Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Film s nejlepšími úvodními titulky jaký jsem kdy viděl. Jestli se za to někde dávají nějaký ceny, tak grafik je můj jediný kandidát na vítěze. Byly fakt tak dobrý, že kdybych po nich odešel z kina domů, tak ty peníze za vstupenku byli investovaný dobře. A k filmu.Výborný film, ale s tak mizerně načasovaným uvedením do kin, že to z něj dělá průměrnou a nudnou a dlouhou podívanou. Nelze se totiž na celý film dívat jinak, než jako na remake švédské verze. Stejný kulisy, stejně vypadající herci, stejné prostředí, stejný průběh, jen za větší prachy a známějšími tvářemi, podobně jako třeba Planeta opic, akorát, že mezi nimi není 40 let, ale pouze roky dva a to tento film absolutně zabíjí. A proto bude ještě minimálně desetiletí trvat, než čas dá na momentálně úspěšnější švedskou verzi zapomenout a naplno ukáže kvalitu i této. Po celou dobu mě napadá srovnání v uvedení do kin Formanova Valmonta a Frearsových Nebezpečných známostí, kdy u toho Forman podobně jako Fincher byl ten kritizovaný a poražený.

Biutiful (2010)

Tak nějak nevím. Málo děje, moc nicneříkajících rozhovorů u jídla, hodně správňácký hrdina, klika, že tam neměli psa, co šel taky zachránit a nepodbarvovala vše melancholicko-dramatická hudba. Zatím pro mě nejslabší Iñárritu.

Zrození Planety opic (2011)

Jako dobrý, no. Být to komedie, myslím si, že je to Scary Movie 5. Ze začátku film o zneuznaném vědci s prvky rodinné komedie přecházející v melodrama, potom klasický vězeňský drama a finále jasný Statečný srdce od Mela Gibsona ( opička Ceasar vyrostla ve skutečného Williama Wallace, vytvořila armádu, povstala proti utlačovatelům a slavně skvělou taktikou vedení bitvy zvítězila). A kdyby nic, tak jsem se aspoň dozvěděl, jak to tenkrát vlastně začalo (jakoTerminátor :-)).

Nevinnost (2011)

Taková česká adaptace ..Muže, který nebyl" od bratří Coenů s nesmělým pokusem okořenit to špetkou Larse von Triera, každopádně jeden z nejlepších letošních tuzemských filmů. Po úspěchu Kawasakiho růži se Hřebejk zřejmě vzhlédnul v psychologických tématech, což není na škodu, když jsou dobrý, ale obávám se, že je to pro něj cesta do pekla, jelikož dojede na divácký nezájem a na další pokusy už nesežene kačky.

Vyměřený čas (2011)

Nápad za milion, ale scénář slabší, že výsledek ve finále sklouzne ke sci-fi verzi Bonie a Clyde říznutého Dannyho parťáky a Matrixem. Zbytečně moc jednoduché a akční. Ale ten nápad to utáhne celý až do konce.

Srážka s mimozemšťanem (2011)

E.T. neodletěl v dvaaosmdesátým, ale až letos. A za těch 30 let jak se patří načuchnou člověčinou. A to je celý :-).

Pařba v Bangkoku (2011)

Říct během filmu asi 20x ,,to je stejně jako tenkrát" a vono to stejný je, dělá pro ty, co jedničku viděli film lehce nudným (a viděli ji všichni), ale i tak je tam spousta vtipných míst, které ten smích z vás dostanou, ale jsou to jen tyto pasáže. Film jako celek bude brzy zapomenut.

127 hodin (2010)

99,9% všech filmů co jsem viděl zpracovávala pouze moje hlava (emoce, radost, strach...), tento asi jako první musel málem i žaludek. Měl jsem skutečně namále a myslel že se fakt pobliju při scéně se chcánkami ve vaku na vodu. A za to vysekávám poklonu skvělé kameře. Gratuluji. Jinak celkem fajn film, ale oproti legendárnímu Trainspottingu ,,jednoruký" film.

Opravdová kuráž (2010)

Po Tahle země není pro starý se westernový pokus bratrů Coenových dal očekávat, protože už i to byl vlastně western jen v současných kulisách. Pokus se podařil, ale šlo si ještě možná ještě trošku líp pohrát s tím koncem. Velká poklona maskérům, protože během filmu jsem jsem nikoho nepoznal :-). A taky dík oběma bratrům, že se tento skomírací žánr rozhodli oživit. Povedlo se.

Muži v říji (2009)

Nepochopil jsem postavu Petra Váši, proč vůbec v tomto filmu byla, ale jinak příjemný a zábavný film. Do kina se mě ale moc nehodí, tak jsem rád, že jsem to viděl až v televizi (stejně mě jeho nasazení do kin uniklo :-) ).