• Krátkometrážní

Smlouva s ďáblem (2000)

Harold Ramis, okrem toho, že bol jedným z členov teamu „Krotiteľov duchov“, je aj pomerne úspešný režisér. U mňa zatiaľ najviac zabodoval snímkom „Na Hromnice o den více“. Ale mám rád aj túto jeho „Zmluvu s diablom“. Nenáročná, mysteriózna komédia, v ktorej veľmi dobre stvárnil hlavnú mužskú úlohu Brendan Fraser. Zahral si tu nepriebojného dobráka Elliota, ktorý neuvážene podpíše kontrakt s všemocnou sexi diablicou. Tú zahrala Liz Hurley. Jeho priania sa mu síce vyplnia, ale zakaždým to pre neho skončí katastrofou. Nech si želá hoci čo, vždy sa to obráti proti nemu. „Zmluva s diablom“ nikdy nie je výhodný kšeft. ***

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

„Za úsvitu“ - ďalší výborný film z detektívnej série kriminálnych prípadov inšpektora los angeleskej polície Columba. Tento krát ho vyšetrovanie vraždy zavedie medzi mladých kadetov prísnej vojenskej akadémie. Na istý čas sa stane jedným z nich. Vyšetrovanie totiž vedie priamo na školskej, internátnej pôde. Tam najlepšie dokáže pospájať nitky, ktoré ho dovedú ku páchateľovi úkladnej vraždy. Plukovník Rumfort vs. Poručík Columbo. ****

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

"Harry Potter a väzeň z Azkabanu", v poradí tretí snímok z rozsiahleho príbehu o mladom, anglickom čarodejovi. Filmová séria slávneho románu anglickej spisovateľky Joanne Rowlingovej pokračuje ďalej. Táto časť je pre mňa tou najlepšou. Videl som ju už asi pätnásť krát a ešte stále ma baví. A to nie len to stránke filmových trikov, kamery a réžie, ale i po tej dejovej. Scenár sa zahráva s pohybom postáv v časopriestore a to sa mi veľmi páči. Má to výborný nápad, ktorý doržuje logiku, obsahuje dostatok napätia a miestami aj trocha postraší. Najlepší Harry Potter. *****

Mistr zázraků (2000)

Už som videl viacero filmových spracovaní Nového Zákona. Príbeh života, činov a smrti Ježiša Krista, nášho Pána, je vďačnou inšpiráciou pre filmárov. V roku 2000 sa tejto tradičnej témy chopili aj ľudia z Ruska; konkrétne nie moc známy režisér Stanislav Sokolov. Podarilo sa mu natočiť výborný, vizuálne veľmi zaujímavý snímok s nápaditými, kombinovanými animáciami. Pričom samotný dej zostáva verne podobný biblickej predlohe. „Majster zázrakov“ určite poteší všetkých kresťanov a verím tomu, že aj väčšinu milovníkov kreatívnej filmovej tvorby. ****

Inkognito (2003) (pořad) odpad!

Touto zábavnou show odštartoval svoju pochybnú televíznu kariéru Vlado Voštinár. Už vtedy som si hovoril, že kde vyhrabali takého upoteného blbečka. Jeho štýl moderovania je niečo, čo ma dokáže vyprovokovať takmer až k agresii. Tento nemožný chlap a jeho vyjadrovanie je ukážkou moderátorskej primitivity. Nechcem byť nijak osobný, možno že je Vlado v súkromnom živote fajn týpek, ale keď ho vidím na televíznej obrazovke, tak to vždy musím prepnúť na iný kanál. Presne tak to bývalo aj vdety, keď robil sprievodcu zábavnou reláciou "Inkognito". VV odpad!

Riskni milión! (2012) (pořad) odpad!

"Riskni milión!". Ničím výnimočná súťažná, televízna show akých tu už bolo neúrekom. Chvíľu divákov pobaví a potom rýchlo zmizne z obrazoviek. Taká obyčajná, nič moc relácia. No ale ten moderátor! To je niečo otrasné. Vlado Voštinár mi je tak strašne nesympatický, že sa naňho ani pozerať nemôžem. Slizký, mrzký chlap, ktorý kladie samé hlúpe otázky a vedie dialóg s ľuďmi takým spôsobom, že mám chuť ho zdrapiť za límec a poriadne s ním zatriasť, nech sa prebere. On si vôbec neuvedomuje aký je nemožný a trapný. Voštinár je odpad!

Ženy na cestách (2010) (pořad) odpad!

Zlatuše a Adéla. Čo to je? Nestačím sa čudovať. Koho napadlo poslať do sveta dve škaredé, prestarnuté, nahlúplne husy a točiť s nimi cestopisný, dokumetárny seriál? Destinácie, ktoré navštevujú sú sice zaujímavé a krásne, ale keď tam vidím niektorú s tých dvoch megier, tak vždy musím urýchlene prepnúť na iný kanál. Jedna pred druhou sa priedbiehajú, v tom ktorá z nich predvedie ďaľšiu trapnosť alebo trepne väčšiu sprostosť. Pod lákavým názvom "Ženy na cestách" si predstavujem niečo úplne iné. Toto je odpad!

Pýcha národa (2009)

Nemám nič proti trailerom na neexistujúce filmy. Nápad točiť upútavky na snímky, ktoré nikdy neexistovali, sa mi zdá dokonca celkom zábavný. Zopár takýchto kúskov z retro horrorového projektu "Grindhouse" som si hodne obľúbil. No táto vec, "Pýcha národa", ma vôbec neoslovila, ani nepobavila. Nacistický vojak na kostolnej veži, čo presne mierenou streľbou likviduje zástupy amerických vojakov. V réžii Eliho Rotha je aj tých necelých sedem minút neznesiteľná nuda. **

Velkolepé století (2011) (seriál) odpad!

Verte či neverte, pozrel som si celé tri časti tejto tureckej telenovely, aby ma nikto nemohol obviniť z toho, že moje hodnotenie je neobjektívne, či zaujaté. Tri časti som zhliadol, ale ďalej už nevládzem. Nedá sa! Tu už aj môj divácky masochizmus narazil na svoje hranice. Nevydržím takéto muky. Každý, kto má aspoň trocha rád kreatívnu filmovú tvorbu, musí nad týmto výtvorom trpko zaplakať. Fakt niečo príšerné. Príbeh, scenár, dialogy, herci, kamera, strih, hudba, výprava, réžia všetko je to jeden obrovský, osmanský odpad!

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Americký, duchársky seriál, ktorý zvyknú komerčné televízie vysielať počas víkendov, pred obedom. Takže čajíček. Nič pre horrorových veteránov. Nie je to zle natočené, ale nebaví ma to. Najviac sa mi na „Stratených dušiach“ páči to, že tam hlavnú postavu, Melindu Gordonovú, zahrala sympatická Jennifer Love Hewitt, ktorú si pamätám z teenagerského slasheru „Viem, čo ste robili minulé leto“. Musím uznať, že vyzerá stále veľmi dobre. **

Časové pásmo bylo změněno