Není čas zemřít (2021)

Veľkolepé zakončenie úžasnej Bondo/Craigovskej série. Musím naozaj povedať, že som sa skvelo bavil. Tento film ani zďaleka nemá na také pecky ako Skyfall alebo Casino Royale a jeho hlavný záporák by sa zaradil medzi tých slabších, ale minimálne koniec, bolo to najlepšie čo som v Bondovi kedy videl. Skvelý príklad toho ako ukončiť filmovú ságu. Celý film je v podstate na úplných maximách, čo sa emócií týka a vizuál je zasa totálne úžasný. 8/10

Očista: Volební rok (2016)

Je to strašná volovina, ale zároveň je to aj sranda, s dosť cool a krvavou akciou. Ak ste fanúšikom akčných filmov, dajte šancu Očiste, ale neočakávajte nič veľké. Blbosť, ktorá dosť pobaví a dokáže dobre upútať pozornosť. Nič viac však neprináša. 6/10 Netflix

Arcane (2021) (seriál)

"We will show them!" Na Arcane som sa dosť tešil a tým pádom som očakával dosť veľa, ale neočakával som takto veľa. Arcane nám šikovne predstavuje nový a zaujímavý svet, plný neprebádaných možností. Dostávame tu pohľad na mesto Piltover, ktoré čelí veľkej zmene a nie len k dobru. Tvorcovia nám tu predstavujú plno zaujímavých postáv, ktoré si skutočne zamiluje každý. Hrozne ma to bavilo sledovať, pretože každá postava tu má svoj príbeh, ktorý je nejakým spôsobom dôležitý v deji. Vzťahy medzi postavami tu sú fakt skvelé a sú to práve oni čo ťahajú celý seriál do úplných výšin. Skoro každá vec čo sa tu stane a skoro každé slovo, ktoré tu niekto vypustí z úst je dôležité pre dej a tým pádom si seriál získal moju plnú pozornosť. O úžasnej animácií, ktorá figurovala hlavne v epických pohľadoch z diaľky, alebo scénach plných neónových svetielok, sa ani nebudem zmieňovať. O čom sa však zmienim, je fantastická hudba, ktorá do každého momentu pridala obrovské množstvo napätia, až mi behali po chrbte zimomriavky. Čo sa týka konca, tak ten ma totálne odpálil a po celý čas som v napätí sledoval obrazovku. Toto je príklad toho ako skvelo ukončiť seriál a ja chcem okamžite ďalšiu sériu. Čo sa ešte týka Jinx, tak si myslím, že ide o asi jedno z najlepších stvárnení psychopata s rozdvojenou osobnosťou, aké som na obrazovke kedy videl. // Aj keď ide o famózny seriál, tak tu bolo pár vecí ktoré mi úplne nesadli. Prvou bolo prvých 6-9 min. ktoré mohli byť trochu svižnejšie, tým pádom mohli lepšie navnadiť divákov a to isté sa týka aj prvej polovice štvrtej epizódy, ale inak úžasný seriál. Odporúčam všetkým fanúšikom fantasy, alebo fanúšikom Love, Death and Robots. 9/10

Mafiáni (1990)

"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster." Niekedy sa ma ľudia opýtajú, čo je podľa mňa najlepším filmom, aký kedy vznikol a ja väčšinou neviem presne odpovedať, ale keď sa hlbšie zamyslím, moju myseľ to tiahne len k jednému filmu. GoodFellas je film, ktorý má všetko čo by dokonalý film mal mať a ešte viac. Občas si hovorím: "Ak si nevidel GoodFellas, nevidel si FILM." Scorsesemu sa podarilo natočiť fantastické dielo, ktoré už nikto nikdy neprekoná a tých 146 min. ubehne ako pol hodinka. Vždy som miloval filmy o mafiánoch a gangsteroch, ale až tento film mi skutočne ukázal, ako skvelý môže tento typ filmov byť. Toto dielo nemá obdoby 10/10 "You know, we always called each other goodfellas. Like you'd say to somebody: 'You are gonna like this guy, he is all right. He is a goodfella. He is one of us.' You understand? We were goodfellas. Wiseguys."

Red Notice (2021)

Už od prvých piatich minút som sa nevedel dočkať, kedy táto nudná sračka skončí. Tak extrémne som sa nudil, že som odpočítaval sekundy, ba stotiny kedy to skončí. Ja ani neviem či sa oplatí hľadať nejaké pozitíva. Celý film bol proste vykrádačkou, prakticky všetkého možného a nebolo tu jedinej scény, ktorá by mi nepripadala, ako že som ju už niekde videl. Z každej jednej scény som presne vedel čo bude nasledovať a dokonca ani v tej akcií nepriniesli nič čo by ma donútilo prestáť zívať. Vtipy boli nevtipné, hlavné postavy boli dementné, akcia už nudnejšia ani byť nemohla a herci... Ryan Reynolds tu hrá v podstate po stý raz to isté, len v tomto filme mi to prišlo ešte horšie ako obyčajne a doslova každú vec, čo v tomto filme povedal, už povedal v nejakom inom, Gal Gadot je tu... nevýrazná a z Dwayna Johnsona som mal fakt pocit, že sa ten herec proste nudí a už to chce mať čo najskôr za sebou. Ostatne ani sa mu nedivým, tento film je totálne neoriginálnou nudou, ktorej by sa každý mal vyhnúť veľkým oblúkom. P.S. scéna z býkom bola jedna z najhoršie natočených scén čo som v živote videl. 2/10

Arcane: League of Legends - Změnu přinese jenom násilí (2021) (epizoda)

Troj-epizódová expozícia? Why not? Arcane bol jedným z mojich najočakávanejších seriálov, nie preto že by som hrával LoL-ko, ale preto že si myslím, že videoherné adaptácie majú obrovský potenciál ukázať fantastické a neprebádané svety. To Arcane zatiaľ splňuje. Úžasná animácia, skvelá hudba, epická krajina, ale hlavne úžasné postavy o ktoré je tu fakt skvelo postarané a ja sa už neviem dočkať, čo sa s nimi stane ďalej. Seriál teda útočí hlavne na emócie a to sa mu darí, nejde len o smútok, ale aj radosť, keď postavy objavujú nové zázraky a proste... mňa si to fakt dostalo. Zatiaľ 9/10 úplný úvod sa mi zdal trochu pomalší.

Ubal a zmiz (2021)

Mohol by som sa tu sťažovať na slabšie postavy, dialógy a na to, že by to išlo spraviť aj tisíckrát lepšie, ale na čo by som to robil, keď mňa to bavilo. Po dlhej dobe sa u nás rozhodli natočiť niečo iné a zaujímavejšie, ako opozerané dementné komédie a to ja strašne chválim. Celý čas som mal proste tú správnu náladu a celý čas som sa proste bavil. Strašne mi to pripomenulo Ritchieho gangsterky a celkovo s hudbou to ubehlo ako voda. Síce nejde o veľkú slávu, ale úsmev mi to na tvári vykúzlilo. 6/10

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Skvelé vizuálne efekty, fakt úžasné. Všetko ostatné bola nepozerateľná sračka, ale tie efekty fakt uhranuli a sú v podstate jedinou vecou kvôli ktorej tomuto filmu nedám 2/10. // Asi v živote som si nesťažoval na tak extrémne špatný strih, ktorý bol totálne chaotický a celé to kvôli nemu absolútne nedávalo zmysel. To si Michael Bay nemôže postrážiť strihača alebo čo, pretože reálne som mal niekedy pocit, že v tom filme sú aj scény, ktoré pravdepodobne mali byť vystrihnuté, pretože to vyzerá ako keby sa v nich herci len pripravovali na to, že budú hrať. A to ani nerozprávam o tom že niektoré scény, ktoré po sebe nasledovali vôbec nedávali zmysel. Celkovo ani celý ten príbeh moc nedával rozum, keďže film je strašne, krátky na to aby nám vyrozprával, to čo nám chce vyrozprávať, bez toho aby divákov nebolela hlava. Jo a ešte chcem dodať, že prehovory Transformerov sa mi vôbec nehodili do niektorých scén. Ako sorry ale Optimus si tam beží cez bojové pole a do toho si tam niečo vypráva? Mám taký pocit, že ten dabing Transformerov nebol miestami úplne správne vložený do filmu. Vo výsledku je ten film extrémnou sračkou, ale aspoň, to má fakt úžasné, až prelomové efekty a skvostné akčné scény. 5/10 (Videné v IMAX)

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Nové Paranormal Activity vykukuje dosť zaujímavým námetom, ktorý v dobrých rukách môže vyznieť fakt skvelo, lenže nevyznel. Hneď zo začiatku musím vypichnúť extrémne nudné postavy, ku ktorým som si nevytvoril takmer žiadny vzťah. Ostatne na to tam ani nebol priestor, keďže celý film je natáčaný ako found footage, tým pádom na nejaký charakterový rozvoj je tam minimum priestoru, celkovo si myslím, že bez neho by film vyznel lepšie. Čo sa týka filmu ako takého, tak on neprináša prakticky nič nové, ale aj z opozeraných vecí sa dá spraviť dobrý film, tu to tak bohužiaľ nie je. Film prináša minimum inovácií takže to celé pôsobí strašne opozerane a nudne. Áno, nudne. zhruba 4/5 filmu sú natočené extrémne nudným spôsobom a prakticky každú scénu, v ktorej sa nedeje niečo paranormálne som s nudným pocitom sťažka dopozeral. Naopak paranormálne scény, ktoré aj keď ponúkajú minimum originality, tak celkom slušne  vystrašia. Jediná vec, čo mi zabraňuje dať tomuto filmu status sračka, je dosť pekný vizuál a finále, ktoré prinieslo do neskonalej nudy trochu viac napätia a pár a dosť cool a dosť krvavých zabití. Čo sa týka "príšery" tak úprimne, do tej doby než na ňu dali tvorcovia plný záber vyzerala celkom drsno, ale potom už to bol len hlúpy kostým. Ťažký podpriemer. 4/10

Armáda lupičů (2021)

Od tohto filmu som nič neočakával. Úprimne myslel som si, že pôjde o úplne nudnú a zbytočnú blbosť, avšak s čistým srdcom môžem povedať, že ma to bavilo. Na rozdiel od Army of the Dead, má tento film o dosť menej ambiciózny nápad, ale na rozdiel od Army of the Dead, ho zapracováva o dosť viac zaujímavo. Postavy sú takými typickými stereotypmi, ale mňa skutočne bavili. Dej je dosť šablónovitý a s minimom originality, ale vynahrádza to skutočne pekný vizuál (Praha, Paríž, Švajčiarsko), patrím medzi ľudí, ktorí si skutočne užívajú medzinárodné akčné filmy (hlavne teda tie odohrávajúce sa v v Európe. Vec, ktorá mi tak nejak ničila, celý môj filmový zážitok, boli hlavní antagonisti, ako sorry, ale tak dementných "záporákov" som už dlho nevidel. Interpol tu proste pôsobí, ako banda tupých a nemotorných hláv, ktorý nedokážu dopadnúť ani bandu zlodejíčkov. Vo výsledku ma to však celkom bavilo a určite by som rád videl aj iné projekty zo sveta Armády Mŕtvych. Len je však smutné, že najlepší film zo zombie sveta, je ten ktorý nie je o zombií. 6/10