Mosty (2022)

Minimalistický scénář, velmi umně a realisticky pojaté. Dokáže se zarýt pod kůži a s těch několik scén co tu jsou, jsou některé opravdu silné. Skvělá Lawrence! Možná na to jen chce mit trochu náladu. Tři až čtyři.

Silo - Season 1 (2023) (série)

Mám problém s uvěřitelností světa, kde spousta věcí nedává smysl, a seriál pokládá hodně otázek a nedává na ně téměř žádné odpovědi. A je to tedy hodně utahané, kromě toho začátku se to strašně vleče. Casting snad vyjma herecky dřevěného Commona je solidní až výtečný (Ferguson, Jones, Oyelowo). Slabší 4 se zvědavým očekáváním další sezóny.

Servant - Season 2 (2021) (série)

Pořád velmi dobré a řemeslně na úrovni, i když to příběhově trochu trčí na místě. Baví mě mě hodně obsazení, a to včetně Ruperta Grinta, kterému ta role sedne jako ulitá. Jo a postava strejdy Goerge nemá chybu :)

Clarksonova farma - Série 2 (2023) (série)

Bál jsem se, že se tématicky v první sezóně vyčerpali, no a bál jsem se zbytečně. Druhá sezóna je snad ještě lepší než ta první. Velmi návyková a neskutečně feel good.

Clarksonova farma - Série 1 (2021) (série)

Chtěl jsem to jen zkusit, a nakonec jsem se od toho nemohl odtrhnout! Skvěle uchopené, všechny postavy jsou každý svým způsobem unikátní a nepostradatelní, ale snadno si je oblíbíte a fandíte jim. Což platí i pro samotného Clarksona, který upřímně nebyl můj nejoblíbenější v Top Gearu, ale tady musím uznat jeho schopnost bavit, a říct ve správný moment to správné slovo.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Tři a půl hodiny silně sžírající studium bezpáteřních šmejdů, kteří prostě nemají nikdy dost, neštítí se vůbec ničeho a ospravedlňují se velkými slovy z bible. Dokud se to naštěstí nakonec neobrátí a zasvitne světlo naděje. Je to nepochybně režisérsky, herecky i technicky brilantní podívaná, která ale opravdu není k divákovi moc vstřícná, a svojí sžíravou, nepříjemnou atmosférou, se dokáže zarýt pod kůži.

Třináct životů (2022)

Skvěle uchopené a natočené, neskutečně přirozené a bez zbytečných příkras. Ron Howard skládá filmovou poctu všem, kteří se na této záchranné operaci podíleli, a dělá to tak, jak by se tomu jakýkoliv dokument nikdy nepřiblížil. Nesmírně silné a emotivní!

The Covenant (2023)

První třetina mě musím říct přikovala k sedačce, ale od té záchrany se to degradovalo až na průměrnou americkou rutinu s nemalou dávkou faktických chyb. Finální bitka je víceméně zklamání. Ritchie se nedokáže dostat svým postavám pod kůži, ačkoliv se o to na začátku snaží, a výsledkem je taková nemastná, neslaná pocta afgánským tlumočníkům.

Rychle a zběsile 10 (2023)

Pane jo! Naposled jsem viděl šestý díl, a už tam jsem nevěřícně kroutil hlavou, a nemohl jsem pobrat, kam až se to od prvního dílu dostalo. No, po shlédnutí tohohle peklíčka musím říct, že tahle série klesla na naprosté dno. Čirý nevkus a zoufalství. Obávám se že dokud z toho budou téct peníze, bude to tady zasírat filmovej svět ještě dlouho.

Letos Vánoce nebudou (2014)

Tak tohle je velký špatný, bez vánoční atmosféry a bez vkusu. Těsně před koncem se to vydá pro mně  naprosto bizarním směrem... a nestojí to za shlédnutí ani kvůli Robinu Williamsovi. Velmi slabé dvě.