Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Kdyby se to natočilov sedmdesátých letech, mohlo by se říkat, že Rodinná pouta krásně ukazují rozdíl mezi nechutně bohatou rodinou západního typu, jejíž příslušníci si mezi sebou nemají co říct, a pevným vztahem chudé matky a dcery, které se i přes svou bídu milují. Tvůrci se bohužel trochu opozdili, takže vznikla megasr***a, ve které je nejsvětlejším místem trapný pokus Karla Svobody o herecký výkon.

Armáda temnot (1992)

Která z dam se do Ashe při závěrečné scéně nezamilovala? Věčná škoda, že se Bruce Cambell neuchytil jako áčkový herec, charisma i zkušenosti na to má. Prču si ze sebe dělá dobrou, ale nějaká seriózní velká role by nás jenom potěšila.

Sluneční jas (1999)

Téměř one-man show Ralpha Fiennese, který všechny tři zcela odlišné postavy zahrál čistě a bez jediného zaváhaní. A je to právě on, který vás u jinak celkem průměrně natočeného filmu udrží.

Sběratel polibků (1997)

Klidně se přiznám, že moje hodnocení je ovlivněné českým dabingem. Když v třetí minutě filmu slyšíme mluvit vraha a o pár záběrů později stejným hlasem promluví jedna z postav, myslím, že to není moc kvalitní dabérská práce.

Druhá míza (2002) (seriál)

Taková britská, mužská a méně vtipná obdoba Sexu ve městě, dalo by se říct.

Happy Tree Friends 1 - První krev (2002) (video kompilace)

Brutální seriál epizodek ze života roztomilých kreslených zvířátek, kterým se vždycky něco nějak vymkne z ruky a naši stromoví přátelé skončí v tratolišti krve a kostí. Dobrý zvuk je povinností, protože dabéři odvedli výkon hodný Emmy. Epizodky můžete vidět na adrese www.happytreefriends.com.

Ozvěny mrtvých (1999)

Sice je to solidní, ale strašně tomu chybí to NĚCO, kvůli čemu by jste ten film měli rádi. Pár dobrých scén nezachrání skoro-horor, který má hloupý a obyčejný konec a z kterého zůstává jen pocit "nedodělanosti".

Před svatbou ne! (2001)

Dala bych tři nebýt postavy Jasona Lee. Je to sice sympaťák, ale taky největší hadr na podlahu, jaký jsem kdy ve filmu viděla (nevadí, když postavá MÁ být troska a blbeček, ale tady to tak očividně nebylo míněno).

24 hodin (2001) (seriál)

Po solidní první a skvělé druhé sérii jde seriál kvalitativně dolů. Emoce postav jsou stále méně uvěřitelnější, Jack je stále více neprůstřelnější a divák se stále více nudí. A příběhy jsou stále více přepálené, což by nevadilo, ale - jak jsem napsala výše - problém je, když se u nich nudíte a nevěříte jim. Koncepce seriálu, která bývala originální, je už ohraná a vy se stále častěji ptáte, kdy se Jack Bauer stihne dojít vyčůrat a najíst. Kiefera jsem ze začátku skoro platonicky milovala (chudák hrdina, bojuje za Ameriku a jeho rodina jde do kytek!), ale už ho proboha nechte heroicky se obětovat za blaho lidstva!

Magnolia (1999)

Škoda, že nejzajímavější částí filmu, je úvodní úvaha o náhodách. Pak už se děj jenom zpomaluje a závěr se táhne (díky bohu za déšť žab, který mě probudil z podřimování). Hodně hrdinů, hodně citů a snaha být civilní - Anderson to všechno ukočíroval, ale možná toho chtěl na jeden film vyprávět až moc. Ale Wise Up od Aimee Mann je skvělá: It’s not / What you thought / When you first began it / You got / What you want / Now you can hardly stand it, though / By now you know / It’s not going to stop / It’s not going to stop / It’s not going to stop / Til you wise up / You’re sure / There’s a cure / And you have finally found it / You think / One drink / Will shrink you til you’re underground / And living down / But it’s not going to stop / It’s not going to stop / It’s not going to stop / Til you wise up / Prepare a list of what you need / Before you sign away the deed / Cause it’s not going to stop / It’s not going to stop / No, it’s not going to stop / Til you wise up / No, it’s not going to stop / So just give up /