Terminator Salvation (2009)

V době, kdy Terminátor 3 přišel do kin a následně do vizuálního povědomí diváků, došlo k tomu, že jsem na Terminátora zanevřel. Miloval jsem Cameronovu dvojku, která dodnes u mě zastává prakticky kult, ale trojka předčila i moje nejhorší očekávání. V důsledku jsem se prakticky přestal zajímat o novinky ze světa terminátorů.. TS jsem viděl až po delší době od uvedení do kin, dodal jsem si opravdu notnou dávku odvahy s tím, že se to pokusím "nějak" vydržet. Ve výsledku - nadšení. Sice jsem osobně uzavřel vývoj Terminátor kultu koncem druhého Cameronova filmu, ale tohle bylo s ohledem na moje nejhorší očekávání příjemné překvapení. Je tam příběh a má srdce. I přes spoustu chyb jsem ale ve finále spokojenej. Jediné, co se mi nelíbí, je otevřený konec. Sakra, to nemůžete vše pro jednou důstojně zakončit? Další obavy do budoucna, co s tím udělají. Danny Elfman nasadil v úvodu velmi zajímavý motiv, ale škoda, že to nevydrželo déle. 75%

Zlatá mříž (1999) (pořad)

Litoměřice, dům kultury. Časy, kdy jsem se zaučoval jako asistent operátora kamerového jeřábu. To byly časy panečku :) Samotnej pořad stál za starou bačkoru, pořad stejně jako jiné pořady Novy vyroben za účelem obohacení několika subjektů. Dva natáčecí dny (dvě prakticky celodenní zkoušení a druhý den večer naostro). Jako divák bych na to nikdy nedíval, ale musím poděkovat tvůrčímu týmu za přijetí. Nezapomenu na Adamcova slova "A hele, mladej trénuje...". Kamerový jeřáb Jimmy Jib, rameno Standard plus. Uááááá

Mikulášovy patálie (2009)

Pamatuju si přesně časy, kdy jsme ve škole četli Mikulášovy patálie a zaujalo nás to natolik, že jsme chodili do knihovny kvůli tomu, abychom dočetli až do konce. Přesně tak, jestli nás něco z nesčetné nudné četby zaujalo, tak to byly právě Foglarovky a Mikulášovy patálie. Co se týká převedení na pohyblivé obrázky, prakticky jsem od toho nic nečekal, ale byl jsem velmi překvapenej, že i po čase jsem se rozpomenul na všechny ty příběhy a co víc, film skutečně hodně věrně napodobuje atmosféru předlohy do takové míry, že se při ní divák cítí prakticky stejně jako čtenář. Film pro děti, řekl jsem si, na druhou stranu, tvůrcům se podařilo ztvárnit některé obrazy a situace natolik věrně, že to skutečně nemělo chybu. "Humra nedostaneš, to je jenom pro dospělé!" Za pět minut mu sebere talíř s těstovninama, vykydne je zpátky do hrnce a klukovi hodí na zasviněný talíř od těstovinový omáčky humra.

Crash (2004)

Absolutně smekám a kloním se k zemi.

Honba za diamantem (1984)

Znáte nejspíš situace, kdy se s někým bavíte o filmech, přijde na nějakej konkrétní titul a druhá osoba se neskutečně diví, jak Vy, jako filmový fanoušek něco takového neznáte (To jsou výpadky ve vzdělání!!!). Resp. znáte, o filmu jste něco slyšeli, ale neviděli jste ho (nebo druhá varianta, viděli jste ho hodně dávno a asi jste na něj zapomněli). Tohle je přesně můj případ u Honby za diamantem. Dobře teda, pro zajímavost jsem si ho pustil. Aniž bych ho tedy jakkoli podceňoval nebo naopak, měl nějaká očekávání.. Výsledek byl ten, že v podstatě ten film na mě nijakým způsobem nezapůsobil. Pro někoho to může být kult, pro někoho nejzákladnější klasika, což nepopírám, ve filmu je i nemálo scén, u kterých jsem se docela zasmál, ale ve finále, pořád to je z mého spektra průměrnej film. Ničím nezklamal, ale zároveň mě ničím nepřekvapil. "Chlastáte! Po mně tam střílej a vy tady chlastáte!". :o) Příště, až Vám někdo bude vyhrožovat, že se s Váma nebude bavit dokud si nepustíte nějakej konkrétní film, tak ho pošlete ke všem čertům!

Horizont události (1997)

Laurence Fishburne nemusí hrát. Ten hraje už jen tím, že je. S tím se člověk málokdy setkává :) Z HU mám poměrně rozporuplný pocity. První dvě třetiny filmu mají opravdu co do sebe, ale zbytek je takový, divný... Po tvůrčí stránce dobře odvedená práce, po stránce předlohy mi ten závěr prostě ne a ne sednout.

Krvavý diamant (2006)

Famózní. Djimon Hounsou opět dokazuje, že je to Pan herec. Brutální, nemilosrdná ale přesto velmi poutavá podívaná. Závěr filmu je neskutečný. Krví nasáklé písky, malebná panenská krajina, to je jenom zlomek toho všeho. Za tento počin si Djimon Oscara rozhodně zasloužil. A to celé podbarvené hudbou Jamese Newtona Howarda, jehož hudební motivy Vás prostě podmaní.

Tahle země není pro starý (2007)

Film rozhodně není špatný, mně osobně se spíše zamlouvala první polovina, zbytek už jsem netrávil tak příjemně a škoda, chvílema jsem se těšil, že tohle bude opravdu mazec, což se v druhé polovině filmu bohužel nepotvrdilo. Kdybych měl hodnotit jen půlku, tak by to byly jasné čtyři hvězdy. Ve finále však pro mě osobně jde o další velmi lehce nadprůměrný film.

Sherlock Holmes (2009)

Dobře odvedená práce :) Film nechává místy diváka na pochybách, kdy se detektivní část prolíná komediální výstupy, nicméně kdo úspěšně dokouká do konce, nemůže litovat, že viděl. Velmist Zimmer opět bravurně dokazuje, že patří mezi opravdu ty nejlepší. Sherlock Holmes opravdu stojí za pozornost diváků a co se mě týče, není to film, u kterých mi stačí pouze jedno shlédnutí. Není co dodat :)

Stmívání (2008)

Proč, proč, proč? Nenám rád momenty, kdy vidím, že i kinematografie má své pomyslné dno. Nemůžu si pomoct, a ač takový názory v komentářích nemám moc rád, musím dnes takový napsat. Takové filmy by vůbec ani neměly vznikat. Kdo je vůbec cílovu skupinou? Puberťačky ve věku 12-16 let? Obrazem - nesmysl, blbost, absurdita, blizvajz... Dávám jednu hvězdičku za to, že první půlhodinu se ještě dala obrazovka sledovat. Pak už jsem jednom doufal a prosil, ať to skončí co nejdřív. A ona ta hrůza má požehnanou stopáž. Nikdy víc! btw: alespoň jsem ve filmu poznal jednoho starého známého (pro ostatní spíš neznámého) herce. Pokud nejste ženského pohlaví a necloumá s váma puberta, vyhýbejte se tomuhle filmu jako čert kříži. V druhém případě zažijete dvě hodiny, jejichž čas se dá investovat smysluplněji. A to já doteď tolik nadával na Alone in the Dark...