Nataniel73

okres Bratislava

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 25.8.2020  20:27
    Piti Piti Pa (1970)

Táto komédia má tak trochu dve tváre. Tou prvou a rozhodne lepšou je brilantný Luis de Funés, ktorý to celé viac menej ťahá sám a nutno povedať, že úspešne. Scénka s nahratým telefonátom a fiktívnym rozhovorom medzi dvoma zaľúbencami patrí do zlatého fondu Funesových komédií. Svoje si tu zahral aj jeho syn a veľký priestor tu dostali muzikálové tanečníčky (príšerná móda, hrozné účesy). A práve to je Achilova päta tejto inak veľmi vtipnej komédie. Vata, ktorá zaberá veľkú časť beztak nie príliš dlhého filmu. Za prvú polovicu by som kľudne udelil aj štyri hviezdy, ale po tom, čo sa film presunie do Ríma začína strácať glanc a točí sa v podstate okolo dvoch detí a zamotaného príbehu pričom nechýbajú aj trápne scénky. Predstavte si, že by v tom filme nehral Funés ale niekto iný. Hodnotenie by myslím rapídne kleslo. Za mňa Funés jednotka z hviezdičkou, ale dej slabšia štvorka. Takže celkovo hodnotím na 65%

• 25.8.2020  00:13
    Old Surehand (1965)

Celkom príjemný a nenáročný western, ktorý síce nenadchne, ale ani neurazí. Komik Old Surehand hrá s prehľadom a nadhľadom sebe vlastným, Vinnetou mu zdatne sekunduje a dej má slušný spád a prirodzený vývoj. Funebrák Stará vojna mi ako postava v príbehu prišla celkom zbytočná, zato agilná blondýna herecky zatienila aj Terrenca Hilla. Kto od filmu príliš neočakáva sklamaný nebude, ja som sa určite nenudil a po náročnom pracovnom dni mozgu dovolil aby na chvíľu vypol. Zo scénok by som vyzdvihol absurdnú bitku v krčme a lišiacky zvládnutú fingovanú vojnu medzi armádou a indiánmi. 60%

• 22.8.2020  08:20

Rhapsody Of Fire sa na svojom prvom oficiálnom DVD predstavujú vo veľkolepom štýle. Angažovanie známeho herca, ktorý na jednom mieste dokonca spieva tak pekne až mu členovia kapely zatlieskali bol od Rhapsody skvelý ťah. Christopher Lee obohatil nádhernú baladu The Magic Of The Wizard´s Dream svojím prenikavým hlbokým hlasom a aj s rozhovorov s ním, ktorý tu má fanúšik hneď niekoľko vidno, že je to veľmi inteligentný umelec a ako vyprávač pôsobí priam impozantne. Kapela k spomenutej balade natočila aj prekrásny videoklip a to isté možno skonštatovať aj o skladbe Unholy Warcry. Profesionálny prístup a skvelá voľba natáčania niekde v Čechách na zrúcanine hradu. Angažovanie plzeňského symfonického orchestru bolo už len prirodzenou súčasťou vývoja kapely. Tá nás prevedie európskymi festivalmi (Earthshaker Rock v Nemecku a Masters of Rock vo Vizoviciach) na ktorých je jasne vidno ich koncertnú silu. Na druhom menovanom som sa osobne zúčastnil a nostalgia je skutočne silná. Rovnako som mal možnosť sa stretnúť a odfotiť s členmi kapely a až na nervózneho Fabia, ktorý si chcel zapáliť mám len tie najlepšie spomienky. Hlavne Luca Turilli je veľmi milý človek. Jeho talianska angličtina síce pôsobí komicky, ale jeho skladateľský talent je nepopierateľný. Enormný priestor na DVD dostali fanúšikovia kapely. Nebudem hodnotiť, či je to dobré alebo zlé, ale tí čo sa na DVD uvideli musia mať dvojnásobnú radosť. Páči sa mi aj predstavovanie jednotlivých hudobných nástrojov, ukážky z natáčania klipov a v neposlednom rade skvelý koncert v kanadskom Montreale. Škoda, že ho kapela nezaradila celý. Potešilo aj zaradenie dvoch nových songov na DVD (hoci bez klipu). Cover od Manowar Power Of Thy Sword je priam dych berúci. Na záver len toľko, že najlepšia symphonic power metalová kapela na svete na svojom DVD aj napriek jeho dĺžke (1. disk: 1h 40min. 2. disk: 1h 55min.) spoľahlivo udrží pozornosť fanúšika po celý čas premietania. Vytkol by som snáď len záver druhého disku. Pohľad na škúliaceho Fabia nebol tou najlepšou voľbou. 90%

• 19.8.2020  19:07

Film Dobytie raja má tri veľmi silné atribúty, ktoré z neho robia veľkofilm se vším všudy. V prvom rade je to skvelý režisér Ridley Scott, ktorý dokázal upútať aj snímkami Votrelec či Legenda. Filmu Dobytie raja vtiskol nezabudnuteľnú atmosféru (práca s kamerou priam dokonalá, spomalené zábery na detaily, či vizuálne nádherné zábery na západ slnka nad oceánom). Druhým atribútom je herecké eso Gerard Depardieu, ktorý snáď ani nedokáže hrať v priemerných filmoch a každú postavu, ktorú stelesňuje zahrá tak bravúrne, až mu divák chtiac nechtiac zobe z ruky a uverí každé gesto. Sympatický herec poňal Krištofa Kolumbusa svedomito a presvedčivým výkonom prispel výraznou mierou k úspechu filmu. No a tretím a možno aj najsilnejším atribútom je skvostná hudba majstra Vangelisa. Dokonale sa hodí k jednotlivým pasážam filmu, pôsobí dôstojne a úplne prirodzene. Ešte mám doma odložený soundtrack na audio kazete. Prvá polovica filmu sa mi zdá jednoznačne lepšia ako tá druhá. Hlavne príprava na nebezpečnú plavbu a prvé nesmelé kroky námorníkov na neznámom ostrove. Tá druhá polovica filmu mi už prišla trocha pritiahnutá za vlasy a mierne chaotická. Ak by si film udržal úroveň po celý čas premrštenej stopáže, uvažoval by som nad plným počtom. Škoda, že samotná plavba nedostala viac priestoru. Môžem však skonštatovať, že náročná úloha zfilmovať osud objaviteľa Ameriky bola zvládnutá na viac než slušnej úrovni a v mojom osobnom rebríčku je tento film pomerne vysoko. 85%

• 11.8.2020  00:04
    Mezi supy (1964)

Celkom slušný western vzhľadom k tomu, že v ňom absentuje Old Shatterhand i nejaký zmysluplný príbeh. Dej má však dobré tempo a väčšinou nenudí. Páči sa mi predstaviteľ Old Surehanda ako to celé poňal s nadhľadom a zmyslom pre humor. Zhruba tak nejak som si ho predstavoval pri čítaní knižiek od Karla Maya. Spolu s mladým Baumanom to herecky ťahajú a dobre im sekunduje aj sympatická blondýna. Záver filmu sa vydaril, najmä scénka jak Vinnetou odbachne falošného misionára. Scenár je síce tak trochu detinský, ale v týchto filmoch ide skôr o zábavu ako o nejaké umenie. 60%

• 10.8.2020  22:40
    47 metrů (2017)

Film by som rozdelil na dve časti. Celkom sľubný úvod hlavne po tom, čo sa dve slečny ocitnú v klietke uprostred plávajúcich žralokov má slušnú atmosféru aj výbornú kameru. Podmorský svet je zachytený celkom vierohodne aj potom, čo sa klietka utrhne a spadne na morské dno. Čo však nasleduje potom si triezvo zmýšľajúci človek dokáže len ťažko vysvetliť. Jedna nelogická chyba strieda druhú, dievčatá krvácajú, ale za každú cenu sa snažia svojpomocne dostať na hladinu, aj keď im musí byť jasné, že je to blbosť na kvadrát. Pud sebazáchovy ako keby im chýbal. Pri malom množstve kyslíku kecajú o sto šesť a do toho ten príšerný slovenský dabing. Žralok sa tiež nespráva zrovna prirodzene, určite by neútočil na železnú klietku v snahe ju prekusnúť a navyše sa divák nemôže zbaviť pocitu, že ak by bol hladný veľmi ľahko by obe slečny dostal. No a najhorší je záver filmu. Tešil som sa na dramatické finále, ale ono to boli v konečnom dôsledku len halucinácie. Takže zostal happy end s pachuťou obabraného diváka. 50%

• 9.8.2020  08:52

Na tomto filme sa toho nevydarilo až príliš veľa. Najprv spomeniem dabing, ktorý je skôr na hanbu (chorý hlas Old Shatterhanda, Vinnetou tiež žiadna sláva), smiešne bojové scény, veľmi slabý scenár, či veľakrát absolútne nelogická kamera. Zároveň je film dosť preplácaný. Snažili sa tam toho nacpať veľa aby to pôsobilo výpravne, ale výsledkom je filmový chaos bez ladu a skladu. Tento film mi pripomenul moje vlastné príbehy o Vinnetuovi, ktoré som si písal keď mi bolo tak dvanásť trinásť rokov. Má to podobnú kvalitu :) Ale na tie dve hviezdy to vytiahli niektoré nechcene komické scénky a nielen pekná, ale aj celkom akčná herečka Apanači. Tá sa spolu so svojím partnerom snažila do filmu dostať aspoň malý kus herectva a patričného nadhľadu. 45%

• 29.7.2020  00:30
    Pláž (2000)

Vizuálne priam úchvatný film, dejovo však o poznanie horší. Nápad to bol určite výborný, aj herecké obsadenie celkom ujde (Leonardo Di Caprio skrátka nehráva vo vyložene špatných filmoch), ale celé mi to skôr pripomínalo akúsi reality show a vymýšľať dej na osamelom ostrove dalo tvorcom riadne zabrať. Nuda sa síce dostavila len zriedka, ale určite sa dalo viac vyťažiť z prekrásneho miesta (počul som, že pre turistov definitívne zavretého). Tá banda křupanov na ostrove by premenila raj v peklo aj hocikde inde. Sympatickí mi zrovna neboli na čele s nepríjemnou blondínkou, ktorá sa tam hrala na vedúcu tábora. Takéto niečo by som rád vyskúšal na vlastnej koži, avšak s inými ľuďmi. Hlavný hrdina mi bol napriek všetkému sympatický a gradácia deja v závere tiež. Nesmiem opomenúť ani skvelý soundtrack, takže za mňa je to lepší priemer a 65%.

• 27.7.2020  23:10

Záverečný a zároveň najlepší diel Fantomasa. Veľmi elegantný a inteligentným humorom nabitý film, v ktorom majú komisár, novinár a ostatní najbližšie k tomu aby ho konečne dolapili. Atmosféra škótskeho hradu je správne temná a humor Luis de Funésa k tomu dotvára skvelý kontrast. Komisár dostal v tomto filme najviac priestoru a jeho herecké majstrovstvo sa tak mohlo rozvinúť na plné obrátky. Jeden z jeho najlepších filmov prešpikovaný trefnými hláškami, typickými gestami a grimasami. Skrátka krimi komédia jak sa patrí. Slušné štyri hviezdy si film určite zaslúži aj napriek niektorým nelogickostiam v deji (o pol noci si Fantomas prevezme diamanty a o pár minút keď vypúšťa raketu je zrazu biely deň, postele na diaľkové ovládanie, sídlo Fantomasa v podzemí hradu). Keď však divák prestane logicky myslieť, dostane sa mu skvelej zábavy. "To není možné. Vy nejste u mne v posteli? No tohle?" "Čekají mne ješte překážky. Ano! To je ta překážka! Je to komisař. A ten francouzský komisař není normální. A jak je krutý. Už dvakrát mě přesvědčoval, že múj manžel zemřel." "Takže já tu nejsem, vy tu nejste, nikdo tady není. Já tu jsem." 80%

• 27.7.2020  19:31

Jeden z najlepších dielov druhej série. Alebo inak povedané skvelá paródia na typické americké voľby. "Barte, pomodlíš se před jídlem? Milý Bože. Všechno sme si sami zaplatili, nemáme ti tedy zač děkovat. Jen nevinným dětem lze odpustit takové rouhání. Búh jim žehnej. Amen."

• 25.7.2020  15:10

Chvílu som váhal k akému hodnoteniu sa vlastne prikloniť, vychádzalo mi to tak na 3,5 hviezdy, ale za brilantný výkon Depardiea, to zaokrúhlim na štyri. Tento chlap sa dokáže plnohodnotne vžiť do akejkoľvek role a či už ho vidím ako Jeana Valjeana z Bedárov, Krištofa Columba alebo v tejto romantickej komédií ako skvelého otca problémovej dcéry, tak musím uznať jeho herecké kvality, ktoré aj z vcelku priemernej a tak trochu infantilnej komédie robia niečo viac. Výborne napísaný a hlavne zamotaný príbeh o spletí lží a pascí, ktoré na svojho milého otca nastražila nezletilá puberťáčka. Aj napriek svojej dĺžke je film pútavý od začiatku do konca s minimom hluchých miest. Film môže poslúžiť aj ako taká príručka pre začínajúcich otcov ako sa zachovať v problémových situáciach. Divák sa dokáže plne stotožniť s pocitmi otca, ktorého dcérka si rada vymýšľa a neuvedomuje si do akých zložitých situácií dostáva celé svoje okolie. A keď už má vyjsť s pravdou von, tak ju premôže strach. Pocit, ktorý všetci dobre poznáme. A také prázdniny na ostrove by si prialo veľa dievčat v jej veku. 75%

• 20.7.2020  09:54

Vynikajúce pokračovanie prvého Vinnetua s typickou atmosférou divokého západu a množstvom skvelých hlášok. Zrejme sa jedná o najakčnejší, najromantickejší a aj najvtipnejší zo všetkých dielov. Určite majú na tom svoju zásluhu aj Terence Hill, či Klaus Kinski. Dej veľmi dobre odsýpa a divák sa nielenže nenudí, ale aj skvele baví. Najlepšia je záverečná scéna v jaskyni, kde obkľúčení banditi nemajú šancu proti presile vojakov a indiánov. "Nakoupit zde nemúžete nic. Ale dalo by se hovořit o výměne. Líbí se mi váš kúň. Mne taky." "Dobrá poslužte si. To není kúň, to je ďábel! Vidíte, múj kúň je vybíravý." "Copak je to tady cejtit? Co prosím? Já necítim nic. Asi budeš potřebovat nový gatě. A ty zas novou bradu!" "A kde pak je váš přítel teď? To si bohužel nevzpomenu. No, co se dá dělat. Zústanete s námi až pokým si nevzpomenete. Na sluníčko s ním ať si tou tvarohovou hubu opálí!" Forester je proste topka. 80% úplne zaslúžených.

• 4.7.2020  22:51

Klasika, ktorú si rád pozriem aj opakovane. Množstvo sympatických postáv (Vinnetou, Old Shatterhand, Sam Hawkens, Elen, Fred či chytač motýľov) plus krásna hudba a výborný scenár. Prvý film o Vinnetouovi sa vydaril aj keď z dnešného pohľadu už pôsobí trocha zastaralo. Zatiaľ čo prvá polovica filmu odsýpa tak tá druhá sa už trocha vlečie, ale záver je štandardne výborný. Plitvické jazerá krásne, bitky obstojne natočené (hlavne tá Old Shatterhand verzus Veľký vlk) a celé to pôsobí veľmi kompaktným dojmom. Aj keď všeobecne westerny moc nemusím tak Poklad na striebornom jazere je rozhodne jedným z najlepších. "Jaké jsou zbraně? Tomahawk a núž. To je unfair. Jako bych já žádal aby mně porazil v kuželkách. Bledá tvář ať si dá pozor na jazyk." 75%

• 3.7.2020  20:12

Veľmi príjemná teenage romantická komédia, ktorej hlavnou devízou sú sympatickí predstavitelia. Či už je to pojašená a večná smoliarka Mia (Anne Hathaway), distingvovaná kráľovná alebo jej dvorný šofér (Hector Elizondo). Práve tieto herecké esá robia z denníka princeznej nadpriemerný film. Samozrejme so všetkými klišé, ktoré k tomu patria. Ono zahrať tak trochu šibnuté dievča, ktoré sa mení v mladú dámu nie je žiadna sranda. Divák sa však na tom všetkom čo ju stretne určite pobaví, prípadne mladú slečnu poľutuje. Teplý vizážista sa tiež podaril rovnako ako párty na pláži kde si mladá Mia po stretnutí s miestnym hezounom musela vypiť kalich horkosti až do dna. Záver filmu podľa očakávania nesklamal a v daždivej noci sa premočená Mia konečne vyjadrila ako sa k tomu celému postaví. Celkovo hodnotím na 65% úplne v pohode.

• 21.6.2020  23:12

Smrť prichádza v bielom je bez pochýb jedným z najpôsobivejších a zároveň najvtipnejších hororov aké poznám. Veľmi jednoduchý námet postavený na typickej rozhádanej rodine zasadený na nočnú cestu, ktorá nevedie nikam jedine tak ku smrti takmer všetkých jej členov. Výborná hudba je doprevádzaná ozajstnou strašidelnou atmosférou a scénami, pri ktorých tuhne krv v žilách aj ostrieľanému hororovému fajnšmekrovi. Hlavne vtedy keď sa objaví záhadná žena v bielom...Kamera a hlavne charaktery jednotlivých postáv taktiež prispievajú k hodnotnému filmovému zážitku. Predovšetkým treba smeknúť pred prvotriednym hereckým výkonom ženy (matky), ktorá si svoju rolu fantasticky užíva a svojou prostorekosťou a trefnými hláškami dokonale odľahčuje atmosféru. Horor má v sebe toľko vtipných momentov, že v tomto smere sa mu nevyrovná väčšina komédií. Zároveň však divák ani na moment nepochybuje o tom, že sleduje ozajstný horor so skvelou réžiou, ktorá zámerne neukáže všetko a iba otvorený koniec vo mne zanechal mierne rozpaky. Päť hviezd je však zaslúžených za originálny nápad a udržanie napätia po celý čas filmu.

• 15.6.2020  23:03

Druhé pokračovanie je síce o čosi menej vtipné v porovnaní s prvotným filmom, zato je však dobrodružnejšie a aj dojemnejšie. Hľadanie zatúlaných detí, ktoré natrafia na pašerákov a paralelne sa odvíjajúci príbeh stroskotaného lietadla uprostred Kalahari, v ktorom si k sebe hľadajú cestu vyštudovaný zoológ a právnička. O komické situácie nie je núdza, rovnako tak o množstvo divokých afrických zvierat. Klasika, ktorá sa dá pozerať aj opakovane. "Čemu se tak blbě směje? To je hyena. Ta se směje blbě."...."To je samec. A hlídá vejce. Skuste ho nějak zabavit. A jak se baví pštrosí samec?" 80%

• 14.6.2020  19:48

Veľmi poeticky a pateticky poňatý život sv. Františka z Assisi. Jeho myšlienky vyzerajú na papieri veľmi pekne, ale realita (nielen) dnešného sveta núti každého aby vydal zo seba maximum pokiaľ chce prežiť a nestáť mimo zákon. Hudba je príjemná aZeffirelliho rukopis citeľný. Veľakrát mi film pripomenul slávny snímok Romeo a Júlia, ale či jeho kvalít alebo kvalít Ježiša Nazaretského skrátka nedosahuje. Trochu mi tam nepasovala zima jak niekde na Sibíri (Assisi sú niekde v strednom Taliansku, kde bývajú zimy mierne). Najlepšia scénka je Františkovo vyzlečenie pred zrakom arcibiskupa, ktorého po tom všetkom určite prešla chuť k obedu. Zaujímavosťou je určite natáčanie interiéru chrámu sv. Petra v mestečku Monreale kúsok od Palerma. Nadšencom historických pamiatok určite odporúčam poprechádzať sa po interiéry tohto nádherného chrámu. Film ako taký určite nesklamal, hlavne záver bol veľmi dojemný. Ale keďže som čítal knihu, vedel by som si predstaviť ďaleko epickejšie stvárnenie života Františka Assiského. Slabšie 4 hviezdy a 75%.

• 8.6.2020  00:27

Toto je tak milý film, že menej ako štyri hviezdy dať nemôžem. Už len za toho večne usmiateho a podareného Xi Xaa, nemotorného a trapasy so ženami priťahujúceho mikro biológa, ktorý zbiera zvierací trus a v neposlednom rade za to večne pokazené a do šrotu patriace auto s príznačným menom Antikrist. Dejovo duchaplné, komické a čaro Afriky ukazujúce dielo patrí myslím do zlatého fondu dobrodružných komédií. Už len tá práca so zvieratami, či domorodcami musela byť nesmierne ťažká a vyšlo z toho veľmi svieže dielo, ktoré sa ani časom neokuká a vždy dokáže spoľahlivo zabaviť. Pekná hudba už len dotvára príjemný zážitok. Dvojka sa však vydarila ešte o čosi lepšie. 80%

• 6.6.2020  22:43
    Jana Eyrová (1996)

Franco Zeffirelli je vynikajúci režisér a jeho Jana Eyrová to len potvrdzuje. Krásne prostredie Anglicka 19. storočia, ktoré je trochu surové, pochmúrne, ale istým spôsobom aj veľmi osobité a podmanivé. Čaro tomu celému dodáva aj výborná hudba a v neposlednom rade skvelý casting. Dvaja hlavní predstavitelia si svoje role podmanili výborne a podávajú to maximálne realisticky. Film je síce pomalý a komorný, ale v žiadnom prípade nudný, či nezáživný. Práve naopak. Pomalým odkrývaním tajomstiev temného hradu aj s jeho ponurou minulosťou si diváka dokonale omotá a už ho nepustí. Skvelá práca s kamerou plus nádherné interiéry len dokumentujú silu tohto filmu. Tá spočíva hlavne v jednoduchosti a prirodzenosti. Vysoký nadpriemer a 80%.

• 6.6.2020  13:37
    Comeback (TV seriál) (2008)

Tento seriál držia nad vodou predovšetkým Martin Dejdar a Kristýna Leichtová. Ako fanúšik rockovej hudby oceňujem komédiu a humor v nej použitý spojený s týmto hudobným žánrom. Rovnako tak herecký výkon Martina Dejdara a keď potrebujem vypnúť alebo prísť na iné myšlienky tak toto je vcelku dobre stráviteľné a nenáročné. Ale zároveň sa to príliš nevymyká komerčným sitcomom českej či slovenskej produkcie. Je to na lepšie 2 hviezdy a z hľadiska podobne ladených produktov to patrí k lepšiemu priemeru. 50%

• 25.5.2020  17:50

Jedna z najhlúpejších reality show, ktoré vypustila hnojka do sveta. Ten mentálne retardovaný syn Jano s bravčovým ksichtom a vysokým egom si rozhodne nezaslúži priestor televíznej obrazovky. A jeho večne ukecaná matka taktiež nie. Narodiť sa do takejto rodiny tak asi predčasne ukončím život. Do toho táraj Hudák plus zopár úbohých žien, čo do toho šli. Tá jedna hviezda patrí samozrejme milej babičke, zrejme jedinej normálnej v rodine. 20%

• 24.5.2020  10:06
    Popelka (2015)

Musím pripustiť, že po počiatočných rozpakoch sa mi nová adaptácia popolušky páčila stále viac a viac a ku koncu už takmer bez výhrad. Sympatická a zároveň strašne naivná hlavná hrdinka, úlistná macocha s príšernými dcérami a do toho milé zvieratká. Princ taktiež sympaťák a kráľovstvo nablýskané tak, že sa vyrovná všetkým palácom Ľudvíka II. Bavorského dohromady. Vizuálne strhujúce, dejovo odsýpajúce, len tie dialógy mohli byť viac na úrovni. Režisér sa však striktne držal predlohy, čo mu nemožno vyčítať. Za najlepšie pasáže rozprávky považujem premenu popolušky v princeznú a naopak. Tam sa páni z trikových efektov pohrali vskutku parádne. Našťastie popoluška neskĺzla do primitívnej taškařice v štýle najnovšej Krásky a zviera a aj napriek pár trápnym scénkam si udržala slušnú úroveň od začiatku až dokonca. Len neviem pochopiť, čo tam robil ten černoch? Nič v zlom, ale do rozprávky sa to nehodí. 75%

• 18.5.2020  11:33

Veľmi inteligentný film, ktorému nechýba správne napätie pri úteku, ale aj typická väzenská atmosféra počas každodennej rutiny. Osobne mám za to, že takto nejak to mohlo v Alcatraze skutočne vyzerať a viem si dokonca predstaviť seba na ich mieste. Útek musel byť hromadný, inak by sa nepodaril. Ťažko povedať do akej miery sa film inšpiroval realitou pri plánovaní a realizovaní úteku, občas mi to prišlo trochu naivné, ale utečencom nahrával fakt, že všetci verili, že z toho väzenia sa utiecť nedá. Podmienky väzňov mi pripadali štandardnejšie ako v Shawshenku, ktorý bol až príliš brutálny. Riaditeľ väznice podobne slizký chlap ako v Shawshenku a Clint Eastwood správne drsný chlap, ktorý sa neštíti ničoho. Ani pozbierania odrezaných prstov do krabice. "Jsou jen dvě možnosti. Buď máš strach anebo nesnášíš negry." "Nemám strach. Já nesnášim negry." 80%

• 15.5.2020  23:19
    Carrie (2013)

Veľmi romanticky pojatý a zároveň môj obľúbený horor od Stephena Kinga. Knihu som čítal ešte ako dospievajúci chalan a na tejto modernej verzii som bol v kine. Musím uznať, že režisérka spracovala toto dielo veľmi autenticky, moderne a zároveň citlivo, takže v konečnom dôsledku ide skôr o psychologickú drámu na báze vzťahu utláčaná dcéra s nadprirodzenými schopnosťami verzus vyšinutá a nábožensky extrémne založená matka. Film má ozajstné fluidum a divák sa vie ľahko vcítiť do kože dospievajúcej a občas aj šikanovanej dievky. Za najkrajšiu pasáž filmu považujem maturitný ples až do momentu keď spadne kýbel krvi na jej hlavu a schopnosti začnú naplno úradovať. Za obzvlášť sympatické považujem vedľajšie postavy Sue a jej priateľa, ktorý sa tak trochu nedobrovoľne obetuje a pozve Carrie na ples. Tá však už od začiatku tuší, že to nedopadne dobre. Oceňujem skvelú prácu s kamerou, triky aj celkovo ľudsky stvárnený smutný príbeh poznačený nenávisťou voči človeku, ktorý nezapadá do kolektívu. Väčšina z nás to zažila na vlastnej koži a režisérka sa neštítila upozorniť na problém kyber šikany, o ktorom my starší toho moc nevieme. Akurát žiadna baba a už vôbec nie Američanka by sa nevzdala maturitného plesu kvôli spolužiačke. V tomto pán King ženy neodhadol. Tento film však jeho knižnej predlohe žiadnu hanbu nerobí. Skôr naopak. Sprístupňuje ju aj mladšej generácií. A dve hlavné postavy to zahrali naozaj bravúrne! 85%

• 14.5.2020  09:44
    Vetřelci (1986)

Po všetkých stránkach veľmi vydarený akčný horor. Postapokalyptická výprava na vzdialenej planéte v pekne surovom prostredí a so správnou mrazivou atmosférou. James Cameron je pre mňa najlepší režisér, ktorý svoje umenie už nejedenkrát dokázal. Votrelci mi svojou akčnosťou, na tú dobu skvelými technickými efektami a neustálym strachom o prežitie vcelku pripomínajú ďalší Cameronov veľkofilm Terminátor 2. Na oboch týchto klenotoch svetovej kinematografie som ako dieťa vyrastal a tak je nostalgia silná. Ako vždy bezchybná Weaver, skvelý robot Bishop a pre mňa aj veľké prekvapenie v podobe dievčaťa Rebecy alias Newt. Tá malá to zahrala presvedčivo a po zuby ozbrojené vojenské komando taktiež. Vesmírna príšera tu dostáva ďaleko väčší priestor ako v prvom dieli a pre mňa osobne je práve druhé pokračovanie ságy tým najlepším. Je tu hneď niekoľko silných scénok (Newt vo vode a za ňou Votrelec, Votrelec vo výťahu a Ripleyovej strach v očiach, či roztrhanie Bishopa na niekoľko častí, ktorý je stále duchaprítomný a malú Newt zachytí). Sú tu aj vtipné momenty (neustále sa sťažujúci vojak) a trochu naivný záver pri vypúšťaní Votrelkyne do vesmíru by Ripleyová určite zamrzla a neudržala sa na rebríku. Sú to však stále veľmi slušné 4* a 85%. Jeden z TOP 100 filmov a pre fanúšika hororového sci fi absolútna povinnosť.

• 10.5.2020  22:15

Jeden z mojich obľúbených dielov o Columbovi. Je pomerne netradičný, pretože k žiadnej vražde nedochádza, zato tu spoznávame širšiu Columbovu rodinu. Svadba synovca s modelkou sa zmení na závod o čas a polícia tu postupuje veľmi obozretne, systematicky a dômyselne. Čoskoro je únosca známy, takže zostáva jediné. Stihnúť to včas. Prelína sa nám tu viacero dejových línií súčasne, film má teda dobré tempo a všetko je od začiatku zrozumiteľné. A tá Hispánka v hlavnej úlohe to zahrala celkom presvedčivo. Len som si nie celkom istý, či toho slizkého hezouna museli rovno zastreliť.

• 2.5.2020  20:11

Tú jednu hviezdu dávam v podstate len za holé prsia a aký taký dej aj keď mimoriadne chabý. Táto "komédia" nie je vtipná ani náhodou. Je len maximálne nechutná. V podstate sa dá nazvať americkou sračkou.

• 1.5.2020  23:10

Četník a mimozemšťania bol určite dobrý nápad (zvlášť ústredná hudba pôsobí veľmi autenticky), ale dalo sa to poňať rozhodne inteligentnejšie. Parta četníkov tu už vyzerá jak parta bláznov, Žerbér mi je čoraz nesympatickejší a milú Jozefu tu stvárnila nie príliš milá herečka. Mimozemšťania sa však podarili a dodali četníckej sérii trochu temný nádych. Funés je aj v tomto filme prvotriedny a za najlepšiu scénku považujem jednoznačne spievanie v chráme pred dôsledným monsiňorom. Celé je to však až nadmieru bláznivé a humor tu už rozhodne nie je taký prirodzený ako v predošlých filmoch. Na 3 hviezdy to však myslím stále stačí a niektoré scény dokážu pobaviť aj opakovane. 65%

• 1.5.2020  22:50

Celkom inteligentná slovenská rozprávka s orientálnym nádychom. Až na pár trápnych scénok sa na to celkom pozerať dalo. Svoju rolu v mojom prípade určite zohrala aj nostalgia keďže som túto rozprávku pozerával ako dieťa. Váhal som medzi dvoma a tromi hviezdami, ale za veľmi sympatickú dvojicu kladných hrdinov, peknú orientálnu hudbu a vydarený koniec som sa priklonil k vyššiemu hodnoteniu. Má to však všetky znaky socialistickej éry takže za mňa priemerných 55%.

• 28.4.2020  23:43

Pojašené americké dievča objavuje Britániu pri ceste za strateným otcom a medzitým sa zamiluje do hezouna na recepcii. Mimochodom dosť slizkého. Nie však natoľko ako jej urodzený nápadník. Ten by potreboval prefackať rovnako ako nevlastná sestra mladej teenagerky. Množstvo trápnych scénok vyvažuje celkom slušný soundtrack, v ktorom sa objavila aj moja obľúbenkyňa Michelle Branch. Daphne si však život v luxuse a rovnako aj niekoľko trapasov, ktoré vyrobila vo vybranej spoločnosti užívala nad mieru a jej prirodzený prejav bol v ostrom kontraste s naškrobenou britskou smotánkou. Film má všetky typické klišé romantických komédií pre násťročných vrátane príšerných dialógov, patosu a happy endu v tomto prípade úplne vytrhnutého z reality. "Žiadne objímanie. Sme Briti. City smieme prejavovať len psom alebo koňom." Na záver len rečnícka otázka. Čo má to švihnuté dievča proti Bee Gees? Slabšie 3 hviezdy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6