Rychle a zběsile 10 (2023)

Pane jo! Naposled jsem viděl šestý díl, a už tam jsem nevěřícně kroutil hlavou, a nemohl jsem pobrat, kam až se to od prvního dílu dostalo. No, po shlédnutí tohohle peklíčka musím říct, že tahle série klesla na naprosté dno. Čirý nevkus a zoufalství. Obávám se že dokud z toho budou téct peníze, bude to tady zasírat filmovej svět ještě dlouho.

Letos Vánoce nebudou (2014)

Tak tohle je velký špatný, bez vánoční atmosféry a bez vkusu. Těsně před koncem se to vydá pro mně  naprosto bizarním směrem... a nestojí to za shlédnutí ani kvůli Robinu Williamsovi. Velmi slabé dvě.

Šílená noc (2022)

Ma to své světlé momenty, především první třetina je slibná, pak to ale čím dál častěji začne zabředávat do béčkovosti, což je asi pro Wirkolu typické. David Harbour to posouvá o třídu výš. Slabé tři.

Andor - Season 1 (2022) (série)

Tak tady Disney vůbec nešetřil, a je to opravdu vidět. Skvěle napsané, realistické a uvěřitelné, se spoustou zajímavých postav, navíc výtečně obsazených. Postava Diega Luny není v této sezóně zrovna sympatická postava, naopak ve mně často vyvolával antipatie, a nechápal jsem jeho důležitost v celém příběhu. To však bylo nakonec evidentně záměrem tvůrců, a to si zaslouží poklonu. Vysoce kvalitní podívaná s dechberoucími efekty a výpravou (a že jich není málo), a s nemalou dávkou nezapomenutelných scén. Fantastický!

Bez jištění na El Capitan (2018)

O malinko slabší než u podobného 14 peaks, nicméně neméně úctyhodný, neuvěřitelný výkon naštěstí s dobrým koncem. Klobouk dolů!

Můj bratranec Vinny (1992)

Místy docela zábavné, ale nemůžu se přenést přes to, jak se z Vinnyho, který se chová na začátku jako vidlák který nemá o právu ani ponětí, stane za pár dní právnické eso. Nedává mi to smysl, zvlášť když je to celé postavené na jeho postavě. Jinak Marisa Tomei je neodolatelná! Slabší tři.

Noční rande (2010)

Spousta kvalitních herců v malých rolích potěšilo, a sem tam se člověk i zasměje, průměrnost z toho ale čiší na sto honů, a je to hlavně znát na nezáživném scénáři, bez nápadu a se spoustou nelogických momentů.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Newman a Redford patří bezpochyby mezi nejlepší filmové duo všech dob, o tom ostatním ale příliš pozitivního říct nemůžu. Nesedí mi způsob vyprávění a jeho rádoby poetika, decentní zakončení ale cením.

Holka na roztrhání (2002)

Děj sice prosťoučký, ale má to celkem chytlavej vibe pozdních devadesátek, Reese to opravdu sekne a má to velice uspokojivej casting. Za mě ok.

Spolujízda (2019)

První polovina docela zábavné se slušnými gagy, ta druhá se ale drží v zajetých kolejích a ničím nepřekvapí. Mezi ústřední dvojkou to ale docela funguje, takže mírná spokojenost.