Po zmiznutí Georgieho (Jackson Robert Scott) sa jeho brat Bill (Jaeden Lieberher) snaží zistiť, čo sa v osudný deň mohlo stať. S pomocou svojej partie postupne zisťuje, že jeho brat nie je jediným, kto zmizol, a že v mestečku Derry počas desiatok rokov prišlo k mnohým katastrofám. Všetky majú spoločné to, že sa odohrávali 27 rokov po sebe. Deti čoskoro začnú stretávať klauna s menom Pennywise a sú nútené postaviť sa svojmu strachu. Všetky stopy vedú do miestnej kanalizácie a pre deti sa začínajú najdesivejšie prázdniny ich života. - Jednoznačne jeden z najlepších moderných hororov, ktoré zatial vznikli, ale mne osobne It úplne nesadol. Vlastne ani neviem čím to je, ale asi som až príliš počítal s tým, že to na mňa urobí rovnako nezabudnutelný pocit ako Stranger Things, ale tento pocit sa vôbec nedostavil a v niektorých pasážach som sa vyslovene nebavil. Kvôli dlhej stopáži mi to prišlo miestami trochu nezáživné a strašenia mohlo byť tiež trochu viac, ale inak už prevládajú len pozitíva. Zaujímavé je, že sa tohto projektu účastnilo mnoho osôb, ktoré sa dostali z hororového dna až na absolútny vrchol. Všetko začalo parádnou predlohou Stephena Kinga, réžiu má na starosti Andy Muschietti, ktorý začal kariéru v španielskom undergrounde, hudbu má na starosti Benjamin Wallfisch, ktorý taktiež začínal kariéru pri televíznych hororoch a v neposlednom rade je tu perfektný Javier Botet, ktorý vyzerá lepšie ako všetky digitálne efekty. Práve kvôli týmto luďom ma obrovský úspech tohto hororu teší najviac. Som velmi zvedavý na druhú časť a velmi by som uvítal, keby úlohu Beverly dostala perfektná Jessica Chastain, ktorá už s režisérom v minulosti pracovala a do jej úlohy by sa maximálne hodila. + Javier Botet + herec z Stranger Things + herec z Tales of Halloween + herec z Cell + herec z Antisocial 2 + herec z iZombie a Stake Land II + herečka z Mama + herečka z Crimson Peak + herec z Saw IV(6.10.2017)

Bohužel jsem nikdy knihu nečetl a nejsem si jistý zda-li jsem udělal dobře či ne. Evidentně na mě tato látka působí vlažněni než na spokojenou většinu. Zpočátku se mě přitom zdá být vše absolutně v pořádku. Kanálová scéna s loďkou je bombastickým představením nebezpečného záporáka. Casting se povedl a dětské postavy jsou dostatečně výrazné a zapamatováníhodné. Určitě první díl nehaním a sám jsem zvědavý jestli za dva roky na mě bude působit lepším dojmem. 60%(27.12.2017)

„DERRY JE JINÝ NEŽ MĚSTA CO JSEM POZNAL. KDYSI UDĚLALI VÝZKUM A VYPADÁ TO, ŽE TU LIDI UMÍRAJ NEBO MIZÍ ŠESTKRÁT VÍC, NEŽ JE PRŮMĚR…“ /// Kurva chlapče, nelez do toho sklepa! No tak nic... Tančící klaun a v hlavní roli děti. Zneužívání, šikana... není to samo vo sobě horor? A teď do toho ten pomalovanej šašek. Trochu to příběhově hapruje, taky s nima moc nesoucítím (prostě parchanti, co se chovaj, jako by neměli kouska rozumu...) a láska... ty vole v 21. století... Asi bych si dokázal představit pokračování, páč na tyhle týnejdžerský časy su už starej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 1986 napsal Stephen King, neznám. 2.) Neznám ani tenhle film. 3.) Nevím, jak odradit parchanty od návštěvy cirkusu. 4.) Thx za titule „espectro“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(17.2.2018)

Nečekala bych, že to vůbec řeknu, ale... zasáhlo mě TO. A to jakože hodně. Jít na to do kina, to byl fakt blbej nápad:D Člověk přijde do GA Cinema ve Zlíně a přemýšlí, jestli náhodou není rok 1997 a oni nepromítají Titanic. Davy lidí, řady lidí, všichni na To. Film začal zhruba o 15 minut později, protože se muselo čekat na všechny ty, co se teprve krátce před osmou postavili do řady na občerstvení. Takže se to tam s tím popcornem trousilo nějaký ten čas. Již úvodní scéna s lodičkou a first introducing of Pennywise mi přivodila silné mrazení a jako bych někde hodně vzadu cítila i slzy. Casting "Losers" je dokonalý. Herecky vévodí zejména Jaeden Lieberher coby Bill Denbrough, Jack Dylan Grazer coby Eddie Kaspbrak a Sophia Lillis je úžasná a nádherná jako Beverly Marsh. A Nicholas Hamilton jako Henry Bowers je perfektní záporák. Typově na něho dokonale sedí. Až je sakra škoda, pokud se tato úžasná dětská herecká sestava objevila jen v této první části. Vizuálně ohromující. Lekačky, které na mě v traileru působily jako tradiční, tuctové jump scares nabyly v kině na maximální intenzitě a v celé scéně vyzněly neskutečně děsivě a působivě. Scéna s projektorem, bezhlavý chodec, dáma s flétnou, nebo děsivý dům na Neibolt Street. Závěrečné zúčtování v kanálech velmi silné. Emocionálně mě to dostalo. Georgie v pláštěnce, s urvanou rukou a zcela zlomený Bill, finální rozloučení.😢 Jo, měla jsem slzy v očích. A nejenom v této scéně... Spousta momentů mě jakoby bolela. Znovu se mi vybavily pasáže z knihy a tak nějak to do sebe celé dokonale zapadlo. Není to jen souboj s démonickou entitou, jsou to především i charaktery Smolařů a jejich rodinné zázemí, co dělají z To silné dílo. And IT hurts. Oproti verzi z roku 1990, Muschiettiho To je více osudové, zásadní, dospělejší a more evil. Bill Skarsgard je skvělý a jeho Pennywise je více démoničtější, zlověstný a zákeřný, i co se týče vizuálu. Oproti němu působí kreace Tima Curryho jako neškodné cirkusové pobavení. Still like him more, though:) Dokáže více ublížit, a nejen fyzicky. Více prostoru tu dostane zvrácený Beverlyin fotřík, objeví se hrůzný a odpudivý Eddieho malomocný (jak se na plátně objevila ta ruka u domu na Neibolt Street, hned jsem věděla, že je to ten hnusák:) či "oni se tu vznášejí." V několika scénách, při nichž mě zrovna zabolelo u srdéčka, se lidé smáli a to ani nemluvím o tom bordelu z popcornu, co zůstal po promítání. Zase se ale po skončení filmu ozval aplaus, to mě překvapilo. Pak mě napadlo, že jsem si před začátkem promítání měla stoupnout a na téměř vyprodané kino zakřičet: "Kdo z vás zná Stephena Kinga, kdo z Vás vůbec četl knihu a kdo z vás viděl TV film z roku 1990?" Nebo to vlastně asi raději ani nechci vědět:) Ale chápu, teenageři možná šli prostě do kina na "nějaký" horor, pak tomu odpovídalo i chování spousty z nich. Nakonec to dopadlo docela dobře a já nemusela opouštět kino s očima v slzách:) Brečet po hororu, chápete to?:D Byla jsem natolik konsternována, "out of reality", rovnala si v hlavě své dojmy a emoce. Z To jsem měla dojem jakoby proběhlo něco osudového, všechno se to propojilo dohromady, ta atmosféra byla nepopsatelná. Následující den bylo zataženo, pošmourno a pak začalo vydatně pršet. Vyhlížela jsem z okna, jestli se někde neobjeví chlapec ve žluté pláštěnce s lodičkou...(23.9.2017)

Rozhodně jsem nečekal, že by tak mainstreamově úspěšný horor mohl být výrazně dobrý - ne že by to bylo nemožné, jen to je v dnešní době (na rozdíl od dob minulých) nepravděpodobné. Nečekal jsem ale až takový přeplácaný bordel, který má v sobě asi tolik děsu jako FX seriál, ale bohužel o dost míň charismatu. Hádám, že komu chutná popcorn s příchutí Stranger Things, může být spokojený. Mě to nezajímá nad rámec pár hezkých záběrů.(24.11.2017)