Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Tak nejak som čakal totálny prúser. Nebudem klamať, ale nevedel som prísť na to, ako by tvorcovia mohli ukončiť niečo tak skvelé za iba pár epizód bez toho, aby to totálne pokašľali. Ale oni ma našťastie skvelo prekvapili. Fakt som bol zvedavý, ako tento kultový seriál skončí a... som fakt rád. // Profesor tu je zase majster všetkého a každého tu okašle do konca každej epizódy, preto podľa mňa nešlo o najnapínavejšiu časť seriálu, pretože to už sme videli miliónkrát v predchádzajúcich sériách, ale musím uznať, že spôsob akým ich okašľal bol fakt famózny. Najlepšie zahranou kartou tejto série je celková nostalgickosť. Celé to tak nejak odkazuje na prvé dve série a zároveň to aj odkazuje na Profesorovu rodinu a na to ako vlastne tento génius začal. Zároveň prvých 5 epizód je úžasnou ódou a úžasným zakončením jednej úžasnej postavy, ktorú som doslova za tých 5 sérií začal tak milovať, že ma koniec fakt zobral a myslím si, že nie som ani zďaleka jediný. Druhá polovica potom ukazuje Profesora (alebo Profesorov?) a celý koniec tejto úžasnej party zlodejíčkov, alebo Robin Hoodov? Áno, tvorcovia si perfektne uvedomujú to, že z obyčajných zlodejíčkov sa Profesorov gang sa za tie roky zmenil v očiach divákov (aj ľudí vystupujúcich v seriálu) na osobných hrdinov a preto postavili celú sériu na rozlúčke s divákom, a tá rozlúčka je sakra dobrá a aj keď možno tieto nové série úplne nemusím, pretože som predsa radšej mal prvé dve "originálne" série, tak som si teraz dokonale uvedomil, že milujem všetky série rovnako. WOW. 10/10 Televízny fenomén.

Jurský svět: Křídový kemp - Série 4 (2021) (série)

Musím povedať, že ide asi o zatiaľ najlepšiu sériu. Seriál šikovne a zábavne predstavuje nové veci a vymoženosti, ktoré sme v universu Jurského Parku ešte nevideli, ale zároveň dobre pripomína na skvelú trilógiu od Stevena Spielberga tým, že ukazuje aj veci čo už sme mohli vidieť. Je to zábava, je to napínavé a postavy (aspoň väčšina) sú fakt zábavné a ich príbehy sú fakt dobre rozvíjané. Čo ma trochu sklamalo tak tým je opäť dvojica postáv, ktorá je proste hrozná, otravná, hlúpa a ja ich proste nenávidím celým seriálom. Je však pravda, že v tejto sérií som ich neznášal najmenej. Zábavná detská srandička, ktorá poteší všetkých fanúšikov Jurského Parku. 8/10

Síla psa (2021)

Jo... teda nie... teda ja neviem. Ono to vyzeralo strašne zaujímavo a vo výsledku to aj bolo zaujímavé a ja by som sa aj skvelo bavil, lenže tomu chýbalo dobré prevedenie. Herci sú skvelí, vizuál na mňa skvelo zapôsobil, ale všetko ostatné ide nejako mimo mňa. Postavy sú také polovičaté. Aj keď tu máte skvelých hercov, tak ja som si buď k postave nevytvoril žiadny vzťah, alebo som ju skrátka nemal rád. Aj keď na to aby si človek k nejakej z tých postáv vytvoril aspoň nejaký ten vzťah je tu dosť priestoru, tak je to všetko zmetené strašnou neľudskosťou postáv, alebo tým že ich osobnosti sa tu nepochopiteľnými spôsobmi menia a otáčajú o 180°. Vlastne všetko to tak súvisí s tou neľudskosťou, pretože správanie postáv tu skrátka nedáva zmysel. Sympatická mi tiež žiadna z nich nebola. Tiež som mal taký divný pocit s tým, že k postavám, ktoré asi určite mali pôsobiť zle ("záporácky"), som mal o dosť väčšie pochopenie, ako k tým čo tu v podstate boli "dobré". Čo sa týka príbehu/deja, tak som dosť sklamaný, pretože aj keď ja sa považujem za človeka, ktorý ocení tiahle a dlhé filmy, tak tento film sa na môj vkus tiahol až moc a na to, že sa tiahol neukazoval prakticky nič. Dej by sa dal tým pádom obsiahnuť v jednej vete. Vlastne ak to nejaký ten dej malo, pretože mne sa zdalo, že to proste plynie od niekadiaľ... nikam. Hovorím od niekadiaľ pretože minimálne štart (prvých 10 - 15 min.) bol dosť sľubný. Nakoniec ani neviem čo mám cítiť, pretože ani poriadne neviem čo som pozeral. Chválim vizuál, tiež asi môžem pochváliť herecké výkony, ktoré boli fakt dobré, len jediný problém je v tom že v podstate ani neviem, čo tu herci hrali. Čo sa týka ostatného, tak ani neviem ako sa k tomu mám stavať. 5/10

Hawkeye - Ozvěny (2021) (epizoda)

Nečakane temný štart nasleduje asi jedna z najlepších a najzábavnejších akcií čo sme u Marvelu mali. Chýbalo tomu už len... nič, vlastne tomu nič nechýbalo, pretože ja som sa skutočne mega bavil a už sa neviem dočkať na nový diel. 10/10

Fantasy Island (2020)

Na začiatok musím len vypichnúť to, čo povedala jedna z postáv. Bolo to niečo v zmysle: "That is why we go on horror movies. To make ourselves feel something." Pri tejto scéne som sa musel zasmiať, pretože film si tu krásne serie do huby (s prepáčením), pretože doslova nudnejšiu hororovku, pri ktorej som absolútne nič necítil (okrem nenávisti voči hlavným postavám) som ešte nevidel. // Zo začiatku tu dostaneme skupinu postáv z ktorých už od úplne prvého momentu cítite to, že ich nebudete mať radi a ono sa to počas filmu ešte prehlbuje a vo finále už by ste im najradšej odstrelili hlavy... vlastne to im chcete spraviť už od zhruba konca prvej tretiny. Hovorím od konca prvej tretiny, pretože ona tá prvá tretina sa aj navzdory extrémne zlým postavám a celkovej hlúposti filmu dá docela dobre zvládnuť a ja musím priznať, že pre mňa išlo miestami o také guilty pleasure. Avšak s nástupom druhej tretiny, kedy sa väčšina prianí začne zvrhávať som sa dosť často chytal za hlavu. Nešlo len o tak strašnú dementnosť, ktorá sa v postavách začala prehlbovať ešte viac, alebo o ich hlúpych rozhodnutí z ktorých som mal chuť vstať a... odísť a nebolo to ani o tom, že by to celkovo pôsobilo strašne hlúpo a low budget, ale aj preto, že som začínal mať ten pocit, že tieto postavy a hlavne ich priania sú strašne mimo a vlastne ma ani nezaujímalo kam to povedie... vlastne som to ani nechcel vedieť. Tiež by sa hodilo zmieniť, že herci nemuseli byť nutne zlí, ale hlúpy scenár im proste nedovoľoval HRAŤ. To sa odzrkadlilo hlavne na Rookerovi a Peňovi, ktorých je pre takýto film proste škoda. S nástupom poslednej tretiny, kedy už mal tento film u mňa naklonené ku 3-4/10 prišlo rozuzlenie a potom ďalšie a ďalšie a ja už som fakt nevedel o čo sa tu tvorcovia snažia. Akonáhle sa pustili do vysvetľovania, začali najavo vychádzať dementnejšie a dementnejšie vysvetlenia až prakticky film vyznieval ešte dementnejšie ako dementne. Zrazu prichádzali retardovanejšie a retardovanejšie zvraty a film začínal dávať o dosť menšiu logiku a to pri tom už od začiatku žiadnu nedával. Zrazu z postáv, ktoré som zozačiatku nenávidel najviac, sa stávali celkom pohoďáci oproti tým, ktorých som ešte ako tak znášal a ku koncu som mal pocit, že len tie najprehnitejšie, najsebeckejšie a najhnusnejšie z nich vo filme "vyhrali" a úplný koniec my zasadil asi tú najväčšiu kudlu do zad akú mohol, pretože aj z postavy JD-ho, ktorý sa mi do tej doby zdal najviac vpoho a najlepšie spravený zo všetkých, sa stal totálny sebec, ktorého charakter totálne podryli, tým pádom to vyzeralo tak, že v podstate Ostrov tu vyhral nad hlavnými postavami, aj keď to tak asi určite vyznieť nemalo. Dokonalý príklad toho, ako vygradovať celkom stráviteľný film tak, aby ste sa nakoniec zgrcali z odporu a znenávideli aj tú poslednú kvapku, ktorú ste mali na filme radi. Film, z ktorého by mi postupne a systematicky prichádzalo zle, som dlho nevidel a ani nepotreboval vidieť. Premárnené... prakticky všetko a ani človek, ktorý očakáva minimálne trošku hororových aspektov bude sklamaný na plnej čiare. Ať je to ktokoľvek, čo nazval tento film hororom, tak asi jediné čo v živote pozeral sú (dokonalé) animáky ako Tractor Tom, alebo Červený Traktúrek, pretože ja osobne som sa viac bál pri scéne z ufónmi z Tractora Toma, než tejto rádoby zliepaniny všemožného odpadu. 2/10 Len kvôli tomu, že tu boli tak dve scény (na začiatku), pri ktorých som sa aj usmieval a nie len plakal.

Půlnoční mše (2021) (seriál)

Toto dielo je zjavením, čo sa seriálového poľa týka... a možno aj viac ako to, pretože Midnight Mass je dych berúci zážitok. Už od začiatku sledovania máte ten pocit (možno o ňom zo začiatku neviete), že všetko je tam tak, ako to má byť. Všetko perfektne umiestnené a všetko je dokonalé. Na jednu stranu však chápem nízke hodnotenia, pretože nie každý divák je stavaný na takéto seriály (mainstreamovým divákom ani neodporúčam), ale ak patríte medzi divákov, ktorí skutočne vidia film, ako médium trochu inak a chcú ho vidieť trochu z väčšej hĺbky, tak toto je to pravé orechové. Už rovno zo začiatku vás musím varovať, že seriál je pomalý, ale že sakra pomalý, ale v tej najlepšej ceste ako to môže ísť. Celý seriál vás prešpikuje neuveriteľnou ľudskosťou, tak že cítite všetko a všade. Čo sa postáv týka, tak tvorcovia odviedli maximálnu robotu. Celý seriál je v podstate jedným veľkým hereckým koncertom točiacim sa okolo fantastických postáv, ktorých príbehy sú tak neskutočne epicky zakončené, že viac už to snáď ani nejde. Celý seriál je úžasným filozofickým pohľadom na smrť, skúmaným snáď z každej strany z akej to ide, tým pádom jeden prehovor postavy môže kľudne trvať aj 4-6 min. ale stojí to sakra za to, pretože tak veľa vecí vyjadrených obyčajným dialógom sa len tak nevidí. Vlastne celý seriál vrcholí jedným úžasným dialógom dvoch hlavných postáv s odlišným pohľadom na vec. Keď sme u konca, tak ešte vypichnem ten vizuál, pretože tak veľa emócií vyjadrených obyčajným západom slnka sa len tak nevidí. Fantastické dielo. Asi najlepšia vec, čo sme celkovo mohli za posledné roky vidieť. Epická cesta za poznaním, ktorá končí a zanecháva vo vás prakticky všetko čo do vás za tých 7 hodín narvala a ešte viac. Zanecháva vo vás... všetko. A ku koncu máte aj ten krásny pocit, že to VŠETKO je úplne zaslúžené 10/10 Netflix

Kong: Ostrov lebek (2017)

NIE. Ak je toto ten smer kam dnešná kinematografia smeruje, tak neviem v akom svete to žijeme. Ale vizuál to malo parádny, to sa tomu musí nechať, všetko ostatné, bolo ťažko pozerateľným odpadom. Nudné, postavy, ktoré sa správajú hlúpo, sú dementné a keď už tu nejaká z nich ukáže, že má na viac, tak ju tvorcovia rozmáznu o skalu a ide sa ďalej. Vlastne postavy sú možno aj vecou, ktorá to celé ženie ku dnu najviac. Nie že by príbehy niektorých z nich boli nevhodné do takéhoto filmu, ale jednoznačne sú všetky nedotiahnuté do konca a tým pádom nevhodne pôsobia. S tým, že si nejakú postavu obľúbite asi ani nepočítajte, pretože ja som úprimne skôr dúfal v to, že všetky čo najskôr umrú a už ma nikdy nebudú otravovať. Brie Larson tu asi mala byť hlavnou postavou a silnou ženskou hrdinkou, ale tak nejak ma srala od začiatku do konca, Samuel L. Jackson tu ani v podstate nebol a Tom Hiddleston, je taký ten pricmrndávač, ktorý aj môže pôsobiť zaujímavo, ale nikdy na to nedostane dostatok priestoru. Atmosféra sa začala rúcať niekde zhruba po 15 minútach filmu, kedy mi postupne začalo dochádzať, že asi ide len o hlúpy vtip, ktorý s King Kongom nemá nič spoločné a keď už tu aj bola nejaká zaujímavá scéna, ktorá aj mohla priniesť do filmu trochu napätia, tak ju tvorcovia zničili nejakým hlúpym pokusom o vtip. Vlastne mi príde, že tvorcovia sa ani o nič iné ako robenie hlúpych vtipov nesnažili. Tam kde Godzilla (2014) vynikala zaujímavými a napínavými scénami spoliehajúcimi sa na nejaké tie prvky tajomna, tak tu tvorcovia vysolia ich najväčšiu kartu (King-Konga) hneď v prvej minúte tak divným spôsobom, že si stratí váš rešpekt a všetko to vyprávanie o tom, že on je tu vlastne kráľ vás bude vo výsledku otravovať ešte viac, ako fakt, že Kong sa ani ako Kong nespráva a pripadal mi skôr ako hlúpy stroj na zabíjanie než, bytosť ktorá dokáže prejaviť aj nejaké emócie. A keď už sa aj o nejaké emócie s ním snažia (zachraňovanie postavy), tak si skôr človek praje aby tak nespravil. Čo sa týka akčnej scény pri kostrách, tak ani neviem čo k tomu povedať, možno by som tomu filmu aj dal 5/10 lenže táto scéna ma utvrdila v tom, že ide o totálnu sračku, ktorá podkopáva samú seba, prakticky všade kde to ide. Asi jediná vec čo sa mi na tomto filme fakt páčila bol dosť pekný vizuál, ktorý by ma pri lepšom prevedení prakticky všetkého ostatného (pretože všetko ostatné ide urobiť aj stokrát lepšie) donútil tento film mať rád, takto... som sa rád, že už to peklo konečne skončilo. Čo sa ešte týka poslednej bitky, tak nebudem klamať, ale skutočne som sa už tešil kedy to skončí, strašne úbohý pokus to... ešte viac zhoršiť, predpokladám. Chcem remake, alebo aspoň nejaký lepší film s Kongom, ktorý súvisí s Monster Universom, pretože tam kde z tohto universe spravila Godzilla niečo zaujímavého, tak tam to Kong a ostatné filmy potopili na level sračiek pre malé deti. 4/10 Vizuál bol ale pekný, to sa musí nechať. Netflix

Poslední noc v Soho (2021)

Tak toto som nečakal. Ešte stále som totálne odpálený a absolútne nemám slov. Úžasný film. Skvelé herecké výkony, úžasná atmosféra plná snov, nádejí... strachu. Neskutočne som sa do toho filmu zažral. Môže to byť len môj pohľad na vec, ale ja proste patrím medzi ľudí, ktorí si neskutočne užívajú filmy so skvelou hudbou a prostredím, ktoré je tu mimochodom úplne úžasné. Zároveň si však strašne užívam mysteriózne filmy plné napätia a atmosféry, ktorá by sa skutočne dala krájať. Edgar Wright natočil niečo trošku z iného súdku a ja mu za to strašne ďakujem, pretože prakticky splnil všetko, čo by podľa mňa mal mať dobrý film. Každú jednu scénu z tohto filmu som si silno vryl do pamäti a určite si toto dielo chystám pozrieť znova, kľudne aj hneď teraz. // Stále som ešte totálne odpálený, ale tých 9,5-10/10 si to jednoznačne zaslúži.

Hawkeye - Na schovku (2021) (epizoda)

WOW, už sa to konečne poriadne rozbieha, len tak ďalej a má to šancu predbehnúť Lokiho. BTW Kate Bishop v podaní Hailee Steinfeld je fantastická. 8/10

Hawkeye - Hrdinům se vyhýbej (2021) (epizoda)

Mňa to skutočne mega bavilo. Atmosféra, postavy, hudba... jediné čo mi chýbalo je to, že sa tam prakticky nič zaujímavé nestalo a to čo sa tam stalo sme videli už v traileru. Ale inak to má zatiaľ nakročené k skvelému seriálu. 7/10