Zkrocená hora (2005)

Ten, kdo čeká provokující, šokující, pobuřující film bude zklamán. Tento film je o něčem jiném. Ang Lee výborným způsobem popsal náhodný homosexuální vztah dvou, do té doby heterosexuálně se chovajících, mužů, na který nemůže ani jeden zapomenout. Poodkryl nám psychiku obou mužů i jejich nejbližších, kteří tímto vztahem trpí. Krásné scenérie, kamera i režie. Herecké výkony obou hlavních představitelů jsou výborné, ale snad nejvíce na mě zapůsobil výkon Michelle Williams, který si zcela po právu vysloužila nemálo ocenění, včetně Zlatého glóbu.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Pouze průměrná komedie, kterou od katastrofy zachránil famózní Vladimír Menšík.

Santa Claus (1994)

Poměrně sympatická vánoční komedie, při které jsem se nenudil, ba dokonce občas i pobavil. Milá komedie.

Láska rohatá (2009) (TV film)

Ve zkratce - tato pohádka se Hynkovi Bočanovi čertovsky nepovedla! Scénář je velmi slabý, herecké výkony jsou bída a utrpení, Jiří Mádl v roli čerta působí směšně (myslím to ironicky), Matěj Hádek na mě nezapůsobil o nic lépe a tentokrát zklamala bohužel i Jiřina Bohdalová, která se omezila jen grimasy á la Nesmrtelná teta, ale herecký projev již nepatří mezi nejpovedenější... Jedna z nejslabších "štědrovečerních" pohádek České televize všech dob!

Polární expres (2004)

Polární expres má obrovskou vadu - všechna energie a samozřejmě i nemalé peníze byly soustředěny na co nejefektnější podívanou pro 3-D diváky. Zde určitě svou roli plní beze zbytku. Avšak nějak se pozapomnělo, že obrovské masy film shlédnou ve 2-D režimu (DVD, TV, 2-D kina) a zde Polární expres rychle ztrácí dech. Příběh je až příliš jednoduchý a nedopracovaný. Dětem pod 10 let se film zřejmě líbit bude, ostatní diváci se jistojistě nudit také nebudou, ale brzy na tento film také zapomenou.

Čert ví proč (2003)

Pohádka, která zaslouží pochvalu za výbornou výpravu, herecké výkony i kostýmy. Příběhově to už však tak slavné není, především závěr je velice kostrbatý. Srovnám-li s jinými slátaninami typu Z pekla štěstí, jedná se o počin sympatický, který ale tradiční český filmový žánr z krize nevyvede.

Polojasno (1999) (TV film)

Tento polodokument mohl být výborný, kdyby byl svěřen jinému režisérovi, který by si odpustil naprosto zbytečné a především rušivé prvky. Filip Renč občas zapomněl, že točí polodokument o listopadových událostech 89 a chvilkama utekl někam mimo děj, mimo atmosféru a především mimo tento fim. Jinak velice chválím herce, který se rolí zhostili vesměs výborně.

Zelené peklo (2003)

Jména Johna McTiernana a starých známých z Pulp Fiction Johna Travolty a Samuela L. Jacksona ve mně zanechávaly naděje, že by se nemuselo jednat o špatný film. Mýlil jsem se! Film není nijak záživný, John Travolta je občas i vtipný, ale to vše přichází vniveč kvůli hloupému a nepřehlednému ději, některé scény v pralese jsou zajímavé, jiné zase naopak stupidní a výsměch budící (což určitě nebylo úmyslem autorů), herci podávají výkony spíše jen průměrné, někteří ani to ne! Korunu tomu všemu nasadil naprosto připitomělý, neřkuli až trapný konec, který napovídá leccos o faktu, že se kdesi v příběhu ztratili i samotní tvůrci, a to tak, že už ani nevěděli, jak ho ukončit a tak vymysleli tuto zoufalost. Prostě slabý film se vším všudy.

Hurikán (2002) odpad!

Již jméno Jima Wynorského v titulcích napovědělo mnoho, že tento film nebude žádným mistrovským dílem. Úvodní explozivní scéna ve mně vyvolala pocit, že už jsem ji někde někdy viděl, a pak jsem si vzpomněl - dokonalá kopie Posledního akčního hrdiny! Pak se najednou ocitneme kdesi na ostrově v přiblblé televizní reality show, najednou přiletí zlobiví hoši v maskáčích s Dudikoffem v čele a co čert nechtěl, ještě do toho všeho přijde hurikán následovaný vlnou tsunami, která působí tak věrohodně jako znak mercedesu na Š120. Prostě ve zkratce hodně zoufalý, hloupý, nudný, špatný a z jiných filmů kradoucí počin.

Hráči se smrtí (1990)

To, z čeho má většina z nás strach, tedy ze smrti, berou hrdinové tohoto filmu za objekt temného a mrazivého dobrodružství, se kterým opakovaně koketují a ze kterého doslova tuhne krev v žilách. Potažmo se nám díky tomuto filmu naskýtá otázka, kam až je člověk ochoten zajít, kvůli poznání a kam až může zajít, aby toto poznání dokázal ještě unést! Podle mého názoru tento thriller patří do té povedenější části Schumacherovy tvorby a s divákovými nervy si celkem dobře pohrává, což je základním pilířem dobrého thrilleru.