Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ryan Reynolds hraje bankovního úředníka, který zjistí, že je ve skutečnosti nehratelnou postavou ve videohře. A tak se rozhodne stát se hrdinou, který přepíše vlastní příběh. V prostředí, kde neexistují žádná omezení a kde je vše dovoleno musí zachránit svět dřív, než bude zničen. (Falcon)

Videa (9)

Trailer 3

Recenze (683)

rollman1 

všechny recenze uživatele

GTA: Fortnite Free City Andreas The movie. Po roce v kině a opět na filmu, po kterém jsem odcházel s úsměvem od ucha k uchu. Z filmu, kterému jsem moc nevěřil po trailerech nakonec vylezlo příjemné překvapení. Ryan Reynolds je možná už pro většinu okoukaný, ale tady opět dokázal, že jeho smysl pro humor je nekonečně skvělý. Našlapaný, vizuální nářez, který konečně přichází s originálním námětem, skvělým hereckým obsazením, vtipnými postavami i dialogy a k tomu šlape i romantická linka, což bych opravdu nečekal. Easter Eggů je opravdu požehnaně a neskutečně se těším na další projekci. Nechybí zde opravdu nic a samotná akce je prvotřídní a přehledná. Všechen ansámbl na plátně vytáhl snímek ještě do dokonalejších výšin a já věřím i doufám, že tohle opravdu vydělá. Shawn si ostudu určitě neudělal a z obyčejného rutinéra tady máme dalšího člověka, u kterého si budu dávat vykřičníky s dalšími projekty. Jasná plná palba a trailer opravdu nevyzradil vše a v kině se dočkáte spousty překvapení. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ready Free Guy One!Překvapení léta a Shawn Levy v nejlepší formě!Před premiérou jsem tipoval Free Guye kolem 60% a jsem opravdu rád, že se z toho ve výsledku vyklubal nečekaný hit, který potěší všechny Nerdy a Fanboye-Gameboye, kteří vyrůstali na GTA- tahle cílovka bude nejnadšenější, ale bavit se bude i zbytek.Ryan Reynolds je nejlepší od Deadpoola a opravdu se zde výborně hodí a svým hereckým výkonem zde u mne opravdu povýšil ještě o jeden level. Má to sympatický svět i příběh, celé je to zajímavě vymyšleno, je zde nespočet nápadů a odkazů, že jsem si říkal, tohle musel vymýšlet génius. Většina herních easter eggů opravdu pobaví ( Trolls exists ??) a narážka na Marvel už určitě koluje v Memečkách po celém Internetu, protože tam se smálo celé kino.Krom hravého a parádního vizuálu potěší i výborná, přehledná akce, skvělá chemie mezi hlavními představiteli, romantická linie je zde podána hřejivě a na konci jsem vyloženě brečel dojetím, že bych slzami potopil i Titanic + šokující závěrečný zvrat ( těch zvratů je tam v průběhu samozřejmě více, ale ten finální mě rozsekal, že jsem se málem plazil z kina po čtyřech!).Čekal jsem hloupý a zábavný film, dostal jsem však Full Package se vším všudy a velké plátno tomu sluší.Užíval jsem si to celé 2 hodiny a Taika Waititi jakožto záporák byl parádní.Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5. 9/10. ()

Reklama

Kudly4 

všechny recenze uživatele

Kdo hrával, nebo hraje GTA, já osobně jsem se nejvíce vyřádil v San Andreas, tak těm se tohle bude zaručeně líbit (+ je zde mnoho dalšího, jako Fortnite apod.). Velice zábavná, akční, barevná podívaná, s klasicky výborným Reynoldsem, která určitě stojí za zhlédnutí. Každopádně, u mě to v této filmové skupině stále vedou Pixely. Slabší čtyrka. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Velmi svěžích úvodních asi 40 minut bohužel vyletí záhy komínem, když tvůrci odhalí velmi tuctovou tradiční romantickou zápletku. Z velmi originálního nápadu se tedy stane ničím výjimečná romantická komedie, kterých jsou k vidění miliony.  Velmi tuctový a předvídatelný příběh neskutečným způsobem sráží tento film skoro až do kolen. Kdo si nějak zvlášť ujíždí na Ryanovi Reynoldsovi, ten si nejspíš přijde na své. Zbytek zajisté nebude chrochtat blahem. Taktéž nešlo přehlédnout enormní množství scénáristických berliček. Ani zdaleka zdejší prostředí a postavy nepřipomínají počítačové hry. Spíš jen v určitých pasážích je tam takové herní pomrkávání a vcelku zřetelná kritika bezduchých online her. Nastíněný herní svět je zde šíleně nedotažený a nedovysvětlený. Samozřejmě se zde nevyhnete tolik otřepaného vstupování hackerů do hry, kteří bláznivě datlují do klávesnice a před očima se jim mění svět. To je vůbec nejdál realitě, jak si to vůbec lze představit. Úplně jsem taktéž nepochopil podstatu nastíněné hry, kde jde o zabíjení NPC civilistů. Nedovedu si představit nic méně zábavného z hráčského pohledu. Dobrodružný film pro celou rodinu, který pravděpodobně splní svůj účel a zabaví na jedno odpoledne. Nejvíce z celého filmu mě oslovil asi mrdnutý ředitel společnosti, kterého hezky ztvárnil Taika Waititi. [55 %] ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Z Free Guy(e) viditelně čiší atmosféra Ready Player One, a byť byl Spielbergův film o poznání hravější a vymazlenější, tak i přesto neztrácí "Chlápek" na divácké atraktivnosti a dokáže během necelé dvouhodinové stopáže pobavit, napnout, ba i dokonce maličko dojmout. Námět filmu je rozhodně poutavý a i přes pár menších mušek jsem byl s jeho zpracováním spokojený. Podobně jako v RPO je i zde nejeden popkulturní odkaz a humorná narážka, o níž se postarala zejména hlavní postava Chlápka. Chvílemi se děj film vyvíjel až tak bizarně, že jsem si říkal, jestli neměl ve scénáři prsty i Taika Waititi coby Antwan, zároveň mi to sem tam připadalo jako PG(-13) verze Deadpoola. Ryan Reynolds je sympaťák, přičemž mu skvěle sekundovala pro mě doposud prakticky neznámá Jodie Comer. Waititi byl možná až příliš teatrální, ale budiž. Poukazování na (ne)důležitost jednotlivce a rovnocenné šance pro každého z nás bylo maličko okaté, ale sympaticky podané. P.S. Mazel byl totální ultrabizár! ()

Galerie (33)

Zajímavosti (32)

  • NPC neboli non-playable character je nehratelná postava, kterou ve hře ovládá počítač za účelem interakce s hráči. Může se jednat o postavy uvádějící příběh, obchodníky, trenéry nebo postavy nabízející hráčům různé úkoly, za jejichž splnění získají odměnu. (HellFire)
  • V pokoji na nástěnce jednoho z hráčů můžeme vidět plakát z filmu Deadpool (2016), kde si Ryan Reynolds zahrál hlavní postavu. V kancelářské kuchyni si pak můžeme všimnout postavičky Deadpoola. (Kubaaa97)
  • Film pravdepodobne úmyselne obsahuje niekoľko videoherných „bugov“. Napríklad v kalendári, ktorý má Guy (Ryan Reynolds) v miestnosti, kde raňajkuje, chýba štvrtý deň v mesiaci. Taktiež, keď si v zrkadle kontroluje, aký level dosiahol, tak číslo nie je zrkadlovo prevrátené. (ČSFD)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2022!

Krásné Vánoce a PF 2022!

24.12.2021

Přestože bylo letos velkých filmů obecně méně, protože kina začali otvírat až na konci května a Tomu Cruisovi se ještě nechtělo riskovat s Mission: Impossible 7 a Top Gunem, dočkali jsme se několika… (více)

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

Marvelovka Shang-Chi je obří hit

06.09.2021

Po nevýrazné trailerové kampani to málokdo čekal, zejména v současnosti, kdy se velkým filmům v kinech obecně až tolik nedaří, nicméně studiu Disney se to opět povedlo. Z nového komiksového snímku… (více)

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

Akční komedie Free Guy slaví úspěch

15.08.2021

Nový snímek Free Guy z produkce 20th Century Studios spadající pod Disney slaví úspěch. V kinech se mu daří nad očekávání slušně a poměrně tak třeba poráží konkurenční Sebevražedný oddíl od studia… (více)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Špatné zprávy pro kina, dobré zprávy pro nedočkavé diváky. Studio Disney čerstvě oznámilo, že vedle tradiční premiéry v kinech dorazí snímky Cruella a Black Widow rovněž ve stejný den i na… (více)

Reklama

Reklama