Jeden z filmov, po ktorom nebudete mať veľkú chuť do života. Morálne a duševne ma tento film totálne položil, všetko vystihuje záverečná brutálna vojenská historka plukovníka Kurtza. Coppolov pohľad na vojnu, najsurovejší, najtrýznivejší, najrealistickejší. Filmový tranz, dejová extáza, herecká znamenitosť. - hodnotenie director's cut. 100%.(16.4.2006)

Viděl jsem APOCALYPSE NOW v obou verzích, ve špičkový kvalitě a včetně making of, něco málo si i přečetl a musím pasovat do svých TOP oblíbených filmů. Stručně proč: 1) Tak dechberoucí vizuál se nevidí, a to se jedná teprve o rok ’79. Těch všech odlesků, ohňů, kouřů, výjevů podél cesty... Vrcholem pak asi snová scéna s mostem Do Luong. 2) Současně rozmáchlý a velkolepý vysokorozpočťák, současně regulerní artovka, meditace nad válkou a jak jí nejde utéct, v reakci na americký imperialismus i svět starých kolonií. Neotravný filozoficko-alegorický rozměr. Jak pravil sám Coppola: "My film is not about Vietnam, it is Vietnam." 3) Gradující v šílenství spolu s plavbou po řece a dosažení cíle mise, kde pak čeká geniální Brando (a skvělý Hopper). 4) Mocný soundtrack. Především nálet s Wagnerovou "Ride of the Valkyries" a doorsácký "The End". 5) Jsem unešen jak je to nádherný, transcendentální, nadčasový silný kafe. A střih redux (2001) berte spíše pro úplnost, jednorázově bych určitě volil theatrical. "It is not about war so much as about how war reveals truths we would be happy never to discover. If we are lucky, we spend our lives in a fool’s paradise, never knowing how close we skirt the abyss." / analýza 1., 2. / Pozn: 5. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War(1.3.2018)

Válečné drama, které je však asi tak stejně válečné jako je "Vesmírná odyssea 2001" filmem o letech do vesmíru. Mohl bych říci, že film se ve své poslední třetině rozplyne v morálně-filozofickém oparu, stejně tak jako, že první dvě hodiny filmu jsou jen předehra pro závěrečné existenciální vyvrcholení. Ať si každý vybere sám. Dokonalá filmařina, která ale zejména na žánrově zaměřeného diváka klade už vyšší nároky.(13.8.2005)

Vám vadilo čekat na Marlona tři hodiny? Já bych na něj bez řečí čekala tři roky... ale já nejsem normální, takže se to nepočítá. Vietnam postihla apokalypsa, Martina Sheena během natáčení infarkt, Coppolu kopačky od manželky, rozpočet opakované přešvihnutí, štáb jeden malér za druhým a divák i z opačného a skoro třicet let vzdáleného břehu tuší, že tohle není film o Vietnamu - to je Vietnam. Čtyři pekelní jezdci si to za tónů Walkürenritt uhánějí napalmem spálenou zemí, kam před chvílí dopadla místo hvězdy zvané Pelyněk hvězda na americké vlajce, dravé šelmy vládnou džungli a nevidí v cizích vojácích nic jiného než kořist, hrůzný trip se mění v ještě hrůznější vystřízlivění, a to jsem to ještě k tomu poprvé viděla ve věku, kdy mi chybělo ještě pár let do doby, kdy bych si mohla legálně zastřít vědomí rychlou alkoholovou pomocí. A nyní, dámy a pánové... Apokalypsa.(8.9.2007)

Docela drsný snímeček, který se ani tak nesnaží ukazovat hrůzy války do všech detailů, jako jiné filmy o této válce, ale soustředí se dost na psychologii postav, a to především vynikajícího Martina Sheena. Buřtík Marlon Brando opravdu příliš nezaujal. Sice trochu dlouhé, ale ani jedna z těch dvou set minut nebyla zbytečná. 90%(21.3.2008)

• - Kurtz (Marlon Brando) nosí hodinky značky Rolex GMT Master a Benjamin L. Willard (Martin Sheen) nosí Seiko 6105. (dyfur)

• - Ve scéně zastřelení ženy ve člunu je možné vidět v dolní části záběru hlavu člena štábu. (Chegi)

• - Hlavnú úlohu odmietol hrať Al Pacino. (Raccoon.city)