Skrytá identita (2006)

Od Martina Scorseseho jsem viděl pouze Letce ( ano pouze jeden film a stydím se za to ale napravím to ) a ten mně až tak nenadchl ovšem toto dílo jsem vidět musel, protože jsem viděl hong-kongksou Volavku, kterou Skrytá identita remakuje.Těžko říct co bylo lepší ale jedno se uznat musí, že Volavka byla svižnější, tím samozřejmně nevyčítám tomuto filmu delší stopáž, která je pro mně přijatelná. Oba dva filmy mají samozřejmně geniálně propracované scénáře. Leonardo DiCaprio a zejméne Jack Nicholson podali výborné herecké výkony ale nezaujal a ani mně nepřesvědčil Matt Damon, protože jeho výkon byl takový nemastný a neslaný a prostě se vůbec nepředvedl. Nejvíce mně ale bavil Mark Wahlberg a jeho vulgární výjevy. Snímek dostal právem 4 Oscary, ode mně dostává právem 5* a určite je to jeden z nejlepších filů roku 2006!!!

Crash (2004)

Po dlouhé době jsem měl možnost vidět kvalitní a možná až geniální film!!! Paul Haggis dokázal natočit excelentní drama s špičkovým a promyšleným scénářem nad kterým se stojí zamyslet. Naprosto mimořádné herecké obsazení s vynikajícími hereckými výkony. Do toho velmi působivá hudba, jež se do filmu dobře hodí. Velmi realistický film ve kterém sledujeme jednolitvé lidské osudy jenž jsou nějak propleteny. Vynikající film a pro mně je to opravdový skvost na který jen tak nezapomenu a jsem moc rád, že jsem měl možnost ho vidět a kdykoliv se na něj rád znovu podívám. Film, který se si právem zaslouží 5* a kdybych mohl tak bych dal i více. Tento film vřele doporučuji, protože to stojí opravdu za to!!!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Musím se přiznat, že na tento film jsem se opravdu těšil ale je to takové skromné ( viz komentář uživatele Poma ) na to, že je to megafilm by to mohlo být přeci je delší, protože cca dvě hodiny je opravdu málo a scéna, když na konci vidíme asi 10 000 Sparťanů a schyluje se k bitvě, tak ta bitva mohla proběhnout a nemuselo to být uťato jako například ve Statečném srdci . Film je dominantní především špičkovými vizuálními efekty , které jsou vynikající a velmi mně zaujmuli. Pro mně neznámý herec Gerard Butler podal velmi solidní herecký výkon a především se na svou roli perfektně hodí. Ovšem ani ostatní neznámí ( pro mně ) herci nebyli až tak špatní. Otázkou pro mně zůstává, zda-li jsem zklamán. A to rozhodně nejsem. Viděl jsem tak nějak co jsem očekával. Film na který jen tak nezapomenu a to především díky efektům. Hodnocení se pohybuje někde mezi 4* a 5*. Za menší nedostatky dávám 4*.

Kurýr 2 (2005)

Těžko říct jestli lepší nebo horší než první díl ale jedno se dá říct lehce, že druhý díl má špatný scénář. Narozdíl od jedičky zde máme více akčních scén ale naprosto nereálné, které působí až debilně ( například sundaní bomby z podvozku auta, skok z jednoho baráku na druhý, který je vzdálený 20 metrů.. ). Špatný nebyl ani konec ( i když opět úplně idiotsky nereálné ) s letadlem. A Jason Statham? Sakra, ten chlap je nehorázně moc cool. Tento film splnil svůj účel, aby zabavil a aby to byl akční film a oba dva tyto účely byly splněny velmi dobře. Chce to jen vypnout mozek a koukat. Já jsem se při sledování Kurýra 2 bavil dobře. A pro mně jsou to spíš 3,5*.

Od Borata jsem nečekal nic a to jsem udělal velmi dobře! Znamí mi říkali, že to musím vidět, že je to sranda ale já jsem stále nechtěl to zhlédnout. Dnes mi to přinesl jeden kámoš a protože jsem neměl co dělat, tak jsem si to zapnul. Již od začátku jsem se smál, protože to bylo vskutku vtipné. Jenže to byl jen úvod. Potom se strhla lavina vtipných scén, které měli hodně dobrých a povedených hlášek. Ovšem poté ( když se dozvěděl Borat, že Pamela Anderson není pana ) hruba po hodině to ztratilo tu vtipnost a bylo to docela i nudné. Sacha Baron byl na svou roli vybrán perfektně a hrál to dobře. Film na pobavení jako dělaný!!!

Mizerové (1995)

Řežijní debut Michaela Baye se povedl víc než dobře. Dát dohromady dvojku jako je Martin Lawrence a Will smith, kteří hazejí jednu hlášku za druhou a jsou tak moc vtipní, byl výtečný nápad.O akci není taky nouzi a je špičkově natočena a hlavně závěr v hangáru je prvotřídně natočen. Záporak v podání Tchéky Karyoa je velmi charizmatický a dobře zahraný. Velmi dobrá je taky hudba od Marka Mancinyho. Jediné čeho je škoda, tak to je český dabing. Setkal jsem se celkem se třemi verzemi. V jedné daboval Lawrence Ivan Trojan a Smitha Juřička a ta byla tedy vskutku výtečná . Ve druhé zase Lawrence dabuje Prágr a Smitha Soukup a to už je docela strašné. A ve třetí verzi si pamatuju, že Smitha mluvil Tůma. Takže doporučiji na tento film koukat s původním dabingem a nebo tu verzi Trojan a Jurička. Jedna z nejlepsích akčních komedií!!!

Armageddon (1998)

Megafilm!!! Michael Bay je génius. Nejdříve to byla výborná akční komedie Mizerové, poté to byl nonstop akční thriller Skála a teď je tu perfektní akční sci-fi thriller, který je naprosto senzační!! Vyjmečně skvělé herecké obsazení v čele s frajerskym ( a pro mně jedním z nejlepších herců ) Brucem Willisem, sympatickým B.B. Thortonem, Willem Pattonem a Williamem Fichtnerem a krásnou Liv Tyler ale ani ostatní nejsou špatní například Steve Buscemi. Všichni předvádějí vynikající výkony. Do toho nádherná hudba. Vizuální efekty, které vás nadchnou a budete jen žasnout! Velmi dobrý scénář a docela i slušné hlášky.A velmi ale opravdu velmi dojemný konec u kterého jsem nějakou tu slzu uronil .Pro mně je tento film něčím úžasným a kdykoliv se na něj znovu podívám.

Con Air (1997)

Nicolas Cage haje v samých výborných akčních a velkolepých filmech jako je třeba Skála, Tvaří v tvář a nebo 60 sekund. Con air patří rozhodně mezi ně. Výborný a originální scnénář, který je nepředvídatelný. Špičkové herecké obsazení s excelentními herci jako je Nicolas Cage, John Cusack, John Malkovich a Steve Buscemi a dalšími. Sem tam padne nějaká hláška.Perfektní akce nabitá vizuálními efekty a dostane se samozřejmně trošku i na tu romantiku. Trevor Rabin dokázal složit hudbu skvěle hodicí se k filmu .Ovšem když se budeme koukat pozorně, tak najdeme docela hodně chyb a pak také konec je příliš přehnaný ( ale který akční film není a je bez chyb? ). Ale i tak je to jeden z nejlepších akčních filmů co jsem měl možnost vidět!!

Barb Wire (1996) odpad!

Něco tak strašnýho jsem už dlouho neviděl!! Obsadit do hlavní role Pamelu Anderson byla dobrá volba ale i přesto nepředvádí nic moc výkon. Ostatní herecké výkony byli nulové. Akční scény byli příšerně natočené a na to, že to byl akční film, tak jich tam mohlo být více. A to radši nemluvím ani o nehorázně tupém scénáři .Film, který se nejspíš zařadí mezi TOP 10 nejhorších filmů co jsem kdy viděl a kdybych měl napsat tři slova která tento film vystihují, tak by to byla tato: hruzostrašný, debilní a katastrofa!!! Tohle už nikdy nechci vidět a snad by to neměli ani vysílat v TV!!!

Scary Movie 4 (2006)

Tak tohle je tedy hodně velká blbost, která je docela i nudná. Samozřejmně se zde najde pár vtipných scén ale je jich opravdu velmi málo. Když jsem se dozvěděl, že zde budou parodie na mé oblíbené filmy jako je SAW a nebo třeba Válka světů, tak jsem se opravdu těšil ale udělal sem chybu, protože zklámání je velké. Scénář je debilní a najdou se chvíle kdy je trapný a jak už jsem se zmínil nudný. Herecké výkony jsou téměř nulové ale zase jsem byl rád za účást Anny Faris, která je sympatická a hezká. Leslie Nielsen má největší zásluhu na tom, že jsem se občas zasmál. Takže co z toho plyne? O proti tomuhle je lepší o trojka a hlavně ať už není žádné další pokračování!!