Naboř a ujeď (2012)

Kdepak Naboř a ujeď, ale Zkoukni a zahoď! Originální asi jako každodenní západ Slunce za naším kravínem a humoru se tu taky nenajíte. Nejlepší na tom všem je zadek Kristen Bell. Což by nebylo až tak marné, kdyby šlo o moje dnešní rande, ale že jde o film, je to docela průser...

Red 2 (2013)

Jestli můžu poradit všem pořadatelům hudebních festivalů po celém světě, zařaďte do programu projekci tohohle filmu. Protože takový koncert jste ještě neviděli ani neslyšeli! Film si užiju, pokud cítím, že si ho užili i herci. No a tady byl radostí provoněný celý sál, sranda střídala prču, prča zase legraci, a třeba ty akční scény - koukali jste se všechny trubky s kamerama, jak se správně točí, jo? To je vám taková slast, když se dva perou a já poznám, kteří dva to vlastně jsou! Smekám, klaním se, děkuji a Rychlým Šípům posílám vzkaz, že mám novou partu.

Futurologický kongres (2013)

Připadám si jak upištěná pubertální kravka, která se vzteká, že už ji nebaví mít malá prsa a když ji konečně vyrostou, zase ječí, že si přes ně nevidí na nalakované nehty na nohou... Protože já se těšil, že v kině zase jednou uvidím něco nového, sondu do duše každého z nás, která měla bodovat hlavně probuzením našich emocí. Dlouho to vycházelo, jenže náramně rozměklé srdce zarazily ty omalovánky uprostřed... Supr nápad, propojit takhle dlouhým úsekem animovaný film s hraným, ale já když jsem naměkko, intelektuální přednáška je to poslední, co bych si přál slyšet.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Jakmile dostanu v kině do ruky dva lístky, protože na jeden se název filmu prostě nevejde, čuju nějakou kulišárnu. Nikdo mi nevymluví, že s tímhle materiálem (a nemám na mysli jen blond samici Marisu) šel udělat daleko větší randál. Že je Jeff bourák, to víme všichni. On by býval svým talentem zachránil i Spartu v předkole Evropské ligy, ale doufám, že příště ho uvidím v trošku jiné roli, než je záchranář.

Útok na Bílý dům (2013)

"Prezident chce udělat tamto." Chvilku jsem se bál, že Maggie bude Jamiemu utírat zadek, ale nakonec jediný, kdo tu něco posral, zůstává Roland. Takhle bizarní hříčku filmového řemesla jsem dlouho neviděl a něco mi říká, že do dalšího výplodu Emmerichovi bujné fantazie zase neuvidím. Kdybych měl býval tlesknout při každé hovadině, kterou uvidím, celý film by provázel mohutný aplaus. Vážně, někdo by už konečně měl nechat zřídit nový oficiální filmový žánr - žánr Emmerich. Vymazlená kamera, nádherné nadhledy, podhledy, vhledy, super jízdy, vyvedená muzika, vypečená herecká sestavička, čupr námět, spousta vtípků, ale obsah stejně pochybný, jako pod kapotou ojeté škodárny.

Hanna (2011)

Až se mnou nějaká holka na rande zamává tak, jako Hanna s nebohým španělským puberťákem, tak toho nechám. Vážně, slibuju.

Království nebeské (2005)

Podle mě muselo být dvanácté století drsnou dobou pro drsné chlapy. K tomuhle závěru jsem ovšem nedošel na základě tříhodinového pozorování prďoly Blooma; ten by sice na tuty exceloval v roli bájného řeckého metrosexuála oděného v bílém prostěradle, ale jako obránce Jeruzaléma v dobách křižáckých výprav? I z Evči Greenový šel větší vítr. Jinak je to pravý válečný epos s velkým E, který má kromě klučíka v hlavní roli ještě jednu vadu na kráse. Pan velkotovárník Ridley to vážně vymazlil k dokonalosti, akorát si nepohlídal, aby tomu někdo vdechl duši.

Kontraband (2012)

Zdravím všechny odborníky, rejpaly a znalce. Jsem upřímně rád, že se vám film tolik nelíbil a že jste u něj ztratili dvě hodiny vašeho života, protože o to víc vás nasere ta pátá hvězdička, která je jen a pouze pro vás. Těžko říct, co jste očekávali od akčňáku s Wahlbergem, ale já zábavu, kterou jsem dostal. A to je všeobecně známo, že Marka mám rád asi jako stírání podlahy. Tady bych mu ovšem chtěl vyseknout veřejnou pochvalu; věděl jsem, že zásoba jeho mimiky je omezená na vodorovný rejhy na čele a svislý mezi obočím. Jaký pro mě ale bylo překvapení, že se tyhle dvě techniky naučil propojit! Teď už je dokonalej.

Antikrist (2009)

Trošku jsem tušil, že pozvat holku na rande do kina zrovna v časech Antikrista nebude to pravé bingo. Jenže co taky s fanynkou Larse Triera? Měl jsem ji snad vzít na houpačky? No a teď si představte, že teda sedíte bok po boku v kině, které mimochodem stálo "2x drahý jako prase", a to vaše rande se v polovičce filmu zvedne a za doprovodu těžko popsatelných zvuků odvrávorá grckat na záchod. Co uděláte? Máte jen dvě možnosti. Já zvolil tu chlapskou, protože jsem si rychle spočítal, že snáz dostanu podruhé tu holčinu na rande než sebe na Antikrista, takže jsem zůstal. Jo, byla to síla, ovšem vrchol večera nastal, když jsem po filmu vyšel ze sálu a na chodbě uviděl svoje rande, jak na mě spořádaně čeká. Bohužel to za celou tu památnou noc byl zároveň vrchol jediný...

Bez dechu (2011)

Je na světě většího blba, než jakým je holka, která vprostřed předehry prohlásí "musíme se najíst!?" Jo. A jsou hned dva. První větší blb je ten, kterej na tohle řekne "jo, to bychom vážně měli!" a druhej větší blb napsal scénář k tomuhle filmu. Vypadalo to totiž, jako kdyby mezi jednotlivejma postavama koloval kouzelnej prsten Arabely, akorát někdo bohužel vystřihal scény, kdy s nima točej jak šlapky s kabelkou a přejou si třeba "pěkně prosím, ať mám najednou na stadionu pistoli" nebo "jednu bombu v troubě, díky!" Ještě štěstí, že to všechno zachraňovaly vybroušený dialogy, při kterejch jsem samým úžasem tleskal a provolával bravo! Šmankote, co to kecám, vždyť už jsem jak ta hladová kravka...