Sestra II (2023)

Sestra II je z mého pohledu víceméně stejná, jako její předchůdce z roku 2018. Opět se sází především na tajemné prostředí, hromadu laciných lekaček, příběh je ve své podstatě prakticky totožný, stopáž je dle mého názoru zbytečně dlouhá, poutavost je značně rozporuplná, na horor je snímek překvapivě nudný, což byl problém i u jedničky, nicméně tady jsem místy už fakt usínal. Atmosféra je fajn, pár nápadů se mi líbilo, čekal jsem však mnohem víc. Sestra II je podprůměrný a nezáživný horor, jenž snadno zapadne mezi tucty podobných nepovedených počinů. 3/10.

Assassin’s Creed (2016)

Herní sérii Assassin’s Creed mám moc rád. Sice jsem zatím hrál jen několik málo dílů, na filmové zpracování jsem však byl moc zvědavý, jelikož ne vždy se filmy na základě herní předlohy povedou. Snímek Assassin’s Creed je v tomto ohledu bohužel standardním, ne moc povedeným počinem, který není zas až tak špatně natočený, nicméně totálně selhává po příběhové stránce, jež je zkrátka extrémně nudná. Nejvíc jsem si užíval scény z 15. století, akce je svižná, průměrně natočená, zato dobře provedená, vizuál i kostýmy jsou fajn. Naproti tomu scény z Absterga mě nebavily vůbec, kdyby se kompletně vystříhaly pryč, bylo by to jednoznačně ku prospěchu věci a možná by to pomohlo i příběhu, přesněji řečeno jeho smysluplnosti. Závěr: forma zde jasně zvítězila nad obsahem, bohužel. 4/10.

Papežův vymítač (2023)

Málokdy se stane, že mě nějaký duchařský horor zaujme. Papežově vymítači se to však povedlo, a to hned z několika důvodů. V první řadě mě zaujal námět. Příběh, ač ne úplně originální, vůbec nepůsobí hloupě, což je u tohoto typu hororů docela zázrak, líbilo se mi i celkové zpracování, kdy tvůrci nesází primárně jen na obligátní lekačky, ale spíše na temnou, drsnou atmosféru, tajemné prostředí a kvalitní filmařinu. Chválím i svižné tempo, finále pěkně graduje, povedl se i hudební doprovod. Russell Crowe je jako vymítač naprosto vynikající, postava mu sedla jako ulitá, moc mě v této roli bavil a určitě bych ho takto ještě někdy rád viděl. Dá se říct, že celý film do jisté míry stojí na jeho charismatu, vizáži a překvapivě i humoru. Papežův vymítač jednoznačně patří k těm lepším hororům, hodně mě bavilo zapojení mytologie, a to aniž by to působilo nějak pitomě či nedomyšleně. Skvělá podívaná, vřele doporučuji. 8/10.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Upřímně jsem čekal takové standardní akční béčko se sci-fi prvky, no a to jsem vlastně i dostal. Na filmu se mi líbili především herci, Mark Wahlberg i Chiwetel Ejiofor své role zvládli dobře, ostatní jim zdárně sekundovali. Vizuál rovněž není v rámci možností vůbec špatný, snímek má i celkem svižné tempo. Naproti tomu příběh je jedna velká katastrofa. Působil na mě hrozně nedomyšleně a tuctově, jako celek ani moc nedával smysl, nad logikou si evidentně nikdo moc hlavu nelámal, občas je to fakt solidní úlet. Akčních scén není zrovna mnoho, povětšinou jsou čistě průměrné, a to jak provedením, tak i natočením. Pokud se člověk nad příběhem trochu smiluje a neurazí ho průměrná akce, s přimhouřením očí by si Bratrstvo nesmrtelných mohl užít. Přežít se to každopádně dá, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo. 4/10.

Nezvěstná (2023)

Snímek Nezvěstná se dá do jisté míry považovat jako pomyslný nástupce výborného thrilleru Pátrání, a přestože má velké množství společných rysů, tak se v žádném případě nejedná o vyloženou kopii či obyčejný remake. Nezvěstná stojí pevně na vlastních nohou, z daného žánru si bere to nejlepší a servíruje zajímavou a chytrou podívanou, v níž není nouze o napětí, zvraty a také o příjemnou tajemnou atmosféru. Chválím v rámci možností svižné tempo, Storm Reid je výborná, jedinou výtku mám snad jen k závěru, který mi přišel zbytečně moc přepálený, jinak ale absolutně nemám co vytknout. Výborný thriller. 8/10.

Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série)

Na první dobrou mě zaujala potemnělá, vlastně až trochu děsivá atmosféra, která v kombinaci s dobovým vizuálem a působivým herectvím Evana Peterse vytvořila vskutku nevšední podívanou. Tohle všechno by bylo v pořádku a je to vcelku silný základ pro vynikající seriál, kdyby to však celé nebylo tak šíleně pomalé a nudné. Deset epizod o stopáži téměř devíti hodin šlo podle mého názoru razantně sestříhat, minimálně o tu spoustu nezáživných momentů. Časté skoky v čase trochu matou, zamrzelo mě i nepochopitelné žonglování s fakty. Čekal jsem zkrátka mnohem poutavější seriál. Námět je silný jako hrom, já jsem však většinu času prozíval. 6/10.

Válečnice (2022)

V první řadě je třeba zmínit, že snímek Válečnice je ukázkovým příkladem přepisování historie, navíc naprosto hloupým, do očí bijícím způsobem, což bylo z mého pohledu naprosto zbytečné, pokud by se tvůrci jen inspirovali historií, dalo se to vyřešit mnohem elegantněji, aby to nepůsobilo tak nesmyslně a vlastně i vcelku neuctivě. Když se tady od toho oprostím, tak mi snímek nepřišel zas až tak špatný, moc se mi líbilo nevšední africké prostředí, herecky je to celkem v pohodě, akčních scén je relativně dostatek, jsou dobře provedené a natočené, mohly však být krvavější a brutálnější, neboť téma a prostředí si o to přímo říkaly. Stopáž mi přišla zbytečně moc dlouhá, příběh obsahuje hromadu zbytečností, bere se strašně moc vážně, což je vzhledem k pojetí filmu značně kontraproduktivní. Za mě asi lehký podprůměr, neurazilo mě to, ale podruhé už to asi vidět nepotřebuji. 4/10.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím - Série 2 (2023) (série)

Druhá řada je mnohem více cílena na mladší publikum, než tomu bylo v řadě předešlé, odpovídá tomu úroveň humoru a celkové pojetí příběhu, který je už jen minimálně drsný, postapokalyptická atmosféra je značně upozaděna, napětí prakticky neexistuje, příběh se primárně soustředí na hromadu otravných dětí, což mi šíleně lezlo na nervy, nemá ani tolik zajímavých momentů, tím pádem jsem se i dost často nudil. Na druhou stranu je série opět celkem pěkně natočená, několik dílů je fakt povedených, celkově je ale série mnohem průměrnější, první mě bavila mnohem víc. Uvidíme, jak se tvůrcům povede třetí, údajně prý závěrečná série. 6/10.

Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! (2023)

Poprvé jsem film sotva dokoukal, absolutně mi nesedly postavy, humor mi přišel více trapný než zábavný, celkově mi snímek připadal jako taková laciná televizní young adult trapárna. Po nějakém čase jsem mu dal druhou šanci, doufajíc, že by snad ve mně mohl vzbudit trochu pozitivnější pocity. Mělo to však přesně opačný efekt, přišlo mi to ještě trapnější a nudnější, původní pocity se jen znásobily, nepobavil jsem se ani trochu, víceméně celou dobu jsem jen trpěl, fakt děsná komedie. Od odpadu ji zachraňuje jen vyloženě pár světlých momentů. 2/10.

Loki - Season 1 (2021) (série)

Jelikož má seriál Loki po první sérii hodnocení 80 %, čekal jsem nějakou opravdovou pecku, kdy si konečně napravím chuť po průměrném WandaVision a podpůrměrném Falcon a Winter Soldier. Žádná náprava se kupodivu nekonala, ba naopak mě čekalo jen další zklamání. Loki se nese tak nějak ve stejném duchu, jako dva výše zmíněné seriály, přičemž jeho největší a vlastně i jedinou předností je Tom Hiddleston jako Loki. Nebýt jeho charismatického přednesu, byl by celý seriál vyloženě o ničem. Jen on tomu dodává alespoň nějaký smysl, byť se mi moc nelíbil vývojový směr, jaký mu tvůrci touto sérií předurčili. Příběh se utápí v ohromném množství balastu, všechny ostatní postavy jsou těžce průměrné a málokterá je alespoň trochu sympatická, zklamal mě i přímo tragický záporák. Hrátky s časem místy zaujmou, nicméně to všechno vyznívá strašně lacině, obyčejně a zbytečně. Není tam, díky bohu, tolik moralizování jako ve Falconovi, kvalitou zpracování bych seriál přirovnal zhruba k WandaVision, taky taková dlouhotrvající nuda, která zaujme jen v několika málo momentech, zoufale tomu ale chybí nějaká akce, případně kvalitnější a propracovanější scénář. 5/10.