L. A. - Přísně tajné (1997)

Vynikající thriller / detektivka, která vyžaduje 138 minut soustředěné pozornosti. Plejáda skvělých herců pod taktovkou výborného režiséra rozehrává děj plný zvratů a překvapení. Jakmile na chvilku nedáváte pozor, už netušíte co, proč, jak ... Po umělecké stránce sice nic nového či objevného, ale jistě mistrovský kousek detektivního žánru. Navíc výborně vytvořená atmosféra L.A. 50. let.

Jen blázni spěchají (1997)

Pokud od filmu čekáte byť jen trochu hloubky či intelektuální potravy, tak tento film to rozhodně není. Tisíckrát obehrané téma, tentokrát v americkém kabátě. Ani Salma Hayek nedokázala dát filmu jiskru. Mattthew Perry se celý film úporně snaží o vtip, ale bohužel, nedočkáte se. Slabá 2.

Psí vojáci (2002)

Určitě to není první liga, ale je to docela napínavá podívaná, příjemná oddechovka. Dávám 3, ale je to spíše 3,5. Škoda několika nelogičností a nedůsledností (doteď nevím, jak to bylo s tou smrtelností vlků), ale zase na druhou stranu i díky tomu to je docela napínavé, neboť fakt nevíte jaké zvraty je scénárista schopen přichystat.

Šimon a Matouš (1975)

Úplná klasika podruhé. Vlastně všechny tyhle filmy jsou víceméně stejné, na nic si nehrají, ale jsou zábavné. Vždycky se objeví nějaký nový maličký vtípek, který pobaví. Nabyté skvělými vtipy a vtípky, z nichž některé objevuji až při několikátém zhlédnutí. Klasika je fackování s Biblý v podpaží ... Výborná konverzace: "Psaní z Říma."; "Od koho je?"; "Od kúrie!"; "Ty jí znáš?"....

Dovolená s Andělem (1952)

Když jsem byl malý, tak se mi to líbilo ... ale když na to koukám teď, vidím, že je to asi nejhustší komunistická agitka z 50. let. Že jsou tam alespoň někteří slušní herci a sem tam vtipná replika, dávám alespoň 1.

Anděl na horách (1955)

Oproti Dovolené s Andělem, už je to méně komunistická agitka ... a více z dnešního pohledu takový běžný "film pro pamětníky".

Mexičan (2001)

Do konce filmu mě udrželi dvě věci: jednak to, že jsem seděl uprostřed řady a to, že jsem stále nemohl uvěřit, že se to přece jenom nakonec alespoň trochu nezlepší. Nezlepšilo. Myslel bych si, že Brad Pitt a Julia Roberts pokud nemají vlastní rozum, mají alespoň nějakého agenta, který jim dokáže zabránit v účasti na takové ubohosti. Žalostné!

Po čem ženy touží (2000)

Na první pohled je to klasiká holywoodská volovina žánru "romantická komedie". Jenomže ten námět není úplně špatný a dává dostatek prostoru pro přirozený humor a vtipné situace. Myslím, že se z toho dalo vytěžit ještě více, ale není to špatné. Co však na filmu oceňuji je velmi kvalitní zpracování prostředí. Hlavní hrdina pracuje jako kreativní ředitel velké reklamní agentury. A američtí tvůrci se na rozdíl od českých, kteří se tohoto prostředí také několikrát dotkli, obtěžovali skutečně do hloubky nastudovat, jak agentura funguje, kdo je kdo a čím se vlastně zabývá. Ve filmu je prezentována strategie značky "Nike for women". Prezentace je skutečnou prezentací, skutečné strategie, která je mimochodem jednou z nejúspěšnějších marketingových strategií v historii. A to čím hlavní hrdina díky své dočasně nabyté anomální schopnosti prochází je přesně to, čemu se odborně říká "insight mining". Takže film doporučuji téměř jako "povinnou četbu" pro každého kdo se zabývá marketingem a marketingovou komunikací. Zpátky k filmu - jiné hlubší intelektuální kvality v něm asi možno hledat není, nevybočuje z klasického mainstreamu, ale zase nepřekračuje hranice vkusu. Takže příjemný, oddechový film.

Výstřely na Broadwayi (1994)

Opět námět, který nikdo jiný než WA nevymyslí a který poskytuje nekonečné možnosti pro vtipné situace a dialogy. Vynikající komedie, která funguje od začátku do konce. Pokud máte rádi humor WA, tak vás tento film naplní radostí a okouzlí vtipem. Celý druhý den jsem se usmíval jako po dobrém špeku a dodnes mám úsměv na tváři, kdykoliv si vzpomenu na ústřední zápletku filmu...

Všichni říkají: Miluji tě (1996)

Obecně muzikály absolutně nesnáším, ale tohle je rozhodně výjimka. Ono se tam ale ani moc nezpívá... Určitě jedna z nejlepších věcí od Woodyho Allena. Opět si kladu otázku, jak je možné, že ten chlap každý rok vymyslí opravdu originální scénář, respektive několik vynikajících, originálních nápadů, které udělají vtipný film. Jenom několik dílčích motivů: Newyorští bohatí liberální intelektuálové (vynikající Alan Alda a Goldie Hawn) mají syna, který je mladý konzervativec... a jejich dcera se spustí s trestancem...; WA sám v roli muže, který má možnost odposlouchávat psycho-analytické seance své vyvolené, aby nabyté znalosti náležitě zneužil ....Vtipné dialogy: "...přineste mi gumu, budu měnit závěť..." (liberální otec Alan Alda poté co jeho náctiletý syn, mladý konzervativec, obhajuje u večeře právo na modlitbu a nošení zbraně....). Celkově velmi vtipné, svižné, plné hereckých hvězd, které ale neruší, myslím že přístupné i pro ty, kteří jinak WA úplně nemilují.