Charlieho andílci (2000)

Je to teda samozřejmě blbost, ale díky třem atraktivním protagonistkám se to dá celkem příjemně snést. Lucy Liu, Drew Barrymore a Cameron Diaz ... na to by se asi dalo chvíli koukat, i kdyby jen tak chodili sem a tam. Ale to ani náhodou! Ony předvádějí kung-fu, jezdí v rychlých autech, šplhají, bojují ... Za atraktivní herečky, za to že si to ani na nic jiného nehraje a není to vyloženě debilní dávám maximální počet bodů, který si pro kategorii "akční komedie" dovedu představit. PS: Dodatečně si uvědomuji kung-fu nemrtvých myslivců v Choking Hazard, což je asi díky této scéně také akční komedie, které jsem ocenil ****.

Elisa (1995)

Vanessa Paradis je úchvatná, Gérard Depardieu je výborný; škoda že scénárista a režisér nedosáhli jejich kvalit. Sem tam nějaké ostřejší slovo z úst Vanessy Paradis krásně kontrastuje s její andělskou tváří a přináší tak jedno z mála vzrušení filmu. Díky dvěma hlavním protagonistům se na to koukat dá, ale žádná sláva to není. Tak 60%.

Jerry Maguire (1996)

Kritika bezohlednosti showbyznysu vyprodukovaná v samotném lůně showbyznysu a za účasti jeho největších hvězd je pro mě opravdu těžko skousnutelné sousto. A zbytek je celkem podprůměrné dílko žánru "romantický / komedie / drama". Jak Cameron Crowe, tak Tom Cruise tady akorát plýtvají svým talentem.

Hlava-22 (1970)

Filmové zpracování Hlavy XXII. (Joseph Heller) byl určitě nevděčný úkol. Jedna z nejkultovnějších knih vůbec, plná svérázných postaviček a nepřekonatelného humoru, po jejímž dočtení vám ale spíše mrazí. Filmová adaptace ale vyšla téměř na 100%. Casting hlavního hrdiny bych si nedovedl představit lepší! Filmové zpracování pracuje s humorem velmi opatrně a více se věnuje zvrácené absurdnosti válečné mašinérie, kdy lidský život má minimální hodnotu, zato se otevírají neuvěřitelné příležitosti jak vydělat prachy. A samozřejmě se věnuje ústřednímu motivu, samotné Hlavě XXII., byrokratickému předpisu, který vlastní kontradikcí brání úniku z nesvobody... Jedině trochu pochybuji, že film může plně pobrat ten, kdo nečetl knihu. Je to vlastně jakýsi "výběr scén". Jelikož jsem knihu četl asi 5x tento problém nemám, ale dovedu si představit, že pro toho kdo nečetl, může být trochu hádankou.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Tak snad jedině, že ta Angelina Jolie vypadá fakt dobře ... jinak pokus o Indiana Jonese v sukních (resp. v přiléhavých šortkách) se nepovedl.

Cesta do Indie (1998) (TV film)

Dokument, který mě opravdu hodně chytil za srdce! Ač je to celé nesmírně dlouhé, seděl jsem snad bez pohnutí a po skončení jsem se cítil, jak kdybych si pár týdnů v kuse četl knížky někde v Dobré čajovně. Pokud máte jenom trochu slabost pro východní filozofie, určitě doporučuji.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Film, který už jsem viděl alespoň 7x, poprvé asi v 6 letech a pořád mě nenudí a vždycky se znovu pobavím. Velká legrace, ale zároveň zvláštní poetika a tajemno. Vychytané do každého detailu, vtip skoro v každém záběru a dialogu, přitom poměrně inteligentní humor. Zajímavé je, že film je oblíbený, srozumitelný a akceptovatelný pro velmi široké auditorium, v podstatě neznám asi nikoho, koho by to otravovalo.

V žáru královské lásky (1990)

Dávám body za odvahu pustit se do Ladislava Klímy a za pokus jít na to nekonvenčně. Ale výsledek je tristní, z ústředního tématu románu Utrpení knížete Sternenhocha - a sice filozofie voluntarizmu - nezůstalo vůbec nic, jen bizarní blouznění, které ve filmu postrádá smysl ... No LK si bude muset na svoji popularizaci filmovým žánrem ještě počkat a je otázka, je-li to vůbec možné zfilmovat...

Roming (2007)

Šel jsme na to s velkými obavami ... a odcházel jsem spokojený. Kdo čekal klasickou komedii, ten se asi zklamal. Výborný nápad (cikánský král, který tajně pracuje, protože přiznat, že pracuje je společensky neúnosné ....a celý ten cikánský epos), který se možná nepodařilo úplně 100% vytěžit, ale já jsem ve filmu našel spoustu jiných předností. Četl jsem kritiku, která režisérovi vyčítala, že se nedokázal rozhodnout, jestli chce točit komedii, nebo vážněji míněný film o problematice romského etnika. A právě to se mi na filmu velmi líbí. Myslím, že se to podařilo docela dobře skloubit dohromady. Emir Kosturica přece dělá totéž! A právě jeho film Černá kočka, bílý kocour mi Roming v něčem pocitově připomněl. Důležitou součástí filmu je určitě i hudba, lokace ... Je to prostě trochu balkán a chce to do toho jít srdcem a nešťourat se dílčích nedokonalostech scénáře. Neštěstím filmu je určitě marketingová kampaň a možná i název, které asi způsobily, že na film vyrazila spousta lidí, kerým se líbit nemůže a ty kterým by se možná líbil zůstali doma. Dá se to napravit zapůjčením DVD; otevřete si k tomu lahvinku dobrého červeného!

Návštěvníci (1983) (seriál)

Když občas zahlédnu nějaký ten současný seriál, tak pochopím, že Návštěvníci byli úplně super. Vtipný a nápaditý scénář, dobré postavy, slušná produkce, žádná nastavovaná kaše. Pár věcí určitě proniklo do lidové slovesnosti, určitě minimálně jedné generace. Nedávno mi někdo vysvětloval, že ten dort vypadal jako takové Amarouny. ...Asi pozdrav!