Rolničky, kam se podíváš (1996)

Arnold Schwarzenegger na vrcholu popularity byl sympatický tím, že občas myslel i na menší publikum, přestože jeho čistě komediální pokusy nedopadaly dobře ani ve srovnání s jeho věčným konkurentem Stallonem. Rolničky jsou přes své nesporné chyby příjemně ulítlou jednohubkou trefně popichující každoroční předvánoční konzumní šílenství a současně primitivní prorodinnou moralitou. Před sledováním vypnout mozek a film se stane stravitelným, a to i přes občasné přílišné tlačení na pilu. Cílové menší publikum by navíc Rolničky mohly zaujmout.

Tango a Cash (1989)

Jedna z největších klasik z doby vpádu akčních VHSek do našich domovů. Za největší slabinu bych označil scénář a ojedinělá, až příliš výrazná, zabrzdění tempa, kdy ani hláškování není natolik úderné, aby dokázalo toto kompenzovat. Tango & Cash je nejsilnější v jednotlivých akčních scénách, které se staly legendárními, a které jsou podpořeny charakteristickou Faltermeyerovou hudbou, tady je tah na branku opravdu famózní. Dvojice Stallone - Russell si sedla, což je pro buddy akční komedii životně důležité. A Teri Hatcher? Waaaau!

Šílený rande (2003) odpad!

Rande to bylo opravdu šílené, bohužel však svou debilitou, nikoli zábavností. Exkrementální hnůj bez scénáře a se špatnými herci. Aspoň že Tara Reid a Carmen Electra jsou kočky, jinak bych asi pod tlakem zhnusení rozbil telku. Davide Zuckere, tys to teda dopracoval!

Wasabi (2001)

Ultrajednoduchý scénář, na to jsme ostatně u Bessona zvyklí. Také však jsme zvyklí, že často z těchto scénářů dokáže uplácat svěží, nenáročnou zábavu a to platí i pro Wasabi, kde režii svěřil akčně poměrně schopnému Krawczykovi. Vznikla tak trochu ulítlá oddychovka, která stojí na charismatu Jeana Rena a sladce bláznivé puberťačce Ryoko Hirosue. Nejúsměvnější scénou je Renova likvidace protivníků v obchodním centru za doprovodu dceřina nákupního šílenstí a hudby od Prodigy.

Newyorská romance (2013)

Begin Again mně neskutečně padl do noty, a to i napodruhé. Tak pohodový film, který člověka dokáže nabít pozitivní energií se neobjevuje často. Podle hloupého českého distribučního názvu by se mohlo zdát, že jde primárně o recitál sladkých písní, ale to je omyl. Begin Again je totiž především oslavou života a krás v něm prožívaných. Je úžasným apelem, že i když někdy narazíme na bolest a příkoří, nemáme všemi smysly přestat vnímat to cenné kolem nás - ty, kteří nás mají rádi, rodinu, zábavu, umění, svobodu, půvab okolního prostředí, a to vše za doprovodu výborných chytlavých songů. John Carney natočil výbornou relaxačku, která oplývá skvělou kamerou, příjemnými filtry a líbivou kompozicí umně využívající kulisy exteriérů, ve kterých se točil. Dalším obrovským plusem je výborné obsazení, plné jmen, která opravdu můžu a ve výborné formě - Mark Ruffalo je skvělý, Keira Knightley sympatická k sežrání a Hailee Steinfeld, začíná pomalu, ale jistě vyrůstat v mou tajnou lásku (snad mě nezavřou) a vidět ji s elektrickou kytarou je zážitek :) Begin Again není romantickým filmem tak jak jej známe, vztahy sice řeší, ale bez limonádové příchuti a ruku v ruce s romantikou života, indie hudby a města New Yorku. Scéna sdíleného poslechu hudby z jednoho přístroje je zážitkem.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Mám pocit, že pohádka Princezna a písař byla ČT natočena účelově pro vyplnění štědrovečerního prime timu. Podle toho také vypadá a fádnost snoubená se zbytečností z ní čiší každou minutou. Na druhou stranu je alespoň slusně natočena a Karel Janák se snaží z minima vytřískat maximum. Obsazení taktéž není nejhorší. 50%

Chceš mě, chci tě (2009)

Zpočátku nadějná komedie se snaží drze kopat do zaběhnutých klišé romantického žánru, aby však do nich ve slabší polovině druhé spadla až po uši. A to je obrovská škoda, protože zábavná animozita mezi skvělými Katherine Heigl a Gerardem Butlerem, jejíž další směřování je předem jasné, tak vyznívá do ztracena. Mám pocit, že to chtělo angažovat nadanějšího režiséra, než Luketice, protože námět potenciál dozajista měl.

Aljaška (1996)

Mám pocit, že tvůrci spoléhali, že se aljašské exteriéry, dobrodružství v nich a city mezi dětmi a ledním medvídětem, prodají samy a divák si nevšimne negativ plynoucích z výroby filmu. Avšak slabota scénáře a dialogů je natolik výrazná, že přímo bije do očí. Střed vyprávění je prázdný, vyvrcholení naopak budí nechtěný úsměv. Po herecké stránce Aljašku táhne tehdy čtrnáctiletá Thora Birch, ostatní (bohužel včetně matadora Charltona Hestona) se nechytají.

Z pekla štěstí (1999) odpad!

Současné 41% hodnocení je přes svou relativní nízkost stále nadsazené. Z pekla štěstí je prázdný a neuvěřitelně hloupý recyklát Trošky samotného a pseudopopulárních prvků z jiných pohádek. Hrůzný scénář, režie, dramaturgie, kamera a špatné herecké obsazení dělají z tohoto filmu utrpení, což zcela jistě není posláním pohádek.

Svatý rok (1976)

Komedie, která baví už samotnou zápletkou. Nekoná se sice žádná bláznivá taškařice, k níž by jistě mnohé tvůrce námět sváděl, ale střízlivě usměvná dobrodružná svízel dvou vězňů na útěku, kterou bravurním způsobem táhne Jean Gabin ve své poslední roli.