Joker (2019)

Uzasna komiksovka. Phoenix dokonaly, remeslo bezchybne a v ramci svojho zanru ide skutocne o mimoriadne a mimoriadne odvazne dielo. Trochu mi vadila prilisna predvidatelnost a fakt, ze sa nedockame pokracovania (karty by boli rozdane velmi zaujimavo). Mozno by predsa len bolo lepsie, keby sa tvorcovia od predlohy uplne odstrihli. To je vsak malickost a dufam, ze Joker bude rovnaky game changer ako svojho casu X-Men (nebude, ja viem). A aj ked to nebolo uplne dokonale, tak vytiahnem najvyssie hodnotenie. Ide zatial o najvyraznejsi film roku a nieco podobne som chcel v tomto zanri davno vidiet. 10/10

Rocketman (2019)

Krasne kreativne, remeselne poctivo vymysleny a vynikajuco zahrany zivotopisny muzikal. Za mna je tu vsak obrovsky handicap. Hudba Eltona Johna so mnou nic nerobi a nezmenilo sa to ani po tomto filme. Zvysok filmu je nastastie tak dobry, ze som si to aj tak uzil. 7/10

Hodný, zlý a divný (2008)

Zo zaciatku som bol nadseny. Je tam slusna davka napadov a akcie je hromada. Bohuzial je az prilis jednotvarna a niekedy medzi 120. az 140. mrtvolu som sa chytil, ze sa dost nudim a som iba niekde v polovici. Dojem vsak v mnoho vylepsi fantasticka pustna nahacka a finale. Navyse na tu azijsku mentalitu mam fakt problem sa naladit. 7/10

Ticho před bouří (2019)

Prilis ambiciozne a nechcene smiesne WTF, z ktoreho akurat boli hlava od facepalmov. Skoda, ze sa tolko filmarskeho a hereckeho talentu utopilo na taku uberchujovinu. Aj ked verim, ze na papieri to mohlo vyzerat dobre. 4/10

Dvojitý agent (2011)

Thriller, ktory sa prepadol z 90. rokov. Skoda, ze za kamerou nestal skusenejsi stab, pretoze to mohlo byt velmi fajn. Takto iba cisty priemer s podivnym castingom. 5/10

Bez dechu (2011)

Nebyt nesympatickeho, otravneho a herecky priserneho Lautnera, mohla to byt aspon fajn jednohubka. 4/10

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Presun z New Yorku do Europy posobi sviezo, herci su do jedneho vynikajuci a ako romanticka komedia (s obcasnou akcnou vsuvkou) to funguje vyborne. Teda minimalne prva cca hodin je skvela. Potom vsak pride velky zvrat, ktory zapletku posuva do takeho absurdna, ze som ju nebol schopny akceptovat ani v ramci tohto zanru. Takze zase je to iba dalsia slusna, no ziadnym sposobom vynimocna marvelovka. O vyssom hodnoteni nakoniec rozhodol paradny cliffhanger. 7/10

Rambo: Poslední krev (2019)

Rambovi bolo najlepšie za reaganovskej éry, pri boji za americké ideály. Doba sa posunula a v súčasnosti už nemá bez podpory šikovných tvorcov, čo ponúknuť.Stallone si aj napriek tomu za svoju snahu aspoň malý palec hore zaslúži. Akurát nabudúce by si mal dávať väčší pozor, koho si na svoje srdcové projekty najíma. A pritom jeho koncept nie je úplne márny. Stávka na minimalizmus jednotky nie je zlý ťah a Logan alebo niektoré eastwoodovky ukazujú, že kúsky s podobne starými akčnými hrdinami môžu fungovať. 6/10

Neobyčejný Odd Thomas (2013)

Velmi fajn becko od byvaleho hitmakera. Ma to napady, svih, dobry casting a v zavere aj prekvapivo funkcne emocie. Mile prekvapenie. Slabsich 7/10