Hpatrik

Patrik Habart

okres Příbram

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 10.4.2021  23:22

Tak neuvěřitelně stupidní chování postav se jen tak nevidí, zabijáci jsou naopak úplně všude a vždycky vás najdou. Potenciál tam přitom je, z herců stojí za zmínku snad jen Bailee, a kdyby to natočil někdo aspoň trochu schopnej, mohlo by to být daleko lepší.

• 9.4.2021  19:27
    Sherlock - Série 1 (série) (2010)

Po úžasném pilotu jsem nevěřil vlastním očím, že ho předělali do regulérního dílu první série, a musím říct že ačkoliv produkční kvality se očividně zvedly, pilot byl bez té místy zbytečné omáčky okolo lepší, a v noci daleko atmosféričtější (nezapomenutelná scéna s Sherlockem na střeše!). I přes to, že si Sherlock snaží zachovat vážnou tvář, tak je tam patrná jistá dávka nadsázky, a tím si získává určitý komediální podtón, což mě opravdu baví. Nedá se tomu upřít technická kvalita a invence, ale příběhy, potažmo scénáře mi připadají někdy až příliš přitažené za vlasy (mimo jiné finále 3. série), schází jim dobré nápady, recyklují se ty staré... Přesto mě Sherlock baví, hlavně díky výborné a sympatické ústřední dvojici, netradičnímu přístupu a nadsázce.

• 4.4.2021  23:06

Opravdu silný příběh který dokáže zvednout ze židle, který je hlavně díky Daniel Day-Lewisovi v těch nejdůležitějších momentech strhující. Jinak to má ale své mouchy a slabší stránky a bohužel režie je jednou z nich.

• 3.4.2021  22:32

Jednu hvězdu za vizuální efekty a jak takž ucházející soundtrack. Jinak je to ale neuvěřitelná hovadina ve které nefunguje vůbec nic, od scénáře, přes střih a obsazení, až po režii. Totální cringe!

• 2.4.2021  12:21

Bavilo mě prostředí, příběh, Redfordův herecký i fyzický výkon a především to ticho. Finální scéna je z mého pohledu geniální.

• 27.3.2021  12:35

Naprosto souhlasím s MrHladem. Má to vysoké produkční hodnoty, snaživé herce a velmi dobrý soundtrack, ale celé to sráží na kolena ničím nevyčnívající, generický příběh, a protože jsem si nedokázal vytvořit k hlavní hrdince žádný vztah, tak i bez funkčních emocí. Velká škoda.

• 20.3.2021  21:01
    Chlapectví (2014)

Unikátní na filmu je jen to, že natáčel tak dlouho ze stejnými herci, kteří se nám mění doslova před očima. Ale jinak nevidím žádný smysl v časozběrném formátu u filmu s fiktivním příběhem, který je navíc ničím nezajímavý a příšerně dlouhý. Kdyby to zachycovalo dospívání v reálném životě jako dokument, a mohlo by to mít ještě nudnější vývoj, bylo by to pro mě daleko zajímavější a smysluplnější.

• 20.3.2021  15:58
    Ničitelka (2018)

Ani strhující revenge movie a ani zajímavá detektivka. Nicole je výborná, dynamická hudba a snaha o artový vizuál je fajn, ale jinak je to takový nezáživný mišmaš s mírně řečeno neuspokojivým koncem/twistem. Velmi slabá trojka.

• 13.3.2021  15:09

Za mě komplexnější než původní film, který nabízel jen jednu jednoduchou love story, zatímco tady je více postav a příběh se tím i více rozvětví (a trochu si odpočineme od všudypřítomného Murphyho). Jinak to ale cítím úplně stejně jak jedničku, tedy asi fajn ale už nikdy více.

• 13.3.2021  14:58
    The Terror - Zvěrstvo (série) (2019)

Má to podobně velké produkční hodnoty jako první sezóna, nicméně se jí svou kvalitou nemůže rovnat. Oceňuji zajímavé zasazení, originální téma a výborné obsazení, příběh je nicméně o hodně slabší, atmosféra téměř žádná a finále neuspokojivé. Je to navíc velice dlouhé a utahané. Musím ale zároveň dodat, že se na to díky svým vysokým vizuálním kvalitám a atraktivnímu zasazení dobře dívá.

• 7.3.2021  13:40

Solidní produkční kvality a zábavný námět v pozadí jednoduché love story, slibující spoustu potencionálních vtípků a gagů, které zůstanou ale víceméně nenaplněny. Murphyho, který tu hraje jak hlavní tak i několik vedlejších rolí, je tu víc něž dost.

• 14.2.2021  13:28

Oceňuji výborný casting a jeho nasazení, jinak pro někoho kdo o tomhle tématu moc neví je to velká nuda. Podle pomalu narůstající neklidné atmosféry jsem trochu čekal na nějaký Tarantinovský zvrat, kdy konečně "shit hits the fan" a probudí mě z mírné letargie, a ono nic.

• 14.2.2021  13:13
    Striptérka (1986)

Asi to mohl být zajímavý pohled do minulosti, kdyby k tomu přistupovali víc jako k dokumentu než k filmu, když drtivá většina scén je pouze vize tvůrců než skutečnost. Navíc obrazová kvalita některých vystoupení je doslova otřesná (VHS má oproti tomu vysoká rozlišení).

• 13.2.2021  19:51
    The Gymkhana Files (TV seriál) (2018)

Divím se že tady není víc hodnocení, protože tohle není vůbec špatné a pro fandu motorsportu příjemné zpestření. Ať už si o Blockovi a jeho eskapádách myslíte co chcete, tohle by vám mohlo pomoct si utříbit názor. Pro mě dokument rozhodně zajímavější než samotná Gymkhana videa. Slabší čtyřka.

• 9.2.2021  20:40
    Bosch - Série 2 (série) (2016)

Znovu poctivě natočená a pomalu odsýpající detektivka s nebývale sympatickým Welliverem v roli detektiva Bosche. Nebál bych se říct, že o dost lepší než první série s výbornou hlavní i vedlejší zápletkou. Asi bych si jen postěžoval na absenci českých titulek na Amazon Prime, protože se tady dost rychle mluví a dost často je v tom i dialekt (policejní, lokální), takže se v tom občas ztratím. Na další sezóny se těším každopádně.

• 9.2.2021  20:28
    The Terror - Série 1 (série) (2018)

Plíživá a pomalu budovaná silná atmosféra, skvěle napsané postavy, zajímavý příběh a hvězdný casting. První sezóna The Terror je seriálová perla, zručně natočená a nekompromisně návyková.Hodně mi to sedlo i díky historickému zasazení v 19. století a mrazivé Arktidě. Navíc, ačkoliv téměř vůbec nečtu klasické knihy, do téhle předlohy bych se s chutí pustil.

• 24.1.2021  12:17
    CERN (TV film) (2013)

Série záběrů z jednotlivých částí CERNu postrádající jakýkoliv komentář, sem tam proložené postřehy několika různých vědců či zaměstnanců. Máme možnost se podívat na nevídaně komplexní zařízení, ale nikdo nám o nich nic nepoví a nepřiřadí jim kontext. Za mě neuvěřitelné promarněná příležitost.

• 17.1.2021  18:47

Cohenův Borat už jen tak nikoho nenapálí, jeho scénky a gagy už nejsou tak uvěřitelné a působí strojeně. Ale jeho humor, cit pro správné načasování a jeho schopnost nebojácně tnout do živého tu stále jsou, a do jisté míry stále fungují a baví. I s přihlédnutím k tomu, že jeho satira nemá žádnou konkurenci.

• 16.1.2021  22:10
    7500 (2019)

Realisticky působící a silně atmosférický thriller. Příběh je sice fiktivní, nicméně hodně inspirovaný skutečnými únosy letadel. Je škoda toho malého rozpočtu, protože pár těch venkovních záběrů by tomu prospělo, je to nicméně dobře napsané, napětí rovnoměrně dávkované a Joseph Gordon-Levitt je fantastický. Navíc úvodní vzletová sekvence je jedna z nejautentičtějších, jaké se ve filmu kdy objevila, a taky velká lahůdka pro fanoušky létání.

• 12.1.2021  19:21

Stejně poutavé a skvěle dramaticky vypointované jako první sezóna s tím, že v téhle máme konečně všechny týmy, včetně těch největších. Navíc sezóna 2019 byla nabitá dramatickými momenty, takže je to našlapané k prasknutí. Skvělé!

• 12.1.2021  19:12
    Nezvaná (2009)

No nevím, chybí mi tam zručnost a cit k žánru. Tohle nebylo ani strašidelné, ani originální, a závěrečné vyústění rádoby šokující a trapné. Díky krásné Emily se alespoň bylo na co dívat, ale jinak zklamání.

• 10.1.2021  14:48
    Pán tygrů (TV seriál) (2020)

Tiger King je tak bizarní podívaná, že se od ní nedokážete odtrhnout s očekáváním toho, co šíleného se ještě může stát. Dost by tomu prospěl razantní prostřih, protože některé díly jsou vyloženě slabé a obsahově naředěné. A osmá epizoda by měla být uvedena samostatně jako bonusová, tohle je trochu matoucí.

• 8.1.2021  18:01
    Disturbia (2007)

Od doby co jsem to viděl naposled to už malinko zestárlo (cirka 2010). Je tu pár hloupostí, a film se nevyhýbá i několika klišé momentům, nicméně je to kvalitně natočené a více než dobře obsazené a pořád se na to dobře kouká.

• 8.1.2021  17:51
    Diana osobně (TV film) (2017)

Asi bych byl daleko víc šokovaný, kdybych to neviděl až po 4. sezóně The Crown. Tvůrcům seriálu tleskám, jak věrně a do jisté míry pravdivě se jim podařilo tenhle vztah zachytit. Kombinace utajených výpovědí princezny Diany, popisující její útrapy, strasti a radosti, spolu se skutečnými záběry všudypřítomných kamer a fotografů, je opravdu velmi silná.

• 6.1.2021  00:08

Na můj vkus příliš zamyšlené, zaměřené na Neilovi pocity, úplně se to odprošťuje od jakýchkoliv technických aspektů, a tak jeho dlouhou cestu k projektu Apollo vidíme pouze z jeho perspektivy, jiné postavy, vyjma jeho ženy, jsou tu vedlejší a nepodstatné. Rozhodně zajímavý přístup, který mě ale tolik neoslovil. Zbytečně moc se to opírá o zármutek ze smrti jeho dcery, a jeho truchlení nás provází celý film. Upřímně, nesedlo mi ani obsazení, ba ani jednoduchý, stále se opakující, hudební motiv. PS: Obrazová kvalita na Neflixu byla žalostná, nicméně nejsem si jist jestli to nebyl záměr.

• 5.1.2021  20:28
    Hush (2016)

Asi by to šlo i líp, ale z toho evidentně malého rozpočtu vytřískali maximum. Sympatická hlavní hrdinka a její postižení do toho přidává kus originality, záporák ale není úplně ideálně obsazen a jeho postava mohla být zajímavěji napsaná. Opatrná spokojenost!

• 3.1.2021  15:54
    Vlastníci (2019)

Skvěle napsaná a krasně obsazená konverzační komedie, která ale místy zbytečně moc tlačí na pilu a za mě má trochu nejasný/nedovysvětlený závěr.

• 3.1.2021  00:48

Dost šílená podívaná, a film kde je možné opravdu všechno. Spousta hudebních hvězd překvapí slušnými hudebními vystoupeními, a sem tam to i pobaví, jinak to ale vyžaduje hodně specifické rozpoložení.

• 2.1.2021  00:02

Příjemná a milá romantická jednohubka s neodolatelnou Amy Adams, a špetkou voňavého irského venkova. Závěr je trošičku kyselejší, nicméně výsledek je chutný.

• 1.1.2021  19:21
    Koruna - Série 4 (série) (2020)

Opravdu vyjímečné téměř ve všem. Obě nové postavy, které tuhle sérii obohatili jsou výtečně obsazené a fantasticky zahrané, no a pak tu máme ten, až by se téměř dalo říct, dokonalý standart, zahrnující skvěle napsaný scénář, nekompromisní výpravu a hudbu, a jasnou, a bezchybně provedenou tvůrčí vizi. Dokonce jsem si i zvykl a oblíbil královnu Olivie Colman, a bavili mě všechny episody s tím, že ta devátá byla masterpiece.

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35