Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Jeden velkej dlouhej trip. První hodinka filmu je naprosto bravurní, vtipná a řádně v rauši. Druhá polovice filmu už jede v trochu klidnějším už jen čtyřhvězdičkovém tempu, ale i přesto je tento film naprosto vyjímečný. Pro někoho možná k smrti nudný, ale pro jiného super zážitek. Velice osobitý a reálný pohled do mysli narkomanů (nebo snad jen lidí, kteří se snaží objevovat nové možnosti a pohledy na svět?:-)) Nakonec mi z toho vychází nějakých 85, možná 90%. Konečně zase něco za plný počet.

Hausu (1977)

Tak Hausu, to je případ sám pro sebe. Mám velice rád experimentální filmy, ale tohle bylo trochu mimo mou mísu. Obdivuji nesmírnou originalitu, nápaditost a velice zajímavou vizuální stránku filmu. Už mi trochu připadá, že poslední dobou kazím filmům s málo hodnoceními celkový průměr. I přes jmenovaná pozitiva jsem se totiž u tohoto filmu nesmírně nudil a docela se těšil na konec. Horor z toho nakonec ani nebyl, ale to by v podstatě vůbec nevadilo. Celkově až příliš moc barevné a ta hudba. Tu hudbu, kterou zde někdo zmiňoval jako dobrou, to bylo snad to nejhorší. Celým filmem se linula v každé situaci taková slaďoučká znělka, která už mi na konci lezla extrémně na nervy, a proto jsem byl rád, že alespoň závěrečný song byl jiný. Ani ty mladé ječící Japonky mě nijak nezaujaly. Nejlepší byla asi postava tetičky. Hodnocení je nejisté, protože film byl oproti mým očekáváním dosti zklamáním. Asi tak, místy 2* místy skoro až 4*, ale to jen hodně vzácně. Budu shovívavý a prozatím, za tu originalitu, dávám tři, ale je klidně možné, že ta jedna ještě časem ubude.

Mirindas asesinas (1991)

Docela fascinující psychárna. Škoda jen, že k tomu nikde nebyly titulky, ani anglický. Tudíž jsem to sledoval v originálním jazyce a moc jsem toho nepochytil. Ale jako opravdu zajímavý projekt.

Noc hrůzných mrtvol (1973)

Starý horor, který rozhodně zaujme svou atmosférou a snahou ukázat mrtvolky v co největším detailu a přitom jednoduše. Nechybělo zde nic, co by měl horor z této dob mít. Zlý doktor, jeho pomocník, který je v jádru dobrý, krásná ženská. No jen se podívejte sami, ztráta času si myslím nehrozí, alespoň pro příznivce daného žánru. 70% (zde zatím trochu nadhodnocené, ale to se usadí)

Městečko prokletých (1960)

Zajímavej filmeček, hned jak jsem to viděl, tak jsem si vzpomněl na to, jaká narážka se na to objevila v jednom z dílů Simpsonových.

Čistá duše (2001)

Velice sympaticky natočený film, dobrá pointa, zajímavý příběh. Russel Crowe byl v roli Johna Nashe naprosto skvělý a nemohu mu nic vatknout. I ostatní herecké výkony se mi líbily. Něco tomu však chybělo, i když to nedokážu přesně definovat. No to je jedno. Spolubydla, matfyzák, který fil vidl již několikrát, mi doporučil, ať se na film podívám ještě jednou, a to co nejdřív, pač podruhé už je to uplně jiný zážitek, a snad ještě lepší.

Rozhovor (1974)

Zajímavý, netradiční snímek, který se nikam nežene, ale hlavně, že vůbec někam směřuje. je to tak 75%.

Terror Firmer (1999)

Abych se přiznal, na film jsem se nedíval v celku, na to jsem nikdy neměl náladu. Několik měsíců jsem ho měl v počítači, proklikal jsem ho, podíval jsem se na různé scény, ž jsem ho viděl v podstatě celý (některé části i víc než dvakrát). Není to však tak slavné, jak jsem čekal, troma filmy mě nikdy příliš nezaujaly a tato jakási pocta, nebo jak to nazvat, těmto filmům, je vcelku docela nudná a trapná. Skro by to bylo za jednu, ale některé momenty se přece jen povedly.

Věž živoucích mrtvol (1972)

Celkem zajímavý horor s dobrou atmosférou, ale jinak asi nic víc. Jak napsal Koly, průměr.

The Slayer (1982)

Trochu příliš schématické a velmi podobné dalším filmům tohoto žánru v 80. letech. Neni to zaměřeno pouze na vraždění, ale jinak se tu toho moc neděje, takže mezi několika vypjatějšími scénami jsou dlouhé chvíle nudy. Pro toho, kdo má tento žánr rád je to jistě milé zpestření, velkou měrou také díky zajímavému závěru. Já však přece jen dávám přednost trochu jinačím hororům.