka a jednoduše vynikající FILM. Pětka a na závěr drobná poznámka pro vy víte koho, pokud se na TO nepodívá i golfista, zůstane tu pro nepřihlášené jako number POMO: Takto nemohla dopadnúť verzia z roku 1990, pretože TO bola TV adaptácia. Čím ťa ale nechcem karhať, ty referenčný kokot.(9.9.2017)

Vynikající zážitek a zároveň se jedná o nejlepší horor od prvního Conjuringu. To je jasný už pouze z hodnocení, které si drží úžasných 81%, tedy stejně jako první Conjuring a jsou to jediné dva horory, které si v tomhle století udrželi takový Rating. TO krom úžasného hodnocení a spokojených recenzí se může chlubit vynikajícími tržbami, kde utržel perfektních 121 milionů dolarů za první víkend v Americe, což je největší otvírák hororu vůbec!! Kingová Adaptace se tedy ukázala jako velmi silnou značkou, kde potěší nejvíce Rkový rating, to je snad první Mainstreamový strašící horor, který kdy dostal Rko a dokázal nemožné, doufám, že v budoucnu se toho tvůrci budou držet a budou nám připravovat podobných hororů více. A teď k filmu: Knížku jsem nečetl, Původní TO jsem neviděl (Hanba mi!), ale o to víc jsem mohl být překvapen vývojem děje a jako neznalého diváka mě film absolutně zasáhl, rozdrtil, zmáčknul a vyplivnul!! Už ze začátku zaujmou působivé dětské herecké výkony, úžasná kamera, líbivý vizuál, solidní soundtrack, dojde i na humor, velmi potěší odkaz na Noční Můru v Elm Street a jakmile je PennyWise na Scéně, tak začíná hororová lahůdka, nejen, že jeho dialogy s dětmi jsou značně děsivé, především jeho přeměna v různé kreatury předváděla mimořádný hororový zážitek a fantazie se tvůrcům rozhodně upřít nedá. Náctileté Nány budou kvákat, že film nemá dostatek lekaček, ale film staví spíše na atmosféře, která je velmi úderná, dojde i na násilí a finále v baráku je takovéj mazec, že to chci vidět okamžitě znova. Člověk sice příliš neposkáče, nasráno v trenkách hold mít může. Za mě naprostá spokojenost. Odcházel jsem nadšený. ( Ticho v takřka plném kino sále bylo v závěru až neuvěřitelné). Jasný adept na první místo ( Sejmout TO může letos snad už jen Leatherface!95%(11.9.2017)

Velká škoda, že nepochybný potenciál tohohle projektu nakonec trochu dojíždí na málo invenční práci s hrůzou a strachem. Nenechte se mýlit. Pennywise je skvělý a pár lekaček opravdu vydařených. Ale Muschietti působí dojmem režiséra, který má na vytváření napětí málo času a trpělivosti, takže volí zkratky a navíc řádně oldschoolové. Bohužel Pennywiseovo vyskakování ze všech koutů plátna se postupně přejí a člověk pak jen nostalgicky vzpomíná třeba na mistrovskou stavbu zdánlivě nekonečného pekelného teroru v druhém Conjuring. Podobně filmy jako It Follows nebo Get Out vytváří z hlediska režijního dost nelítostný kontrast k téhle solidní rutině. TO ale exceluje skvělými postavami a inteligentním obrazem dospívání v indiferentním a nebezpečném světě. S figurami se dá velmi snadno identifikovat, film je vtipný a poetický, v něčem evokuje Stand by Me. Zároveň chytře hraje na trendy noty 80s nostalgie, škoda, že ne tak rafinovaně jako Stranger Things. Klub nul přiroste rychle k srdci, atmosféra Derry je patřičně tíživá... nicméně vtíravý pocit, že TO mohlo sáhnout ještě hlouběji do podvědomí, přetrvává. Musím nicméně bez mučení přiznat, že se těším na druhý díl. První kapitola patří rozhodně mezi lepší kingovské adaptace, ale když člověk vidí to množství nahromaděného talentu, je mu jasné, že mohla a měla patřit mezi nejlepší. A to se nestalo...(6.9.2017)

Trailer mě příjemně navnadil, ale z kina jsem nakonec odcházel spíše zklamaný. Strašidelné mi to přišlo málo (a to je ještě většina "strašidelnosti" postavena na zvukových efektech), některé věci jsem tam moc nepochopil (snad proto, že v knižní předloze - kterou jsem nečetl - to bylo vysvětleno lépe), a ani samotní "lůzrovští" hrdinové mi nebyli moc sympatičtí (film se bude podle mě nejvíc líbit právě těm, kdo se budou s hlavními postavami identifikovat - i proto na mě ten film působil jaksi nepříjemně "teenagersky". Ostatně - kdybych takový film viděl ve svých 15 letech, asi bych z něj byl nadšený - dnes ho však v nejlepším případě vnímám s - jen lehkou - přezíravostí). Za mě tedy spíše jen vlažný dojem, zapříčiněný s největší pravděpodobností asi tím, že prostě nejsem typická cílovka, a proto mi to celkově moc nesedlo. Na můj vkus značně vysokému zdejšímu hodnocení (v době psaní tohoto komentáře 80%) tedy příliš nerozumím a působí to na mě značně vyhajpovaně. (Btw. strašidelní klauni coby hororová rekvizita mi osobně přijdou strašně ohraní a už mě nebaví).(21.9.2017)

• - Tim Curry dostal v roce 2009 nabídku si zopakovat roli Pennywise. Roli ale odmítl i přes prosby fanoušků, kteří stále doufali, že si to rozmyslí. V roce 2012 však utrpěl Tim Curry mrtvici, která ho upoutala na invalidní vozík a těžce mu narušila řečové centrum, načež se o Timu Currym v roli Pennywise mluvit přestalo. (FAITH.BABE)

• - Bill Skarsgard trénoval pre svoju rolu s hadími ľuďmi, ktorí mu pomáhali stať sa ohybnejším. Ako sám priznal pociťoval spočiatku obrovský tlak, keďže si nebol istý, či dokáže v desivosti vôbec konkurovať svojmu predchodcovi Timovi Currymu akého sám obdivoval. Podľa jeho slov nechcel byť iba kopírkou, ale zanechať vo filme vlastný odkaz. Nervozite odpovedá aj fakt, že sa zúčastnil celého natáčania a popritom jeho scény dostali zelenú až po natočení polovičky sfilmovaného materiálu. (Steny94)

• - Posledními kandidáty na roli klauna Pennywise poté, co od projektu odstoupil Will Poulter, byli Hugo Weaving a Bill Skarsgard. Roli nakonec získal Skarsgard a to údajně díky schopnosti ztvárnit nejen děsivého Pennywise, ale také více zábavného a dětinského Pennywise. Weaving údajně dokázal ztvárnit pouze jeho děsivou stránku. (RUSSELL)