Loki - Srdce TVA (2023) (epizoda)

Ten závěr? Se zbláznili ne? Husina po celým těle. "You"ll never be him."

The Walking Dead: Daryl Dixon - Season 1 (2023) (série)

Jako fanoušek The Walking Dead jsem si 1. sérii Darylova seriálu náramně užil a byl jsem znova nadšený ze sledování nových dílu mé kdysi nejvíce oblíbené seriálové značky, díky které jsem se zamiloval do seriálů. The Walking Dead byl totiž tím seriálem, kvůli kterému jsem propadl seriálům a díky kterému jsem se naučil celý den sledovat další a další epizody. Daryl Dixon se svojí 1. sérií ukázal, že tahle značka má pořád na to odvyprávět dobrý příběh, pracovat s postavami a udržet si svoji atmosféru. Na 2. sérii se nemůžu dočkat a doufám, že se kvalita udrží. Prostředí Francie stojí za to a rychlejší a agresivnější zombie jsou skvělým osvěžením. Za sebe musím říct, že jsem nadšený. Fanoušci The Walking Dead si tento seriál užijí. Ostatní, kteří by chtěli seriál zkusit můžu doporučit, jelikož se děj zaměřuje pouze na Daryla. Konec nás ale i přesto láká na návrat jedné známé postavy a já už se nemůžu dočkat na její účast ve 2. sérii. 9/10 Recenze

Aterrados (2017)

Ano ten film působí jako slepenec krátkometrážních filmů. Chybí tomu prokreslenější postavy, lepší dialogy (některé věty by se dali vystřihnout nebo úplně změnit). Herci průměrní. Ale má to tu atmosféru, která je nepříjemně dusná, kdy divák neví jestli každou chvíli přijde lekačka (pár se jich tady najde a jsou povedené). Monstra a celé to nakousnutí okolo nich se mi líbilo a chtěl jsem víc. Po hororové stránce to umí být fakt skvělý (sledovat horory se sluchátkama dělá hodně), ale po té scenáristické je to horší. Ale nechci být na to moc zlý. Bál jsem se u toho... takže účel splněn. 7/10

Sestra Smrt (2023)

Krom prvních dvou dílů REC jsem žádný jiný film od režiséra Paco Plazu neviděl. Vždycky jsem spíš považoval Jaume Balagueró (Sestra smrt je pro mě lepší než jeho poslední snímek Venus) za toho schopnějšího z dvojice režisérů u zmíněného REC. Plaza mě se svojí novinkou překvapil. Film je natočen ve formátu 4:3. Kamerou, estetikou a tempem se snaží snímek o pomalejší tempo a budování atmosféry. Film je hezky natočený některé záběry jsou velmi povedené (jde vidět, že si s tím dali záležet). První půlka se rozjíždí, ale má také svoje momenty, kdy jsem byl v napětí, co se vlastně v tomto filmu bude dít. Potěší krátká stopáž (mě ten film utekl). Příběh je zajímavý a bavil mě. Druhá polovina následně chytne dech a do konce mě ten film nenechal vydechnout. Hrozně jsem si film do finále užil a příběh ke konci nabere pěkný spád. Když tak o tom píšu, tak se mi vlastně film líbil víc než jsem si po zhlédnutí myslel. Tohle je mnohem lepší než Sestra. Tady najdete pěknou režijní práci, dobrou atmosféru, kde nenajdete žádný lekačky (což musím ocenit, že film chce strašit diváka jinak než s lekačkami), zajímavější příběh. Za sebe musím tuhle hororovou perličku na večer doporučit. Je to příjemné překvapení. 6,5/10

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Jako fanoušek Mika Flanagana jsem se na tento seriálový kousek hodně těšil. Nadšené reakce ze zahraničí dávali vědět, že nás čeká další parádní podívaná. Jak seriál dopadl v mých očích? Skvěle. Flanagan je velmi dobře znám pomalejším tempem, delšími dialogy mezi postavami a rozpracovávání samotných témat. Pád domu Usherů není výjimkou. V tomto seriálu se Flanagan zaměřil na téma chamtivost, a co je člověk ochotný udělat pro úspěch. Seriál je rozdělen do osmi epizod, které mají hodinový stopáže. Každá postava je natolik zajímavá, že pokaždé mi nevadilo, že sleduji tuhle postavu oproti té jiné. Divák sleduje velké rodinné impérium, kde moc nenajdete kladné postavy, ale chamtivý lidi, kteří si myslí, že jim všechno projde. No a do toho se nám tady mísí hororové prvky. K samotné hororové stránce musím říct, že ačkoliv to není čistokrevná hororová podívaná, jako to bylo u seriálu Hill House (Dům na kopci), tak pokaždé když se přepne do toho hororu je to vážně skvělé. Když seriál chce, tak vám navodí atmosféru a napětí lusknutím prstu a když vás chce vyděsit lekačkou (pár se jich tady najde), tak je to nepříjemné. Celé to, ale funguje dokonale (tak, jak již zmínila moje kolegyně přede mnou) díky skvělé kameře a hudební stránce. Technicky je seriál perfektní a kamerové záběry působí, že nad nimi někdo přemýšlel. Epizody, které natočil samotný Flanagan (s kameramanem Michaelem Fimognarim si rozdělili sérii na půl a každý si natočil čtyři epizody), jsou po režijní stránce skvělé. Flanagan moc rád pracuje se svými lidmi. Ať už před kamerou nebo za kamerou. Objeví se tady herci se kterými Flanagan pracoval na všech svých seriálech a všichni jako vždy odvádí perfektní práci. Z celého castingu musím především zmínit v hlavní roli Bruce Greenwooda (hlava rodiny Usherů). Vedle něho dominuje pokaždé, když je na scéně herečka Carla Gugino u které se přiznám, že mě nikdy nebavila tolik jako tady. Mezi účastněné potěší nováček u Flanaganovi tvorby Mark Hamill (Luke Skywalker ze Star Wars), který zde hraje taktéž dokonale. Závěrem bych chtěl říct, že seriál Pád domu Usherů není možná tím nejlepším a nejsilnějším zážitkem z tvorby Mika Flanagana, ale je to i přesto skvělá podívaná u které jsem se bavil od první minuty do poslední. Skvěle jsem si užil děj každé postavy, atmosféru to mělo velmi dobrou a celé jak to začne gradovat a následné vyvrcholení opravdu stojí za to. Rozloučení s Netflixem se Flanaganovi dle mého povedlo a já se už nemůžu dočkat na jeho nové projekty, které budou nyní vznikat u Amazonu. 9/10

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Je to dlouhý a filmu chybí gradace. Také mi zde chyběla nějaká zapamatovatelná scéna. Jinak je to, ale skvěle zvládnutý film. Herecky špičkově zahraný, režijně absolutně mistrovsky zpracovaný (Scorsese je zkrátka borec). Jsem rád, že jsem mohl film podpořit v kině. Tyhle filmy se musejí podporovat, aby nám v kinech neběželi pouze komiksovky ne? 8/10

Skrytá identita (2006)

Miluju, když mě film pohltí od samotného začátku, až do konce. Miluju, že během sledování zapomenu na okolní svět. Miluju, když i po všech těch filmech, co jsem viděl, mě pořád dokáže něco ohromovat. Miluju ten pocit po dokoukání filmu, že jsem viděl něco úžasného. Skrytá hrozba je pro mě osobně fantastický film, který šlape jako hodinky, má rychlé tempo na nic se nečeká (stopáž 150 minut uteče jako voda). Střihově je to perfektní, režijně mistrovsky zpracovaný (Scorsese je bůh), a herecky je to neskutečně našlápnutý. DiCaprio, Damon, Nicholson, Wahlberg a všichni ostatní jsou nezapomenutelní. Posledních 40 minut (cca) se mi u toho špatně dýchalo, jak napínavý to bylo. No a závěr mě absolutně odpálil na měsíc. Za mě obrovský granát v kriminálním žánru. Tenhle film je nutnost vidět. 10/10

The Walking Dead: Daryl Dixon - Coming Home (2023) (epizoda)

Ano z finále se dalo vytěžit víc, ale i tak je to skvělé zakončení 1. série. Útočiště má nádhernou oblast a byl jsem několikrát ohromen těmi nádhernými záběry. Daryl tady dostává zajímavý vývoj a je super ho vidět trochu více emocionálního. Závěr láká na další řadu a já se nemůžu dočkat. Carol, která mě možná tolik nebavila v posledních řadách TWD, tak tady v tomto seriálu věřím, že bude skvělá. Duo Daryl a Carol je vždycky fajn. Velký natěšení. :)

Pád domu Usherů - Jáma a kyvadlo (2023) (epizoda)

Tohle byla nejlepší smrt ze všech. Ta postava si to zasloužila úplně nejvíc. Parádní epizoda ve které jsou prakticky všechny karty odkryty. Jsem zvědavý na samotný finále.