Horší než smrt (2007)

Super britská komedie. Strýček Alfie dokonalej. Žádná přehnaná intelektuálnost, je to i dost předvídatelný ale celou dobu jsem se perfektně bavil.

Smrtonosná past (1988)

Legendarni akcnarna. John McClane je prototyp ostryho policajta. Hans Gruber je zase naprosto dokonalej hajzl :D Hlasky obou jsou nesmrtelny. Celej film je proste moje srdcovka. Videl jsem to asi milionkrat, ale vzdy se rad podivam znovu :)

Fakjů pane učiteli (2013)

Vyborna jednoducha komedie, ktera si vubec na nic nehraje. Urcite si ji dam nekdy znovu.

Kleopatra (1963)

Dokonalost! Po asi patnácti letech jsem se na film podíval a jsem unešen. Tenkrát sakra uměli dělat velkofilmy. Ani CGI na to nepotřebovali.

Nymfomanka, část I. (2013)

Z mého úhlu pohledu to byl perfektní film plný hodně zajímavých myšlenek. Co se stěžování si lidí na pornografii, tak si myslím, že jsou jenom moc úzkoprsí. V celém filmu všeho všudy tak 5 minut nějakých tvrdších scén z toho porno fakt nedělá a ani film na nich nestojí. Každopádně kdysi jsem si říkal, že mít doma nymfomanku musí být super... teď už si to neříkám :-D A La Beouf byl perfektní! Tehle chlapík je mi čím dál tím víc sympatičtější když nehraje teenagera s robotama ale vrhá se na hodně vážné role. Druhý díl pak pokračuje v zajetém. Dal jsem je oba hned po sobě s tím, že jsem se díval na režisérské verze. Dvojka je tedy drobet tvrdší a o mnoho nechutnější. Nedoporučoval bych to moc citlivějším povahám protože minimálně jedna scéna byla nechutná dost i na mě. To ale nijak neubírá na kvalitě a odvaze filmu.

Interstellar (2014)

Naprostý masterpiece. Domnívám se, že jestli tento film odkudsi vidí Kubrick s A.C. Clarkem, tak oba nadšeně tleskaji. Rozhodně nelze říct, že by Interstellar překonal Vesmírnou odyseu, ale je jejím absolutně důstojným nástupcem. Nástupcem s hodně podobnou myšlenkou, který je ale stvárněn trochu stravitelnější formou tak aby ho byl schopný překousnout i dnešní divák. V budoucnosti až se bude psát historie science fiction, tak 2001 A space odyssey a Interstellar budou stát vedle sebe jako legendy!

Enderova hra (2013)

Mě to vůbec nebavilo. A to jsem hodně zapálenej scifista.

Gravitace (2013)

Jsem obrovským fanouškem kosmonautiky. Proto pravděpodobně jedinému filmu, který ji ukazuje tak jak přibližně opravdu vypadá, nemůžu dát méně než 4 hvězdičky. Dám jich ale 5, protože si myslím, že i po filmové stránce je to zpracované perfektně. O efektech ani nemá cenu mluvit. Přesně takhle jsem si to představoval, když film ohlásili. Dokonalé vizuální orgie pro vesmírofila povinnost. Dokonce i tu hromadu technických nesmyslností naprosto s klidem odpustím. Je to film určený pro zábavu a ne dokument o tom na jakých orbitách jsou jednotlivé stanice :)

Kapitán Phillips (2013)

Hodně se mi to líbilo. Především Barkhad Abdi mě dostal tak úžasným stvárněním záporáka tak, že jsem ho občas měl rád, nebo ho litoval. Prostě chytrej kluk, kterej měl tu smůlu se narodit na špatnym místě. No a Hanks prostě klasika... Na konci jsem mu ten šok opravdu věřil!