Masakr v kopcích (2009)

Bol som trochu skeptický ohľadne tohto hororu, ale po vzhliadnutí môžem povedať, že som celkom príjemne prekvapený. Čakal som niečo na spôsob hororu Pach krvi, ale dostal som niečo podobné ako skvelý House of Wax, ktorý bol na týchto stránkach až neprimeraným spôsobom zhodený.  Paradoxne aj napriek brutalite, ktorú som očakával tak moje hodnotenie zdvihla hore prvá polovica filmu, v ktorej sa nič strašné nedialo a celá bizarná farma a jej vyšinutí obyvatelia boli maximálne realistickí. Osobne si myslím, že horor nemusí diváka desiť od prvej do poslednej minúty, ale mal by v divákovi vytvoriť nepríjemný pocit strachu a obavy ako sa to celé skončí. Môj tip sa nepotvrdil, pretože od začiatku som si myslel, že to prežije len tá blondína. Zdalo sa mi, že sa správa najviac rozumne, no nakoniec práve ona sa nechala ako prvá vlákať do ľahkej pasce. Obyvatelia farmy boli skvele vybraní (také ksichty len tak niekde nestretnete) a rovnako výborne zahraní. Čo filmu trochu vyčítam je, že sa viac nepracovalo so scenárom a namiesto gradácie deja, celé to pomerne rýchlo skončí. Čakal som, že to tu bude mať nízke hodnotenie a nemýlil som sa. Filmu sa dá vyčítať veľa vecí, ale mňa celkom dobre pobavil. Na nízkorozpočtový undergroundový horor slušná práca. Lepšie 3 hviezdy a 65%

Hrůza v Connecticutu 2: Duch Georgie (2013)

Strašne otravný horor, v ktorom je "desivá" atmosféra vytvorená len tým, že sa brutálne zvýši hlasitosť aby to pochopil aj slepý divák, ktorý si možno nevšimol ducha v pozadí. Absolútna hororová nuda precpaná tými najotravnejšími klišé a otrasnou kamerou. Už jednotka mi prišla ako skôr priemerný horor s pár dobrými scénkami. Ale tam bola aspoň čiastočne desivá atmosféra a v prvej polovici filmu postupne budované napätie. Tento film si od začiatku ide svojou plytkou cestou a ten príšerný dej radšej obšírne komentovať nebudem. Chudák divák aby sa v tom zmätku nejako zorientoval. Ak má byť toto podľa skutočnej udalosti, tak ja som pápež František. Milujem horory, ale tento pán režisér ani netuší ako má dobrý horor vyzerať. Strata času a s odretými ušami dve hviezdy. 35%

Král králů (1961)

Musím napísať, že je mi ľúto, že tomuto snímku dávam tak nízke hodnotenie, ale keďže som Ježišovi Nazaretskému od Franca Zefirelliho udelil štyri hviezdy, tak snímku Král kráľov nemôžem dať viac než dve. Z pozície veriaceho človeka mám pri filmoch o Ježišovi Kristovi vyššie nároky ako bežný divák a tým pádom ich hodnotím prísnejšie. V tomto filme sú niektoré dôležité pasáže zo života Ježiša Krista ukázané veľmi skratkovite, niektoré dokonca vôbec (premenenie vody na víno, kázanie v chráme, vyhnanie kupcov z chrámu, vzkriesenie Lazara, rozmnoženie chleba, záverečný súd Ježiša, či zvestovanie Panny Márie). A to má film vyše dve a pol hodiny! Ďalšia vec, ktorá mi vadí je strašne rozvláčne a pomalé tempo príbehu. Skôr mi to pripomína nejakú inscenáciu, než historický veľkofilm. Máme tu rozprávača, ktorý len povie, čo sa stalo a niektoré bezvýznamné či doslova vymyslené scénky tu dostávajú veľký priestor. Za všetky spomeniem návštevu Jána Krstiteľa Ježišom vo väzení, ktorá sa v Biblii ani nespomína. A to už zavieram oči nad tým, že herec Jána Krstiteľa tu má okolo 50 rokov a pritom sa Ján Krstiteľ narodil v rovnakom čase ako pán Ježiš. Všetci herci vrátane predstaviteľa Ježiša Krista pôsobia skôr ako komparzisti, čo má za následok absenciu dynamiky deja a tým pádom to celé  pôsobí veľmi nudne a nezáživne. Áno film je poplatný dobe, v ktorej vznikol, ale v tom čase už boli na svete vynikajúce filmy ako Ben Hur či Spartakus pokiaľ to porovnám z hľadiska "rímskej" tematiky. A tak jediné, ale dosť výrazné pozitívum je nádherná hudba, ktorá môže smelo konkurovať tej v Ježišovi Nazaretskom. Za mňa film na jedno pozretie, ktorý nenaplnil moje očakávania. 50%

Drtivý dopad (1998)

Neviem, či sa dá katastrofický film natočiť ešte nudnejším spôsobom ako sa to podarilo tvorcom Drvivého dopadu. Na začiatku si astronóm pomýli meteorit s hviezdou, potom FBI násilným spôsobom privedie novinárku do akejsi kantíny na stretnutie so samotným prezidentom USA, v celom filme sa odohráva kopec nezaujímavých kecov o ničom (aby sme sa akože oboznámili s jednotlivými postavami) a celá katastrofa sa odohráva len tak mimochodom. Morgan Freeman ako prezident USA vôbec nebol presvedčivý, žiadne emócie, či obavy o život ani u astronautov, ktorí sa to rozhodli napáliť do kométy aby zachránili Zem. Postavy absolútne nezaujímavé (hlavne Frodo a Johanka z Arku), dej o ničom, žiadne stupňovanie napätia ako sme to videli vo filme Armageddon tu nehrozí. Typický propagandistický film, v ktorom si tvorcovia nezabudli kopnúť do Rusov (v Moskve sú nepokoje lebo dochádzajú zásoby jedla). Ale aby som len nekritizoval, tak zrážka kométy so Zemou bola natočená veľmi slušne, rovnako tak aj hudba Jamesa Hornera sa tu vydarila veľmi dobre. 50%

Top Gun (1986)

Top Gun je jeden z filmov, u ktorých platí, že soundtrack je lepší ako samotný film. Chápem, že pre niekoho možno gýčový a patetický film o amerických leteckých stíhačoch nemusí byť to pravé, ale ja mám naopak slabosť pre tento typ filmov. Západy slnka nad nekonečným oceánom, americkí bojoví piloti sa učia byť tými najlepšími na svete, skvelé scénky s bojovými lietadlami, klasická rivalita medzi pilotmi, frajer Maverick, ktorý je vždy jednou nohou v problémoch a samozrejme nesmie chýbať love story. V danej dobe vzniku to musel byť trhák, s odstupom času skôr úsmevný film, ktorému sa však nedá uprieť atmosféra a silná nostalgia. 75%

Kruh 2 (2005)

Strhujúci horor s mrazivou atmosférou. V hlavných úlohách chlapec, videokazeta a Samara. Úprimne nechápem nízkemu hodnoteniu a kritike zo strany ostatných užívateľov. Mne sa naopak páči, že film si ide svojou cestou a nekopíruje pôvodný horor. Aj keď uznávam, že omnoho desivejší je Kruh, ale dvojka má tiež veľa z depresívnej atmosféry a dozvieme sa čo to aj o minulosti Samary a jej matky. Myslím, že sa jedná o dôstojné pokračovanie s perfektnou kamerou a pôsobivou hudbou. A niektorými naozaj vydarenými scénkami (kúpanie vo vani, útok stáda jeleňov, fotenie na záchode, či scénka z nemocnice, v ktorej sa duch Samary elegantne zbaví drzej psychiatričky). Niektoré pokračovania známych hororov sa kvalitatívne na Kruh 2 nechytajú ani omylom. 85%

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Určite jeden z tých lepších dielov o poručíkovi Colombovi. Nechýbajú vtipné scénky (príchod poručíka do charitného domu kde si ho sestra pomýli s bezdomovcom, príchod poručíka so svojím autom na vrakovisko, kde mu oznámia, že dnes je zatvorené, otázka ohľadom fotky kokeršpaniela pre poručíkovho zamilovaného psa, či jazda s inštruktorom autoškoly na nespoľahlivom Peugeote). S vrahom sa dá tentokrát sympatizovať, no jeho navonok dobre premyslený plán má svoje trhliny. A poručík ako to býva u neho dobrým zvykom robí zo seba hlupáka aby vraha nachytal na tom, v čom sa dokonale vyzná. "Tak mě napadlo, že by ste tam zaskočil a udělal pár fotek z oslavy. Já nikam nezaskakuju poručíku."..."Takže vy pracujete v přestrojení. Ste moc dobrý detektiv."

Kameňák 4 (2013)

Jediný Kameňák, ktorý sa dá pozerať aj opakovane. Oproti prachbiednej trojke sa jedná o slušný kvalitatívny vzostup možno aj preto, že ho netočil pán Troška. V čom vidím posun je fakt, že ubudlo trápnych fórov a pribudlo tých celkom vtipných. Úroveň to má porovnateľnú s Prcičkami, objavia sa tu holé prsia aj situačný humor z prostredia školských lavíc, ale celé je to tak nejak v norme v rámci žánru úchylná komédia. A hudba Walda Gang tomu dodala ten správny šmrnc. 55%

Účastníci zájezdu (2006)

Neskutočne trápny film. Otrasný scenár, nesympatickí herci a ich úbohé herecké výkony v kombinácií s príšernou nudou. Natiahnuť tento film bez nejakého zmysluplného deja na skoro dve hodiny, to je priam masochizmus. Bolo mi trápne aj za tých hercov. Ani jedna jediná vtipná scéna, za to množstvo trápnych sexuálnych narážok. A najabsurdnejšie na tom celom je to, že ženy balia chlapov. Na takomto hroznom zájazde som našťastie nikdy nebol a tú jednu hviezdu udeľujem len za holé prsia. 25%

Kameňák 3 (2005) odpad!

Filmu som udelil odpad z jediného prostého dôvodu. Nie je na ňom nič, čo by sa dalo hodnotiť. Sex, cigáni a tie najtrápnejšie vtipy aké si len dokážete predstaviť. Celkom sa mi páči hudba, ale to samozrejme na hviezdu nestačí. A v prípade Kameňáka si dovolím tvrdiť, že to divák môže pokojne zhodnotiť aj keď film povedzme vypol v polovici. Tým, ktorí toto dopozerali do konca všetka česť. Mne sa to nepodarilo a to som sa fakt snažil.