Lví král (2019)

Moc krásný příběh, hyperrealistický, ale přesto vše o třídu méně kvalitní, než animovaná verze. Důvodem je právě jeho hyperrealističnost. To co v animáku se prodalo bez jakýchkoli problémů a fungovalo to na výbornou, zde najednou působilo nahraně kýče. K čemu je vykreslení realistických lvů, prasat, žiraf a další africké zvěře, když ve výsledku se tak nechovají, ba dokonce jednají úplně jinak a ještě ke všemu i zpívají. U animáku to nebyl problém, ale u některých scén zde již ano. Nechápejte mě špatně, je to výborný film a pozornost si jistě zaslouží. Jen s jeho hranou podobou není úplně ideální vše stejně převádět jakoby šlo o animák. Přece jen animovaný svět není světem hraným. 80%

Ztraceni v Mnichově (2015)

Krátkometrážní film o tom, jak jeden papoušek ukraden českým novinářem rozkryje pozadí vztahu francouzského politika k Československu. Vcelku triviální až bezduchý nápad, který ale nemá zde tolik prostoru, protože po něm nastupuje alternativní film o filmu, který je mnohem zábavnější, komediální a vlastně i vcelku originální ve svém pojetí. Dohromady tak tyto dva koncepty tvoří ucelený příběh, který funguje a minimálně si ten palec nahoru zaslouží. Ten uděluji a hodnotím třemi slunci. 70%

Yesterday (2019)

Zázrak jako u Lásky čas se nekoná. Přesto ale musím podotknout, že Yesterday je skvěle řemeslně zvládnutý film s dobrými herci. Scénář navíc tu a tam má slušné odbočky, takže obávané klišé se značnou dobu nenaplnilo. Tedy kromě závěru. Tam musím sdělit, že mě Yesterday zklamal. Navíc, a to je hlavní negativum, je celý příběh moc rozvláčný, přespříliš dlouhý a sama hudba prostě krom několika songů není tak božská, za jakou se vydává. Její doba a aktuálnost pro současnost již minula, i když bych chtěl tvrdit opak. Boyle má nicméně režii pevně v ruce, takže tu a tam je pěkná vtipná scéna, tu zase dobře využitá hra s prostorem. Bohužel ale ani to Yesterday od zdlouhavosti nezachrání. 70%

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Bylo to jen tak tak, ale ten plný počet si to zaslouží. Oproti druhé sérii rozhodně zlepšení, které si bere za inspiraci nejvýrazněji Carpenterovu Věc. A to velice pěkně. Některé epizody jsou slabší, ale i ty si zaslouží čtyři slunce. Záporák ultra nechutný a finále kulervoucí. Tohle se prostě povedlo a jediné co mě zamrzelo byla trestuhodně nevyužitá Ruská linka, která tam spíše figurovala jako nějaký bonus než plnohodnotný dějový činitel. Ke všemu ne příliš inteligentní. Takže suma sumárum pět hvězd obhájeno a příště prosím více inteligentního jednání. 85%

Pašerák (2018)

Clint Eastwood je borec! Co on dokáže zahrát v 90 letech, to my ostatní už jen v jeho věku budeme prdět do hlíny. Jeho styl je navíc oldschoolový, takže celý film je takový retro návrat zpět do 70. let, kdy spěchání a brutální akční přestřihy byly ještě hudbou budoucnosti. Tomuhle filmu prostě tento formát sluší a herecký výkon je opět hodný Oscara. Určitě tato žánrovka není pro všechny. Většinu mladších ročníků bažící po tupé akci nenadchne. A tématiku drogových kartelů umě ždímaly i jiní filmaři od Scorseseho po Taylora Sharidana. Pašerák na tuto problematiku jde očima jednoho přestárlého převozníka. Nic víc a nic míň. Jen Eastwood ve své zřejmě poslední velké roli a jeho problémy, radosti a strasti. Já si to moc užíval. 80%

Annabelle 3 (2019)

Čekal jsem minimum, ale byl o to pozitivněji překvapený. Annabelle 3 totiž šlape jako na drátkách, tasí tísnivou atmosféru, která primárně těží z kvantity, než kvality, ale dělá to skutečně dobře, že jsem se ani jednou nemusel podívat na hodinky. Největší mínus má nezajímavý lidský charakter mladé vychovatelky a její kamarádky. Trochu to zachraňuje mladá slečna Werrenová, ale jakmile se ve druhé polovině rozjede strašení naplno, je jedno kdo je kdo a já si maximálně užíval různé nápady na strašidelné sekvence a nové monstra. Velký palec nahoru za to dávám démonu a převozníku.Takže suma sumárum: příjemný, mírně nadprůměrný horor, který dělá čest tomuto Warnerovskému univerzu, které tak dále staví kvalitní duchařské snímky, jenž dělají čest svému žánru (tedy ty co jsem měl možnost vidět). 70%

Robin Hood (2018)

Středověké akční historické drama, je zde vykreslováno jako středověké akční steampunk fantasy, která se snaží být kombinací Zora, Peaky Blinders či posledního a mnou pozitivně hodnoceného Krále Artuše. Jenže Robin Hood kvalit žádného zmíněného filmu nedosahuje. Proč? Odpověď vidí každý sám. Slabý scénář, slabí herci, lokace nějaké zaniklé moderní továrny, orientace na to vše zpomalovat a nevýrazný jak příběh, tak vizuál. Tohle je slepá odbočka. Ano, zbraně, akční sekvence, na to se dobře dívá, ale stále je to přinejlepším průměr. Otto Bathurst nic světoborného hold nepředvedl. 55%

Vítejte v Marwenu (2018)

Není to špatný film. Jen je strašně natahovaný a nudný. To je jeho největší negativum. Marwen prostě nekypí životem, protože jde o vymyšlenost nemocného člověka, který bojuje sám se sebou. To je středobod filmu a vše ostatní je tam jako ta omáčka. Jenže mě hlavní hrdina byl ukradený. Nedokázal jsem se do něj vcítit, fandit mu, pochopit ho. A to je hlavní důvod, proč tento film hodnotím tak jak hodnotím. Jediný malý palec nahoru dávám za cestu do budoucnosti, která mi připomněla nejlepší scifi, které Zemeckis kdy natočil: Návrat do budoucnosti. 55%

Obchodník s hrůzou (1993)

Mám rád Kinga a jeho Nezbytné věci byla pro mě jednou z oblíbených knih. Bohužel ale Obchodník s hrůzou kvality původní knihy nedosahuje. Ty náznaky tu jsou, herci jsou kvalitní, ale chemie z té knihy, atmosféra, se prostě vytratila. Doufám, že jednou se toto dílo dočká opětovného zpracování. Zasloužilo by si ho. A ideálně i s ratingem do 15 let nevhodný. 65%