Noční recepční - Epizoda 1 (2016) (epizoda)

Úvodní sekvence velmi zajímavá. 1. díl: 2011, Hm to začalo Arabský jaro ne? Johnatan je týpek. Hiddelston je prostě zas skvělej. Egyptskej hotýlek Nefertiti. Johnatan by i možná zdrhnul, kdyby to bylo možný. Tak takhle vypadá soupiska Arsenalu? Se nedivim, že se jim říká Gunners… Nicméně k potlačení puče by to stačilo. “Are you afraid about your safety?֨” “No but I see you are.” Laurieho Roper je výbornej. Alecanová, ty se nezdáš. Ach ti Arabové… Jsem si říkal už od začátku, že Alecanová bude nějak „nasazená“… Vždycky je lepší podporovat ty, u kterejch člověk ví na čem je, než nějaký unnamed náboženský magory schopný bez skrupulí postřílet kostel. Ahá, tak on Hamid investoval v UK – jak nečekané…A Roper nabral kurz Švýcary. “Corky, are you proposing that lady?” Laurieho: “Unlikely” znělo celkem cynicky. “I´ve been to New York to buy a picture and I´ve returned with her.” “You´ve said you were buying a horse.” “It was a horse pic.” Zmínka o jamce stála taky za to. Já se bavil.

Sametoví vrazi (2005)

„To je konec. V týhle zemi už nikdo nechce dělat – i nájemnej vrah si radši najme vraha než by to udělal sám.“ Mám rád filmy podle skutečnosti Solidní kriminální zápletka. Hrubeš (Dlouhý) se s nikým nesral. A prospěcháři se rádi přidali. Jak jednoduchý je zmáčknout spoušť… Dolanskej s Krajčem skvěle zahráli - akorát Krajčo takovou nevděčnou roli.. Solidní plán… „Kamarád slavil…“ A mimochodem jaksi vytuh, ano. Bez sudu? Ahá. „Asi se bouchnul do nosu.“ Střelba do zátylku je humus o to větší. Rybička… Louh je docela svinstvo. Ten obrázek nad dveřma byl komickej. Zabít matku pro prachy je prasárna non plus ultra. Hrubešovi to zkryplení patřilo. Děsivý je, že Hrubeš dokázal vyhrožovat i když byl sám naprosto odepsanej. Hodně hodně mrazivý...

Pěstírna - Služební cesta (2017) (epizoda)

Dobrý - a ta Judit tam... Větráček byl super. Nosit jentak padesátku cash je docela vo průser... Ta Judit má teda nápady, vole. Ale 2 jsou víc než 1. „Ty umíš pěstovat kytky, ne?“ Jak vyléčit klaustrofobika? „To dáš!"

Pěstírna - Zahradník (2017) (epizoda)

7 minut o Pěstírně řeklo pramálo. Chlápíci v overalech nicméně bavili a Leoš Noha je supr herec. Vyvstává otázka: Přežije nový zahradník? A co když... „vrahem“ byl zahradník?

Pěstírna (2017) (seriál)

Chlapci v overalu baví výrazně víc, než huliči, z kterejch akorát padaj vlasy. Chudák zahradník. Inu, pěstování je řehole. A evidentně přináší oběti.

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

Já nikdy neviděl začátek hustýho devadesátkovýho seroše MMPR, takže tohle jsem docela uvítal. Přijemnou změnou byl afroameričan Billy. Scéna s chvějícími se morfery byla vtipná. „Jsem černej!“ „Ne, nejsi.“ Alfa byl jinej, ale zajímavější, než si ho pamatuju. To o Ritě byla zajímavá informace. Rita sama byla skvělej slizoun ale příliš prkenná – takže příšernost na n-tou. Celkem dobrej film zabíjí dementní režie a občas toporné dialogy. Ale z celýho filmu na mě dýchá pocit, jako by tohle byla jenom příprava na pokračování... Zordy byly slušný. Uvítal jsem i fakt, že v zordech bylo Rangerům vidět do obličeje. Skvělý bylo, jak Kim letěla s triceratopsem. Mamazord! Potěšily i cameo roličky (to nebyly role, opravdu ne) Amy Jo Johnson a Jasona Davida Franka coby běžných obyvatel Angel Grove.

Anděl Páně 2 (2016)

Tak tohle si snad zaslouží nejmíň 4* hvězdy jenom za Petronela s Uriášem – Tihle dva jsou tu totiž zárukou kvality a bezva zábavy. Naproti tomu je ale vyložený hnus v podobě politické agitace. Ale zpět k pokračování úspěšné pohádky. Uriáš čtoucí kladivo na čarodějnice – a ty boty! Velkej barák s kupolí. Dialog Marie a pána boha o Potopě byl excelentní. Veršující Dyk pobavil. A cože to dělal pán bůh den Sedmý – vyvoláme Uriáše, ano. Polívka aka Mistr Košťál… Co mi to jenom…? Josefovy parohy, no téda. Řekl bych, že my dospělí se tu pobavíme víc, než děcka, který třeba Heroda nevim, zda pochopěj. Taakhle začala Hra o jablko, jo ahá… Svatej Petr (Ivan Horník, já vím) je prostě síla. No holt, jak to bylo o tom psovi? Liška byl bezva čert. No, deal by byl. No teda, Já to tomu Dvořákovi normálně málem sežral… Jó, Vica byla fakt celkem… ucházející. „Já jsem…“ „Matla.“ „Já dělám všechno pro to, aby zkrachovali.“ Jo, když je v tom ženská, to by i kamarád zabil kamaráda. No toto… Jo, láska se dá koupit, akorát bysme sklouzli do zcela jiného žánru. Jiří Strach je Bůh (tímto se omlouvám jinak opět famóznímu Jiřímu Bartoškovi v roli pána boha). Jó, málem bych zapomněl – ty čtyři hvězdy v hodnocení nebyly jen za ústřední dvojici, ale za celou pohádku - tedy pominu-li agitaci.

Chyťte doktora (2007)

„Kdyby mě někdo sháněl, tak jsem u klienta.“ Javorský exceluje už od začátku. „Nemám tady mobil?“ „Máš tady flašku.“ Malátnej ujde. Vilhelmová skvělá v obou rolích. Hadrbolcová bavila. Pracovní úraz... Hádek byl výtečnej polda. „Kláro...! Jano...!" Ty garáže byly bezvadný. Lukeš ošetřující Horna mě rozesmál. A Lukešovo: „Tupý – tupý jste Vy.“ scéně nasadilo korunu. Doktor a nemá pořádek v ženskejch, skvělý. A ten telefonní záznamník stál taky za to. „Pozor – neplést!“ Souboj Vilhelmová (rozumějme lopatka a smetáček versus mop) se fakt poved. Lukešovy scény s kordem neměly chybu. Weiss to hezky vyřešil...

Very Potter Musical, A (2009) (divadelní záznam)

To je absolutní luxus! Nutnost shlédnout pro všechny fanoušky HP. Díky, Youtube.

Lichožrouti (2016)

By mě zajímalo, estli dnešní caparti budou vědět, co je „CCTV“. A vědí to VŠICHNI jejich rodiče? Proč do ryze český tvorby sereme anglickej výraz? Hlas Jolky Krásné pobavil. Lichožrout na tramvaji byl skvělej. Tulamor(!) s Ramsesem byli bezva bráchové. Lidi by měli jíst ponožky v páru... (jenom čistý a nový!) - ušetřilo by se za jídlo. Artista na šňůře neměl chybu. To bylo snad poprvé, co jsem přál zlodějům. Rodinný film o rodině a ponožkách. „Tvoje b-bába je p-poleno!“ „Vlez mi na záda!“ Flaška tuzemáku Žižkov mě rozřehtala. Středočeská SPZ na "vraku“ se mi líbila. Žáček byl výbornej polda. Lichožrouti na raftu neměli chybu. „Jestli byl utopenej, tak vypadal pořád dost živej!“ Na rodinnej film dobrý.