Sonic Youth - Death Valley '69 (1986) (hudební videoklip)

Kratký snímek, resp. video ke skladbě SONIC YOUTH. Kern se zde postaral i pár gore efektů a členové SY tu vystupují i mimo záběry z pódia. Bezdějový snímek poukazuje na počáteční prvky násilí (zbraně) a následky (těla s ustřelenou hlavou) a nechybí ani násilí páchané vyšší mocí (tvrdé rozhánění demonstrace). Alespoň bych to tak řekl ... Fanoušci Sonic Youth si samozřejmě přihodí nějakou tu hvězdičku navrch.

Afrika (1999)

Nemám slov. Modelka se vybourá poblíž silnice a zmatená se pak ztratí v poušti, kde hledá pomoc, jí červy, vaří si maso z kobry ... Bravo!

Zombi 2 (1979)

Pomalý, ale atmosferický rozjezd, který je zakončen sympatickým krvavým masakrem v italském podání. Fulci me ještě nikdy dřív tolik nebavil. A to nemluvím o scéně zombie vs. žralok. Nahá a samozřejmě hezky vybavená potapečka je napadená zombíkem (neptejte se mě jak se dostal na dno moře), kterého následně inzultuje žralok. Vpodstatě poetika.

Pan Rosnička (2005)

WEATHER MAN na mě zapůsobil silným dojmem teprve až zpětne, nikoliv v průběhu konzumace. Cage tu výtečně hraje zlomeného rozvedeného chlapíka a zároveň úspěšného "rosničkáře" Davida Spritze. Jeho syn se schází s gayem středního věku, jeho dcera je obtloustlá bestie, jeho ex-manželka se se žení s odporným chlapíkem, kterého David přezdívá "Dildo" a jeho otec, od kterého se nikdy nedočkal úznání, umírá a chystá se jeho živoucí pohřeb. A mezím tím vším přichází nabídka na práci v HELLO AMERICA, kterou David nezíská, pokud nenajde sám sebe a zároveň nenastolí rovnováhu na poli své rodiny. Vpodstatě nic nového pod sluncem a zároveň hezky zpracováná myšlenka, která je pro obyčejného diváka možná o něco přístupnější než jak můžeme znát z LEDOVÉ BOUŘE nebo AMERICKÉ KRÁSY. Zbožňuju scénu kdy Cage střílí na strom (jedním z motivů snímku je lukostřelba, která hlavnímu hrdinovy přinese klid), aby pak následně spatřil Dilda a zamířil i na něj.

Příliš hlučná samota (1994)

Knihu jsem nečetl, ale myslím že nebudu moc daleko od pravdy, když prohlásím, že tahle francouzská adaptace PŘÍLIŠ HLUČNÉ SAMOTY je fraška. Špatná režie, špatná hudba, nevhodná, trošku depresivnější atmosféra která se tváří jako nevydařená vykrádačka DELIKATES. Říkám to asi poprvé v životě, ale kdyby to byl český film, byl by to nejspíš i HEZKÝ FILM. V podání Véry Caïs je to jen nezdařené cosi, které v tomto případě mělo zůstat nejspíš jen svázané v deskách knihy.

Dokonalý trik (2006)

Dvě třetiny celkové pointy velice lehce odhalíte už v průběhu první poloviny snímku, ale přesto si THE PRESTIGE ponechá dokonalou atmosféru, výtečné herecké výkony, zpracování a několik nezapomenutelných momentů. David Bowie je navíc jako vynálezce Tesla přímo dokonalý. Kdyby pointa byla víc skrytá, rozhodně by si snímek zasloužil plné hodnocení.

Štvanec (2003)

Léta 90tá byla pro Friedkina (až na výjimku 12ti ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ) plná průserů a průměrů, ale se ŠTVANCEM se vrátil v plné formě. Zarostlý stopař T.L. Jones tu má jednu ze svých nejlepších roli (daleko za Uprchlíkem), Friedkinova režie je chladná, ale zatraceně profesionální. "Když se do dvou dnů nevrátím, sem mrtvej ..." A pak už následuje jen série choreograficky úžasných bitek (daleko za nudným asijským stylem), které mě vytřely zrak. Parádní! A navíc krásně nasnímaná příroda. Aaaaa ...

Natural Knockers 6 (2006)

Pro fanoušky "big boobs" zásadní podívaná. Což sem i já, ale odporný herce (nikoliv herečky) vždycky dávám jen hodně těžko. Každopádně parádních velkých koz se tu dočkáte habaděj. "Ježiš, jak je to velký?" "90 Gééééé." "Woooow, a kdy ti to takhle začlo růst?"

Červi (1975)

Něco hodně nechutnýho (jako slimák a něco) napadá obyvatele patnáctipatráku Skyliner. Ti pak maji neustálou potřebu soloužit nebo napadat stejné pohlaví. Cronenberg reaguje na vlnu zombie filmů, ale po svém. SHIVERS má dokonale budovanou a poutavou atmosféru, ale něco málo mu chybí. Je to onen znějisťující prvek, který by Cronenberg o pár let dokázal vyšponovat na maximum.

Krystal Method (2004)

Vivid produkce je znát a Justin Sterling je nadmíru talentovaný režisér. Jemná retro atmosféra, technicky skvělé a parádní herci.