Čistá duše (2001)

Genialita je někdy vykoupena tvrdou cenou - šílenstvím a problémy s duševním zdravím. Mluvme proto o něm a nenechávejme to jen pro velikány doby! Vždyť těch Johnů Nashů je kolem nás spousta. 90%

Westworld - Kiksuya (2018) (epizoda)

Popravdě mě indiánská romance nějak zvlášť nechytla. A i když je jasné, že před velkolepým finále je potřeba zvolnit, a vysvětlit původ a důvod chování indiánů ve Westworldu, nějak zvlášť jsem to nehltal. Zatím asi nejslabší díl.

Solo: Star Wars Story (2018)

Jak Solo k Falconu přišel. Nečekejte sílu ani filosofování nad počtem midichlorianů, zato čekejte plnotučnou alá westernovou podívanou ve scifi kulisách, kde narážek na SW vesmír sice pár najdete, ale není to přehnaná fanouškovská jízda. Klidně by se to mohlo jmenovat jenom Solo - vesmírný bandita, ale do toho by Disney zase nenapral 300mega a asi by na to nešel už vůbec nikdo. Nakonec ale velká spokojenost, i přes matného hlavního hrdinu, ale zato s luxusním Harrelsonem, který je jasným tahounem. I ta Emilia Daenerys byla taková ... nijaká. O humor se tu stará neodbytná droidka, co chce svobodu a přestřelek s blastery i vesmírné bitky si tu užijete také dosyta. Jen bych se tomu asi zdráhal nalepit SW označení. 78%

Dukla 61 (2018) (TV film)

První díl překvapivě dobrý. Vůbec, Česká televize poslední dobou hodně překvapuje ve své dospělé tvorbě. Zatím jsme si nastínili život takového průměrného horníka a příští týden snad ta katastrofa. 80%

Tiché místo (2018)

I s minimálním množstvím dialogů se dá udělat hollywoodský film, ačkoliv normálně byste se toho dočkali v nějakém vyhoněném pseudouměleckém ohavnu. Originální premisa, která má jednoduché pravidlo. Když zařvete tak, ... zařvete. 90%

Deadpool 2 (2018)

Klasický sequel. Všeho více. Tentokrát jsem ale na tuto hru přistoupil a náramně si tuto zvrácenou zábavu plnou narážek na vše užil plnými doušky. 88%

Noční hra (2018)

Neskutečně zábavná blbina, kterou si viditelně užívali všichni zúčastnění. Z filmu čiší až přímo pohodová a uvolněná nálada, při řešení noční hry, která se tak trochu nečekaně zvrtne. Občas sice trochu překombinované a za každou cenu feel positive, ale na to, že se jedná o eRko, tak se v tom nezjevují mraky fucků a krve, což je vlastně celkem příjemné zjištění. 75%

Rudá volavka (2018)

Příběh o tom, jak nakonec Volavka vyjebala (skoro) se všemi. Klasické špionážní drama v maďarských kulisách, kde by nechtěl žít vůbec nikdo. Lawrence skvělá, stejně tak jako Edgerton. Režie sice možná občas tápe (v jiných rukou by to mohla být ještě o chlup větší pecka), ale jinak v zásadě velmi příjemný thrlller, i přes tu úmornou stopáž, jíž by občas neškodilo někde ubrat. 70%

Cizinec ve vlaku (2018)

Papírem šustící CGI taškařice o pánovi ve vlaku, co se občas umí bít a občas umí být nad věcí a vyřešit záhadu hlavolamu. Liam Neeson už trochu vyžilý přesto rozdává rány jako v nejlepších letech, a i když je vydatně podpořen plnou tunou digitálních triků, docela si to užíváte. Nesmíte sice o tom moc přemýšlet, protože se vlastně vůbec k ničemu nedopátráte, ale nakonec vše dobře dopadne a všichni si poplácají po ramenou, jací jsou to borci. Peníze tomu vydatně chybí ve scénách, kdy je potřeba zavařit baterie počítačů, protože taková havárie vlaku působila vyloženě směšně. Neeson přesto poctivec, co odtáhne hlavní tíhu filmu. Protentokrát jen průměr... 55%

Krampus: Táhni k čertu (2015)

I noční návštěva ledničky, setmělým bytem, je strašidelnější, než tahle divnohrůznost mixující prvky komedie i hororu. Vizuální stránka je podána moc hezky, dokonce bych řekl, že i nápaditě a najdete tam pár moneyshotů, občas se podaří nějaká lehce suchá hláška, ale jinak je to vcelku nezáživná výplachovka, u které je naštěstí krátká stopáž výhodou. Delší čas bych asi riskoval duševní zdraví. Krampus je tak další z řady absolutně nudných hororů, který byl tentokrát v ratingu PG-13 ještě o mnoho úmornější než kdyby tam nějaký bubák ukusoval hlavy a stříkaly tam hektolitry krve. 35%