Rocky III (1982)

První dva díly byly filmy o boxerovi, třetí a čtvrtý díl jsou boxerské filmy. To je rozdíl. V prvních dvou dílech dominovala charakterizace hlavní postavy a popis jeho soukromého života a box byl na druhém místě. Teď je box tím hlavním. Chybí duše.

Mamma Mia! (2008)

Velké zklamání. Písničky od ABBY jsou fajn, ale to byly i před tímto filmem. Scénář je hrozný a režie zoufale neinvenční. Tak špatně natočené hudební scény jsem už dlouho neviděl. Film jsem viděl nedlouho po muzikálu Chicago a ve srovnání s ním ještě víc vynikla nemohoucnost tvůrců Mamma mia.

Hranice stínu (1996)

Takhle to vypadá, když se amatéři pokoušejí o umění. Nu což, kamera i hudba ujdou. Režisér zjevně viděl Romanci pro křídlovku a Vojtěcha, řečeného sirotka, ale nemá takový talent jako režiséři těchto filmů. Především neumí vyprávět příběh. Snaží se každou scénu, každý záběr pojmout nějak "umělecky", ale nestará se o celek. Taky nebyl dobrý nápad obsadit film neherci, kteří své role samozřejmě nezvládají a jejich deklamace dialogů působí až komicky.

Oběti - Karambol (2008) (epizoda)

Příběh mi připadá nepravděpodobný a vykonstruovaný. Ne, že by se to nemohlo stát, ale autoři cyklu by si měli vybírat typické případy a ne ojedinělé.

Predčasné leto (1982)

Ten film je zvláštní. Tak třeba v prvních patnácti minutách nám tvůrci představí spoustu nedůležitých vedlejších postav, zatímco na hlavní hrdinku se zaměří až později. Samotný příběh je hodně idealizovaný, v normálním životě by to těžko mohlo dopadnout takovým všeobecným happy endem. Postavy se chovají někdy normálně, ale většinou spíš divně (viz třeba postavu mladé učitelky) a nepřesvědčivě. Nejlépe tak z filmu vychází postava matky, která se chová nejnormálněji.

Kopačky (2008)

Velmi nudné a nevtipné. Problém je už v ději, který nedává příležitost k nějakým komickým situacím. Tvůrci se asi snažili klást důraz spíše na kresbu charakterů postav, než na komické situace a gagy, ale výsledek je bídný. Zasmějete se jen asi třem vtipům (a všechny jsou o sexu). Hlaní hrdina je nevýrazný a nesympatický. Ani z ostatních herců nezaujme vůbec nikdo.

Bílá nemoc (1937)

Čapkova hra je vyzdvihována pro svou pacifistickou myšlenku, ale zapomíná se, že je to dílo velmi, velmi tezovité. Hlavní postavy vlastně ani nejsou lidé, ale hlasatelé idejí: protiválečných (Galén) a proválečných (maršál). Ani Čapek z nich nedokázal udělat plnokrevné lidi. To do jisté míry napravili až herci, Štěpánek i Haas. K filmové verzi byl oproti hře přilepen optimistický závěr, což oslabuje působivost snímku, ale taková holt tehdy byla doba a Haas chtěl do diváků nalít trochu optimismu. Mně se mnohem víc líbí Čapkův bezvýchodný konec. Co se týče filmu, jeho kladem jsou herecké výkony, slabinou je nepovedený střih.

Slečna Drsňák 2: Ještě drsnější (2005)

Tak především, tohle není Slečna Drsňák. Od prvního dílu se to liší takřka ve všem. Z hlavní hrdinky se stala hloupá nesympatická husička a ta proměna je nevěrohodná a nepřesvědčivá. Děj je velice řídký, aby se na něj dalo navěsit mnoho komických scén, jenže ty nejsou vtipné, ale nudné a trapné. Trapná je i figurka homosexuála a ta černoška je zase pro změnu otravná a nesympatická. Jak mohla Sandra s tímhle scénářem souhlasit, je záhadou.

O rodičích a dětech (2007)

Nedaří se navodit iluzi, že sledujeme jedno z mnoha setkání otce se synem. Oni totiž během tohoto setkání proberou úplně všechno, mluví i o věcech, o kterých přece museli mluvit už mnohokrát (matka, otčím aj.), když se údajně scházejí každé tři týdny. Zajímalo by mě, o čem mluvili předtím a o čem budou mluvit příště, když všechno vyčerpali už teď.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Hlavní hrdina mi byl po celou dobu nesympatický (možná proto, že mi velmi připomínal Jiřího Čunka, a toho já věru nemusím) a navíc nebyl ani nijak vtipný, takže mě spíš iritoval. Scénář pak působí dojmem, že jej psal někdo, kdo chtěl být hrozně vtipný, ale vůbec se mu to nedaří. Možná proto, že ani nemá smysl pro humor. Nefunguje ani závěrečná akční scéna. Takže co zbývá, když tu nejsou ani žádné pěkné holky ? (Anne Hathaway pro mě žádná krasavice není) Vlastně nic.