Kmen Andromeda (1971)

Film dokázal perfektně vystihnout depresivní atmosféru, kde vás dělí jen krůček od neviditelné a bolestivé smrti, atmosféru, která by se dala krájet a temně sterilní a neosobně nevlídné prostředí podzemní laboratoře. Klasik filmové historie Robert Wise dokázal natočit klasiku světové sci-fi a to bez drahých triků, akčních prvků, jen za použití hrátek s psychikou diváka, nadčasových tvůrčích příkras a zajímavé minimalistické hudby. Opravdu povedené sci-fi.

Zaříkávač koní (1998)

Kouzelný film, kvalitní herecké výkony, nádherné přírodní scenérie, příběh, který umí okouzlit i dojmout. Robert Redford opět dokázal, že je velká herecká osobnost i zručný režisér. Pochvalu zaslouží i krásná hudba. Minutáž by možná mohla být o něco skromnější, ale zase až tak se mně to netáhlo jako u některých jiných tříhodinovek.

Labyrint (1986)

Velice kouzelná hudební pohádka se spoustou kouzelných příšerek, s tehdy velmi populárním popíkem Davida Bowieho a patnáctiletou Jennifer Connelly v roli sladké dívenky bloudící labyrintem. To vše skvěle výtvarně, vizuálně i režisérsky zvládnuto a v neposlední řadě Jennifer už jako mladá dívka přesvědčila o svých hereckých kvalitách, leč bohužel tento fakt zůstal Hollywoodem dlouhá léta nedoceněn. Tento film jsem viděl poprvé jako puberťák a přiznám se, že jsem se tehdy do Jennifer na první pohled zamiloval a jejím velikým fanouškem fanouškem jsem dodnes - Jennifer je krásná, má zvláštní vnitřní kouzlo a především umí hrát, co víc si u herečky přát!

Noční můra v Elm Street (1984)

Nejsem extra velikým milovníkem hororů, ale série Nočních můr se mi zalíbila a je opravdovou klasikou svého žánru. Skvělé masky, triky, nápad postavený na smrti číhající ve snu se ukázal býti geniálním. Wes Craven dokázal vytvořit na poměrně jednoduchém dějovém skeletu výtečný slasher s poctivě budovanou atmosférou, ze kterého doslova čiší napětí, tajemno, strach a díky hláškujícímu Freddymu i náznaky černého humoru. Tento film prostě musel mít úspěch!

Obchodník se smrtí (2005)

Velice zvláštní filmový počin, který nás zavede pod pokličku (bohužel skutečného) světa obchodů se zbraněmi a jejich pravidel. Andrew Niccol dokázal velice reálně, neskrývaně a bez příkras vystihnout tvrdý, krvavý a nebezpečný svět nelegálního obchodu se zbraněmi, kde city nemají žádné místo, kde jediné porušení pravidel může mít osudné následky. Se zatatajeným dechem vklouznete do světa, kde má lidský život cenu jediné kulky a ze kterého vám nebude zrovna nejlépe. Na druhou stranu je vše vyprávěno z pohledu titulního hrdiny v hořce satirickém tónu, což jen podtrhuje chladnokrevnost a "profesionalitu" lidí pohybujících se v této brandži. Tak skvěle namíchaný koktejl syrovosti a satiry jsem už dlouho neviděl. Vše je navíc už od úvodních titulků (cesta náboje z továrny až ke spnění svého "úkolu" je úchvatná) skvěle natočeno, Nicolas Cage se své role zhostil s bravurou a svůj herecký um opět ukázal i Jared Leto. K pěti hvězdičkám mně však ještě něco schází, možná i to, že film na mě působil občas trochu utahaným dojmem, ale nevylučuji, že se jedná právě o ten typ filmu, který se naplno vstřebá až při dalším shlédnutí a na pět hvězdiček pak dosáhne. Zatím hodnotím čtyřmi.

Než se staneš superstar (2002)

Slabý scénář, herecké výkony taktéž nejsou nikterak oslnivé, co se humoru týká - občas jsem se překvapivě i jemně pousmál, ale celkově vše poměrně slabé a balancující občas až na hraně trapnosti. Hvězdičku navíc dávám za poměrně dobře vyvedenou výtvarnou stránku a pěkné hrátky tvůrců se zpomalenými záběry. A opět: zvolené české distribuční názvy mi někdy pěkně pijí krev!!!

Firewall (2006)

Tento thriller nechci zase úplně zatracovat, koukat se na něj dalo, ale tak slabý a děravý scénář se jen tak nevidí. Harrison Ford se snaží co nejvíc to jde, ale na filmy tohoto typu už asi prostě nemá. Žijeme v počítačové době, a tak i s "počítačovými" filmy se logicky musel rozthrhnout pytel, ale proboha, chtělo by to do příběhů vnést také trochu inteligence, nápadů a logiky! To vše zde bohužel chybí. Na druhou stranu: při filmu se povětšinou nikterak nenudíte, při sychravém večeru vám poskytne nenáročnou zábavu, ve vašem povědomí však tento film velice brzy upadne v zapomnění.

Postel plná růží (1996)

Nic proti romantickým filmům nemám, ale i díla tohoto žánru musí být natočeny s určitou dávkou umu. Snímek je natočen, co do kvality, na úrovni tuctových televizních účelně sladkobolných filmů, kterých můžete např. na Hallmarku vidět stovky. Navíc Christian Slater hraje v tomto filmu velmi nepřesvědčivě.

Presumpce viny (2003)

Průměrná krimi. Pokud přehlédnete spoustu nelogičností a určitou naivitu scénáře, jedná se o ideální snímek pro zabití půldruhé hodinky nudného odpoledne.

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

Můj žaludek z toho má velmi křehké stahy... chce se mi zvracet!!!