Šílený bůh (2021)

| Trippett Studio | Najkrajší stop-motion animák, aký kedy vznikol. Možno po obsahovej stránke by chcelo trocha popracovať a ku koncu mi lietali myšlienky inde, je to ale super film. Minimálne čo sa štylizácie sveta týka a obrazovej stimulácie - unikátne dielo. Bavilo ma všetky tie nápady v tom filme rozoberať a rozmýšľať o nich - bloky rozbíjajúce nevládne postavičky, obrovský obor požierajúci všetko, čo vidí, produkcia priveľa postavičiek - trocha mi to pripomína reálny svet. Preľudnenie, konzumácia, sebapoškodzovanie. Hm. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Lásky jedné plavovlásky (1965)

| Prominent Films | Neodpálilo, potešilo, pobavilo. Nič extra sa nestane, ale zaujme to. Nie sú prítomné veľmi zaujímavé postavy, no niektoré si obľúbite aj tak. Niečo na tej Formanovej réžii je, asi to bol naozaj dobrý rejža (úsmev). Zasadenie zaujímavé a tá záverečná scéna - je hilarious na všetkých možných frontách. Akože v poho, ale Forman má samozrejme lepšie zárezy a neviem sa dočkať jeho Amadea. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Stalker (1979)

| Goskino | Tarkovsky bol inde. Megapomalá kamera, ktorá tvorí nezapomeniteľnú atmosféru, ponurý a poetický scenár a traja muži vo filmovom opuse, o ktorom budem rozmýšľať ešte veľmi dlho. Tá obrazová estetika, ktorá vás po celý film nadchýna a zabúdate na reálny svet. Mainstream sa unudí k smrti. Ale pre mňa to bolo mojich nakratších 162 minút môjho života. A rozhodne jeden z najdôležitejších filmov, aké som kedy videl. Nestarnúce veľdielo. Viac TU. | Hodnotenie: 10/10 |

Raw (2016)

| Focus World | Vskutku surové. Našťastie režisérka Ducournau nešla na psychoterapiu. Namiesto toho nakrúca filmy o kanibaloch a mňa to udivene baví! Veľa krvi, divných dialógov, divných aktivít spojených práve so spomínaným kanibalizmom a hlavne - francúzština. Môj najväčší strach. Ale nie, je to kvalitka, je to pomalé, ponuré, ale dobré, divné, ale dobre sa na to pozerá a bavilo ma to. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 |

Rytíři spravedlnosti (2020)

| TV 2 | Sigma film. Nebaví sa s ničím. Hodí vás do príbehu, načrtne zápletku, predstaví hlavných hrdinov a vskusne pokračuje v rozprávaní príbehu, v ktorom cítite, že ide o veľa, že to Mikkelsena mrzí - btw on tu má extrémne vďačnú postavu, nádherný príbehový ark, tlieskam. Celá štyrka hrdinov podarená, majú medzi sebou chémiu, svoje fuck-upy z minulosti, svoje trable a starosti, ale aj silné stránky. Celá linka s dcérou uveriteľná. Takéto európske filmy proste musíš milovať. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Asi to ukončím (2020)

| Netflix | Fascinujúco napísaný film. Pre kompletný názor tu je potrebné vedieť, o čom naozaj je tento film a nie, neprišiel som na to po dopozeraní filmu. Najideálnejšia možnosť je tu druhé zhladnutie, na ktoré sa mi ale úprimne nechce, čiže som si pekne našiel na YT analýzu filmu a čo ti práši, ten film je vlastne úplne o niečom inom! A aj tak to dáva zmysel! Aj keď som netušil, na čo sa pozerám, bavilo ma to ukrutne a napríklad taká Toni Collette je tu výborná. Od Kaufmana potrebujem vidieť viac, tu bolo strašne cítiť, že on je najmä scenárista a po tejto stránke ma bavil film zďaleka najviac. Vďaka Netflixu ten film nevyhorel, pretože do kina by na to šlo tak tri a pol ľudí. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Poslední Mohykán (1992)

| 20th Century Fox | Milujem historické epiky, ale tu - asi som nemal náladu, alebo som čakal niečo iné, alebo fakt neviem, ale nevedel som sa na to ani trocha naladiť. Myšlienky lietali sem a tam a aj keď som niečo pochytil, bolo to veľmi pekné, soundtrack je správne epický a Day-Lewis nesklame nikdy, lenže po pár minutách zas nič. Možno potrebujem správny čas na to, aby som toto ocenil, ale dnes to nebude. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 |

Můj soused Totoro (1988)

| Studio Ghibli | Klasická mijazakovina, čiže špičkový animovaný film, ale tentokrát o dosť iný. Nemá to nejaký nosný dej, nemá to komplexné postavy, zvraty, nemá to ani 90 minút a hlavná postava dokonca ani nerozpráva - jeden z najlepších animovaných filmov ever. Mijazaki nádherne preciťuje detskú hravosť a psychiku a necháva nás unášať sa na predstavivosti tých najmenších tým najlepším možným spôsobom. No, skoro. Na 5 to až nie je, ale do ****, bolo to silné. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 |

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

| Netflix | Pravdepodobne najlepšia séria. Minimálne čo sa mierky a osudovosti týka. Chémia medzi postavami funguje ako obvykle na 100% a Vecna je s prehľadom ten najlepší záporák celého seriálu. Sú tu opäť skupinky, ktoré riešia veci a všetko sa na všetko pekne prepája, toto Dufferovci ovládajú majstrovsky a dokázali urobiť každú linku dôležitú a na príbeh hodiacu. Vlastne nemám pocit, žeby tu bola jediná sekunda nevyužitá. A koniec série feeluje správne epicky a s pocitom, že tá 5ka bude fakt posledná. Bude mi to chýbať. | Hodnotenie: 10/10 |

Jurský svět: Nadvláda (2022)

| Universal Pictures | Ah, je to ok. Nechcelo sa mi rozmýšľať nad logikou toho filmu, tak som hral takú hru v mojej hlave a volá sa: Ako lepšie by sa to dalo natočiť? Hra je jednoduchá, proste len konzumujete film a snažíte sa instantne prísť na lepší nápad ako ten, ktorý bol použitý vo filme. Najviac teda kde mohla byť kamera, ako dlho mal trvať záber a podobné záležitosti. No a s týmto filmom sa dalo nádherne vyhrať, pretože ten film je presne tak priemerne blockbusterovo generický, ako sme všetci čakali. Ale aspoň to furt nie je odpad, I guess. Len je smutné, že sa s týmto musíme všetci uspokojiť... Viac TU. | Hodnotenie: 5/10 |